Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Prikradanje i Fly Casting

Ići dole 
+14
Milance
Davor
Goku
Sasa D
Radojica-pop
Mungos
Zvezdan
Oholi
Madjoni
Ivica R.
Sale
NikolaCG
Sasats
Mixmaster
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Prikradanje i Fly Casting - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prikradanje i Fly Casting   Prikradanje i Fly Casting - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 20:04

Mixmaster ::
Naravno da posle prišunjavanja ide i zabacivanje, ali o toj radnji koja sledi posle ove iz naslova, ima već gomila tema i čitava nauka na Internetu. Ja sam ovu otvorio, kako neko ne bi pomislio da je dovoljno da uskočiš u reku, namestiš se po volji, pa onda "fiju, fiju" i ribe su tu.



Mixe,

Kao PRVO OVA TEMA NIKAKO NE IDE U MUŠIČARSKA ZABACIVANJA, jer nema veze sa njima!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Prikradanje i Fly Casting - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prikradanje i Fly Casting   Prikradanje i Fly Casting - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 20:07

Radojica-pop ::
Sasats ::

OK ...
ajde ja sad da pitam tebe....
ista reka ista situacija .
sta mislite ko ce se na datoj recici slatko napecati ribe ,
study study Shocked
Ajde da ti odgovorim- NEĆE NI JEDAN Sale napisao sam ti u predhodnom postu i zbog čega!!!!
Ne može Sale jedno bez drugog!

Radojica Pop, da budemo realni koliko nas su vrhunski bacači koji bez greške uvek bace muvu u svim situacijama ? Evo ja nisam prvi ,
pa se često napecam ribe :ziveli :

Takodje i ja mislim da ovoj temi mesto nije ovde,i umesto da neko iskusan da neki savet mi se ubedjujemo i nadmudrujemo oko dobro poznatih stvari
Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Prikradanje i Fly Casting - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prikradanje i Fly Casting   Prikradanje i Fly Casting - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 20:43

Radojica-pop ::
Nalazite se na predivnoj rečici, širine par metara, dolazite na idealan vir, dopuzite, ne pravite buku, ne ulazite u vodu. Preko puta vas iza jake matice pod granom idealno mirno mesto sa povratnim tokom a suprotna obala onako idealna u potopljenom korenju,.... primetili ste VELIKU i aktivnu ribu, vidite i da se hrani pa recimo da predpostavljate i čime-gotovo da ste sigurni. Mahnete kako znate, kvrc ode kanap niz maticu muva otrča pastrmka,lipljan,.... NESTADE. Ili sve ovo isto vi treba da podvučete muvu pod granu kad ona NA GRANU, opet isti prc drmnete par put i riba odeeeee.

Da li vam je na maloj rečici POTREBNO POZNAVANJE MUŠIČARSKOG ZABACIVANJA i mislite te li da je to ZNANJE MANJE BITNO OD ONOG ŠUNJANJA!?!? study scratch lol! :king: Shocked


Na maloj rijeci nije potrebno biti EFFA instruktor pa zabaciti i plasirati muvu....dovoljno je malo vještine, prakse i inteligencije!

ŠUNJANJE JE VEOMA BITNO.....i ako se ne šunjaš džaba ti i svi "zahvati" i sve muve ovoga svijeta, i svo poznavanje Entomologije!

Naravno, jedno bez drugog ne ide!

Jel to ovo mjesto i situacija Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Ivica R.
Guide
Guide
Ivica R.


Broj poruka : 1381
Godina : 39
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 24.06.2008

Prikradanje i Fly Casting - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prikradanje i Fly Casting   Prikradanje i Fly Casting - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 21:18

Radojica-pop ::
Nalazite se na predivnoj rečici, širine par metara, dolazite na idealan vir, dopuzite, ne pravite buku, ne ulazite u vodu. Preko puta
vas iza jake matice pod granom idealno mirno mesto sa povratnim tokom a suprotna obala onako idealna u potopljenom korenju,.... primetili ste VELIKU i
aktivnu ribu, vidite i da se hrani pa recimo da predpostavljate i čime-gotovo da ste sigurni. Mahnete kako znate, kvrc ode kanap niz maticu muva otrča pastrmka,lipljan,.... NESTADE. Ili sve ovo isto vi treba da podvučete muvu pod granu kad ona NA GRANU, opet isti prc drmnete par put i riba odeeeee.
Da li vam je na maloj rečici POTREBNO POZNAVANJE MUŠIČARSKOG ZABACIVANJA i mislite te li da je to ZNANJE MANJE BITNO OD ONOG ŠUNJANJA!?!? study scratch lol! :king: Shocked

VELIKI sta je ovdje potrebno, molim te objasni nam, pošto si "načitan"? Kakve tehnike FC i prikradanja su potrebne za ovu situaciju?

Naročito me interesuje šta treba da radi ribolovac preko puta?

Šala, nemoj mi zamjerit VELIKI!

Inače u pitanju je rijeka Tara, a ribe koje se javljaju su većinom potočare mada ima i lipljana. lol!

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Prikradanje i Fly Casting - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prikradanje i Fly Casting   Prikradanje i Fly Casting - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 21:27

Radojica-pop ::
Mixmaster ::
Naravno da posle prišunjavanja ide i zabacivanje, ali o toj radnji koja sledi posle ove iz naslova, ima već gomila tema i čitava nauka na Internetu. Ja sam ovu otvorio, kako neko ne bi pomislio da je dovoljno da uskočiš u reku, namestiš se po volji, pa onda "fiju, fiju" i ribe su tu.



Mixe,

Kao PRVO OVA TEMA NIKAKO NE IDE U MUŠIČARSKA ZABACIVANJA, jer nema veze sa njima!!!

Rubrika se zove "Osnovne tehnike i FC škola" i predviđena je upravo za ovakve teme. Nema razloga da brineš o tome, dok sam ja moderator.

Hvala na sugestiji, ali ne brini, na pravom si mestu.
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Prikradanje i Fly Casting - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prikradanje i Fly Casting   Prikradanje i Fly Casting - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 21:35

Mix je lepo rekao, tema je o prikradanju i važnosti prikradanja.

Ja volim da se šunjam, zbog toga najčešće lovim sam ili se odvojim od društva. Tek kad sam sam ja se u potpunosti posvetim pecanju, ako sam sa
nekim i dalje se trudim da budem tih ali nije to ono pravo. Kad dodjem na vodu, pre nego udjem, osmotrim sve što mogu, i sve to ubacim u neku
"jednačinu" procenim gde bi mogla da bude riba, isplaniram put do tog mesta, razmislim i kako mi je najlakše sa tog mesta da zabacim, tek tad udjem
i polako se krećem ka cilju, naravno uz put zabacujem, jer riba je ne retko tamo gde mislimo da je nema. Jedini čovek koga mogu da se setim da
me je video da sve ovo radim je Ervin u Beranama.

Sasats, Saleta znam, on je jedan od prvih ljudi koji su me teoretski potkovali za lipljena na Drini, i probaću da ti pojasnim njegov komentar...

Lipac na Drini je manje više "glupa" riba kad imaš pravu muvu. Dovoljno je da odeš na mesto gde je on, čak i kad ga poplašiš on se vrati kasnije ako si
bio miran. Poenta je na Drini da prvo ide muva, pa tipet,koji je tanak i zategnut, pa predvez, kanap..... sve naravno zategnuto, muva pliva
dead drift obično (mada ponekad situacija trazi i povlacenje muve), znaci ceo sistem ide niz vodu ka lipljenu i on prvo muvu ugleda i skoncentrise se
na nju, tipet i ostalo verovatno i ne gleda jer je video klopu iznad sebe, pojede muvu, ne prejaka kontra i to je to..... to je Drina.

Manje reke su već opet druga priča, na Mrtvici često ne smeš da zagaziš u vodu, nastaje lančana reakcija, jedan lipljen koji je bio blizu nas plaši ostale,
ostale opet neke druge i..... shenjepu... ovo sam lično doživeo (jednom sam bio tamo, ali su mi kolašinci, podgoričani... pričali o reci i verovao sam im
pa je bilo dobro na reci :)))) ). Svaka reka ima svoje....

A Drina je po mnogo čemu posebna iako me nervira brana i vodostaj u vezi nje. Neki (ja i neki moji drugari) volimo srednje reke, Tara, gornji deo
Lima, Mrtvica.... volimo granje, divljinu, drugi pak vole širinu i čiste obale.... i opet svi smo u pravu :)
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Prikradanje i Fly Casting - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prikradanje i Fly Casting   Prikradanje i Fly Casting - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 21:53

Sale, svakako da ćeš lakše pecati kad znaš mnogo zabacaja i kad vladaš štapom i kanapom i uživaćeš mnogo više u mušičarenju.
Naravno da je sve to džaba ako ne ispoštujemo neke druge principe...

Jedinu stvar koju HOĆU DA VAM KAŽEM JE: TEŽITE DA SE USAVRŠAVATE U SVAKOM SEGMENTU MUŠIČARENJA
jer je svaki podjednako bitan i NEMA MANJE BITNIJIH I VIŠE BITNIJIH!!!! Ovo pišem samo zbog jedne jedine stvari a to je ....
ŽELJA DA VAM POMOGNEM DA VIŠE UŽIVATE U OVOM SPORTU, a nikako da vam SOLIM PAMET, kao što vidim da NEKI MISLE.

Ivice, NA PROVOKACIJE NEMAM NAMERE DA TI ODGOVORIM i evo drugarski te molim BATALI TO, NE TREBA TI TO NIŠTA!
Nazad na vrh Ići dole
Ivica R.
Guide
Guide
Ivica R.


Broj poruka : 1381
Godina : 39
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 24.06.2008

Prikradanje i Fly Casting - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prikradanje i Fly Casting   Prikradanje i Fly Casting - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 22:03

Pa lijepo te pitam, vidiš da se čovjeku baca riba izmedju nogu, šta treba uraditi u ovoj situaciji?
Nije tako lako običnim bacanjem podvući kanap ispod nogu, sam štap je preko 2.5m, kako skratiti? scratch study

Hvala na soljenju, ovo nijesmo znali dok nam ti ne reče. Idea

Šala VELIKI BRATE šta se ljutiš odmah sorry cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Prikradanje i Fly Casting - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prikradanje i Fly Casting   Prikradanje i Fly Casting - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 22:05

Šampione, nema razloga za nervozu. Prikradanje je tehnika koju neki smatraju veoma bitnom i zaslužuje specijalnu temu.
Kao što postoje posebne teme o "Roll Cast-u", "Double Haul-u", "Switch Cast-u".... tako je i prikradanje zaslužilo najmanje jednu temu.
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Prikradanje i Fly Casting - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prikradanje i Fly Casting   Prikradanje i Fly Casting - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 22:11

Radojica-pop ::
Sale, svakako da ćeš lakše pecati kad znaš mnogo zabacaja i kad vladaš štapom i kanapom i uživaćeš mnogo više u mušičarenju.
Naravno da je sve to džaba ako ne ispoštujemo neke druge principe...

Jedinu stvar koju HOĆU DA VAM KAŽEM JE: TEŽITE DA SE USAVRŠAVATE U SVAKOM SEGMENTU MUŠIČARENJA
jer je svaki podjednako bitan i NEMA MANJE BITNIJIH I VIŠE BITNIJIH!!!!


Amin dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Prikradanje i Fly Casting - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prikradanje i Fly Casting   Prikradanje i Fly Casting - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 22:28

Ivica R. ::

VELIKI sta je ovdje potrebno, molim te objasni nam, pošto si "načitan"? Kakve tehnike FC i prikradanja su potrebne za ovu situaciju?
Naročito me interesuje šta treba da radi ribolovac preko puta?
Šala, nemoj mi zamjerit VELIKI!
Inače u pitanju je rijeka Tara, a ribe koje se javljaju su većinom potočare mada ima i lipljana. lol!

Svaka čast Ivice.

Odličan klip, a i akteri. ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Goku
Visitor
Goku


Broj poruka : 215
Godina : 37
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 27.09.2008

Prikradanje i Fly Casting - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prikradanje i Fly Casting   Prikradanje i Fly Casting - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 22:53

Odličan video cestitam super
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Prikradanje i Fly Casting - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prikradanje i Fly Casting   Prikradanje i Fly Casting - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 23:08

[quote="Ivica R."]
Radojica-pop ::


VELIKI sta je ovdje potrebno, molim te objasni nam, pošto si "načitan"? Kakve tehnike FC i prikradanja su potrebne za ovu situaciju?

Naročito me interesuje šta treba da radi ribolovac preko puta?

Specijalno za tebe od VELIKOG ODGOVOR! Posto sa "PRIKRADANJEM" nije bilo problema-USLA MU RIBA U GACE- ribolovac preko puta morace da nauci prvo
KAKO DA UHVATI RIBU, KOJOM MUVOM, KOJOM TEHNIKOM I DA NAUCI NEKOLIKO TRIK ZABACAJA KAKO BI JOJ PLASIRAO ODGOVARAJUCU MUVU.

I tebe isto SAVETUJEM study
Nazad na vrh Ići dole
Ivica R.
Guide
Guide
Ivica R.


Broj poruka : 1381
Godina : 39
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 24.06.2008

Prikradanje i Fly Casting - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prikradanje i Fly Casting   Prikradanje i Fly Casting - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 23:45

Gdje mi bi aparat kad si ti dolazio? scratch

Hvala ti najljepse (bez za'ebancije,stvarno sam ozbiljan),potrudit cu se da realizujem ove savjete.Necu vise da se salim jer vidim da ne volis to.Posto vidim
da si malo aktivniji na forumu nadam se da cemo u buduce imati lijepe diskusije na teme o musicama i nacinima musicarenja.Ocekujem tvoje kreacije i uz
njih objasnjenja o nacinima vodjenja i periodima u kojima postizu najbolje rezultate.Jasno se vidi iz ove teme tvoja spremnost da preneses svoje znanje na
druge tako da sa nestrpljenjem cekam tvoje postove na neke zanimljivije teme...

Moramo se nekad i pošalit...ne zamjeri... sorry study :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Davor
Guide
Guide
Davor


Broj poruka : 596
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 30.09.2008

Prikradanje i Fly Casting - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prikradanje i Fly Casting   Prikradanje i Fly Casting - Page 3 EmptySub 12 Dec 2009, 23:54

Čuj, prikradanje............ lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Prikradanje i Fly Casting - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prikradanje i Fly Casting   Prikradanje i Fly Casting - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Prikradanje i Fly Casting
Nazad na vrh 
Strana 3 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Fly casting I
» Fly casting II
» Fly Casting Analyzer
» DH Spey Casting

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: