Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Snažni unutar EFFA!

Ići dole 
+14
Ekoljuba
Mungos
Brankoogi
Zox
Balta
Radojica-pop
Popov
Ervin-Eko
Sasats
Oholi
NikolaCG
Los_Pecaros
Madjoni
Aco Ivanovic
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 3 EmptyPet 04 Dec 2009, 23:33

U svim civilizovanim društvima koja sistemsko uredjenje baziraju na principima demokrateije VIP-face (da ga baš ono uprostim) imaju odredjenu
gradjansku obavezu da "vode kolo" i mijenjaju stvari na bolje.

Zato me je zaintrigirala činjenica da nijesam skoro čuo/vidio da se desila neka konkretna korisna akcija koju je pokrenuo neki, ajd nazovimo,
VIP-lik na ovi našim prostorima - a koja je trajala duže od jednog-dva... popodneva.

Kapiram da će "dostina" da se zgranu i etiketiraju moj nastup kao ovakav-ili-onakav i da je "uperen protiv..." nekog već... taman posla - ja ni ne
poznajem nikog od tih EFFA i tako-to... ali zaista uvijek želim da saznam to što ne znam...

... a u ovom slučaju zaista ne znam DA LI je iko od ljudi iz te EFFA organizacije imao taj osjećaj gradjanske dužnosti da iskoristi kontakte sa
bjelosvjetskim facama pa da kroz sistemsko djelovanje u svojoj zemlji, konkretno pomjeri stvari - na bolje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 3 EmptyPet 04 Dec 2009, 23:43

Sasats ::
a da ne govorimo da su musicari u srbiji u takvoj manjini da je nas broj smesan u odnosu na ostale ribolovce
E bato, ali zato imate 4 puta više instruktora od Britanije ili Norveške recimo skocko

I to je nešto...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 3 EmptyPet 04 Dec 2009, 23:48

Madjoni ::
Sasats ::
a da ne govorimo da su musicari u srbiji u takvoj manjini da je nas broj smesan u odnosu na ostale ribolovce
E bato ali zato imate 4 puta više instruktora od Britanije ili Norveške recimo skocko
I to je nešto...............

Ne razumem ...jel to znači da imaju samo po jednog??
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 3 EmptyPet 04 Dec 2009, 23:49

Sasats ::
:
Ne razumem ...jel to znači da imaju samo po jednog??

Tačno tako...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 3 EmptyPet 04 Dec 2009, 23:53

Pa oni onda nemaju blage veze sa veštinom bacanja....ipak su Srbi nebeski narod...
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 3 EmptySub 05 Dec 2009, 00:01

Slažem se da za zavitlavanje (u ovom slučaju struna) nema "jače" nacije od Srba! sampion 1

Eh... Srbija je bre "majka".... ima najjacu vodu na cijelom svijetu BEZ SUMNJE IKAKVE. Al kad čovjek vidi kako se odnosi sistem prema njoj.... QQ Placko

Da se i ja (malkice) "utopim u sivilo" i napišem "jeres":

- eh, kako onaj lik s masnom kosom iz Drvengrada nije ribolovac... bila bi Drina broj JEDAN destinacija na svijetu.

Garant!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 3 EmptySub 05 Dec 2009, 00:07

Sasats ::
pa oni onda nemaju blage veze sa vestinom bacanja......
Možda ne cijene EFFA..... scratch
Možda je taj ispit toliko težak da nemogu da ga polože..... scratch
Možda imaju mali broj mušičara..... Laughing Laughing Laughing
Možda...ma ko će ga znati scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 3 EmptySub 05 Dec 2009, 00:47

Loši, primećujem jednu stvar kod tebe, a to je da voliš da budeš u pravu.
Odgovorio sam na tvoje pitanje lepo, sad što nisi shvatio tvoj je problem. Ne veličam nikoga, niti se družim sa njima pa ih kao branim.
DA PONOVIM: ONI SU DRŽALI SEMINARE, DRŽAĆE IH I DALJE I TIME SU POMOGLI NAMA MUŠIČARIMA A TIME I MUŠIČARENJU.

Jasnije????

Nikola, možda je tebi casting dosadan, ali on služi da ti olakša neke stvari, u FF si svega jednu sezonu, samim tim još mnogo toga ćeš da saznaš,
kao i svi mi koji smo dosta duze. Veruj mi kad ti to kazem ali FC izuzetno olaksava nase pecanje, da ti sad ne opisujem svakakve situacije,oticicu
isuviše u off.

Samim tim ima itekako veze sa ribolovom, a poredjenje zabacivanja kod varaličara i mušičara je detinjasto, klasično poredjenje baba i zaba.

Što se tiče instruktora fly fishinga, svesni smo svi kakvi smo ljudi-generalno gledano. Sujetni, mi sve najbolje znamo, šta tamo neki matori čiča
zna,on samo maše po livadi..... Zato smo u stvari ovde gde jesmo. Zato nam rade šta hoće. Svi mi znamo sta fali Djokoviću, bolje sastavljamo
reprezentaciju od Antića.....

A iskreno koliko nas ima sve svoje probleme rešene???????

Sad dal EFFA instruktori mogu više da pomognu, mogu li da potegnu veze.... verovatno mogu, ali zašto bi?

Loši čini mi se da si dovodio neke Nemce u CG? Nemoj mi samo reći da si to iz patriotizma uradio, uvek u tome ima i koristi, ako se ne varam u
NP Tara imaš neke bungalove ili neko koga znaš....

Poenta moje konstatacije je da tako i ti instruktori nemaju razloga da zovu i potežu neke face i imena za ništa.

A iskreno dovoljno čine, i to sve dobrovoljno i džabe.

A ne daj bože da javno zatraže novac za usluge, nakrst bi ih razapeli....

Sad ću razumeti ako neko nešto nije skapirao, jesam pisao kako mi misli dolaze, mrzelo me da sve sredjujem...
Nazad na vrh Ići dole
Balta
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 99
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 3 EmptySub 05 Dec 2009, 01:20

Los_Pecaros ::


DA LI CG ima neke fajde ako uskoro dobijemo mister-master-giga... lika u EFFa-i?

Ne bih da uvredim bilo koga...

Mislim da je danas cenjeni gospodin Dr. Aca Ivanović kada je položio za instruktora nosio "zastave" Crne Gore tj. predstavljao tada tu republiku.
Nije mi jasno, a i ne tiče me se zbog čega. Danas je gospodin Aca Ivanović Master u EFFA organizaciji, ako je tada bio predstavnik Crne Gore onda
je to verovatno i danas. Možda ja sve ovo što pišem i nije tačno jer nisam proveravao te tvrdnje, nikada mi ni nije bilo bitno ko koga predstavlja.
Bitnije je uvek bilo ko od njih može i hoće nešto da doprinese mušičarenju u ovom regionu.

Prema tome, po onome što ja znam, a to je da Crna Gora nema instruktore, ali ima jednog mastera.

Srbija za sad ima tri instruktora, ali ni jednog mastera.

E sad zaključak oko fajde takvih mastera i instruktora ne bih da komentarišem. To se da videti po njihovim sadašnjim, a i budućim delima i angažovanjima.
Jer posvetiti se samo ovom sportu i doprinošenju neke fajde znači i odricanje od nekih mnogo bitnijih stvari u životu.

A da bi bilo uopšte neke fajde oni to sami nikako ne mogu doprineti pa poznavali se i sa lično Barakom Obamom.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Zox


Broj poruka : 449
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.05.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 3 EmptySub 05 Dec 2009, 02:00

Za sve one koji nisu sigurni šta je potrebno da bi neko postao Instruktor evo linka našeg Mastera na kome se može pogledati detaljan ispit i pročitati mnogo interesantnih stvari vezanih za tu "tajnu organizaciju"...

Alex Ivanovic

Možete to i preuzeti u pdf formatu a za one koji, još uvek misle da je to "nebitno" za ribolov imam pitanje... Hoćete da kažete da Aca, Ivan, Veljko i Zeka
ne znaju da pecaju?

Svi moramo shvatiti da se njihovo znanje debelo plaća svuda u Svetu a mi imamo sreću da su tu, da su naši i da nam organizuju BESPLATNE seminare... e sad ko na tim seminarima nije video nešto korisno onda svaka čast jer ili je nezainteresovan ili glup !!! Trećeg nema Evil or Very Mad
Imam tu sreću da ih sve lično znam, a za one koji ih ne poznaju, samo prijateljska preporuka da PAŽLJIVO pročitaju njihove postove na našim a i stranim
forumima pa onda donose zaključke...
Nazad na vrh Ići dole
Popov
Guide
Guide
Popov


Broj poruka : 559
Lokacija : Švajcarska
Datum upisa : 14.06.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 3 EmptySub 05 Dec 2009, 09:39

Hoću da kažem i to opet NAGLAŠAVAM: ne mora da znači ako imaju diplomu da znaju da pecaju, bilo ko ne naglasavam ja dali Aca zna da peca
ili ne to je njegov problem ili bilo ko drugi . Instruktori polažu na livadi, a ne na reci ili jezero što znači oni znaju da bacaju, a ako nemaju iskustva
na vodi teško da ce uhvatiti ribu kao neki ko provodi više vremena na vodi NEMA ŠANSE.

Svaka čast za njihovo zalaganje oko seminarima i podela znanja, ali to sa pecanjem opet nema veze, znači na seminarima pretpostavljam pokazuju
teoriju i zabacaje, a ne kako uhvatiti ribu ili koju mušicu koristiti.

A baš ako hoćeš da znaš čuo sam da neko zna da baca, ali po ceo dan ne može da uhvati ni jednu ribu što znači teorija i praksa nije jedno te isto.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide



Broj poruka : 754
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 06.09.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 3 EmptySub 05 Dec 2009, 09:52

Balta ::
Los_Pecaros ::


DA LI CG ima neke fajde ako uskoro dobijemo mister-master-giga... lika u EFFa-i?

Ne bih da uvredim bilo koga...

Mislim da je danas cenjeni gospodin Dr. Aca Ivanović kada je položio za instruktora nosio "zastave" Crne Gore tj. predstavljao tada tu republiku.
Nije mi jasno, a i ne tiče me se zbog čega. Danas je gospodin Aca Ivanović Master u EFFA organizaciji, ako je tada bio predstavnik Crne Gore onda
je to verovatno i danas. Možda ja sve ovo što pišem i nije tačno jer nisam proveravao te tvrdnje, nikada mi ni nije bilo bitno ko koga predstavlja.
Bitnije je uvek bilo ko od njih može i hoće nešto da doprinese mušičarenju u ovom regionu.

Prema tome, po onome što ja znam, a to je da Crna Gora nema instruktore, ali ima jednog mastera.

Srbija za sad ima tri instruktora, ali ni jednog mastera.

E sad zaključak oko fajde takvih mastera i instruktora ne bih da komentarišem. To se da videti po njihovim sadašnjim, a i budućim delima i angažovanjima.
Jer posvetiti se samo ovom sportu i doprinošenju neke fajde znači i odricanje od nekih mnogo bitnijih stvari u životu.

A da bi bilo uopšte neke fajde oni to sami nikako ne mogu doprineti pa poznavali se i sa lično Barakom Obamom.

Balta ovde ti lepo piše odakle je master Aleksandar Ivanović

EFFA
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 3 EmptySub 05 Dec 2009, 10:41

[quote="Balta"]
Los_Pecaros ::



Mislim da je danas cenjeni gospodin Dr. Aca Ivanović kada je položio za instruktora nosio "zastave" Crne Gore tj. predstavljao tada tu republiku.
Nije mi jasno, a i ne tiče me se zbog čega. Danas je gospodin Aca Ivanović Master u EFFA organizaciji, ako je tada bio predstavnik Crne Gore onda
je to verovatno i danas.

Zašto je nosio "zastave" CRNE GORE? Izvinjavam se, ali nisam u toku!

Pa šta bi sa zastavom? Spakovana neđe......za nedaj bože? ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 3 EmptySub 05 Dec 2009, 12:15

Zox ::


Svi moramo shvatiti da se njihovo znanje debelo plaća svuda u Svetu a mi imamo sreću da su tu, da su naši i da nam organizuju BESPLATNE seminare...
..
Mislim da oni po pravilniku EFFA i treba da održe dva-tri besplatna seminara u svojoj zemlji godišnje lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 3 EmptySub 05 Dec 2009, 12:26

Oholi...

... ocito da si preskocio neke lekcije iz bukvara... ali vjerujem da ces imati vremena da se edukujes, i tako moguce, tvoja prica dobije neku smisleniju konturu. Postavio sam pitanja... i zamolio za odgovore. Nikakav stav nijesam iznosio - samim tim ne mogu biti niti u krivu... niti u pravu. Ides decko na ignore jer je besmisleno udijeliti ti i minut vise vremena na prepisku.

Drago mi je da je neka tema malo poprimila atmosferu polemike (inace je prilicno dosadno)... i moguce da cemo imati neku cistiju sliku o njoj kad se ona zavrsi.

Zamolio bih ucesnike da daju doprinos polemisuci stavovima ili iznoseci dileme... bez ataka na licnoj bazi i sl. tradicionalnim nacinima ophodjenja na brdovitom Balkanu.

Ocito da moram opet postaviti pitanje (cisto da pomognem razvoj teme):

- da li EFFA likovi koriste svoj ugled (ako velite da je to neka ugledna org.) da bi pomogli pozicioniranju FF-price na nasem prostoru (prevashodno Srbiji) i ocuvanju voda (na kojima treba da se ta FF-prica odigrava valjda)?

Bistro.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Sponsored content





Snažni unutar EFFA! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Snažni unutar EFFA!
Nazad na vrh 
Strana 3 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» UHVATI I PUSTI (C/R)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: