Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje karaša (babuške)

Ići dole 
+37
Predrag
NemaNja95
Mohiko
Murino
Pedja GM
Clavis
Big Bad Wolf
Ducka
Micko Nis
NMilanovic
Vladan_Nis
SnikS
Peka
Mafke
Musicar
Crni
Renafly
Djomla
Siberianman
Helti
Tomos rider
Pex
ShoneFly
Ervin-Eko
Gegula
Marushani
Goci
Markovic
Sasats
Jocko
Sasa D
Zvezdan
NikolaCG
Madjoni
Ogi
Masic
Mixmaster
41 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
SnikS
Visitor
SnikS


Broj poruka : 499
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 10.04.2011

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 EmptySre 15 Jun 2011, 11:30

Bas ste mi ulepsali jutro i prijatno me nasmejali Mix i Goci ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Vladan_Nis
Visitor
Vladan_Nis


Broj poruka : 120
Godina : 29
Lokacija : Nis
Datum upisa : 03.01.2010

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 EmptySre 15 Jun 2011, 14:47

Randjo ,kako uspevas da gazis po Batusinackim barama kad je muljevita podloga? Ja sam pokusao par puta i nisam daleko stigo' .

Sa obale je moje jedino resenje kod ovih bara :D
Nazad na vrh Ići dole
http://gracefulfootball.blogspot.com
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 EmptySre 15 Jun 2011, 16:30

Vladan_Nis ::
Randjo ,kako uspevas da gazis po Batusinackim barama kad je muljevita podloga? Ja sam pokusao par puta i nisam daleko stigo' .Sa obale je moje jedino resenje kod ovih bara :D

Grešiš, Vladane. Batušinačke (ili Mramorske, kako ih ja zovem) bare su perfektne za bezbrižno gaženje. Tačno je da imaju jedan sloj rastresitog mulja, ali je ispod njega vrlo čvrst šljunak.
Samo treba malo da upoznaš dubine i možeš slobodno da gaziš.
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 EmptySre 15 Jun 2011, 18:35

Mixmaster ::
Pođoh na bucove, ali Morava bi mutna kao oranje.
Morao sam da produžim do nekih babuškarskih bara, taman da otpušim malo sinuse miomirisom razmuvanog mulja. Laughing

Znaci ovaj Randja kad isprica pricu samo sto andjeli ne iskacu iz nje, cvece i pesma ..
I ako sam bio sa njim.. zamalo i ja da poverijem da taj cuveni mulj stvarno miluje sinuse "miomisrisima" a ustvari:
Smrdi ko "kuga" prao sam se bar 7 puta od kako smo sinoc dosli iz "patrole po moravkim barama" i jos uvek mestimicno osetim taj miris a oprema za gazenje mi jos uvek stoji potopljena sa praskom i "venisom" u kofi.

Vladane.. Mrzi randju da kuca sad kad ti ja opisem baru jos sutra ces gaziti po njo bounce
Te bare su idealne za gazenje .. ( savetujem da se obidju jer jos 5-10 dana jakog sunca i sa njima je do jeseni zavrseno sto se tice FF )
Pola tih bara se pune izvorskom vodom generalno su ciste i vecinom su protocne (ili polu protocne) .. Bar one koje su sa Mramorske strane morave.
Prva bara na koju nailazis sa te strane uz nadvoznjak (verujem da znas na koju mislim - najveca) je najpogodnija za musicarenje.
Sama bara je bistra i uglavnom duboka od 1 - 1,5m (sa mozda par par rupa oko 2m) 1/2 bare je prekrivena muljem debline oko 5-10cm a ispod je pesak (ima cak i delova samo sa peskom) ali bogami ima delova gde je mulj natalozen i preko 30 cm
Generalno taj mulj (sem mirisa) ne prestavlja nikakav problem za gazenje (rastresit je i ne lepi se) jer je nastao iskljucivo raspadanjem biljaka u bari (apsolutno ne lici na onaj moravski mulj .. ko je jednom gazio po njemu zna o cemu pricam)
Temperatura vode je i dalje idealna za ribolov jer zbog obilja vegetacije bara jos uvek nije dozivela pregrevanje (a samim tim i prestanak rada ribe na povrsini)

Juce nismo imali srece sa "zuto-okom" jednostavno nije se javljala ali nas je zato zabavljala beavica i suncica (kad se pogodi jato udarac je na svakom bacanju) + par sitnijih klenova i za mene potpuno ispunjen dan
japanac - ovaj prelepi emigrant iz amerike je za musicare sve popularnija riba zbog specivicnog nacina na koj uzima mamac sa povrsine, sa 1-2m daljine sece povrsinu vode ledjim perajem kad se zaleti na musicu (ko mini torpedo)
Sto se tice karasa koga je Randja izvuko ..ma Randjin ribolov je tesko komentarisati jer.. pored poznavanja specificne tehnike verujem da postoji i onaj faktor (sto kazu stariji ljudi .. mora bog da ti da) verujem da je bilo jos 5 musicara pored njega pecajuci na istu musicu i istom tehniku opet bi ga on izvuko
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 EmptySre 15 Jun 2011, 20:40

Ja sam mozda specifican i los primer da ovde par stvari komentarisem ali prosto tesko je kao ocevidac ostati nem.
Mozda ja tu ne kapiram neke stvari jer je mene musicarenju bas recimo privuko primer pecananja suncice sa povrsine vode.
Lepse mi je u zadnje vreme da gledam kako se japanac ko ajkula zalece sa druge strane bare na musicu koju si sam napravio nego da izvucem sarance od 5 kg iz nekog privatnog jezerceta de ih ima toliko da ubodes 2 sarana ako bacis vilu u vodu.
Kao doskorasnji sarandzija, pecaros na sve vrste plovkaroskih, Vegler, cek i feeder tehnika, obilazeci sve poznate i nepoznate polu ribnjake po srbiji, makedojiji a i sire ja sam ucestvovao i stvarno se nagledao svakakvih legendarnih i velicina i kolicina ulova.
I uvek su to pratili neki iskreni komentari i reci hvale od strane kolega.

Onda sam pocevsi da musicarim uvideo i jednu cudnu pojavu.
kod nekih musicara je izgleda najbolji i najhvaljeniji musicar onaj koji ne lovi ribu a naj omrzeniji i naj kritikovaniji onaj koj je naj uspesnije lovi. (u najmanju ruku cudno zar ne ali istinito)

Meni definitivno treba pomoc da to razumem pa recimo mozes li Goci da mi pomognes (nemoj pogresno da me shvatis ne mislim na tebe direkno u gornjem tekstu ali dajes neke komentare cije objasnjenje bi mi mozda pomoglo)

Goci ::
Da, da, sve ti "nisi znao"... Ni to da se riba ne sme pecati u Srbiji sa 3 udice, pa morali neuki ribočuvari da te uče na sred mušičarskog revira...

Tako verovatno i kad poneseš ribu u lovostaju, ili "nisi znao" ili možda "nije moja, našo sam". ha ha ha ha

Tako si proletos u sred lovostaja "našao" onu crknutu štuku na bari pa si je poklonio plovkarošima, a onda si nedavno "našao" očišćenu pastrmku na Nišavi!

Kako ja nisam našao?

https://www.youtube.com/watch?v=EVUSj7Zzp_k
Kakav je to komentar na ulov karasa musicarskom tehnikom?
Ja verujem da ti svaki dan lovis karase preko kilo musicom ono ko ja japance pa ti to mozda i nije nesto za pohvalu .. ali mene zanima i u tom slucaju zar to nije dovoljno da se neko pohvali i da se kaze da je to redak i lep ulov za FF. Randji to naravno nije prvi put aji ja sam se bas obradovo kad sam vido karasa koj visi na kraju musicarskog konca pa makar se on upecao i tokom igre sa suncicama)

Zanima jos par stvari iz ovih citata .. reko verovatno si prava osoba da mi ih pojasni kad vec o njima pises..

Da li si ti ikad bio prisutan tokom nekog od ovih dogadjaja? (mozda je to glupo pitanje)
Preformulisacu da li znas po imenu i pezimenu ocevidca koji je taj dogadjaj prepricao (nijedan nije naravno dokumentovan) al bar da se zna po imenu osoba koja je tu basnu napisala (neke su prilicno komicne pa moze covek i nagradu da dobije)

Ko je uopste prepricao dogadjaj sa 3 nimfice na moravici i zasto ti ga je prepricao do pola.
Ja sam recimo tu pricu cuo tokom akcije "ocistimo srbiju" i to direktno od aktera dogadhaja odnosno ribocuvara koji je bio sa Randjom na moravici tog dana.
Isti ribocuvar je na to isto mesto u sred musicarskog revira poslao momka sa varalicama bez udica da ih testira.
I isti ribocuvar je potvrdio da je na Randjino insistirane napisan zapisnik o tom dogandjaju i da je u pitanju bilo testiranje sistema sa 3 nimfe za takmicenje koje sledi na moravici 19 ovog meseca.
Sta je trebao covek da radi da ide po istim virovima koje je 20 min pre toga neko preorao varalicom i gubi vreme bacajuci suvu muvu ili da iskoristi momenat i bar da isproba taknicarski sistem.

Onda proverena prica... ovo ima samo u zemlji Srbiji setas u krug oko bare i nadjes mutvu stuku (pogledas i vidis da je sveza) ne mrzi te vratis se 50 m se ukrug i poklonis je ribarima. Oni ti se nesto kao silno zahvale (samo sto se ne okumite zbog pomenutog cina)
Onda ti isti ribari odu i prijavete da si sa te iste bare upecao stuku i ako su oni bili tu svo vreme.

Pa dalje.. Ona pastrmke u sicevu. Prvo to nije bila obicna pastrmka nego prava mecketina. Pa ja stvarno ne znam i ne razumem sto bi bilo koji musicar reko da je vise nego kapitalnu pastrmnu (pogotovo na reci Nisavi) naso ociscenu pored reke a u stvari da je upecao SULUDO!!! Drugo pastrmka i ako ociscena.. vidno vec pocela da se kvari .. Jedino da je Randja upecao toliko staru pastmku da je uspela da se pokvari do pola jos dok je bila i ziva..
Ovo necu dalje ni da komentarisem jer postoje snimci i slike sa lice mesta kao i jos 2 momka koji su se zajedno slikali sa Randjom pored ovog predivnog kapitaca (mislim niko to ne krije treba se samo malo raspitati ako bas neko ima potrebu da na to daje ovakve komentare)



Ja stalno poturam jednu drugu pricu o Randji da leci neizlecive bolesti samo dodirom musicarskog konca, specijalna "curved-cure cast" tehnika zabacivanaj, pa da namlatimo pare (sta sve ljudi poveruju reko i ovo nece biti problem ako je on u pitanju)

Na kraju ciitata stoji "Kako ja nisam našao?" ne znam mozda je odgovor na to pitanje .. dugacka je godina a ko god zna Randju zna i da on ide 300 puta godisnje na pecanje mozda se bas zato njemu neke stvari cesce desavaju..
Ja samo se nedjem mozda u nekih 5 % slucajeva sa njim na vodi pa je i to dosta da se ovakve price provere ..

Nevezano za Goci-jev citat:

Isto tako sam sedeci na sekciji u sred udruzenja cuo pricu da jre Randja namlatio neke silne sitne klenove u sicevu i odneo ih kuci .. (vec mi je sama prica u startu bila smesna jer coveka jurim ves nedeljama da idemo na obliznju recicu prepunu uglavnom sitnijeg klena nece ni da cuje ) a onda se ja lagano setim ..pa cekaj ja sam tog dana bio zajedno sa njim u sicevu.. Pa rekoh cekaj jedina riba koje se ja secam tog dana je klen oko 700 grama uhvacen u brzaku ispred 4-5 namrgodjenih ribara. Ne treba pominjati da ni ja ni Randja nismo ni nosili cuvarke tog dana na vodu..

Ima ovakvih primera i previse , mozda sve ovo i deluje smesno ali ..
Rreko bolje ja da na vreme da objasnm coveku da prestajem da se druzim sa njim dok je vreme (pre nego i mene smeste u basne pored njega).
Pogotovo jer kuci cuvam rotvajler a postoji ona cuvena basna da je Randja jednom upecao i rotvajler na Nisavi na suvu musicu .. sto na kraju nece ispastii problem..
Nego sto ga nije oslobodio nego ga je direkno iz meredova dao meni da ga cuvam dok ga ne prodamo ...

Neko mora (ali ozbiljno) sve ove bajke (takozvane "Randjarice") da sakupi na jedno mesto i postuje u nekoj temi foruma pa da se ljudi bar do suza nasmeju.

mozda ja i gresim Jer Ranjdu poznajem tek par meseci (uglavnom kroz zajednicke odlaske na vodi) ali nesto neverujem jer price koje sam ovde cuo vezane za njega i to o dogadjajima kojima sam i licno prisustvovao mi dovojno govore o cemu se ovde zapravo radi
Na kraju za one koji vole i slikovit (filmski nacin) docaravanja stvari prilikom post-ovanja evo i jedan link.
http://www.blogoye.org/knjizevnost/11339/Lisica+i+gro%9E%F0e.html

Ps. Na kraju apsolutno nebih zeleo da me iko pogresno shvati.. Ne branim ja Randju ovde (niti vidim potrebu za tim niti je on mali pa da neko treba da ga brani) niti napadam bilo koga (a pogotovo ne Gocija koga licno ni ne znam .. ali stvarno)
Meni samo smeta i nije mi jasano zasto napasti nekog iz bilo kog razloga i na ovaj nacin i to samo zato sto je post-ovao lep ulov od tog dana(sto je i poenta ovog dela foruma koliko sam ja s-hvatio)

Znam da je post off topic (tesko tu da ima opravdanja) izvinjavam se i zbog toga ali post je polu citat ranijeg post-a .. nebi imao nista protiv da se pomeri u neku drugi temu ili obrise ..

Jos jednom nadam se da se niko na kraju nije naso uvredjenim posle ovog mog posta i BISTRO SVIMA !!!



Poslednji put izmenio NMilanovic dana Sre 15 Jun 2011, 21:51, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 EmptySre 15 Jun 2011, 21:17

Ako sam dobro razumeo na takmicenju ce biti dozvoljen sistem za 3 musice?
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 EmptySre 15 Jun 2011, 23:12

NMilanovic ::
Kakav je to komentar na ulov karasa musicarskom tehnikom?
To nije bio komentar na ulov karaša. To je bio komentar na Mixmasterov komentar mojoj opasci da je bucov u lovostaju. Mušičarenje karaša nema baš nikakve veze sa time...

Uzgred moj komentar je bio šaljiv, zato ima nekoliko smajlija.

Nastavak tvog komentara je previše ozbiljan za moj ukus, pa ga neću komentarisati... Cenim da si sve pogrešno protumačio... Čak objašnjavaš i komentarišeš "Zašto ja nisam našao", što je zapravo samo citat iz popularnog filma Munje koji se fino zajebantski uklopio u sve...


Poslednji izmenio Goci dana Sre 15 Jun 2011, 23:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 EmptySre 15 Jun 2011, 23:17

Kuku meni. Laughing

Eh ti karaši. Lepe ribe za mušičarenje. Moraću češće da ih lovim.
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 EmptySre 15 Jun 2011, 23:20

Tako je, i da kačiš slike stogramaca od kojih Goci neće moći da spava od zavisti, jer on eto nikad nije upecao babušku na Fly, čak ni šugavu od 18,5 g! sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 EmptyČet 16 Jun 2011, 00:12

Neka mi Bog oprosti, ali ovo što radi varaličar Goci mi je najveće mušičarsko zadovoljstvo. Laughing

Kada bes obuzme varaličara ili plovkaroša koji vidi da mušičari vade štuke, šarane, bucove, somove... pa i babuške, to je vrh iznad koga su samo nebo i oblaci. Laughing

Za ovo je vredelo gaziti po smrdljivom mulju.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 EmptySub 24 Mar 2012, 19:20

Počelo je!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 EmptyNed 25 Mar 2012, 07:26

Ja se po tebi vodim poslednjih par sezona.Čim kod tebe krene babuška,eto je i kod mene za nedelju dana. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 EmptyNed 25 Mar 2012, 10:56

Momci dajte 5 top suvih muva za površinsko mušičarenje babuški ,počele su da se dižu gore na barama po okolini. Dugo sam se predomišljao da li da mušičarim ovu ribu ,jer nisam neki ljubitelj bele ribe ,medjutim ovi lepi komadi što sam vidjao su mi zaintrigirali maštu da ih jurim na moju #4kicu.

p.s video sam i lepe protfishe
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 EmptyNed 25 Mar 2012, 12:57

Hm ... Shone sve su mi pokrali dusmani .. ali posto sam bas barski zaljubljenik sacu da ti smotam nase favorite - ne treba ti pet kad jedu na povrsini jedu sve samo je bitno da ih lepo vidis i prezentacija (pa da se i ti zaljubis u bare)
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 EmptyNed 25 Mar 2012, 14:56

he he ,hvala! bare su moje omiljene destinacije za štuku i bandara a verujem uskoro i za belu ribu .. može i fotke muva nije problem ,pa ću da skinem pelcer ;-)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje karaša (babuške)   Mušičarenje karaša (babuške) - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje karaša (babuške)
Nazad na vrh 
Strana 8 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: