Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd)

Ići dole 
+4
Madjoni
Zvezdan
Popov
Cakan
8 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Cakan
Admin
Admin
Cakan


Broj poruka : 1927
Godina : 51
Datum upisa : 28.05.2008

Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) Empty
PočaljiNaslov: Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd)   Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) EmptyUto 08 Sep 2009, 11:33

Na forumu je do sada ova tema delovala malo napušteno.. što je na neki način čudno... gledajući kroz koliko
mesta protiče Dunav, i kakvo zadovoljstvo možemo imati loveći ove ribe na tako velikoj reci...

Zato bih sve korisnike i članove foruma zamolio da obrate pažnju i na ovu temu...
Verujem da će vam biti puno lakše ako pitate nekoga ko je već dugo prisutan na obalama Dunava i može vam
dati jako značajne informacije...

Naš član foruma koji svima može pomoći je Zvezdan, koga većina vas već sigurno zna ne samo po odličnim
strimerima... a verujem i još neke kolege koji se nisu do sada posebno oglasili a poznaju.... i mogu pomoći
ovu temu...
Nazad na vrh Ići dole
Popov
Guide
Guide
Popov


Broj poruka : 559
Lokacija : Švajcarska
Datum upisa : 14.06.2009

Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd)   Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) EmptyUto 08 Sep 2009, 12:09

Biću krajem ovog meseca u Beogradu nekih tri nedelja pa ako Zvezdan ima malo vremena da bi jedanput izasli na
bucove ja ću rado prihvatiti.

Inače nikada nisam pecao ovu ribu.

pozz Popov
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd)   Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) EmptyUto 08 Sep 2009, 12:13

Auh ljudi,ja napisah sad jedan tekst o bucovu,ali se nešto desilo dok sam slao,sve se obrisalo help 1
Moraću sutra ponovo pošto uskoro idem na posao.
Nažalost ja ne živim u Beogradu već u Kladovu, ispod hidroelektrane Đerdap, pa ako neko svraća rado ćemo
izaći na ove moje bucove!
Nazad na vrh Ići dole
Popov
Guide
Guide
Popov


Broj poruka : 559
Lokacija : Švajcarska
Datum upisa : 14.06.2009

Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd)   Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) EmptyUto 08 Sep 2009, 12:35

Izvinjavam se, negde sam pročitao da neko ko peca bucove da baš živi u Beogradu...
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd)   Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) EmptyUto 08 Sep 2009, 13:14

Živeo sam nekad dok sam studirao Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Cakan
Admin
Admin
Cakan


Broj poruka : 1927
Godina : 51
Datum upisa : 28.05.2008

Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd)   Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) EmptyUto 08 Sep 2009, 13:33

Zvezdan ::
Živeo sam nekad dok sam studirao Laughing Laughing

Ako mi se sledeće godine posreći, da ti budeš kući kada budem došao na godišnji odmor...
Voleo bih da iskušam sreću i nešto novo naučim jer mi deluje jako interesantno..a i ovde imam u blizini takvu reku
gde bih mogao da pokušam za mene nešto novo...
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd)   Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) EmptySre 09 Sep 2009, 11:21

[You must be registered and logged in to see this image.]

Mislim da o strimerisanju bucova ima toliko tekstova i iskustava, mušica i strimera, da će neko pomisliti da je o ovoj vanrednoj sportskoj ribi
sve rečeno. Međutim, nije tako. Mušičarenje bucova je uvek veliki izazov, ali pored njega čest stanovnik bucovskih voda i noćni komšija je smuđ.
Smuđ se jako uspešno lovi strimerima,drznuću se da kažem da je strimer u mesecima kad je smuđ na površini,bolji izbor od svake varalice.
Zvučaće neskromno, ali ja sam i prošle i ove sezone prolazio mnogo bolje mušičareći smuđa nego vraličari koji su ga tražili varalicama.
Tu gde smuđ pljuska po površini,obavezno treba baciti strimer.U najvećem broju slučajeva,ako je strimer dobro prezentovan,smuđ će pokazati
da je sposoban da opali po njemu kao bucov.Nisu to kilavi udarci, mlaki i neprepoznatljivi, već halapljivo napadanje. Naš strimer ne pravi preteranu
vibraciju, iako sigurno ima efekat na bočnu liniju ovog grabljivca, a u kombinaciji sa fleksibilnim materijalima poput polarne lisice, flašabuom,
perima, neodoljivo utiče na smuđa. Ima trenutaka i perioda kada smuđ nepoverljivo napada strimer, kad se u ruci i na štapu oseti lagani kvrc,ali
je to retkost,uglavnom će napasti žestoko. Čak su i smuđevi do 2 kg.izuzetno agresivni kad napadaju strimer i meni se dešavalo da skoro izlete
na površinu za kreacijom.Što se tiče načina povlačenja, tu su potrebne svakakve kombinacije, ponekad će lupiti na agresivnu vožnju,nekad na
lerovanje u brzaku. Kontra je izuzetno bitan element strimerisanja smuđa, iako je u lovu bucova u većini napada nepotrebna,kod smuđa je munjevita
kontra imperativ. Sistem mora konstantno biti zategnut, jer će i najmanji stomak na vodi povećati šanse da riba izbegne zamku.Osećaj kad smuđ
trgne strimer za mene je fenomenalan.Njegov kratak i rezak udarac je pravo otrežnjenje u letnjim i jesenjim noćima,i mušičar mora permanentno
biti spreman za kontriranje. Primerenim priborom smuđ se solidno bori na mušičarcu,a komadi preko kilograma će lepo protresti ruku.Štap klase
6-7,struna plivajuća, mada ja ove godine koristim interediate sa tonućim vršnim delom koji daje veće mogućnosti za ispitivanje dubljih delova reke,
predvez u zavisnosti od situacije i dubine vode koja se pretražuje, jer nekada smuđ ne juri a patrolira u srednjoj vodi.

Od strimera sve vrste clouser-a, hollow fly, zonkera, sve u dužini od 5 do 10cm.

Probajte!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd)   Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) EmptySre 09 Sep 2009, 11:23

....
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd)   Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) EmptySre 09 Sep 2009, 11:36

Interesantan detalj ispred strimera....vidio sam kad sam editovao sliku piše cucla scratch scratch

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd)   Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) EmptySre 09 Sep 2009, 11:37

Ha,to ti je veštačka imitacija magic head-a,vrh cucle !

Ovaj ovde se smakao jer je ovaj smuđ dobro raspalio po strimeru, inače mesto mu je na glavi strimera, a dobar je način da se prevari
preterano sumnjičavi smuđ.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd)   Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) EmptySre 09 Sep 2009, 11:44

E pa Zvezdane, pošto magic hed-a nemam cuclu definitivno mogu naći Laughing Laughing Laughing

O pastrmke... čuvajte se Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd)   Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) EmptyPon 23 Avg 2010, 07:41

Prva riba preko kilajke ove sezone!Došao je na velikog fluorescentnog zonkera!



[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd)   Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) EmptyPon 23 Avg 2010, 09:04

Zvezdan ::
Prva riba preko kilajke ove sezone!Došao je na velikog fluorescentnog zonkera!

Čestitke na ulovu, sada će valjda lakše "padati" one tvoje dunavske "ale" cestitam
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd)   Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) EmptyPon 23 Avg 2010, 09:48

Dunavski as. Očekujem i bucovčine...
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd)   Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) EmptyPon 23 Avg 2010, 09:56

Ne znam šta da vam kažem ljudi!

Ovaj smuđ je posledica neverovatnog jata kedera koje je sinoć ušlo u obale Dunava!Onakvo jato nikada nisam video!
Prvo je trajao bucovski pir,ulovio sam dva komada,a onda je krenuo da luduje smuđ!Nekako mi deluje da su one poplave potpuno poremetile sezonu,
i tek sad se dešavaju stvari kojima je vreme bilo pre dva meseca!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd)   Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje smudja (i bucova) na Dunavu (i sve što je vezano...strimeri...itd)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: