Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Šta je bilo ?????

Ići dole 
+6
Vlajkoni
Bogi
Radojica-pop
Murino
Zox
Zeka
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Šta je bilo ????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 2 EmptyUto 10 Jun 2008, 10:58

Zox ::
Ja bi da se žalim (a da me ne zezate u kafančetu :ziveli : )... Do sad sam kako-tako napredovao i sužavao svoj loop ali od subote mi sve krenulo nizbrdo jer sam nabavio novi štap koji me dovodi do ludila oci u oci
Do sada sam trenirao i pecao sa Konger štapom (#5) i bilo je OK, mada mi je tajming bio "šarenolik" stop ali sa ovim štapom sam, koji važi za bacački, baš u bedaku. Jednostavno ne trpi greške a još mu ne ulazim u fazon...
Dakle, livada, pa livada i na kraju livada No
crveni karton do daljnjeg
Druze za početak zapamti jedno zlatno pravilo, kud ti ide stop tu ti ide i čitava linija, loop,predvez,muva,...Drugo, savet ako to već ne radiš onda radi, guraj kanap štapom a štap rukom ko po ŠINI, iz bilo koje perspektive to da gledaš mora da bude šina. Savet stani ispred ogledala i simuliraj zabačaj, ako radiš pravilne pokrete videćeš samo kako ti se šaka približava i odaljava od tebe a nikako da šeta van zamišljene linije. Ovo za početak a kasnije idemo dalje. Uzana petlja ima svoje namene u tačno određenim situacijama kad si na vodi, služi ti za probijanje vetra jer tada vetar ima manji uticaj na zabačaj jer deluje na manjoj površini, služi ti kada treba muvu da provučeš kroz neki uzan prostor i kao treće za kurčenje, zašta je većina najviše i primenjuje! Zato ne opterećuj se sa uzanom petljom nego je malo raširi i uči kako da kontrolišeš čitavu liniju i zabačajni pokret!
Nazad na vrh Ići dole
Vlajkoni
Fly fisherman
Fly fisherman
Vlajkoni


Broj poruka : 96
Godina : 58
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.05.2008

Šta je bilo ????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 2 EmptyUto 10 Jun 2008, 14:57

Pozdrav Kolasin-e,
Daleko od toga da ja ista znam o castingu. Zox-u sam pricao kad je uzeo stap jer sam ja imao taj isti problem proslog leta kad sam uzeo moj "Sage".
DH je prihvacena skracenica za "Double haul", moras priznati da je ovako ipak lakse.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Zox


Broj poruka : 449
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.05.2008

Šta je bilo ????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 2 EmptyUto 10 Jun 2008, 17:02

vlajkoni ::
Zox druze predsednice,
Bas sam danas hteo da te zovem da vidim kako ide sa novim stapom. Sve sam ti to rekao u petak kad si uzeo stap. ...

Ma znam da si mi rekao, zato sam te se i setio pa si mi ti bio kriv za svu muku. ha ha ha ha

Hvala na savetima, mada nisam ni ja od juče ali "veština" kojom vladam još uvek nije dovoljna za takav štap. Ufffff
Sve što ste napisali znam ali je problem to i uraditi ako je trenirano sa MF (Medium-fast) štapom. Generalno moram još mnogo provesti na livadi da bi mi alatka kao što je jedan SAGE odgovarala help 1
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Šta je bilo ????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 2 EmptyUto 10 Jun 2008, 20:36

Nemoj Precjedniče da kukaš,nego smogni snage i dođi na Bežaniju koji dan.Ja sam slobodan,pa ćemo zajedno,ako nemaš ništa protiv.Imaš dobar štap,pitaj Protu kako sam lako bacao s njim.Dakle,ako OŠ,Bežanija,ako misliš da MOŠ sam,samo naprijed.

Radojice,ne zamjeri.Nisam ništa loše mislio.Daleko od toga.Samo mi se učinilo da ti je nizak zadnji stop,pa si strunu poslao u zemlju.JBG...

Vlajko,nije bitno dal' je DT ili WF.Vjeruj mi.Danas sam sa Fucking ABU diplomatom od 2000 RSD iz JEB*** Formaxa bacio 31,454 m mjereno laserskim daljinomjerom.Struna MED.A prije toga izbacio cijelu DT #5 sa mojim Orvisom.Kad se svlada princip,štap i kanap spada u nijanse.

I da,Ivan CORI mi poslao učenika.Vidno je napredovao za samo 2(dv)sata mahanja kod mene u avliji.Nadam se da mogu moje (ne)znanje preneti i tebi,Zox,ako misliš da nešto znam.Pa kad dođeš do mog nivoa,traži dalje.A ni ne naplaćujem... Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Zox


Broj poruka : 449
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.05.2008

Šta je bilo ????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 2 EmptyUto 10 Jun 2008, 20:52

Zeka ::
Nemoj Precjedniče da kukaš,nego smogni snage i dođi na Bežaniju koji dan.Ja sam slobodan,pa ćemo zajedno,ako nemaš ništa protiv.Imaš dobar štap,pitaj Protu kako sam lako bacao s njim.Dakle,ako OŠ,Bežanija,ako misliš da MOŠ sam,samo naprijed.

Vlajko,nije bitno dal' je DT ili WF.Vjeruj mi.Danas sam sa Fucking ABU diplomatom od 2000 RSD iz JEB*** Formaxa bacio 31,454 m mjereno laserskim daljinomjerom.Struna MED.A prije toga izbacio cijelu DT #5 sa mojim Orvisom.Kad se svlada princip,štap i kanap spada u nijanse.

I da,Ivan CORI mi poslao učenika.Vidno je napredovao za samo 2(dv)sata mahanja kod mene u avliji.Nadam se da mogu moje (ne)znanje preneti i tebi,Zox,ako misliš da nešto znam.Pa kad dođeš do mog nivoa,traži dalje.A ni ne naplaćujem... Ufffff

Ma ti znaš moje mišljenje i ja nisam od onih koji ne veruju, uostalom video sam kako bacaš . Mogu ja puno da naučim na našim druženjima ali bre brate nikako da ubedim ove mlađe da ne beže od reke koja im je pod nosom, Umesto da se spuste na Savu oni krenuli u Srem :skocko:
Čim završim ovaj finiš oko emisije, čujemo se i vidimo ako nebudemo zajedno na Mlavi ;)
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Šta je bilo ????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 2 EmptyUto 10 Jun 2008, 21:22

Sava je OK,ali oni još nisu za vodu.Bar neki od njih.Mislim da je prvo potrebna livada,pa onda voda,ako nije Drina.Osnove se najbolje savlađuju na livadi.Pogotovo držanje strune i kontrola iste u vazduhu.Sjeti se da je i Aco Ivanović svoju prezentaciju počeo na livadi.Na Ribniku su masteri,iako su imali vode kol'ko OŠ,prvo na travi bacali i pokazivali.Nije to za džabe.Sve ima svog smisla.

Slažem se ja da zabačaje tipa roll ili switch,ne moš naučiti n alivadi,za to treba voda ,ali znaš li koliko treba vremena da bi se do toga došlo.Ja sam se ojeo,sad mi smiješno kad se sjetim,da zarolujem strunu 10 metara.Sad ide i preko 15.Onda je ličilo na sve sem na roll,sad ide i sa forhend i sa bekend strane isto.Samo teninig i ništa više.

Znam da će mnogi sad da pomisle kako mnogo s*r**,ali ja to volim.Ne umijem da smotam stotine muva.Možda pet,max,ali umijem da bacam,donekle.I trenirat ću dok budem mogao da držim štap u ruci.I ono što naučim,vrlo rado ću da pokažem.Pa ko misli da ima šta da mu kažem,nek pita.A ja ako znam,ću kažem,a ako ne,smarat ćemo majstore...
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Šta je bilo ????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 2 EmptyUto 10 Jun 2008, 21:47

Reče li ja tebi da sam crnogorski zet?I to morski.A stalno prolazim kroz Kolašin,ćera mi tamo i zimuje ponekad.Ali nikako da ubodem taj revir.Čak sam i štap nosio sa sobom.Javljam ti se ja,pogotovo zbog onog što reče tamo gdje si opisao da ti je pukao štap.Ne smije da ti muva driftuje(para površinu),Za to postoje razne vrste mendinga,od vazdušnog do vodenog.Ali sve se nauči.pa i to.Mene je čovijek na Vrelu preobratio u mušičara kad mi je to pokazao.A to mu dođe kao početak.

Dolazim,koliko za par dana,da odvezem ćerku babi.Pusti mi tel na PM.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Šta je bilo ????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 2 EmptyUto 10 Jun 2008, 22:36

Ljudi moji,sve je u treningu.Vlada je dobio dobar savjet od Corija.Idi i odmah uči kako treba,jer poslje ispraviti stečene greške je jako teško.A blizu smo i ni voda nam nije daleko.Pa polako,prvo trava,poslje voda.Vlada će za mjesec dana redovnog treninga sam na Ribnik.
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Šta je bilo ????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 2 EmptySre 11 Jun 2008, 07:42

Zeka ::


Radojice,ne zamjeri.Nisam ništa loše mislio.Daleko od toga.Samo mi se učinilo da ti je nizak zadnji stop,pa si strunu poslao u zemlju.JBG...

Zeko daleko od toga da zameram! Ovaj zadnji zabačaj je takav da ti se petlja otvara u stranu i nikako nije nizak već ide paralelno sa vodom! izvodi se na taj način što se u zadnjem zabačaju(BC) podlaktica zarotira u stopu u desnu stranu oko svoje ose i nikako van nje! Primenjljiv je u svakoj situaciji i iz ovakvog zadnjeg zabačaja lako se izvode zabačaji kaoo što je desni rich ili curve,....! Dobra strana ove pomenute rotacije podlaktice, samim tim naravno i štapa je i ta što ovom rotacijom smanjujete trenje linije o štap i provodnike a zbog toga struna leti daeeeko i laserski precizno :hello 1:
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Šta je bilo ????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 2 EmptySre 11 Jun 2008, 13:41

Zeka ::


Vlajko,nije bitno dal' je DT ili WF.Vjeruj mi.Danas sam sa Fucking ABU diplomatom od 2000 RSD iz JEB*** Formaxa bacio 31,454 m mjereno laserskim daljinomjerom.Struna MED.A prije toga izbacio cijelu DT #5 sa mojim Orvisom.Kad se svlada princip,štap i kanap spada u nijanse.

I da,Ivan CORI mi poslao učenika.Vidno je napredovao za samo 2(dv)sata mahanja kod mene u avliji.Nadam se da mogu moje (ne)znanje preneti i tebi,Zox,ako misliš da nešto znam.Pa kad dođeš do mog nivoa,traži dalje.A ni ne naplaćujem... Ufffff
Kao prvo Bravooo Bravooo Bravooo za daljinu! O tehnici i ne sumnjam jer da je nemaš teško bi i došao do 30+!Sad mene, a nadam se i druge, interesuje koje su to ključne stvari na koje treba posebno obratiti pažnju u toku izvođenja distanc zabačaja, a ujedno i onih srednjih koje najčešće i koristimo, ako uzmemo u obzir da je jedan bacač savladao kontrolu zabačaja do određene daljine recimo 20m, takvih znam mnogo! Zna da izvodi i DH,... ŠTA NAM JE TO JOŠ BITNO da bi smo sa lakoćom dobacili, neka bude 27+m!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Šta je bilo ????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 2 EmptySre 11 Jun 2008, 16:04

Pa trening,Radojice,šta drugo.Ja kad sam počeo s ovim našim sportom-hobijem-profesionalizmom,nisam znao ništa.Neki me matorac učio,naravno pogrešno,pa je bilo QQUUUUUU kad sam upoznao pravu stranu bacanja.Lovio sam ja i bez ovog znanja,ali...Ovako je lakše.

Po meni,za distancu,znači 25+,potrebno je isto što i za distancu do 25.Ali,...Na Ribničkom mitingu mi je Sepp Fuks(valjda sam dobro napisao) držao predavanje o kretanju.O tome je na comu izbio sukob između Alpa i Ace VIP-a.Pol Arden(bem li ga kako se piše) ima neku Hip - hop varijantu.Jes da možda malo smiješno djeluje,ali on ga zafrljači 40+.Pusti snovi moji.To dosta odudara od škole koju ja sljedim i pratim,od ,najlakše rečeno,EFFA mastera.Naravno,sve ovo sam vidio na Ribničkom mitingu.

Da bi se distanca produžila,uz uobičajene stvari,STOP TAJMING BEZ ZGLOBA UZAK LOOP,treba produžiti put vrha štapa koji se dobija gore pomenutim kretanjem.Ali nježno i bez snage kao da se baca 20 metara.Nisam vjerovao dok mi Sepp ne pokaza. -Izvinjavam se obojici naših instruktora,ali nisam navikao na titulisanje,pa je tako Sepp za mene Sepp,mada je master -

Još jedna vrlo važna stvar je visoki stop.Tako je vrh štapa u konstantnoj vezi sa predvezom i izbjegava se ono gnjezdo na kraju balade(zabačaja).

El valja?
Nazad na vrh Ići dole
VladisaNS
Visitor
VladisaNS


Broj poruka : 340
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 10.06.2008

Šta je bilo ????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Drugi dan   Šta je bilo ????? - Page 2 EmptySre 11 Jun 2008, 20:51

Danas sam ponovo trenirao, drugi dan, :skocko: ali sam, bez Zeke. Nekih nepuna dva sata sa par kraćih pauza. Zeka je bio sprečen. Probao sam da radim sve kako mi je Zeka objasnio. Osetio sam tačno kad grešim, a kada odradim dobar STOP i TAJMING. Još ponekad koristim varaličarske pokrete, ali istreaću ja to. Samo trening.

:skocko: :skocko:
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Šta je bilo ????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 2 EmptySre 11 Jun 2008, 22:15

El vidite,drugi put čovijek ima štap u rukama i već zna pojam tajminga i stopa.Ovo je tebi upućeno,Zox.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Zox


Broj poruka : 449
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.05.2008

Šta je bilo ????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 2 EmptySre 11 Jun 2008, 22:21

Zeka ::
El vidite,drugi put čovijek ima štap u rukama i već zna pojam tajminga i stopa.Ovo je tebi upućeno,Zox.

Ozbiljno ću se posvetiti Kongeru pa da vidiš šta je STOP bbrrrr

(Oš' da kažeš da ja neznam mušičarsku terminologiju?)

zuti karton
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Šta je bilo ????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 2 EmptyČet 12 Jun 2008, 17:01

Zeka ::
Još jedna vrlo važna stvar je visoki stop.Tako je vrh štapa u konstantnoj vezi sa predvezom i izbjegava se ono gnjezdo na kraju balade(zabačaja).

El valja?
Hvala Zeko! A šta se podrazumeva pod tim visokim stopom i kako ga izvode i ujedno objašnjavaju masteri u ovom slučaju Fushe? Daj slike zabačaja mastera sa Ribnika ne interesujeme kako ćeš da ih objaviš, snađi se ;)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Šta je bilo ????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Šta je bilo ?????
Nazad na vrh 
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Saznajte cenu piva u krigli kod nas ili bilo gde na svetu !!!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: