Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Snažni unutar EFFA!

Ići dole 
+14
Ekoljuba
Mungos
Brankoogi
Zox
Balta
Radojica-pop
Popov
Ervin-Eko
Sasats
Oholi
NikolaCG
Los_Pecaros
Madjoni
Aco Ivanovic
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 6 EmptySub 05 Dec 2009, 22:54

Zahvaljujem na postu EkoLjubo.

Sad imam/o info vise na temu... i prvi smislen odgovor. Molim da ostale kolege ucine isto... a da ovi sto ne znaju sta ce sa svojim dosadnim zivotima... odu na na neki drugi forum... i tamo smaraju. Identicni nazivi foruma... samo ext. malo drugacija. I... rijesena stvar. :)

EkoLjuba djeluje kao cool-lik... iako smo imali nedje zakacke.. ne pamtim ga po losem.

Obracam se sad bas njemu:

- ZASTO je trebalo ovoliko dugo da neko da, makar i djelomican, odgovor na prosto pitanje? Tema je: "Snazni u EFF-a" i neko ko nema pojma o toj EFFA... pita DA LI IMAM/O neke koristi u cuvanju voda i jacanju FF-price od ljudi koji su neke face u toj org.?

Cemu onda sva ova muka?

Ima li jos ko neki primjer?

Postoji li neki konkretan rezultat kao direktna posledica neke akcije koju je zapoceo ili vodi neki EFFA-lik?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 6 EmptySub 05 Dec 2009, 22:56

Los_Pecaros ::
Zahvaljujem na postu EkoLjubo.

Sad imam/o info vise na temu... i prvi smislen odgovor. Molim da ostale kolege ucine isto... a da ovi sto ne znaju sta ce sa svojim dosadnim zivotima... odu na na neki drugi forum... i tamo smaraju. Identicni nazivi foruma... samo ext. malo drugacija. I... rijesena stvar. :)

EkoLjuba djeluje kao cool-lik... iako smo imali nedje zakacke.. ne pamtim ga po losem.

Obracam se sad bas njemu:

- ZASTO je trebalo ovoliko dugo da neko da, makar i djelomican, odgovor na prosto pitanje? Tema je: "Snazni u EFF-a" i neko ko nema pojma o toj EFFA... pita DA LI IMAM/O neke koristi u cuvanju voda i jacanju FF-price od ljudi koji su neke face u toj org.?

Cemu onda sva ova muka?

Ima li jos ko neki primjer?

Postoji li neki konkretan rezultat kao direktna posledica neke akcije koju je zapoceo ili vodi neki EFFA-lik?

Ivan Dragojlović je predsjednik MFS i to mu je dužnost. Pitanje je, da je samo EFFA instruktor....da li bi radio to što radi!?
Nazad na vrh Ići dole
Ekoljuba
Visitor
Ekoljuba


Broj poruka : 161
Godina : 41
Lokacija : Bg-Ns
Datum upisa : 07.02.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 6 EmptySub 05 Dec 2009, 23:06

Sto se tice popularizacije FF u Srbiji velika zaslugu imaju i instruktori. Nemam vremena da pisem detaljnije jer moram da palim do grada.
Nastavicu diskusiju u ponedeljak jer sutra pecam na mutnom Dunavu.
Nazad na vrh Ići dole
Prota "Pacer"
Visitor
Prota


Broj poruka : 416
Lokacija : Beograd,Srbija
Datum upisa : 04.05.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 6 EmptyNed 06 Dec 2009, 12:58

Los_Pecaros ::
A, vidjite momci (moji)... imal kakve vajde od tih EFFA-instruktora... mislim... u smislu... da se u Srbiji i CG priča oko FF "podigne na malo viši nivo"?

Ima, dovoljno za svakoga iskrenog ribolovca...ne i mesara, krivolovca, dinamitasa, ronioca..takvima i ne treba mušičarenje!!

Upoznavanje sa nacinom pecanja-osnovne tehnike zabacaja,prezentacioni zabacaji,motorika zabacaja,problematika zabacaja,ispravljanje gresaka kod zabacaja....pravilan rad,sihronizovanost kod zabacaja...Upoznavanje sa novim tehnikama zabacaja........resavanje datih situacija na novoj vodi!!!!!
Kontratokovi i resavanje problema pravilne prezentacije musice na vodu...Naravno ima toga jos ali nigde ne treba da se zuri,ovo su u stvari osnove koje
nam trebaju u startu i njih bi trebalo ako je naravno moguce pravilno nauciti jer krace traje od ispravljanja gresaka(nekako svi smo presli na
musicarenje iz drugih vidova i oblika pecanja/pa samim tim i nacina zabacaja mamaca...varalicarenja,plovkarenja,dubinke itd)...

E sad,neko zeli da bude majstor,neko ce celog zivota biti segrt.....mnogi u koje i Ja licno spadam,zele da uzivaju u cistim i bogatim rekama,da se odmaram,pecam i setam pored Drine,Gradca,Mlave,Krupaje,Nisave,Visocice,Temske,Jerme,Rzava,Moravice..Tare,Zete...Neretve,Vrbasa,Ribnika,Sane,Une,Sanice....Gacke,Kupe...i
srecem nasmejane drugare musicare znane i neznane iz EX Juge...Za to mi ne trebaju instruktori, samo dobra volja, nesto para i odgovarajuća oprema
i pribor( u čiji odabir uslovno mogu da me upute i posavetuju iskusniji...zasto da ne i instruktori-pa i oni su obični smrtnici,i oni su imali neki početak,
mnogo teži nego mnogi od nas!

Učim svaki dan,pun sam gresaka kod zabacaja,osecaj svakim danom postaje tacniji,precizniji...osecaju se razlike izmedju stapova,struna,...
interesuje me i daljinsko pravilno zabacivanje(Drina) naravno i pravilno vodjenje musice i tehnika ribolova,odabir musice....uci se,mora se ulagati u
sebe...samo nigde ne zurim,hedonista sam,hocu da volim i uzivam u pecanju pastrmke i lipljena na salmonidnim vodama sa jednom musicom
cistom musicarskom tehnikom...doci ce na red i Novi Zeland, Patagonija...

U Srbiji postoje cetiri musicarska sajta/foruma...jedan su od vidova/oblika/nacina edukacije ili bolje receno osnovnog upoznavanja zainteresovani
za musicarenje kao jednog od oblika ribolova....ali zadovoljstvo prilaska deteta ili starca a da ne pominjemo ljudi iz naseg miljea,travnatom poligonu,
livadi ili poljancetu izmedju stambenih blokova velikog grada e to su stvari i dogadjaji koji su od nemerljivog znacaja za nasu buducnost i
perspektivu a zasto da ne i progresiju FF-a na nasim terenima!!!Ipak sam rodjen na uscu dve prelepe evropske reke,Dunava i Save...ali posto sam
zaljubljive prirode, emotivac...lako u srce zazdje svaka nova reka, čista, bogata...

A sad, UČITI, UČITI I SAMO UČITI....jel to beše rekao Marks

Laughing cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mušičarenje.forum3.biz
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 6 EmptyNed 06 Dec 2009, 13:35

dobar post Proto!

Jako sistematicno i puno informacija.

Slazem se sasvim da je ta uloga ljudi koji promovisu FF u dobrom dijelu upravo onakva kako si napisao.

Ali... moje pitanje... i sada vec i citava tema je: DA LI se sistemski ista mijenja, ili moze promijeniti ako se jedino na taj nacin radi? Neko gore nedje napisa da "nas/vas ima jako malo".. pa onda (parafraziram) "kad nas bude vise".. bice kao tada nesto bolja pozicija da se nesto snaznije na bolje promijeni.

Ne bih rekao... da imamo vremena da se taj proces tako sporo odvija.

Poenta mog stava je da se SADA mora nesto konkretno cinjeti. SADA!

Postoje procesi koji stete vodama, koji ako se odmah ne pocnu zaustavljati... trajno ce da uniste i korita i populacije plemenitih riba.

Imate Zakone "uskladjene sa EU standardima"... imate "poluge sistema" koje imaju "mehanizme" da trajno uvedu red. I prosto me muka da slusam/citam vise te zalopojke kako "smo/ste ovakvi ili onakvi" a kako su vam/nam i politicari "takvi"... i STA vam je svima poenta? STA?

Da se ceka? Ma nemojte kasti!

To kapiram kukaviclukom NEVIDJENIM... i nebrigom za klince kojima nece nista da ostane ako "ovo" potraje jos desetak god. A potrajace ako se SISTEMSKI ne pocne stititi ziv.sredina i vode u ovom slucaju.

Zato je moja dilema bila (moram ocito opet da ponovim) STA ima Srbija od "snage u EFFA" ???

Da li ta "snaga" utice i kako utice AKO utice vec (a mi mozda odje na znamo)... na donosioce odluka da bi se "progurali" zakosnki okviri koje je Drzava Srbija vec potpisala od ranije?

Do VAS je dakle postovane kolege iz Srbije. Do vas je - konacno red da se uvede a moje misljenje je da VIP-face iz svijeta FF treba da budu "u prvim brobenim redovima" ...

... ili je ipak skola zavitalavanja poenta njihovom angazmana?

Eto... malo emotivno... ali dobronamjerno, iskreno i DIREKTNO.

Volim Drinu kao svoju "kucu"... ali kad tamo dodjem... pored meraka boravka na jenim obalama, dozivim i beznadje koje me iznova... i iznova... rastuzuje i iritira. Kao da je i dalje neka "1985"-ta. "Vrijeme stalo".

Dokle bre braco Srbi?

Dokle ce da taj region bude "tamni vilajet" Evrope... umjesto da bude najjaca destinacija za ribolovce "Stare dame"?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Prota "Pacer"
Visitor
Prota


Broj poruka : 416
Lokacija : Beograd,Srbija
Datum upisa : 04.05.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 6 EmptyNed 06 Dec 2009, 14:30

Sistematski nista se nije promenilo mada mi se cini da je pitanje formulisano za pojavu veceg broja EFFA instruktora u Srbiji!!!???Tako da sam shvatio i odgovorio u tom pravcu a sto se tice ekoloske svesti....to je vec druga teme i drugacija problematika koja u mnogome zavisi i od ekonomsko politicke situacije pa onda jos i SEKA hehehe..Ajd,nista preko noci....ali lakse je za objasniti i vec je ranije pomenuto.....ZABRANJENO JE LOVITI NA DRINI TIROLCEM I VASER KUGLOM?????Tacka!!!!!!Pocelo je od najvece i najjace salmonidne vode na Balkanu....Srbija je nesto dogovorila!!!!!Odlucila...mora se od glave.....naravno ima jos mnoooooooooooooogo posla,ali se krenulo sa mrtve tacke...pa na Sani sam vidjao na prste jedne ruke musicare,dok svi ostali sa tirolcem pecaju i jos mi donose ulovljenu ribu na prodaju...
Svasta treba da se uredi pre nego sto dodju na red reke ali tu mozemo svi Mi licnim stavom i prisustvom na istim vodama da radimo..
cuvaj reku i zivot u njoj za sutra....trebace nam!!
EFFA instruktori u srbiji i Evropi,svetu ne menjaju zakone....jedino da neko od nas pobedi na izborima u Srbiji i ETOOOOO RESENJA :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mušičarenje.forum3.biz
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 6 EmptyNed 06 Dec 2009, 17:09

dobar post

Slazem se. Bravooo

Ljudima su potrebni lideri, koji mijenjaju svijet u njihovo ime.

Ako je EFFA vrh te neke FF-price... valjda i najugledniji ljudi iz te org. imaju samim tim i neku odgovornost i obavezu da ostalima FF-zaljubljenicima, lobirajuci donosioce odluka, stvore bolje uslove za zivot.

Problem je ekonomske situacije sigurno ali inertnost i nezainteresovanost ljudi da aktivno ucestvuju u stvaranju bolej buducnosti.

Zestok sam protivnik bilo kakvih "sportskih manifestacija" u ribolovu - jer se ocito navise snage potrosi (i novca) na taj decacki hobi... nego sto li se energije utrosi za odbranu voda.

Kapiram da mi je "hendikep" sto zivim daleko i u prilicno civilizovanijem svijetu... ali je zaista zalosno gledati kako se, recimo, Ruminija i Albanija (!!!) transformisu velikom brzinom u civilizovana drustva... a Srbija i CG kaskaju "miljama" daleko po ovin nekim "nasim" pitanjima.

Bistro.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 6 EmptyNed 06 Dec 2009, 19:16

Generalno svih nas/vas.

A posto licno ne poznajem EFFA-instruktore... i nijesam upozant s tim da li su pokrenuli neki svrsishodan proces da se pozicionira FF kao ozbiljna tema u krugovima donosioca odluka... nemam stav o njihovoj ulozi... jos uvijek.

Nadam se da ce se neko od te gospode "pojaviti" i izbnjeti svoje glediste na ovo pitanje.

Mada.. kapiram da imu ocima ovo (vrlo moguce) izgleda kao "prozivka" ili cak neka vrsta "napada na lik i djelo".

Nista od toga nije u pitanju. To moze da procita svako ko zeli u dosadasnjoj prepisci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 6 EmptyNed 06 Dec 2009, 20:09

Mislim da Fly Casting instruktori nemaju i ne treba da imaju nikakvu ulogu u zaštiti voda i riba. Vode imaju svoje gospodare, bilo da su to privatne firme
ili udruženja sportskih ribolovaca. Ne treba da očekujemo od onih koji pokazuju zabacivanja da spašavaju reke. Takva očekivanja treba usmeriti ka
onima koje plaćamo za to.


Poslednji izmenio Mixmaster dana Ned 06 Dec 2009, 20:12, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 6 EmptyNed 06 Dec 2009, 20:10

dobar post

Odličan komentar, iako nije zgoreg da svi koji mogu pomognu...
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 6 EmptyNed 06 Dec 2009, 20:44

Mixmaster ::
Mislim da Fly Casting instruktori nemaju i ne treba da imaju nikakvu ulogu u zaštiti voda i riba. Vode imaju svoje gospodare, bilo
da su to privatne firme ili udruženja sportskih ribolovaca. Ne treba da očekujemo od onih koji pokazuju zabacivanja da spašavaju reke.
Takva očekivanja treba usmeriti ka onima koje plaćamo za to.

Ne slažem se s konstatacijom koju ispisa Mix.

Nikako nije OK da nemaju NIKAKVU ulogu... jer je teško očekivati da ce neki Predsjednici Društava toliko "visoko" da imaju imapkt... kao što može neko
ko je "faca"... sa još i dobrim kontaktima u medjunarodnim org.

Očito vi ribolovci u Srbiji nikako da skapirate kako se prave ciljane kampanje ( Public Advocasy ili Targeting kampanje) koje imaju tačno odredjen cilj,
ciljnu grupu donosioca odluka, strategiju, rokove, sredstva, medijiski plan ... a sve u svrhu benefita gradjana (u ovom slučaju ribolovaca).

Svega se načitah... i žalopojki kako je sve loše... standard nikakav... kako EFFA-likovi samo treba po livadama da uče mlade da mlate sajlama... samo
nikako da se pročita neki konkretan prijedlog KAKO ozbiljnije napraviti impakt na Ministarstva da se sistemski djeluje (i to brzo) da se red uvede, makar
na nivou na kojem je uveden u susjednioj BiH.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 6 EmptyNed 06 Dec 2009, 22:59

Los_Pecaros ::
Mixmaster ::
Mislim da Fly Casting instruktori nemaju i ne treba da imaju nikakvu ulogu u zaštiti voda i riba. Vode imaju svoje gospodare, bilo
da su to privatne firme ili udruženja sportskih ribolovaca. Ne treba da očekujemo od onih koji pokazuju zabacivanja da spašavaju reke.
Takva očekivanja treba usmeriti ka onima koje plaćamo za to.

Ne slažem se s konstatacijom koju ispisa Mix.

Nikako nije OK da nemaju NIKAKVU ulogu... jer je teško očekivati da ce neki Predsjednici Društava toliko "visoko" da imaju imapkt... kao što može neko
ko je "faca"... sa još i dobrim kontaktima u medjunarodnim org.

Nije OK.....ali tako je! sorry lol!

I ko veli da su oni FACE

Oni su instruktori, kao što je instruktor skijanja! study
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 6 EmptyPon 07 Dec 2009, 00:38

Los_Pecaros ::
Zahvaljujem na postu EkoLjubo.

- ZASTO je trebalo ovoliko dugo da neko da, makar i djelomican, odgovor na prosto pitanje?
Odgovor si imao jos na drugoj strani ovog treda, no ti izgleda promako lol!
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Snažni unutar EFFA! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 6 EmptyPon 07 Dec 2009, 08:33

Postovani Radoice,

hvala na postu ali tesko da meni moze bilo stoda promakne. Shvatam potrebu koja je uvrezena na Balkanu da se ima svoj stav... ali da se taj stav tako "upakuje" da ne povredi nikog... i naravno... nikad da se ide do kraja i precizno iznese.

STA je to napisao na drugoj strani, sto mi promace, a sto sadrzi valjan odgovor na jedno, u sustini, jako prosto pitanje?

Ono bjese: imal vajde od EFFA-likova za snaznije pocizioniranje FF-price kod donosioca odluka i samim tim jace cuvanje voda na kojima ta FF-prica treba valjda da se odigrava? Sta predstavlja "snaga u EFFA"?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Snažni unutar EFFA! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 6 EmptyPon 07 Dec 2009, 11:09

Los_Pecaros ::
Postovani Radoice,

hvala na postu ali tesko da meni moze bilo stoda promakne. ?
Promače ti samo to što sam napisao o Dragojlovićevom radu,...... a kasnije si se zahvalio Ljubi što je isto pomenuo tu činjenicu, na to sam mislio da ti je promaklo, ništa drugo, pozzz :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Snažni unutar EFFA! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Snažni unutar EFFA!   Snažni unutar EFFA! - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Snažni unutar EFFA!
Nazad na vrh 
Strana 6 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» UHVATI I PUSTI (C/R)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: