Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemTražiRegistruj sePristupi

Mušičarenje cverglana

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster

Broj poruka : 10000
Godina : 50
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje cverglana Empty
PočaljiNaslov: Mušičarenje cverglana   Mušičarenje cverglana EmptyČet 21 Apr 2011, 21:34

Mušičarenje cverglana
Bullhead Catfish

Svašta svestranom mušičaru može da padne na pamet da ubije dokolicu, pa i mušičarenje egzotičnih riba
poput američkog patuljastog soma, Bullhead Catfisha, cverglana. U bistrim barama, na kojima se često
zabavljam mušičareći bodorke, crvenperke, babuške, grgeče, štuke, beovice, klenove, sunčanice...
mogu se videti i ova čudna stvorenja, kako plivaju kroz vodeno bilje. Mušičarenje ove vrste zahteva posebnu
tehniku. Potrebno je zabaciti izuzetno precizno, na manje od 20 cm od uočene ribe i spustiti muvu na
dubinu na kojoj se ona nalazi. Tada treba započeti sa laganim titranjem. Cverglanu obično treba malo
više vremena da primeti nimfu ili strimerčića, jer, po svemu sudeći, ima slabiji vid od ostalih riba.

Kada je primeti, agresivno je napada.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Andrei.A
Fly fisherman
Fly fisherman
Andrei.A

Broj poruka : 91
Godina : 39
Datum upisa : 03.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje cverglana   Mušičarenje cverglana EmptyPet 22 Apr 2011, 11:11

Hey Mixmaster cool photos

Ugly fish, but great looking reel seat Bravooo Bravooo Bravooo Laughing Laughing

Could you post a picture of the fly please?
Nazad na vrh Ići dole
Musicar
Visitor
Musicar

Broj poruka : 473
Godina : 44
Datum upisa : 02.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje cverglana   Mušičarenje cverglana EmptyPet 22 Apr 2011, 13:49

Mix svaka ti čast. pa ja ovo ne bih pecao ciljno ni za pare. stvarno ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula

Broj poruka : 717
Godina : 43
Datum upisa : 04.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje cverglana   Mušičarenje cverglana EmptyPet 22 Apr 2011, 14:03

Dobra ideja,kod mene ga u kanalu ima na tone a plus je jako ukusan za jesti.....ne verujem da je probirljiv sto se musica tice tako da je
itekako zanimljiv za pecati .....probacu ga definitivno.....
Nazad na vrh Ići dole
Sico
Fly fisherman
Fly fisherman
Sico

Broj poruka : 56
Godina : 48
Datum upisa : 13.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje cverglana   Mušičarenje cverglana EmptyPet 22 Apr 2011, 21:34

Mix svaka cast.
Sreca tvoja sto nimfa nije zavrsila duboko u stomaku pa C&R ne bi bio moguc.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje cverglana   Mušičarenje cverglana EmptyPet 22 Apr 2011, 21:41

Sico ::
Mix svaka cast.
Sreca tvoja sto nimfa nije zavrsila duboko u stomaku pa C&R ne bi bio moguc.

Slučajnost je što baš ovom sa slike nije završila u stomaku. Uglavnom velikom brzinom prilično duboko progutaju muvu. Pretpostavljam da znate kakvo oružje ovaj monstrum nosi sa sobom.

Andrei.A ::
Hey Mixmaster cool photos

Ugly fish, but great looking reel seat Bravooo Bravooo Bravooo Laughing Laughing

Could you post a picture of the fly please?

It looks like this:

Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide
Omar

Broj poruka : 2296
Godina : 45
Datum upisa : 11.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje cverglana   Mušičarenje cverglana EmptyPet 22 Apr 2011, 21:55

Mix dao bi ti jedan predlog da u svoju listu ff ulova uvrstis ljetos i manica ( lota lota ) na Plavskom jezeru ,
posto se koristi isti sistem kao i za cverglana ali sa strimerom.

PS: jos ti samo ajkule hvale.

cestitam :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje cverglana   Mušičarenje cverglana EmptyPet 22 Apr 2011, 22:06

Ma svaka riba ide na muvu, to jest, ono što mi zovemo "muva".
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje cverglana   Mušičarenje cverglana EmptySub 24 Mar 2012, 19:26

Ovaj me je danas iznenadio usred mini-serije karaša i bodorki:

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje cverglana   Mušičarenje cverglana EmptyČet 25 Apr 2013, 19:38

Mušičarenje bodorki, sunčanica, grgeča, crvenperki i karaša je (meni) sasvim normalno, ali ovo je perverzija:

Danas sam bocnuo par komada.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG

Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje cverglana   Mušičarenje cverglana EmptyPet 26 Apr 2013, 09:12

Gospodin riba. Samo mu šešir hvali!
Nazad na vrh Ići dole
Del Piero
Fly fisherman
Fly fisherman
Del Piero

Broj poruka : 28
Datum upisa : 16.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje cverglana   Mušičarenje cverglana EmptyPet 26 Apr 2013, 16:30

Ne volim da ga vidim ni na slici ,a tek da mi se okaci na muvu Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic

Broj poruka : 2245
Godina : 41
Datum upisa : 13.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje cverglana   Mušičarenje cverglana EmptyPet 26 Apr 2013, 19:06

Ma bez brige, uopste nije lako da ti se ovaj "Gospodin riba" okaci na muvu..

Na suvu muvu nema ni govora ali je generalno prava napast - Izuzetno agresivan prema bilo kom zivom mamcu - Normalno ocekivao sam da ce i na nimfice da se zalece ko sasav, medjutim...

Voli gospodin igleda samo meso, i verovatno lako oseca vibracije ili miris zivog plena pa mu je to primarno za izbor hrane. Plovkarosi ga jednostavno mrze a ja sam ga ranije pecajuci na fider jednostavno zaobilazio stavljajuci zito, impregniran pirinac isl. kao mamac, dok recimo gliste, larve i crve guta cim ih spazi.

Prosle godine sam jednom prilikom nimfario "zuto-oke" u plicaku jednog jezerceta - imitacija larve musice je bila u pitanju. Neposredno uz dva plovkarosa, koji su naravno koristili zive crve, svaki peti ulov im nije bio cverglan dok ja nisam zakacio ni jednog.
Pecali smo malte ne na istom mestu i dubini. Oni sa obale a ja do laktova u vodi nasuprot njih iskusno koristeci blizinu njihove prihrane kao idelno mesto na kome se okuplja riba - Jedinstven vid FF cheating-a za jezebrsko glupiranje Laughing)

Prvo iz radoznalosti a na kraju sam se i bas zainatio da "zakovem" jednog i veruj mi trebalo mi je nekih 30 min zamlacivanja da ga nateram da pokupi nimfu..
Menjao sam i nimfe i pristup i bla bla i svasta nesto - na nevidjeno mi nije nista uspelo -
Mala crvena nimfica (imitacija blad worm-a) sa sitnim pustenim repicem od crvenog marabua je dala rezultat ali skroz na vidjeno i to "vibrirajuci" mu nimficu pravo isprd nosa.

PS> Kad sam se izvuko iz vode morao sam i 2-3 nimfe da ostavim plovkarosima da probaju na njih (jer ih cverglan jasno ignorise) - mada je problem sto i ostala riba trazi blagi prirodan pokret pri koriscenju ovog vida vestackog mamca sto loveci na plovak bas i ne ide.. Ne znam kako su prosli jer je pocela neka kisa a meni je odjednom ladno pivce u obliznjoj kafani postalo zanimljivije od zamlacivanja po jezeru.

PS> Boze o cemu ja uopste pisem Rolling Eyes - Reke u kraju se konacno "popravljuju" a vodostaj stabilizuje valjda cu uskoro da se izlecim!!
Nazad na vrh Ići dole
Edin-NP
Visitor
Edin-NP

Broj poruka : 195
Godina : 36
Datum upisa : 07.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje cverglana   Mušičarenje cverglana EmptySre 29 Jan 2014, 20:48

E vala mix i ti ces svasta na stap zakacit  ha ha ha ha kod nas u jezeru ovog ima ko pljeve,ubacen je prije neku godinu,nisam ga probao na muhu,al ga na plovak fataju i bacaju na obalu stvarno od njega nemoze da se zabaci,a svaki komad nosi sa sobom i udicu. Ali ove cu godine ako Bog da da ga probam na muhu cisto iz znatizelje.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje cverglana   Mušičarenje cverglana EmptyČet 30 Jan 2014, 09:30

Edine, želim ti uspeh i jedva čekam izveštaj.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje cverglana   Mušičarenje cverglana Empty

Nazad na vrh Ići dole

Mušičarenje cverglana
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: