Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Ribolovačke anegdote

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Vaso Knežević
Visitor
Vaso Knežević


Broj poruka : 235
Godina : 41
Lokacija : Pljevlja
Datum upisa : 18.10.2009

Ribolovačke anegdote Empty
PočaljiNaslov: Ribolovačke anegdote   Ribolovačke anegdote EmptyUto 03 Nov 2009, 23:17

Siguran sam da ne postoji ribolovac, a da u svom ribolovačkom iskustvu nema bar jednu ribolovačku anegdotu (priču sa vode).
Ovom prilikom, ja ću vam ispričati jednu, ribolovačku, ali istinitu...

ANEGDOTA:
Štuka pojela štuku u kesi


Kao student u Beogradu živio sam u studentskom domu sa cimerom Gagijem iz Zaječara. Ja sam bio I ostao strastveni ribolovac, i kao takav uspio sam da i Gagija "zarazim" ribolovom. Baš se "primio" što bi rekli. Počeli smo da idemo u ribolov na Tamiš, na štuku. On je počeo da prati sve ribolovne emisije, a na jednoj takvoj (ribolov na moru) vidio je jednu neuobičajenu situaciju. Jedna halapljiva riba pojela je u kanti drugu manju, isto uhvaćenu i stavljenu u tu kantu. On se čudu čudio, i nije mogao da vjeruje očima...
Jednom prilikom smo krenuli na Tamiš. Gagi, Dešvik (moj jaran), Peđa-Piksi (moj docimer) i ja. Gagi je bio "najsvježiji" ribolovac, pa je zato bio malo nespretan. Odvojio se on od nas, pošto smo se malo šalili na osnovu njegovog zabacivanja. Inače štuka nije radila taj dan uopšte. Počelo da bude dosadno, s obzirom da smo Dešvik I ja ribolovci brzih voda.
Ali... Gagi u jednom momentu poče dozivati. Mi se uputismo ka njemu, i ugledasmo jednu uhvaćenu štuku na obali, a drugu (veću) izvlači iz vode. Mi ne možemo da vjerujemo. A Gagi počeo da nas zeza kako smo slabi ribari I slično. Prođe pompa oko toga, Gagi stavi one štuke u jednu kesu, ostavi je i ode od nas da mu ne plašimo ribu- kako on reče. Mi ostali ko pokisli. Šta ćemo sad? Gagi nas pređe. Jednom od nas pade na pamet jedna šala. Da manju štuku uvučemo u veću i kad Gagi dođe i vidi to, da mu mi kažemo kako je veća pojela manju, kao u onoj emisiji :)
Kad je Gagi doša posle 10-tak minuta i uzeo onu kesu, zaprepastio se i uzviknuo: "E sad vjerujem u ono što sam vidio na TV-u. Vidite, veća je pojela manju. Kako ovo?"
Dešvik (belaj) mu odgovara: "Pazi stvarno!!! To je sigurno u nedostatku kiseonika, od živaca je to uradila!"
Tamo-ovamo ubjedismo Gagija da je ŠTUKA ŠTUKU POJELA.
Gagi je posle toga svima pričao za taj nevjerovatni događaj. Mnogi mu nisu vjerovali, ali on ih je ubjeđivao i davao primjer iz emisije o ribolovu na moru.
Sledeći put kada smo pošli na Tamiš, Gagi je ponio 10 kesa. Na moje pitanje: "Gagi, šta će ti tolke kese!?", Gagi je odgovorio: "E SAD ĆEMO SVAKU U POSEBNU KESU!"

Gagi u posjeti Ćehotini

Ribolovačke anegdote 2agl2bp
Nazad na vrh Ići dole
Vaso Knežević
Visitor
Vaso Knežević


Broj poruka : 235
Godina : 41
Lokacija : Pljevlja
Datum upisa : 18.10.2009

Ribolovačke anegdote Empty
PočaljiNaslov: Re: Ribolovačke anegdote   Ribolovačke anegdote EmptyUto 03 Nov 2009, 23:28

A evo još jedne od jednog mog kolege iz Hrvatske...Ovu mi je pričao jedan kolega ribar, a započinje pričom ovako:

"U jesen otprilike prije 3 godine stari i ja odemo u nedjelju na ribičiju na štuku.
odličan dan, ujutro magla, kasnije se razvedri-sunčano.
ali apsolutno niš ne grize.
ribiča ko šalate na kanalu di pecamo i niko ni griza.
na drugoj obali neki stari deda psuje cijelo vrijeme kak riba neće, kak je bilo ribe dok je on bio mlad....
negdje oko 2 sata popodne dopizdi njemu ribolov, spakira štapove, pobere opremu i vikne na odlasku:

NEMA PICKE BEZ SILOVANJA NI RIBE BEZ DINAMITA!! "

ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Ribolovačke anegdote Empty
PočaljiNaslov: Re: Ribolovačke anegdote   Ribolovačke anegdote EmptyUto 03 Nov 2009, 23:29

Vaso Knežević ::
A evo još jedne od jednog mog kolege iz Hrvatske...Ovu mi je pričao jedan kolega ribar, a započinje pričom ovako:

"U jesen otprilike prije 3 godine stari i ja odemo u nedjelju na ribičiju na štuku.
odličan dan, ujutro magla, kasnije se razvedri-sunčano.
ali apsolutno niš ne grize.
ribiča ko šalate na kanalu di pecamo i niko ni griza.
na drugoj obali neki stari deda psuje cijelo vrijeme kak riba neće, kak je bilo ribe dok je on bio mlad....
negdje oko 2 sata popodne dopizdi njemu ribolov, spakira štapove, pobere opremu i vikne na odlasku:
NEMA PIČKE BEZ SILOVANJA NI RIBE BEZ DINAMITA!! "

ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

Taj kao da je u Brodarevu porastao kreten
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ribolovačke anegdote Empty
PočaljiNaslov: Re: Ribolovačke anegdote   Ribolovačke anegdote Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ribolovačke anegdote
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: