Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje šarana

Ići dole 
+51
Mixmaster
Thymallus
Zvezdan
Mohiko
Marushani
NMilanovic
Milan_klenaros
Mekousna
RadeZamora
Milan VB
Fly Carpenter
Milantaa
Predrag
Clavis
Hypuris
Omar
Djomla
Mafke
Flya
Gegula
Helti
Bugitrs
Pera
ShoneFly
Acapapec
Ogi
Nemanja
Madjoni
Cicvara
Racha
Mr.Zacoola
Ervin-Eko
Nikolats
Sasats
Goran R
Zullu
Oholi
Veljko V.
Lepenac
Sasa D
NikolaCG
Prota "Pacer"
Milance
Djorovic
100ka
Saležupa
Rista
Murino
Radojica-pop
Bogi
Djole
55 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeći
AutorPoruka
RadeZamora
Visitor
RadeZamora


Broj poruka : 305
Godina : 70
Lokacija : Novo Selo- zapadnomoravsko
Datum upisa : 06.02.2011

Mušičarenje šarana - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje šarana   Mušičarenje šarana - Page 11 EmptyPon 31 Dec 2012, 17:47

Милане, питање је да ли је најбоље мушичарско шаранско језеро, кад му не можеш прићи, чувари су из села Гоч, који имају и куће у другом, мом, селу, но и ту сам немоћан . занимљиво да ли се у ову воду смео пуштати јер ове године сам приметио, у два обиласка са другарима и пословним пријатељима, огромне комаде-можда и до 60-70 цм, а напуњено је водом 2006-колико може нарасти за 6 сезона,
Иначе језеро је на висини 963 м.н.в. и дубине 19 м/по пројекту мада ми се чини плићим/. Ове јесени је доток воде био толики да нисам могао да верујем, четврти део липовачке реке/у Врњачкој Бањи/, прича се да ће шаране морати да изловљавају, и још горе, пуштају у опустошене подунавачке баре help 1 где летос страдаше 99 посто СВИХ риба/стално сам их посећивао/

[You must be registered and logged in to see this image.]

у даљини лево се види обала на којој је крстарило, и у води се купало !!!!, десетак омладинаца, сведок је и ђенералштабни пуковник, на слици лево, иначе ниво је тада био смањен за 2.3 м. Са језера се званично користи и вода за пиће становника Врњачке Бање, те бројних туриста. И још, не могадох прометити пастрмке о којима се овде прича!
Nazad na vrh Ići dole
Milan VB
Visitor
Milan VB


Broj poruka : 400
Godina : 36
Lokacija : Vrnjačka banja
Datum upisa : 25.09.2012

Mušičarenje šarana - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje šarana   Mušičarenje šarana - Page 11 EmptyPon 31 Dec 2012, 18:54

Ja nisam ni rekao da je jezero najbolje saransko musicarsko jezero, nego sam ga pomenu jer je jezero prenaseljeno saranom....
Normalno da nije smelo da se pusta u jezero koje je napravljeno za dobijanje pijace vode jer je svima poznato da saran muti vodu... Mene bas interesuje kome li je pala ta brilijantna ideja na pamet da poribi jezero saranom. Jezero je strogo zasticeno strogim propisima koji se propisuju za ovakve tipove voda...
Sta je tu je, nesumljivo je smanjen kvalitet vode i potencijalno salmonidno jezero je pretvoreno u jos jednu u nizu saransku mutljavinu.... A pastrmke ima u jezeru ja sam pustio par stotina, nisam ih ni ja vidjao ali sam cuo da su lovljene na varalice i do 40 cm....




Poslednji izmenio Milan VB dana Pon 31 Dec 2012, 20:50, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
RadeZamora


Broj poruka : 305
Godina : 70
Lokacija : Novo Selo- zapadnomoravsko
Datum upisa : 06.02.2011

Mušičarenje šarana - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje šarana   Mušičarenje šarana - Page 11 EmptyPon 31 Dec 2012, 19:53

Милане, ово моје је додато, јер то бих волео-разумеш.

Од 1996.(1997.) је прављен пројекат за језеро, а за пастрмке ми је и драго и жао истовремено, чекаћемо наше мудријаше и видети како ће нас надаље сбабдевати з д р а в о м водом./пречишћавање у Липови ! /. И мислим да ће н е к о избрисати ову поменуту кривичну одговорност.

На Загржи, на којој је брана, проводио сам младост, после овогодишње суше не верујем у било какав мушичарски изазов - наравно млађи треба да се надају.
Nazad na vrh Ići dole
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Mušičarenje šarana - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje šarana   Mušičarenje šarana - Page 11 EmptyČet 03 Jan 2013, 20:14

Clavic, hvala. Geguli sam odgovorio preko pm-a.

Kod mene se Šaran može loviti več od marta pa do kraja godine. Najradije ga lovim od maja do julija pa onda još septembra. Za sledeču godinu tražim jednog od 30kg jer dok sam ronio na nekim mestima sam vidio i takve grdosije od riba...a 2011. čini mi se da su ulovili jednog takvog na uobičajeni šaranski pribor. Kolega i ja samo za sledeču godinu nabavili novu vagu koja meri više od 23kg i jastuk. Šalio se je 2012. na moj račun da moja vaga neče još dugo pa je on nabavio jednu gde možemo izmeriti i ozbiljnije somove iz našega jezera ;) budući da sam več imao jednoga takvoga...ali otom potom... videt če mo ša če donjeti ova godina ;)
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje šarana - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje šarana   Mušičarenje šarana - Page 11 EmptySub 04 Maj 2013, 14:22

Jedan od 20ak kg mi se zaleteo na strimer , noge su mi se odsekle . Closer vezan za stuku mu je bio prevelik pa je odustao na pola metra od strimera, . Zadao sam sebi novi zadatak ,sledeci put idem samo sa strimerima za sarana , kud puklo da puklo.
Nazad na vrh Ići dole
Mekousna
Visitor
Mekousna


Broj poruka : 391
Godina : 45
Lokacija : Konjic, BiH
Datum upisa : 21.04.2011

Mušičarenje šarana - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje šarana   Mušičarenje šarana - Page 11 EmptyNed 09 Jun 2013, 13:55

Ovaj šaranov Tuty mi je zanimljiv skroz... https://www.flyfishingpoint.net/en/gallery/320-carp-tuty sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mekousna.blogger.ba
Milan_klenaros
Visitor
Milan_klenaros


Broj poruka : 231
Godina : 28
Lokacija : Doboj
Datum upisa : 22.03.2014

Mušičarenje šarana - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje šarana   Mušičarenje šarana - Page 11 EmptyNed 30 Mar 2014, 22:19

Dosao na imitaciju "hljeba"

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje šarana - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje šarana   Mušičarenje šarana - Page 11 EmptyNed 30 Mar 2014, 23:55

Zlatni lepotan.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje šarana - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje šarana   Mušičarenje šarana - Page 11 EmptyPon 31 Mar 2014, 20:40

Lepo !!
Nazad na vrh Ići dole
Marushani
Fly fisherman
Fly fisherman
Marushani


Broj poruka : 61
Godina : 49
Lokacija : Giroc - Temisvar
Datum upisa : 19.02.2010

Mušičarenje šarana - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje šarana   Mušičarenje šarana - Page 11 EmptyUto 03 Jun 2014, 21:29

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje šarana - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje šarana   Mušičarenje šarana - Page 11 EmptyUto 03 Jun 2014, 22:08

Marushani, čestitke za ulov sampion 1 

Medjutim , lijepo bi bilo da znamo ko je mušičar sa slike, gdje je riba ulovljena i na šta  I lake it 
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mohiko
Guide
Guide
Mohiko


Broj poruka : 550
Godina : 46
Lokacija : Zvornik
Datum upisa : 11.08.2012

Mušičarenje šarana - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje šarana   Mušičarenje šarana - Page 11 EmptyUto 03 Jun 2014, 22:58

Meni ovo liči na Amura?
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje šarana - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje šarana   Mušičarenje šarana - Page 11 EmptyUto 03 Jun 2014, 23:10

Da, ovo je najvjerovatnije amur, ali nemamo posebnu temu za tu ribu, ali ove druge podatke bi trebali da znamo  :ziveli : 
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Marushani
Fly fisherman
Fly fisherman
Marushani


Broj poruka : 61
Godina : 49
Lokacija : Giroc - Temisvar
Datum upisa : 19.02.2010

Mušičarenje šarana - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje šarana   Mušičarenje šarana - Page 11 EmptySre 04 Jun 2014, 11:01

Hvala na cestitkama. Da upecan je na jednoj bari u Djirok (Giroc) Rumunija, dok sam pecao crvenperke i beovice video sam aktivnost sarana, pa sam se oprobao sa imitacijom hleba, ali nije hteo, tako da sam ga uspeo prevariti na glo bug zute-chartreuse boje. Imao sam 2 napada, ali samo jednog amura sam upecao od 75cm. Idem i danas da probam da upecam i druge ribe.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje šarana - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje šarana   Mušičarenje šarana - Page 11 EmptySre 04 Jun 2014, 11:22

Lepota!!

PS. Kolike su crvenperke - odlicna riba za musicarenje na suvu?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje šarana - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje šarana   Mušičarenje šarana - Page 11 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje šarana
Nazad na vrh 
Strana 11 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: