Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Šta je bilo ?????

Ići dole 
+6
Vlajkoni
Bogi
Radojica-pop
Murino
Zox
Zeka
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Šta je bilo ????? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 6 EmptyUto 17 Jun 2008, 23:46

moj se talenat kad sam počeo mjerio promilima.Zato sam tako dugo i vegetirao.Sad samo livada.I,naravno,sutra voda.Ponesi aparat,Vlado.
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Šta je bilo ????? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 6 EmptySre 18 Jun 2008, 02:50

Pozdrav svima, pretpostavljam da imate tolerantniji i vise istrazivacki odnos u diskusijama o bacanju. Dakle, ta prica o visokom stopu, fizici i mehanici nije bas tako jednostavna. Postoje razliciti stilovi. Preporucam da za pocetak proucite ovaj koji se meni pokazao najugodniji i na livadi i u ribolovu:

http://www.fedflyfishers.org/Portals/0/Casting/Master%20study%20guide%20articles/Al%20Kyte/Kyte-Going%20for%20Distance.pdf

I na ovaj se nacin bez problema moze baciti 35 metra, bez (pre)visokog stopa koji skracuje strok (tako bacaju Rajeff, Kriger i ekipa). Inace, za bacanje na livadi u dalj apsolutno je superioran Ardenov stil, koji suprotno EFFA stilu, stapom i u backu i u frontu gotovo dodiruje pod. No, sa savrsenim loopvima drzi u zraku 25-30 metra i lakocom puca preko 40. Ribolovna primjenjivost tog stila je upitna, no on definitivno demantira teoriju 'visokog stopa'.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Šta je bilo ????? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 6 EmptySre 18 Jun 2008, 11:05

Pozdrav, Alexandre, dobrodošao. Ovo je pravo mjesto da razmjenjujemo iskustva, bar dok se ne vidimo. Arden je nesumnjivo car u distanci i ja se nekad zanesem pa bacam po tom njegovom sistemu i ide dalje nego po EFFA školi, ali mi je ovo ljepše i lakše čini mi se. I mislim da je primjenjivije u ribolovu. Zato insistiram kod drugara na visokom topu. Jer, kad uđu u vodu, bez visokog stopa ima da mlate po vodi i napred i nazad.
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Šta je bilo ????? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 6 EmptySre 18 Jun 2008, 21:03

Zeka ::
Brkaju lončiće. stvarno ha ha
E sada ti i ja, druže Pope.
nastavljamo sa stiskom u stopu.Od te ljubavi nema ništa.Uz pravilan grip,nema nikakvog,ni najmanjeg stiska da bi se pojačao i naglasio stop.E sad,ako ne vjeruješ,pokazat ću ti prvom prilikom,kad se ,daj Bože uskoro vidimo.Slikali smo se ,ali pozadina... Ufffff .Moramo još na slikanju da rdimo.
Zeko ne vidim razloga da ti ne verujem i neznam odakle si izvukao takav zaključak?


Evo kroz nekoliko fotografija koje sam izvukao iz DVD izdanja legendarne Joan Wulff, "DINAMICS OF FLAY CASTING" U segmentu Hand Tension Joan objašnjava taj trnutak"stiska" ili trenutno dodavanje male snage u gripu u trenutku stopa. Prvo je uz pomoć parčeta spužve dočarala kolika ta snaga stiska treba da bude, a valjda je jasno koliko snage nam treba da stegnemo parče sunđera, i na kraju je i pokazala na orginalan način kako taj trenutak dodavanja snage da osetite i uvežbate ujedno stvarajući sebi u podsvesti sliku našta to liči!


[img][You must be registered and logged in to see this image.]

[img][You must be registered and logged in to see this image.]

[img][You must be registered and logged in to see this image.]

[img][You must be registered and logged in to see this image.]

[img][You must be registered and logged in to see this image.]

[img][You must be registered and logged in to see this image.]

I par fotografija sa štapom...

[img][You must be registered and logged in to see this image.]

[img][You must be registered and logged in to see this image.]

[img][You must be registered and logged in to see this image.]

[img][You must be registered and logged in to see this image.]

[img][You must be registered and logged in to see this image.]

Valjda je ovo dovoljno da se shvati poenta pomenutnog, trenutnog, laganog stiska štapa u stopu!
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Šta je bilo ????? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 6 EmptySre 18 Jun 2008, 21:12

Zeka ::
Vidi druže,šta je tebi twigi rekao,ne znam,ali znam šta je meni rekao her Sepp Fuks.I mislim da je dotični master ipak bar malko bolji od Simpsona,makar malo,A?I primjenjujem njegov sistem koji sam danas i Vladi pokazao i ubijedio ga (nadam se) da fizika radi za nas.Naglasak je na pravilnom gripu.

Pazi,ima stotinu načina da izvedeš zabačaj.Na tebi je da biraš koji ćeš usvojiti.Vidiš da se Pop i Simps slažu oko stiska.Ja ne.Ali to ne znači da iko od nas griješi,jer svi bacamo.Meni se samo strašno sviđa ta škola "bez napora" koju sam prvo vidio kod Ace i smatram,ja lično,da teba da idem tim putem i nastojim da to održim.Ali,ko što znaš,svaka luda ima svoje veselje,pa tako i ja.I ne forsiram nikog da MORA da radi kao ja.Na vama je drugari.Ja samo rekoh da ja nemam stisak na stopu.A vi stišćite koliko vam volja.
Nema Zeko napora niučemu od ovog što pomenusmo! A imam snimak i sa Ade gde naš Instruktor pominje taj trnutak trnutnog stiska gripa u stopu, gde pominje Svišera i njegov naziv za to mislim da kaže power snap? Ako imaš snimak prelistajga a ove Joanine slike govore o toj stvari!
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Šta je bilo ????? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 6 EmptySre 18 Jun 2008, 21:18

Zeka ::
Zox BRE,ti si čovijek školovan.Pa valjda znaš osnove fizike...Aj je da probam da ti objasnim,mada sam zbog fizike napustio fakultet.

Pajz sad;

E sad,ti ubrzavaš u prednji stop.Kažiprst gura štap ka napred.Srednjak,prstenjak i mali prst su savijeni oko plute na štapu.Palac daje smijer ili šta god.Kažiprst i dalje gura,do momenta kada ona tri primaju energiju pokreta na sebe i sluše ti kao nepomična prepreka.Štap nailazi na njih i imaš stop.Nema stiska.Nem,a potrebe za time.

Es skapirao?
Zeko šta se dešava sa tri prsta u trenutku dok primaju energiju u stopu, dali se na trenutak čvršće prilepe uz plutu?
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Šta je bilo ????? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 6 EmptySre 18 Jun 2008, 21:28

alp ::
Pozdrav svima, pretpostavljam da imate tolerantniji i vise istrazivacki odnos u diskusijama o bacanju. Dakle, ta prica o visokom stopu, fizici i mehanici nije bas tako jednostavna. Postoje razliciti stilovi. Preporucam da za pocetak proucite ovaj koji se meni pokazao najugodniji i na livadi i u ribolovu:

http://www.fedflyfishers.org/Portals/0/Casting/Master%20study%20guide%20articles/Al%20Kyte/Kyte-Going%20for%20Distance.pdf

I na ovaj se nacin bez problema moze baciti 35 metra, bez (pre)visokog stopa koji skracuje strok (tako bacaju Rajeff, Kriger i ekipa). Inace, za bacanje na livadi u dalj apsolutno je superioran Ardenov stil, koji suprotno EFFA stilu, stapom i u backu i u frontu gotovo dodiruje pod. No, sa savrsenim loopvima drzi u zraku 25-30 metra i lakocom puca preko 40. Ribolovna primjenjivost tog stila je upitna, no on definitivno demantira teoriju 'visokog stopa'.
Svako poštovanje gospodine ALP! Iskreno se nadamo da će te nam u mnogome pomoći vašim prisustvom na ovom forumu u granicama Vaših mogućnosti!? A mi eto znamo da su vaše granice znanja o mušičarenju za nas veeeelike! :skocko:
Nazad na vrh Ići dole
Vex
Visitor
Vex


Broj poruka : 158
Godina : 45
Lokacija : Drina
Datum upisa : 10.06.2008

Šta je bilo ????? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 6 EmptyČet 19 Jun 2008, 16:16

Kako je lepo videti bakicu i stap ludi a jos vrhunac toga ona je majstor u tome ...
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Šta je bilo ????? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 6 EmptyČet 19 Jun 2008, 23:02

Ma sve je to u redu,Pope.Ali,ja ti kažem kako ja to radim.Nisam rekao ni napisao da je to tako i da je jedino tako ispravno.Možda sam malo i pretjerao ,ali ja sam usvojio taj stil.Na žalost,za sada si ne mogu priuštiti ni jednog instruktora samo za sebe pa da onda kažem " e tajitaj mi je rekao da je tako ispravno".Ovo moje je moja interpretacija stila EFFA mastera poslje par sati provedenih sa njima na Ribniku.To naravno nije ni približno dovoljno,ali bolje išta nego ništa.

I nije ovo povod za svađu,Pope,nego samo razmjena iskustava.Nama jedino može pomoći tehnika,ako postoji aparat koji može da registruje da li postoji stisak kod stopa prilkom bacanja.Drugačije se nećemo dogovoriti i složiti.

Što se tiče bakice,svaka njoj čast,ali mušičarenje je malko evoluiralo od njenih dana.Moje je razmišljanje da to treba da bude "balet" na vodi,a ne maltretiranje i patnja.I ja nastavljam u tom pravcu.Ko je s mene,idemo dalje,usavršavamo se.
Nazad na vrh Ići dole
VladisaNS
Visitor
VladisaNS


Broj poruka : 340
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 10.06.2008

Šta je bilo ????? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 6 EmptyČet 19 Jun 2008, 23:27

Idemo Zeko, samo napred, sa tobom smo.
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Šta je bilo ????? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 6 EmptyPet 20 Jun 2008, 15:06

Načina i stilova bacanja, plasiranja mušice na vodu, zabačajnih pokreta,.... ima na hiljade na nama je da naučimo osnov svega da prilagodimo nama ono što odgovara našoj, jednostavno rečeno konstituciji, našoj građi tela!!! Nemamo svi istu visinu, konstrukciju mišića,... Ako drage kolege nastavite da jurite nečiji stil i način bacanja, pa budete imali sreću da osterite onda će se možda desiti da u samrtnom ropcu pitate sebe " gde sam ja bio i šta sam radio"! Zeko ako naše razmene mišljenja u nameri da jedni drugima pomognemo shvataš i jednog trenutka kao "svađu" da bataljujemo celu priču odma!!! Zajebimo balkanski sindrom "prikrivenog kurčenja" nego sagledavajmo realno stvari, onda ćemo sigurno kao jedna kompaktna celina uspeti u našem naumu! A to je olakšanje i lepši pristup ovom našem hobiju, sportu, smislu života ili već štali je za koga od nas!?
Nazad na vrh Ići dole
Vlajkoni
Fly fisherman
Fly fisherman
Vlajkoni


Broj poruka : 96
Godina : 58
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.05.2008

Šta je bilo ????? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 6 EmptyPet 20 Jun 2008, 15:46

Au Zeko,
Pa ako neko predstavlja gracioznost u fly castingu - to je ova gospodja koja ima poprilicno godina. I nije nista fc uznapredovao, mozda tehnologija izrade stapova, strune ali fizika je ostala ista. U svojim 80-tim godinama ta gospodja baca i dalje i pravilnije od 99% svih ostalih. Iza nje je staz od nekih 70 godina musicarenja.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Šta je bilo ????? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 6 EmptyPet 20 Jun 2008, 15:59

Zeka ::

Što se tiče bakice,svaka njoj čast,ali mušičarenje je malko evoluiralo od njenih dana.Moje je razmišljanje da to treba da bude "balet" na vodi,a ne maltretiranje i patnja.I ja nastavljam u tom pravcu.Ko je s mene,idemo dalje,usavršavamo se.
Zeko jesili nekada posmatrao ovu damu sa štapom? Slobodno mogu da kažem da je dotična dama jedna od najzaslužnijih bića što danas na mušičarenje možemo da gledamo kao na jedan uzvišeni stil ribolova, počev od same tehnike bacanja koju je do perfekcije rasčlanila i nama prenela! Njeno savršemstvo ja vidim ama baš u svakom segmentu mušičarenja!
Nazad na vrh Ići dole
Vex
Visitor
Vex


Broj poruka : 158
Godina : 45
Lokacija : Drina
Datum upisa : 10.06.2008

Šta je bilo ????? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 6 EmptyPet 20 Jun 2008, 16:07

Bakica je super a verujem da mi svi ovde nemozemo da bacimo ko ona a kamoli sa tim stilom, ljudi ona drzi stap predugo u rukama, to je kao sto pricaju o tome da je jedna skola bolja od ove itd, ja verujem da je svako dobar na svoj nacin , ali pokrete koje neko ima vec godinama a to se meri preko 40 u vodi daj ljudi nemoj da se igramo , sigurno je VRH.
Ja postujem sve , ali godine u vodi bacanja , svaka cast........
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Šta je bilo ????? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 6 EmptySub 21 Jun 2008, 23:29

aauuuuuuuu..........i do kakvog su zaključka došli ha ha ha ha ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Šta je bilo ????? - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bilo ?????   Šta je bilo ????? - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Šta je bilo ?????
Nazad na vrh 
Strana 6 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Saznajte cenu piva u krigli kod nas ili bilo gde na svetu !!!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: