Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Lovostaj i odštetni cenovnik za klena

Ići dole 
+3
Musicar
Mafke
Mixmaster
7 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Lovostaj i odštetni cenovnik za klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovostaj i odštetni cenovnik za klena   Lovostaj i odštetni cenovnik za klena EmptySub 02 Apr 2011, 08:39

Mafke, sasvim normalno možeš da mušičariš i dnevno zadržavaš 10 klenova od preko 20 cm još dve nedelje.

Lovostaj na klena počinje 15. aprila, a odšteta za nepropisno ulovljenog klena je 2000 dinara po komadu.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Lovostaj i odštetni cenovnik za klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovostaj i odštetni cenovnik za klena   Lovostaj i odštetni cenovnik za klena EmptySub 02 Apr 2011, 09:01



Mixe odosmo sa glavne teme.

RIVER'S GUARD D.O.O. JAGODINA : Ukoliko riba po proceni ribocuvara nije u stanju da prezivi ili je vec mrtva,pored kazne ribolovac ce platiti stetu i to 6.500 dinara po svakom primerku ribe. Citam iz blokceta.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Lovostaj i odštetni cenovnik za klena Empty
PočaljiNaslov: Lovostaj i odštetni cenovnik za klena   Lovostaj i odštetni cenovnik za klena EmptySub 02 Apr 2011, 09:47

Izgleda da su vode u okolini Jagodine u rukama privatne firme.
Nisam siguran da takve firme mogu proizvoljno da šteluju odštetni cenovnik, koji je usvojen na nivou republike.
Ne verujem da to važi na sudu. Pre će biti da su pokušali da zastraše potencijalne prekršioce, pa upisali 3x veću cifru u to blokče.

P.S.
Nije valjda da su i lovostaj produžili?
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Lovostaj i odštetni cenovnik za klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovostaj i odštetni cenovnik za klena   Lovostaj i odštetni cenovnik za klena EmptySub 02 Apr 2011, 10:07

Mixe, lovostaj za klena je do 31.maj-a,ima promena u vezi Resave,mnogo zurim pakujem se,nisam kuci 5-6 dana,SLIKACU TI DOZVOLU I HRPU PAPIROLOGIJE,na kraju godine koliko i sta si nalovio itd............kazne su 25000-50000 i ako ti riba ziva a u lovostaju,jedan pocepao prijavu pre
neki dan i dobio 4 dana zatvora scratch

Pisao sam da su se ribolovci proredili u odnosu na onu godinu kada je dozvola kostala 2.200-400,ne secam se.

S'obzirom koliko ozbiljno rade,kao da je privatizovano,nisam obracao paznju,BITNO DA SE CUVA VODA!!!
Nazad na vrh Ići dole
Musicar
Visitor
Musicar


Broj poruka : 474
Godina : 48
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 02.04.2009

Lovostaj i odštetni cenovnik za klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovostaj i odštetni cenovnik za klena   Lovostaj i odštetni cenovnik za klena EmptySub 02 Apr 2011, 19:06

Е мој Миксе, да видиш како ови наши опремљени, боље од жандармерије, страх да те ухвати кад их видиш. stvarno ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Lovostaj i odštetni cenovnik za klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovostaj i odštetni cenovnik za klena   Lovostaj i odštetni cenovnik za klena EmptySub 02 Apr 2011, 19:33

Raduje me da negde postoji ozbiljna ribocuvarska sluzba kod nas sampion 1
Kod mene cuvara mozes da vidis samo u januaru kada jure narod da uplati clanarinu. posle ih nigde nema do naredne zime.
a imam i jedno pitanje? imam neke informacije da je za klena lovostaj na odredjenim delovima reke koja se proglase za mrestilista .

Da li je ta nformacija tacna ili ce lovostaj vaziti za celu reku?
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Lovostaj i odštetni cenovnik za klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovostaj i odštetni cenovnik za klena   Lovostaj i odštetni cenovnik za klena EmptySub 02 Apr 2011, 19:58

Sasats ::

a imam i jedno pitanje? imam neke informacije da je za klena lovostaj na odredjenim delovima reke koja se proglase za mrestilista .

Da li je ta nformacija tacna ili ce lovostaj vaziti za celu reku?

To je bila ideja pre par godina, ali se odustalo od toga. Zakonom je zabranjeno uloviti klena na svim vodama Srbije od 15. aprila do 31. maja.
Na to treba dodati da korisnici voda mogu da uvedu i ekstra zabranu na određenim područjima, prirodnim plodištima od posebnog značaja.
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Lovostaj i odštetni cenovnik za klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovostaj i odštetni cenovnik za klena   Lovostaj i odštetni cenovnik za klena EmptySub 02 Apr 2011, 20:14

Korisne informacije sampion 1
Evo kako izgleda jedno prirodno mrestiliste , ili bolje receno kako je izgledalo jesenas .

Lovostaj i odštetni cenovnik za klena P9260161666666666666666
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Lovostaj i odštetni cenovnik za klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovostaj i odštetni cenovnik za klena   Lovostaj i odštetni cenovnik za klena EmptySre 27 Apr 2011, 10:51

Čini mi se da u praksi ovaj lovostaj ne funkcioniše. Ovih dana reke u okolini Niša su bistre, a broj ribolovaca koji su se nameračili na
klena, skobalja, mrenu i bucova nije ništa manji nego prethodnih godina.Moguće je da i ribočuvari blagonaklono gledaju na ovu pojavu,
svesni da ribolovci koji plaćaju godišnju dozvolu 3x skuplje nego u (npr) USA, za te pare ne žele da sede kod kuće i čekaju da se završi
sex kod baš svih vrsta riba.Lovostaj na klena, bucova, mrenu, deveriku i skobalja je tragikomičan. Ovo je još jedna smejurija u
neuspelom pokušaju da se srbijanskim ribolovcima zamažu oči i skrene pažnja sa pravih problema i uzroka koji su doveli čak i ove
prilagodljive i široko rasprostranjene ribe na rub istrebljenja.Nijednu vrstu ribe nisu ni za jedan promil izlovili sportski ribolovci.

Ribe nisu ugrožene od nas, a upravo se nama nameću nelogična i prevelika ograničenja. Tu nema nikakve logike.
Ribu su potamanile ribokradice i trovači, a neka budala očekuje da će se to ispraviti tako što će sa voda biti odstranjeni sportski ribolovci.
To je tako glupa ideja, da ja zaista teško mogu da nađem reči kojima bih opisao ljude koji je podržavaju.
Katastrofa.

P.S.
Ja ovih dana bockam beovice, grgeče...na vodama u kojima živi klen. Svakog koji mi se oklembesi na muvu oslobodim veoma pažljivo
poštujući ovaj glupi lovostaj. Ostali ribolovci ih zadržavaju.
Nazad na vrh Ići dole
Fićo
Guide
Guide
Fićo


Broj poruka : 2183
Godina : 65
Lokacija : Berane
Datum upisa : 28.08.2009

Lovostaj i odštetni cenovnik za klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovostaj i odštetni cenovnik za klena   Lovostaj i odštetni cenovnik za klena EmptySre 27 Apr 2011, 11:48

Upravo prava konstatacija Mixe, i kod nas je takva odluka donešena da mi mušičari nemožemo da mušičarimo u reviru dok plovkaroši
slobodno pecaju bez ikakve kontrole ili čega, a varaju se svi ako misle da onaj kome se slučajno zakači lipijen,pastrmka ili mladica na crva
hleb ili trokuku da će da je vrati,sve to završava u torbe a vraćaju jedino ako je neko od mušičara u blizini,odluke koje ovaj klub sprovodi
čisto idu na ruku krivolovu da nas skrajnu sa vode u ime nekog zakona a ostali na izvolte,ovih dana smo svjedoci đe se van revira lovi na
tirolce lipijen i ako je i van revira takođe zabran to niko ne kontroliše,žalosno je ali je tako.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Lovostaj i odštetni cenovnik za klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovostaj i odštetni cenovnik za klena   Lovostaj i odštetni cenovnik za klena EmptyNed 05 Jun 2011, 22:54

Lovostaj i mrest klena nikako se ne poklapaju. Završio se lovostaj, a klen tek sad počinje da se mresti u Nišavi.

To me podstaklo na razmišljanje o čoveku koji je sastavio ove lovostaje.

Nisam trošio vreme na razmišljanje o tome koliko je pametan i kakve su mu "naučne" metode, nego sam odmah prešao na razmišljanje o tome koliko našu državu košta jedan takav beskorisni "pametnjaković".

Moja procena je oko 1,000,000 evra.
Evo matematike:
a) troškovi školovanja 200,000 e
b) plata i osiguranje do kraja života 800,000 e

Mogli smo da platimo nekom proverenom ekspertu sa Zapada 10,000 evra (100x manje) da nam sastavi bolji zakon. Ovom domaćem "mozgu" je trebalo dati motiku u šake, da malo obradi džunglu pored neke reke i sadi povrće.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Lovostaj i odštetni cenovnik za klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovostaj i odštetni cenovnik za klena   Lovostaj i odštetni cenovnik za klena EmptyNed 05 Jun 2011, 22:56

Zato je kod mene odlukom korisnika produzen lovostaj jos 15 dana...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Lovostaj i odštetni cenovnik za klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovostaj i odštetni cenovnik za klena   Lovostaj i odštetni cenovnik za klena EmptyNed 05 Jun 2011, 23:02

Klen može da se mresti od februara (neke stajaće vode) do sredine avgusta (neke tailwater reke). Još treba povećati lovostaj! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Lovostaj i odštetni cenovnik za klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovostaj i odštetni cenovnik za klena   Lovostaj i odštetni cenovnik za klena EmptyNed 05 Jun 2011, 23:05

Tako mi je rekao cuvar pre neki dan....
Vec su podnete prijave protiv pojedinaca koji su u vreme lovostaja imali klenove u mrezi i oduzete im dozvole. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Lovostaj i odštetni cenovnik za klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovostaj i odštetni cenovnik za klena   Lovostaj i odštetni cenovnik za klena EmptyNed 05 Jun 2011, 23:12

Iako mnogi nisu poštovali lovostaj za klena na Nišavi, iako se i dalje u kese trpaju ribe ispod 20 cm, ima mnogo ribolovaca koji su prihvatili nova pravila i poštuju ih. Mislio sam da će proći 5 godina pre nego što efekti toga počnu da budu vidljivi, ali sam se izgleda prevario. Ove godine je primetno veća populacija klenova i raduje veliki broj riba u klasi 300-700 g. Malih klenova ima jako puno, kao da ih zaista ljudi tokom 2010-te nisu nosili.

Teško je tvrditi da je ovo zbog novih mera, možda su prošle godine bile "plodne", možda su ribolovci jednostavno zaboravili na Nišavu pa se riba oporavila, ali neki početni rezultati novih pravila obećavaju... Videćemo šta će doneti godine koje dolaze... Nadam se puno dobrog "klenolova"! Sezona 2011 već na startu obećava!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lovostaj i odštetni cenovnik za klena Empty
PočaljiNaslov: Re: Lovostaj i odštetni cenovnik za klena   Lovostaj i odštetni cenovnik za klena Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lovostaj i odštetni cenovnik za klena
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Sve o lovu klena
» Crna buba za klena

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: