Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Ostrvo Fehmarn - Njemačka

Ići dole 
+12
NMilanovic
Murino
NikolaCG
Sasa D
Fićo
Ervin-Eko
Ersin
Mixmaster
Ranko
Renafly
Sasats
Bojovic Danijel
16 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Empty
PočaljiNaslov: Ostrvo Fehmarn - Njemačka   Ostrvo Fehmarn - Njemačka EmptyNed 15 Maj 2011, 11:21

Ostrvo Fehmarn


Leži u Istočnommoru izmedju Njemačke i Danske...

Poznata destinacija u rano prolece (Feb.-Mar.) i jesen (Okt.-Nov.) za morsku pastrmku (Salmo Trutta Trutta).
Ostrvo je prirodni reservat za razno razne prelijepe ptice koje su mi to tada bile samo sa ekrana i iz knjiga poznate.Dok se kroz polja prilazi obali koju krase kilometrima duge pjescane plaze, oprezni posmatrac sretne svojim okom srne, poljske zeceve i fazane. (a mozda i pticicu na dlanu)

Ostrvo Fehmarn - Njemačka 2mq3rlg

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Avpy5k

Ja sam cekao na Maj i da procveta uljena repica cija bezbrojna polja krase svojom zutom bojom ostrvo, tada dolaze Iglice
(Belone Belone) obali da se mrijeste, gdje posle mrijesta love pri obali male ribice i rakice (skampe, gamaruse).

Ostrvo Fehmarn - Njemačka 11v2ttc

Knacno telefonski poziv sa sjevera od kolege, prve ribe su uhvacene, posle 7 sati voznje prelazimo preko mosta koji veze
Njemacku sa ostrvom.

Ostrvo Fehmarn - Njemačka 11jafpv

U 17 sati stizemo do vikendice koja lezi u centru ostrva odakle do parkinga blizu obale u svim pravcima trebamo oko 15-20 minuta.
To nam je baza za iduca 4 dana ove ribolovacke avanture, koja sad pocinje.


Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 07 Dec 2014, 12:29, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostrvo Fehmarn - Njemačka   Ostrvo Fehmarn - Njemačka EmptyNed 15 Maj 2011, 11:41

Uzimamo kljuceve vikendice, istovaramo stvari i spermamo se za akciju, da zabacimo jos prije mraka.
Poslije kratkog planiranja i posmatranja vjetra a iz uz pomoc knjige (vodenog vodica na kojem su
vodene dubine i grebeni opisane). Krecemo na jednu od plaza, puni ocekivanja i zelja, a i nesigurnosti
(kad sam orgomnu vodenu povrsinu ugledao,kako ce moj strimer ovdje naci ribu).
Konacno na vodi saljemo strimere put horizonta i navrh jedno 20 minuta i 200 metera drodjene plaze prvi udarac
i promasaj, par zabacaje kasnije opet udarac i opet promasaj, ista prica se jos 5-6 puta ponavlja, tek onda otpor
posle kontre i konacno TCX 690 se savija i klanja dok Iglica ako mala sabljarka (Marlin) iz vode skace, tako da je skoro
vise u vazduhu nego u vodi nalazi i konacno u mojoj ruke. Interesantna riba zelim vise ali nema akcije i nakon divnog
zalaska sunca, mrak zavrsava ribolov.

Ostrvo Fehmarn - Njemačka 11h9jpw

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Rjm64o

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Im2l9k

Ostrvo Fehmarn - Njemačka 116t4e1


Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 07 Dec 2014, 12:46, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostrvo Fehmarn - Njemačka   Ostrvo Fehmarn - Njemačka EmptyNed 15 Maj 2011, 11:52

odlicne slike druze cool photos sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostrvo Fehmarn - Njemačka   Ostrvo Fehmarn - Njemačka EmptyNed 15 Maj 2011, 12:19

[b]Noc je brzo prosla, pravac vjetara se studira i on odredjuje gdje idemo na koju plazu, iduce jutro (a on je uvijek tu).
Posto vjetar na lijevu ruku je ok, otpozadi isto ok, na desnu ruku vec cupavo (samo Beach casting pomaze ali hvale
metri u daljini, a svaki metar je zlata vrijedan na ovoliku vodu).
Zapeti smo ko puske, izbirali smo plazu koja je daleka op parkinga (1,6km), posto ove koje su blizu auta su pune
ribara blinkerasa i ribolovaca koji na vaserku sa parcetom ribe love Iglice.
Odlucio sam se za srtimera sa dvije udice (jedna je na dolje u tijelu premazano epoksijem a duga odpozadi na golu strumu
(hard mono, ona cvrsta struna za stuke, nemoze da je pregrize) sa kukom na gore.
Prvi zabacaj i vec riba visi na udici i plese po povrsini (nemogu da vjerujem), nadam se ludom danu.

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Muz6uv

I pocinje ludi dan ali ne onako kako sam se ja nadao, posle ovog brzog uspjeha pocinje ludilo, nasao sam majstora,
pojele su mi taj dan zivce sa kasikom ove Iglice, pecam sa dvije udice na strimeru i ipak mogu samo jedan od 12-15 udaraca
da pretvorim u uspjeh i uhvatim ribu.
Nakon tri uhvacene Iglice (i najmanje 50tak udaraca), iznenadjelje na udici, morska pastrmka (Salmo Trutta Trutta).

Ostrvo Fehmarn - Njemačka 11kdyci

Ostrvo Fehmarn - Njemačka 250mkd3

Posle toga pravilo velikodusnih ribara koje rado postujem " pusti malu i dobit ces veliku ribu" tako da ovaj divni salmonid, i zestog borac,
lovac otvorenog mora koji je stalno u pokretu i lovu za plijenom se vraca u svoj podvodni svijet.

Ostrvo Fehmarn - Njemačka 2uylny9


Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 07 Dec 2014, 13:24, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostrvo Fehmarn - Njemačka   Ostrvo Fehmarn - Njemačka EmptyNed 15 Maj 2011, 12:34

E tek sad kad je moj drug Eric vidio Morsku pastrmku, priznaje mi da ga Iglice ne zanimaju, do tada je bio bez uspjeha, bez ribe.
Stavlja za jedno sat vremena neku svilu ( zove se " Silkekrogen" koju su Danci izmislili za lov Iglice) kolut svile od jedno 10cm
direktno na strunu bez udice samo dvije kugle sacme (olova) na strunu da malo tone. (i ja sam tu strunu preradio u moje strimere
u repove, u krila, ali bez uspjeha, nije islo).
Medjutim Eric hvala 5 Iglica i baca ih nazad (kaze nema hladnjacu), i sto je interesantno, treba klijesta da oslobodi iglicu
nema sanse da se pusti. Na moj sistem dvije kuke nije bio tako efikasan posto imaju naprijed samu kost i 100tine ostrih zuba
(probao sam bio i sa nimfom ali posle 2 udarca nimfa je bila gola sve su odgrizle ostane samo udica i mesing kuglica).

Ostrvo Fehmarn - Njemačka 2lnbqza

Posle tih Iglica on opet stavlja strimera i kaze, za ovih 4 dana moram uhvatiti bar jednu morsku pastrmku.
I tako pocinje sad njekog pakao i drama 1000de zabacaja i jurnjava niz razne plaze, bez pastrmke.

   


Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 07 Dec 2014, 13:32, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostrvo Fehmarn - Njemačka   Ostrvo Fehmarn - Njemačka EmptyNed 15 Maj 2011, 12:57

[center]Posle ovog ludog dana, razmisljam kako biti efikasniji, vise udaraca ostvariti, uhvatiti ribu.
Za iduci dan se odlucujem samo Iglice da jurim i to sa Danskom svilom bez udice (uzimam svilu od Erika, jesno mi je ako mi naleti
neka morska pastrmka necu je zakaciti a nece mi biti ni zao osim ako mi pred noge uzme posto tamo daleko nevidim sta udara)
Novi dan, nova plaza i novi mamac ( ja sam na predvez stavio jednu plasticnu crvenu kuglicu,onda zavezao tu svilu i lijevo i desno
od plasticne kuglice po jedno zrno olova na predvez da se plasticna kuglica ne mrda niz predvez).
E sad se jos uvijek moraju iglice traziti, kad se nadju i udare ( a mamac, svila bijele boje, super izgleda u vodi, imitira i ribicu
i crva) prvi udarac skoro uvijek visi, ma ludo se zamrsi, klijestima cupam svilu iz vilica i zuba, onda moram kolut opet da popravim,
ako je zamrseno ne hvata i posle najkasnije 3 Iglice je unisteno mora se stavit nova svila, sad hvatam skoro svaku trecu
(tri udarca jedna riba) e to je ok i vjesalo (8 kuka) je sad stalno puno, na skoro svaku plazu, posle par 100tina metara pecanja je bilo
plijena, ribe.    

Ostrvo Fehmarn - Njemačka 2vt742x

Ostrvo Fehmarn - Njemačka 2rfc3k5


Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 07 Dec 2014, 13:40, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostrvo Fehmarn - Njemačka   Ostrvo Fehmarn - Njemačka EmptyNed 15 Maj 2011, 13:04

[b]A svaki zavrsetak ribolova, svaki zalazak sunca je čarobno lijep.

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Qyam2q

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Nnmkcn

[


Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 07 Dec 2014, 13:45, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostrvo Fehmarn - Njemačka   Ostrvo Fehmarn - Njemačka EmptyNed 15 Maj 2011, 13:24

Tako i ova avantura polako prolazi kao i sve sto je lijepo prodje.
Zadnja noc nasli smo par zanimljivih grebeni i izasli vani u more (bio sam jedno 20metara od obale)
Ali jos nije proslo, tu smo ovu ljepotu vidjeti nijesu oci dosta, covjek i dusom gleda a rijeci jos nijesu izmesljene
kojima bi mogao ovo opisati, nikoga nema, sam vani u vodi samo se uzdah mora cuje i zov predivnih vodenih ptica,
predivno, potpun mir u dusi, u ovom trenutku sam i ja samo zrno pijeska u ovom universumu.
A onda iz mira u ludilo, prvi zabacaj, kontra i otpor, imam ju ples pocinje.

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Iwnhxx

Ostrvo Fehmarn - Njemačka 1zozsw3

I ovoj je jedan caroban trenutak, kad sunce zadje, a nebo i more postanu jedno na horizontu, nema kraja ni granica.

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Q07c


Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 07 Dec 2014, 13:53, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostrvo Fehmarn - Njemačka   Ostrvo Fehmarn - Njemačka EmptyNed 15 Maj 2011, 13:31

Ova zadnja noc je i Erikova noc, konacno njegove muke prestaju, nadje covjek mir i utjesi svoju dusu.
(ja sam se najmanje koliko i on obradovao za njega).
Evo ju, on je covjek velike duse, ali posto je ovoliko cekao, zavrsila je na njekovom vjesalu.

Salmo Trutta Trutta (srebro Istocnogmora)

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Qnmo00

Ostrvo Fehmarn - Njemačka 2v0inna


Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 07 Dec 2014, 13:56, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Renafly
Guide
Guide
Renafly


Broj poruka : 1568
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 05.12.2008

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostrvo Fehmarn - Njemačka   Ostrvo Fehmarn - Njemačka EmptyNed 15 Maj 2011, 13:32

Extra slike sampion 1

Posebno ovih par zadnji,kao za neki magazin cool photos
Nazad na vrh Ići dole
Bojovic Danijel
Guide
Guide
Bojovic Danijel


Broj poruka : 686
Godina : 51
Lokacija : Njemačka
Datum upisa : 11.07.2010

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostrvo Fehmarn - Njemačka   Ostrvo Fehmarn - Njemačka EmptyNed 15 Maj 2011, 13:56

Zadnje jutro, na isti greben kao sinoc, puni smo nade (pogotovo Eric posle svoje pastrmke)
Ja sam odlucio da mijenjam mamce prvo srtimere u zoru pa posle sa svilom.
Izlazim na istu greben kao sinoc prvi zabacaju i vec udarci, ali ne kontakt, provociraju me ove iglice
(necu jos staviti svilu da ja njih provociram) i dok o njima razmisnjam 5ti ili 6ti udarac je drugaciji
meni dobro poznat, teret na struni, posle kontre koprcanje na jedno 20tak metere vidim srtebro
i dok ja ocekujem da iglica skoci, pali riba turbo i juri u otvoreno more ode sva struna i jos jedno 10-15metere bekinga.
Sad mi je jasno da imam dobar komad na udici i sad pocinje ono sto je mnogim od vas poznato
kako li visi, jeli ju udica dobro zakacila, "joj dragi boze daj da ju bar vidim prije nego sto se mozda skine".
Navrh jedno 5min pocelo je kruzenje na horizontu koji su sve manji i blizi, e kad je onda rep izasao iz vode uhhh...
Medjutim sta ja jos neznam obe udice mog strimera su je bijesno uhapsile i na kraju je moja, prelijepa zivotinja.
Evo i komad prelijepog srebra (Salmo Trutta Trutta) i za mene.

Ostrvo Fehmarn - Njemačka 14sl4ly

Ostrvo Fehmarn - Njemačka 8vta9x


Tako pocinje jedan prelijep ribolovacko dan, zadnji i najbolji, hvala bogu i on
ima veliku dusu te mene obradova i dozvoli mi da ovo dozivim.

Ostrvo Fehmarn - Njemačka 2jct200

I na kraju svih 8 kuka pune jednu su cak morale dvije Iglice da dijele ( 8 iglica i 1 morska pastrmka)
To je kraj ove avanture, ali iduce sesone me moze Ostrvo Fehmarn ocekivati, kad pozute u cvatu njena polja i iglice opet dodju.


Poslednji izmenio Bojovic Danijel dana Ned 07 Dec 2014, 14:13, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ranko
Guide
Guide
Ranko


Broj poruka : 1045
Godina : 67
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.06.2008

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostrvo Fehmarn - Njemačka   Ostrvo Fehmarn - Njemačka EmptyNed 15 Maj 2011, 20:23

Bravooo sampion 1 Bojovicu alal vera cestitam samo nastavi da nas obavestavas tvojim ulovima :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostrvo Fehmarn - Njemačka   Ostrvo Fehmarn - Njemačka EmptyNed 15 Maj 2011, 21:35

Izuzetno zanimljiv izveštaj i vrhunski ribolov! Svaka čast, Danijele.
Nazad na vrh Ići dole
Ersin
Visitor



Broj poruka : 318
Lokacija : Munchen - Deutschland
Datum upisa : 16.05.2009

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostrvo Fehmarn - Njemačka   Ostrvo Fehmarn - Njemačka EmptyNed 15 Maj 2011, 22:02

Ovo je za sve pohvale Danijele,svaka cast na ovom uspjehu sa morskom pastrmkom.
Moj drugar ide vec desetak godina na Ostsee,prvih cetri godine je samo sanjao da prevari morsku pastrmku musicarskim priborom ,a tebi je iz prve islo kako treba...jos jednom svaka cast
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Ostrvo Fehmarn - Njemačka Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostrvo Fehmarn - Njemačka   Ostrvo Fehmarn - Njemačka EmptyPon 16 Maj 2011, 00:16

Bojoviću majstore, svaka cast.... cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ostrvo Fehmarn - Njemačka Empty
PočaljiNaslov: Re: Ostrvo Fehmarn - Njemačka   Ostrvo Fehmarn - Njemačka Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ostrvo Fehmarn - Njemačka
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Saltwater fly fishing-
Skoči na: