Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama

Ići dole 
+3
NikolaCG
Nemanja79
Mixmaster
7 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama Empty
PočaljiNaslov: Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama   Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama EmptySub 10 Apr 2010, 21:10

Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama


Klena možemo naći u malim stajaćim vodama, šljunkarama, starim koritima i barama, koje su blizu plavnih reka. Pažljivim posmatranjem, nakon
tihog prikradanja, možemo uočiti kako patroliraju ili mirno stoje blizu površine. Najbolje je loviti ih suvom muvom koja imitira midževe, barske
jednodnevke ili kopnene insekte. Iako su barski klenovi izuzetno oprezni, probirljivi i plašljivi, na takvim mestima se love veoma krupni komadi i
to, na viđeno! Uz polarizacione naočare, prikradanje u "krokodil-stilu" i mirno i tiho zabacivanje, velike su šanse da se pojavi i pravi glavonja.

Ja sam danas mušičario na barama. Počeo sam jednom izuzetno dobrom serijom bodorki i crvenperki, pa prešao na klenove koje sam primetio u
granju. Nisu ogromni, ali su sasvim solidni za 0.12 i sitnog midžića na broju 18...


Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama Barskiklenovi


Poslednji izmenio Mixmaster dana Sub 25 Jun 2011, 17:08, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Nemanja79
Visitor
Nemanja79


Broj poruka : 129
Godina : 45
Lokacija : Niš
Datum upisa : 08.03.2009

Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama   Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama EmptySub 10 Apr 2010, 21:20

Šta rećiMušičarenje klena na malim stajaćim vodama 178523
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama   Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama EmptySub 10 Apr 2010, 22:58

Fini ovi "zvijukani" i pedantno uslikani!

Danas su ovi "naši" uzimali krupnu bambulu, i maslinastu na broju 12! Izgleda da ih mami sočan zalogaj i pored sitnih insekata koji slijeću na površinu!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama   Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama EmptySub 10 Apr 2010, 23:07

Naravno, bambula je "ubica" i na stajaćim vodama. Kad su klenovi dobro raspoloženi ili su kopneni insekti na meniju, nema joj ravne.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama   Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama EmptySub 10 Apr 2010, 23:18

Mixmaster ::
Bambula je "ubica" i na stajaćim vodama. Kad su klenovi dobro raspoloženi ili su kopneni insekti na meniju, nema joj ravne.

Da, odličan mamac! Primjetio sam, loveći danas sa njom da je presudan momenat kada padne na površinu vode i par sekundi posle......ako udarac odmah ne uslijedi, ostavljajući je da "visi" nakon toga neko vrijeme, udarci su izostajali! Mada, povlačenjem kratkim (ali baš kratkim jer u protivnom pravi jak talas) ponovo "oživljava" i izaziva zaniteresovanost kod klena!
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama   Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama EmptySub 10 Apr 2010, 23:47

Mix prelepe "bitange",svaka cast za ulov sampion 1 cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama   Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama EmptyNed 11 Apr 2010, 00:00

Crni, obiđi Lipovičke bare. Video sam neke "mečiće" tamo, koji bi mogli da pojedu ove moje za doručak!
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama   Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama EmptyNed 11 Apr 2010, 00:23

Mixmaster ::
Crni, obiđi Lipovičke bare. Video sam neke "mečiće" tamo, koji bi mogli da pojedu ove moje za doručak!

Hvala na informaciji Mix,mislio sam da su jos hladne i da je aktivnost slaba Ufffff pa se zanimam belicama na Dobrotinskim barama.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama   Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama EmptyNed 11 Apr 2010, 00:25

Požuri, jer za četiri dana počinje lovostaj na klena.
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama   Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama EmptyNed 11 Apr 2010, 00:28

Pa šta je to...očas prodje.

Kad sam mogao da čekam celu zimu strpiću se još malo.
Ako ne uspem da odem u ponedeljak zanimaću se belicama još malo Placko
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama   Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama EmptyNed 11 Apr 2010, 09:19

Mixmaster ::
Požuri, jer za četiri dana počinje lovostaj na klena.
koliko sam ja razumeo nove propise prakticno nema lovostaja na klena . bice samo na delu reke koji korisnik proglasi za mrestiliste. a cisto sumnjam da ce bar kod mene nesto uraditi
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama   Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama EmptyNed 11 Apr 2010, 09:25

Sasats, mislim da grešiš. Opet je uveden lovostaj na klena na celoj teritoriji Srbije, od 15. aprila do 31. maja.
Najbolji period za mušičarenje klena na malim stajaćim vodama se poklapa sa lovostajem. Početkom juna, kada se ponovo može pecati klen (u Srbiji), temperatura i kvalitet vode na barama, već su daleko od optimuma. Tokom leta, umire se čak i tipične barske ribe, a kamoli zalutali klen. Voda u plitkim i malim stajaćicama tada prelazi 30 stepeni Celzijusa.
Zakon je iznad svih, pa ćemo ga poštovati. Lovostaj nažalost važi i za bare, iako klen u malim stajaćicama čak ni ne ostavlja potomstvo.


Poslednji izmenio Mixmaster dana Ned 11 Apr 2010, 10:13, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama   Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama EmptyNed 11 Apr 2010, 09:41

pre nekoliko dana procitao sam drugacije informacije na jednom drugom forumu Ufffff . bilo bi dobro da neko postavi tekst zakona ako ima , da se ljudi ne bi nasli u neprijatnoj situaciji na vodi
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama   Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama EmptyNed 11 Apr 2010, 09:58

Evo srbijanskih lovostaja:



LOVOSTAJ
Nazad na vrh Ići dole
Necafly
Visitor
Necafly


Broj poruka : 116
Godina : 29
Lokacija : Nis,Vranje
Datum upisa : 18.12.2009

Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama   Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama EmptyPon 12 Apr 2010, 10:58

Gde se nalaze te bare na kojima lovite klena?Da li ga ima na onim barama kod Nisa i Leskovca odmah pored auto puta?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama   Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje klena na malim stajaćim vodama
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje klena-
Skoči na: