Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Savršen zabac

Ići dole 
+4
Ervin-Eko
Oholi2
Mafke
Mixmaster
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Savršen zabac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Savršen zabac   Savršen zabac - Page 2 EmptyUto 28 Jun 2011, 21:16

Sto je savrsen zabac za neku odredjenu priliku nije tema za neku smislenu diskusiju jer odgovor je vrlo jednostavan i odavno poznat.

Savrsen zabac je svaki onaj koji omogucije da se ulovi riba, uz uvijet da izveden namjerno, da ga ribolovac moze ponoviti i objasniti zasto je u tim okolnostima bolji od nekog drugog razlicitog ili slicnog. Dakle, ako si bacio i ulovio ribu slucajno daleko od toga da znas bacati.

Cinjenica je da postoje ljudi koji imaju izrazitu zicu za ribolov. Oni ce uvijek uloviti vise od drugih koji tu zicu i talent nemaju, znali ili ne znali bacati. A u toj kategoriji talentiranih, oni koji uza sve ostale vjestine i iskustvo koje cine dobrog ribolovca znaju i tehnicki dobro bacati, u svakoj prilici, daleko i kratko, precizno i na razlicite korisne nacine ulovit ce vise.

Mada postoji jos jedan element u prici koje musicarenje istice od drugih nacina ribolova. Dobro musicarsko bacanje je i lijepo. Lijepo cak i onima koji se ne bave ribolovom. Predstavlja odredjeni nacin ponasanja i pogleda na svijet koji pojedinim ljudima moze biti vazniji od samog ulova.


Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Savršen zabac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Savršen zabac   Savršen zabac - Page 2 EmptyUto 28 Jun 2011, 21:28

Ervine nema sanse da je klen ili neka druga riba nekome naklonjena . taj momak je tog dana nesto radio bolje od tebe .

Ja na prvo mesto uvek stavljam poznavanje ribe i njenih navika i poznavanje vode i terena na kojem se lovi . Mogu da bacanje podignem vezbom na nivo
instruktora , ali to mi nece doneti ulov ako ne umem da pecam . covek koji zna gde treba da baci muvu i kako ona treba da prodje kroz vidno polje ribe ,
zavrsio je vise od pola posla . druga polovina je taj savrseni zabacaj . Jedno bez drugog ne ide nikako .
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Savršen zabac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Savršen zabac   Savršen zabac - Page 2 EmptyUto 28 Jun 2011, 21:38

Razjasnio bih jos jednu stvar vezanu uz instruktore. Dobar instruktor ne mora nuzno biti ni ekstra ribolovac ni ekstra bacac. Dapace, ima ih dosta koji nisu ni u jednoj od te dvije kategorije. Njegov posao je da zna objasniti na razumljiv, sistematican i uceniku ugodan nacin kako uzivati u musicarenju. Kako brze, bolje i jednostavnije nauciti tehniku da bi vise uzivali u pecanju.


Poslednji izmenio Alp dana Uto 28 Jun 2011, 21:45, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Savršen zabac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Savršen zabac   Savršen zabac - Page 2 EmptyUto 28 Jun 2011, 21:48

Alp ::
Dobar instruktor ne mora nuzno biti ni ekstra ribolovac ni ekstra bacac.
Nove informacije za mene scratch

Ubedjen sam bio da ispit mogu da prodju samo vrhunski bacaci Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Savršen zabac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Savršen zabac   Savršen zabac - Page 2 EmptyUto 28 Jun 2011, 21:57

Recimo, na jednom ispitu moras baciti u dalj 20, a na drugom 27 metara. S time si jako daleko od vrhunskog bacaca u dalj, a bacanje u dalj je samo od 30-tak disciplina koje se polazu. Da bi prosao moras biti dovoljno dobar u svima, ali ne i vrhunski.

Iako, da ne bi imao krivi pogled na stvar, medju instruktorima ima puno vrhunskih bacaca i vrhunskih ribolovaca.
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Savršen zabac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Savršen zabac   Savršen zabac - Page 2 EmptyUto 28 Jun 2011, 22:05

Čovek koji prodje test u 30 ak disciplina je za mene vrhunski bacac . Mozda su moji kriterijumi niski ali tako ja to vidim .
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Savršen zabac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Savršen zabac   Savršen zabac - Page 2 EmptyUto 28 Jun 2011, 22:11

Sasats ::
ervine nema sanse da je klen ili neka druga riba nekome naklonjena . taj momak je tog dana nesto radio bolje od tebe .
Saša, ovo sam više onako figurativno rekao....
Reći ću ti šta je bolje radio od mene, odnosno gore ali dobitna kombinacija.....
On je bacao od obale nekih 5-6 metara i to s mukom, ali je to bilo dovoljno daleko da dobaci do pojasa trave u kojem se nalazio klen.
Ja sam uživao u prirodi i ribolov me nije toliko zanimao jer riba i nije nešto mnogo bila raspoložena za mušicu.
Mogao sam i ja na toj daljini da upecam dva puta više od njega ali nisam želeo da ga "ubijem u pojam" već sam sa zadovoljstvom gledao kako se on navlači na mušičarenje.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Savršen zabac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Savršen zabac   Savršen zabac - Page 2 EmptyUto 28 Jun 2011, 22:12

Gospodin A. Puškadija je sve to prošao i govori nam iz iskustva...... skocko
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Savršen zabac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Savršen zabac   Savršen zabac - Page 2 EmptyUto 28 Jun 2011, 23:43

Pristojan klen, na osiromašenim vodama Srbije, je riba koja od mušičara zahteva vrlo kvalitetnu prezentaciju. On neće oprostiti bilo kakvu bacačku grešku. Jednom li primeti da se neko vrzma i mlatara u njegovoj blizini, ne samo da će se uplašiti, nego će paničnim ponašanjem razjuriti i svoje susede.

Na nekim vodama je gotovo nemoguće uloviti iole ozbiljnog klena bez savršenog zabaca i perfektno izvedenih ostalih radnji. Zapravo, klen je riba na kojoj je preporučljivo uvežbavati zabacivanje i vođenje muve. Ako se na ovom opreznom glavonji uvežbate, zabacivanje pastrmkama, lipljenu ili štuki biće vam dečija igra.
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Savršen zabac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Savršen zabac   Savršen zabac - Page 2 EmptyPet 16 Dec 2011, 21:16

Negde na Ibru u potrazi za klenom.



Da li je "savršen" zabacaj?

Ako je mušičar hteo da bude baš takav svakako da je SAVRŠEN.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ivica-fider, fotografisao Jocko, a spakovao ja.

Nazad na vrh Ići dole
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Savršen zabac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Savršen zabac   Savršen zabac - Page 2 EmptySub 17 Dec 2011, 01:19

Lijepo! sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Savršen zabac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Savršen zabac   Savršen zabac - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Savršen zabac
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Elipsoidni zabac

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: