Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje karaša (babuške)

Ići dole 
+37
Predrag
NemaNja95
Mohiko
Murino
Pedja GM
Clavis
Big Bad Wolf
Ducka
Micko Nis
NMilanovic
Vladan_Nis
SnikS
Peka
Mafke
Musicar
Crni
Renafly
Djomla
Siberianman
Helti
Tomos rider
Pex
ShoneFly
Ervin-Eko
Gegula
Marushani
Goci
Markovic
Sasats
Jocko
Sasa D
Zvezdan
NikolaCG
Madjoni
Ogi
Masic
Mixmaster
41 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) Empty
PočaljiNaslov: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) EmptyUto 23 Mar 2010, 18:21


Mušičarenje karaša (babuške)



Ovo je vrlo zanimljiva riba, koja je sve cenjenija kod ljubitelja "hard level" mušičarenja. Ja ih lovim sporotonućim nimfama, bez indikatora
ili sa mini indikatorom od malo polipropilena ili Biostrike-a. Kada vam dosade klenovi, lipljenovi i pastrmke, pa vas uhvate perverzne misli, probajte i ovo. Uživanje dok vadiš karaše na mušicu pred zbunjenim plovkarošima, ne može se porediti sa uobičajenim mušičarskim
ulovima. Mislim da šok koji ostali ribolovci (posmatrači) dožive tom prilikom traje godinama. Laughing

Iako je čudno i pomalo teško prevariti karaša muvom, usavršena tehnika mušičarenja ove vrste daje odlične rezultate.
Najbolje je uočiti jato i precizno servirati muvu.

Lagano kretanje nimfe je najefikasnije.

Evo dela mog današnjeg ulova, koji me je inspirisao da otvorim ovu temu:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) EmptySre 24 Mar 2010, 11:39

Jedna jednostavna i perverzna "karašica":

[You must be registered and logged in to see this image.]

Otkad sam ulovio prve karaše pre petnaestak godina, koristim veoma slične nimfe. Gotovo sve imaju žućkasto telo i tamne grudi.



Poslednji izmenio Mixmaster dana Ned 03 Mar 2013, 22:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Masic
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Masic


Broj poruka : 987
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 04.05.2008

Mušičarenje karaša (babuške) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) EmptySre 24 Mar 2010, 12:46

Vrlo slicna Urbanovoj "iskrici"...kako su te iskrice hvatale klena i belu sitnu ribu..dok sam pecao na kuglu...Samo sto im je urban spustao telo do luka udice.

Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vestackemusice.com
Ogi
Guide
Guide
Ogi


Broj poruka : 1324
Datum upisa : 21.03.2009

Mušičarenje karaša (babuške) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) EmptySre 24 Mar 2010, 12:49

Dobri karasi Mix, pozeleo sam i ja da probam ovaj vid musicarenja, mislim da moze biti izuzetno zanimljiv.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje karaša (babuške) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) EmptySre 24 Mar 2010, 12:50

Imamo tone ove ribe,a niko je ne mušičari Rolling Eyes Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Mušičarenje karaša (babuške) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) EmptySre 24 Mar 2010, 12:51

Madjoni ::
Imamo tone ove ribe,a niko je ne mušičari Rolling Eyes Rolling Eyes

Mislim da je ovamo zovu Kinez! I nije mnogo cijenjena.....a ima je grdilo!
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje karaša (babuške) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) EmptySre 24 Mar 2010, 13:09

Oho Ranđo,počela babuška!Kod mene se još nije digla gore,ali kad krene,do juna samo nju jurim!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) EmptySre 24 Mar 2010, 17:42

Karaš srebrni, babuška, je riba koju je u Srbiji dozvoljeno neograničeno izlovljavati. Proglašena je alohtonom vrstom, to jest uljezom koga bi bilo lepo iskoreniti. Ribolovac ne samo da sme tokom jednog dana da ulovi i ubije i 100 kg babuške, već ne sme nijednu da vrati u vodu! Strogo je zabranjeno upecanu babušku, sunčanicu, cverglana, tolstolobika, amura... vratiti u vodu.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) EmptySre 24 Mar 2010, 18:32

U našim vodama ima i krupnih karaša, koji ponekad progutaju nimfu:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje karaša (babuške) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) EmptySre 24 Mar 2010, 18:42

Mixmaster ::
U našim vodama ima i krupnih karaša, koji ponekad progutaju nimfu:

Ovo je bas dobar komad! cestitam

U okruzenju Brckog na svakoj bari ima babuske tako da cu se ove godine malo pozabaviti lovom ove ribe...
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Mušičarenje karaša (babuške) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) EmptySre 24 Mar 2010, 18:48

Kolika je ova bikčina!

Ima jedna anegdota vezana za ovu ribu....off topic je, ali ću je ispričati jer je vezana za ovog ciprinida!

Naime, jedan moj rođak sa sjevera CG, Dule, je radio sitne preprodavačke poslove. Tako je dolazio u Podgoricu i kupovao razne sitnice i preprodavao
na Pljevaljskoj pijaci. Najčešće je to bio duvan, neko voće i povrće....ali i sve drugo što je po njemu imalo dobru cijenu na koju bi se moglo nešto ućariti!
Tako se Dule, jedngo dana obreo na Skadarskom jezeru u namjeri da kupi nekoliko kg šarana, da proda pred čuvenu posnu slavu Nikoljdan na Pljevaljskoj
pijaci! Kada je došao do lokalnih prodavaca i ribolovaca koji su prodavali tek uhvaćenu ribu iz mreža, Dule se počeo cjenkati za šarane, sve dok nije
došao do jedne babe, koja je prodavala babušku, naravno pošto-zašto, što je njemu bila nevjerovatna cijena za ribu koja toliko liči šaranu, da je čak i on
sam bio uvjeren da se radi o šaranu, sve dok nije zapitao zašto je toliko jeftin! Kada mu je objašnjeno, Duletu je sinula nevjerovatna ideja,jer je za novce
koje je pripremio mogao da kupi 20 puta više ribe. Tako je prvi kontigent babuške krenuo ka Pljevaljskoj pijaci i Nikoljdanskim trpezama,ali u ulozi šarana!
Da ne ulazim u detalje njegove prodaje, reći ću samo da je Dule odradio nekoliko tura, dok mu život nije konačno došao u opasnost od pljevaljskih
domaćica i iznevjerenih mušterija! Kada sam ga pitao kako su ga provalili, uz osmjeh (jer Dule je legenda) i dan danas prepričava tu priču i odgovara:

"Provalili Pljevljaci da nema brkove"!

Pljevljaci su čisto pastrmski narod! ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) EmptySre 24 Mar 2010, 22:31

Karaš i šaran ne samo da su slični izgledom, već i ponašanjem. Meni se desilo da nimfareći babuške zakačim i šaranče. Slično se bore. Nisam primetio nikakvu razliku u snazi i borbenosti, a pretpostavljam i da im je ukus mesa sličan. Zapravo, ove dve vrste su toliko srodne da se mogu ukrštati. Prema tome, karaši su nešto kao mini-šarani.
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje karaša (babuške) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) EmptySre 24 Mar 2010, 22:38

Mixmaster ::
Karaš i šaran ne samo da su slični izgledom, već i ponašanjem. Meni se desilo da nimfareći babuške zakačim i šaranče. Slično se bore. Nisam primetio nikakvu razliku u snazi i borbenosti, a pretpostavljam i da im je ukus mesa sličan. Zapravo, ove dve vrste su toliko srodne da se mogu ukrštati. Prema tome, karaši su nešto kao mini-šarani.

Velika je razlika u kvalitetu mesa i koščatosti izmedju ove dvije ribe...
Šaran je mnogo kvalitetnija riba...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) EmptySre 24 Mar 2010, 22:43

Ja gotovo da ih nikad nisam jeo. Pretpostavio sam da im je ukus sličan ako su iste veličine i iz iste vode, ali moguće je da nisam u pravu.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Mušičarenje karaša (babuške) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) EmptyČet 25 Mar 2010, 11:54

Mixmaster ::
Ja gotovo da ih nikad nisam jeo. Pretpostavio sam da im je ukus sličan ako su iste veličine i iz iste vode, ali moguće je da nisam u pravu.

Nije baš riba za trpezu.....ali znam jezero koje je prepuno ove ribe, i nije mi problem namotati ovu Mixovu žućku.....jedino što nikad na jezeru nisam lovio nimfama!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje karaša (babuške) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje karaša (babuške)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 14Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: