Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Protfish ili Jaz

Ići dole 
+8
Sale guitar
Devrnja
Ersin
Zvezdan
Mafke
Mixmaster
ShoneFly
Tomos rider
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Tomos rider
Visitor
Tomos rider


Broj poruka : 102
Godina : 39
Lokacija : Vrsac,Srbija
Datum upisa : 17.12.2009

Protfish ili Jaz Empty
PočaljiNaslov: Protfish ili Jaz   Protfish ili Jaz EmptyUto 11 Jan 2011, 19:03

Protfish ili Jaz

Neverovatno kako nema teme za ovu prelepu ribu......
listam fotke iz 2010 i fantasticne FF sezone za mene kao Fly startera...
pocnimo slikama...ovo su neki od lepsih Jazova koje sam prevario na muvu....

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.shutupwomangetonmyhorse.com
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Protfish ili Jaz Empty
PočaljiNaslov: Re: Protfish ili Jaz   Protfish ili Jaz EmptyPon 26 Mar 2012, 12:52




[You must be registered and logged in to see this image.]

Fotke su stare ali sam protfishe namirisao gde se vrzmaju ovih dana..
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Protfish ili Jaz Empty
PočaljiNaslov: Re: Protfish ili Jaz   Protfish ili Jaz EmptyPon 26 Mar 2012, 17:01

Riba po mom ukusu.

Šteta što ih nema u blzini Niša, inače bih ih i ja vrlo rado "namirisao". Moraću ove godine da upišem i jazove, verovatno dunavske.
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Protfish ili Jaz Empty
PočaljiNaslov: Re: Protfish ili Jaz   Protfish ili Jaz EmptyPon 26 Mar 2012, 18:12

Da ,super je riba i izuzetan borac na štapu ,čak i ovi manji .

Pre više godina su se hvatali i komadi od preko 2-3 kg ,medjutim sada je to prava retkost .
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Protfish ili Jaz Empty
PočaljiNaslov: Re: Protfish ili Jaz   Protfish ili Jaz EmptyPon 26 Mar 2012, 19:04



Odlicnan borac na udici,svo svreme se bori i privaceci ga prilazi repom ka ribolovcu do samog prihvatanja. Iznenadila me je snaga cak i primeraka od 20-tak cm na osetljivom

stapu. Pre par godina bilo ih je puno u V. Moravi,cak sam ih cesce lovio nego klenove. Protfisi su ubrzo usli i u pritoku Belicu koja protice kroz grad,i tu sam redovno lovio

prote od kojih klen nije mogao da dodje do udice. Mesarosi nisu ni pravili razliku izmedju klena i jaza.

Evo,druga godina kako ih nema u Moravi i pomenutoj recici kroz grad,opet je klen prva riba na musici !
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Protfish ili Jaz Empty
PočaljiNaslov: Re: Protfish ili Jaz   Protfish ili Jaz EmptyPon 26 Mar 2012, 20:52

Protfiš je čudan,posebno na većim rekama,zna da se pojavi iznenada na nekim delovima reke,ali se nakon mresta povlači i zadržava se u manjim jatima,do 5-6 riba u vrh glave.Inače,imao sam lepo iskustvo da ga pre 7-8 godina lovim dve nedelje neprestano.Pojavio se na bucovskom mestu u jakom brzaku i nije se pomerao dve nedelje.Imao sam par riba do 1.5kg(strašan borac,ne kalkuliše ni kad uzima muvu ni kad se bori),i puno manjih koji su se skupili u tom ogromnom jatu.Napadao je sve,od manjeg strimera do nife i suve.Ipak,najbolje sam prolazio na veće gamruse svetlijeg kolora.
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Protfish ili Jaz Empty
PočaljiNaslov: Re: Protfish ili Jaz   Protfish ili Jaz EmptyUto 27 Mar 2012, 05:10

Zvezdan ::
Pojavio se na bucovskom mestu u jakom brzaku i nije se pomerao dve nedelje..

Istu priču sam i ja doživeo pre par godina ,veliko jato se usidrilo na bucovskom mestu i bili su tu 2-3 nedelje a onda su nestali... mali strimeri crnih i braon kolorita su im bili omiljeni zalogaj.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Protfish ili Jaz Empty
PočaljiNaslov: Re: Protfish ili Jaz   Protfish ili Jaz EmptyUto 27 Mar 2012, 10:16

Da li se jaz, poput klena, može jasno videti u vodi? Da li ta riba takođe ima običaj da se približi površini vode?
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Protfish ili Jaz Empty
PočaljiNaslov: Re: Protfish ili Jaz   Protfish ili Jaz EmptyUto 27 Mar 2012, 11:12


Potpuno isto se ponasa kao klen,a omiljene musice su mu mravici,skakavci i blek zulu. Iz iste familije je kao i klen !
Nazad na vrh Ići dole
Ersin
Visitor



Broj poruka : 318
Lokacija : Munchen - Deutschland
Datum upisa : 16.05.2009

Protfish ili Jaz Empty
PočaljiNaslov: Re: Protfish ili Jaz   Protfish ili Jaz EmptyUto 27 Mar 2012, 11:23

Prije nekoliko godina sam lovio na varalicarski pribor ,u jednom trenutku je pored mene doslo jato 3-4 ribe i posto je tu vrtila voda poceli su da kupe majske musice kojih je na tom mijestu imalo na stotine,neki su stajali u matici i kupili musice .Citavo vrijeme sam mislio da su klencuge,svaki put kad sam provukao varalicu pokraj njih oni bi pobijegli,brze bolje sam otrcao do auta i uzeo musicarski pribor sa ponesto musica koje bi pasovale tim klencinama...probao sam sa nekim majskim musicama,medjutim svaki put kada bi udario kontru istrgao bih im iz usta ,odlucih se da stavim neku nimfu pa sta bude.Ciljano sam bacao jednom onako osrednjem ali ni da pogleda,nakon nekoliko zabacaja su se razbjezali ali hajde kontam mozda se i povrate...zabacujuci onako isprobavao sam sa onom nimfom neke stvari sto nemam obicaja da radim,kad u jednom se stvori velika sijenka a u tom i jak udarac ...citavo vrijeme sam mislio da imam nekog izgladnjelog divljaka sarana,nakon viseminutne borbe pojavila se riba koju do tada jos nikada nisam vidio ,kazu zove se jaz stvarno ha ha
Odmah sam mu ime drugo dao ,od sada ga zovem Jazuki ,do sada jedan jedini ,ali i njegovih 69-70 cm cu dugo pamtiti...

Pozdrav i Bistro
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Protfish ili Jaz Empty
PočaljiNaslov: Re: Protfish ili Jaz   Protfish ili Jaz EmptyUto 27 Mar 2012, 12:47



Blago tebi kolega,ja nisam uhvatio veceg 600 gr ali borac je fantastican. Komadi od 400 gr su znali snagom da iznenade varalicare na stapovima 40gr i manje voblere br 3.

Ima vise kostiju od klena ( klen u ledjnom delu i nema ),malo manje od mrene,verovatno da otuda i tolika snaga i otpor na stapu scratch
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Protfish ili Jaz Empty
PočaljiNaslov: Re: Protfish ili Jaz   Protfish ili Jaz EmptyUto 27 Mar 2012, 20:33

Mixmaster ::
Da li se jaz, poput klena, može jasno videti u vodi? Da li ta riba takođe ima običaj da se približi površini vode?

Primetio sam jato na jednoj bari ,dizali su se na površinu i koliko mi se činilo kupili nešto po samoj površini vode .Inače i na Tamišu sam ih vidjao kako se dižu na površinu i nešto sitno kupe što ja nisam mogao da otkrijem šta je . Sve jazove koje sam upecao je na strimerčić nalik woolly buggeru ali bez otežanja spuštenim metar ,dva ispod površine . Drugar Srdjan ih je lovio na policelonske realistične imitacije običnih kućnih muva ,čini mi se da mi je tako rekao .
Nazad na vrh Ići dole
Devrnja
Visitor
Devrnja


Broj poruka : 132
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Protfish ili Jaz Empty
PočaljiNaslov: Re: Protfish ili Jaz   Protfish ili Jaz EmptyUto 22 Dec 2015, 23:28

Zanimljivo mušičarenje protfisha na Tamišu

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Devrnja
Visitor
Devrnja


Broj poruka : 132
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Protfish ili Jaz Empty
PočaljiNaslov: Re: Protfish ili Jaz   Protfish ili Jaz EmptyUto 22 Dec 2015, 23:29

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sale guitar
Visitor
Sale guitar


Broj poruka : 373
Lokacija : Beograd-NBG
Datum upisa : 20.03.2010

Protfish ili Jaz Empty
PočaljiNaslov: Re: Protfish ili Jaz   Protfish ili Jaz EmptyUto 09 Feb 2016, 21:58

Februarsko prćkanje

Dudin dunavac nekada prebogat svakojakom ribom, danas obicna barustina...
Posetio sam ga posle 14-15 god.
Nacusmo da na samom kraju u plitkom delu pljucka po povsini sitan protfis, kaugler i ostala sitna bela sto je jedino i preostalo...
Suncan dan i ajmo.. S obzirom da mesecima nisam video vodu a kamoli ribu :)))
Za tri sata pecanja u najtoplijem delu dana puno desavanja, gotovo svaki zabacaj ali primerci 10-15-20 cm max

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Sale guitar dana Uto 09 Feb 2016, 22:25, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Protfish ili Jaz Empty
PočaljiNaslov: Re: Protfish ili Jaz   Protfish ili Jaz Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Protfish ili Jaz
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: