Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Badrljica - paun

Ići dole 
+3
Mico P.
Sasa D
Raka Hardy
7 posters
AutorPoruka
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Badrljica - paun Empty
PočaljiNaslov: Badrljica - paun   Badrljica - paun EmptyPet 22 Jul 2011, 22:10

Koje pero koristite - guljeni isperak repnog pera ispod ''oka'' na peru?
Imam problem da mi badrljica nije široka dovoljno i nema onaj preliv dve boje, već je uska i tamna (jednobojna).

Gde grešim ?
Hvala ! :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Badrljica - paun Empty
PočaljiNaslov: Re: Badrljica - paun   Badrljica - paun EmptySub 23 Jul 2011, 09:30

Koristi isperak iz oka paunovog pera!
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Badrljica - paun Empty
PočaljiNaslov: Re: Badrljica - paun   Badrljica - paun EmptySub 23 Jul 2011, 11:04

I njega koristim prijatelju, ali je uska Placko
Nabavim povremeno sveže pero, kada mazne drug od svog oca koji inače ima paune a ne dozvoljava iz ko zna kog razloga da im čupkamo perje Ufffff , pa , jedino ako je od mladog pauna i nije veliko oko...

U svakom slučaju puno hvala!
Ipak sam najmanje koristio iz samog oka sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Badrljica - paun Empty
PočaljiNaslov: Re: Badrljica - paun   Badrljica - paun EmptySub 23 Jul 2011, 11:49



Sto je vece oko,to je i sira badrljica.
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Badrljica - paun Empty
PočaljiNaslov: Re: Badrljica - paun   Badrljica - paun EmptySub 23 Jul 2011, 12:16

To je to ! Hvala Sale!
Pozdrav iz Zvornika !! :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Badrljica - paun Empty
PočaljiNaslov: Re: Badrljica - paun   Badrljica - paun EmptySub 23 Jul 2011, 12:32



Nema na cemu.Slobodno pitaj sta god te interesuje. :ziveli   :
Nazad na vrh Ići dole
Mico P.
Fly fisherman
Fly fisherman
Mico P.


Broj poruka : 29
Godina : 54
Lokacija : Woodstock
Datum upisa : 18.12.2009

Badrljica - paun Empty
PočaljiNaslov: Re: Badrljica - paun   Badrljica - paun EmptySub 23 Jul 2011, 12:46

Raka Hardy ::
koje pero koristite - guljeni isperak repnog pera ispod ''oka'' na peru?
Imam problem da mi badrljica nije široka dovoljno i nema onaj preliv dve boje, već je uska i tamna (jednobojna).
Gde grešim ?
Zavisi koje pero koristis ali ne bitno je da li je iz oka ili stabla pauna, iz oka su vecinom obe strane kao dvobojne ali i tamo postoji mizerna razlika, dok iz stabla mora da se obrati paznja koja strana se i koristi za lice muve, tu gresi vecina vezaca. Znaci ne koriste se obe strane za izradu lica, na stablu jedna strana je dvobojna samo nije toliko bleda i uocljiva kao iz oka, a druga strana to nije. Ima i ovde cak na forumu dosta musica gde je upravo napravljena ta greska sa badrljicom sa stabla pera pauna i kontra namotana. To mozda ne skodi lovnosti ali itekako doprinosi estetskom izgledu same imitacije. I iz oka nemaju toliko dugi isperci za neke vece musice.
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Badrljica - paun Empty
PočaljiNaslov: Re: Badrljica - paun   Badrljica - paun EmptySub 23 Jul 2011, 12:53

Mico P. ::
Raka Hardy ::
koje pero koristite - guljeni isperak repnog pera ispod ''oka'' na peru?
Imam problem da mi badrljica nije široka dovoljno i nema onaj preliv dve boje, već je uska i tamna (jednobojna).

Gde grešim ?
Hvala !
Zavisi koje pero koristis ali ne bitno je da li je iz oka ili stabla pauna, iz oka su vecinom obe strane kao dvobojne ali i tamo postoji mizerna razlika, dok iz stabla mora da se obrati paznja koja strana se i koristi za lice muve, tu gresi vecina vezaca. Znaci ne koriste se obe strane za izradu lica, na stablu jedna strana je dvobojna samo nije toliko bleda i uocljiva kao iz oka, a druga strana to nije. Ima i ovde cak na forumu dosta musica gde je upravo napravljena ta greska sa badrljicom sa stabla pera pauna i kontra namotana. To mozda ne skodi lovnosti ali itekako doprinosi estetskom izgledu same imitacije. I iz oka nemaju toliko dugi isperci za neke vece musice.
Bas zbog toga koristim isperke iz oka i to sto veceg.Na ovima koje ja koristim se upravo vide te dvije nijanse koje se i koriste,dok ispod oka bar ona pera koja sam koristio su imala tamne nijanse koje nisu dobre za muvu koju hoce Raka da mota.

Nazad na vrh Ići dole
Mico P.
Fly fisherman
Fly fisherman
Mico P.


Broj poruka : 29
Godina : 54
Lokacija : Woodstock
Datum upisa : 18.12.2009

Badrljica - paun Empty
PočaljiNaslov: Re: Badrljica - paun   Badrljica - paun EmptySub 23 Jul 2011, 13:19

Sasa D ::


Bas zbog toga koristim isperke iz oka i to sto veceg.Na ovima koje ja koristim se upravo vide te dvije nijanse koje se i koriste,dok ispod oka bar ona pera koja sam koristio su imala tamne nijanse koje nisu dobre za muvu koju hoce Raka da mota.



Sve to zavisi i od pera sa kojim raspolazemo tako da postoje i svetlija na stablu, samo treba raspolagati sa dovoljno materijala, obicno uzrok ovakvih prica je nedostatak FT materijala.
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Badrljica - paun Empty
PočaljiNaslov: Re: Badrljica - paun   Badrljica - paun EmptyNed 24 Jul 2011, 00:27

Trudim se da imam što svežija pera, pošto sam znao dobiti (naručiti) materijale kojima je rok upotrebe pri izmaku ili užasno pucaju, kao recimo skalpovi jelena, srne, .... To su uglavnom skalpovi koje sam dobijao od jednog dobavljača iz inostranstva...
Zato sve što mogu sam ''nabrati'' , koristim domaće, kao i pauna. Danas sam par pera pokupio. Tek su otpali sa dvogodišnjeg pauna. No, oko je tek srednje veličine..

Hvala na savetima sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Badrljica - paun Empty
PočaljiNaslov: Re: Badrljica - paun   Badrljica - paun EmptyČet 10 Okt 2013, 09:21

Raka Hardy ::
Trudim se da imam što svežija pera, pošto sam znao dobiti (naručiti) materijale kojima je rok upotrebe pri izmaku ili užasno pucaju, kao recimo skalpovi jelena, srne, .... To su uglavnom skalpovi koje sam dobijao od jednog dobavljača iz inostranstva...  
Zato sve što mogu sam ''nabrati'' , koristim domaće, kao i pauna. Danas sam par pera pokupio. Tek su otpali sa dvogodišnjeg pauna. No, oko je tek srednje veličine..

Hvala na savetima
Jesi li rijesio problem oko nabavke sirih badrljica i pravljenja iste muve koja je sad jedna od najlovnijih na vecini lipljenskih voda?
Nazad na vrh Ići dole
Zoran P
Fly fisherman
Fly fisherman
Zoran P


Broj poruka : 31
Lokacija : Mostar
Datum upisa : 25.06.2015

Badrljica - paun Empty
PočaljiNaslov: Re: Badrljica - paun   Badrljica - paun EmptyČet 27 Avg 2015, 13:42

Gdje ima nabaviti širokih badrljica
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Badrljica - paun Empty
PočaljiNaslov: Re: Badrljica - paun   Badrljica - paun EmptyPon 31 Avg 2015, 08:15

Iz oka pera pauna oguliš dlačice gumicom za brisanje olovke i eto ih...
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Badrljica - paun Empty
PočaljiNaslov: Re: Badrljica - paun   Badrljica - paun EmptyPon 31 Avg 2015, 14:24

Siroke badrljice mozes isvuci samo iz punog (kvalitetnog oka pera), lako se prepoznaje ali nazalost tek kad ga uzmes u ruke.

Generalno ne postoji pravilo da je neki poznati proizvodjac ili prodavac materijala 110% siguran po tom pitanju. (zavisi sve od serija koje im naidju)
Najsigurnije ti je da ih na licu mesta negde sam proberes i odma znas na cemu si. Ako naidjem na nesto provereno sto moze da se naruci preko neta javljam. Pozz!!
Nazad na vrh Ići dole
Fandjolfc
Visitor
Fandjolfc


Broj poruka : 202
Godina : 43
Lokacija : Požega
Datum upisa : 02.05.2012

Badrljica - paun Empty
PočaljiNaslov: Re: Badrljica - paun   Badrljica - paun EmptyUto 06 Okt 2015, 15:57

Evo dva mnogo dobra klipa koji ce nadam se mnogima pomoci skocko


Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Badrljica - paun Empty
PočaljiNaslov: Re: Badrljica - paun   Badrljica - paun Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Badrljica - paun
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: