Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Sitnež za kesice

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Sitnež za kesice Empty
PočaljiNaslov: Sitnež za kesice   Sitnež za kesice EmptyPet 28 Okt 2011, 19:52

Mixmaster ::
...sitnež koju su trpali u kesice od sendviča, uglavnom je bila sitnež klenova i beovica...

Mixmaster ::
Ako ima još nešto što se ne tiče termina za lovostaj pastrmke, slobodno otvorite temu pod novim naslovom.

Pošto se ovo odnosi na mene i drugare sa koji idem na mušičarenje (Gringo, Đole Anđelković, Ivan jr, Terza, Peđa Fox...), bez ikakve želje da ulazim u dalju diskusiju, moram da demantujem neistinu:

1. Ja od kada mušičarim, sa većim ili manjim prekidima, od 1996. do danas još nisam poneo nijednu jedinu ribu upecanu na mušicu.
2. Drugari sa kojima u poslednje 3 godine idem na mušičarenje, a koje ti spominješ u kontekstu "klenče u kesicu", za te 3 godine nisu poneli nijedno jedino ripče upecano na mušicu kada su sa mnom išli na pecanje.
3. Ne znam šta rade kada nisu sa mnom na pecanju, ali sam siguran da sitne klenčiće ne stavljaju u kese od sendviča.

Kada već spominješ moje drugare kao "ubice riblje sitneži", odgovori na jedno prosto pitanje sa da ili ne:

Da li si sa jednim od njim, konkretno Vladom Stevanovićem Gringom, bio pre 4-5 godina na Visočici i toga dana uhvatio i u kesu strpao 15-ak pastrmkica,
a Vlada je sve svoje odmah pustio? Da li si za neke od tih pastrmkica ispred svoje kuće rekao da su "previše sitne i da te mrzi da ih čistiš", pa
si ih bacio mačkama?

Dakle da li si to uradio ili je Vlada težak ludak koji je sve to izmislio, trećeg nema. Slobodno kaži ako je ovo druga (ludi Vlada), kako bismo svi znali da je manijak koji voli da izmišlja takve stvari i kako više ne bismo išli sa takvim čovekom na pecanje. Praktično bi nam učinio uslugu.

Naglašavam još jednom da odgoviš jednostavno sa Da ili Ne, a ne da skrećeš temu u ćoravu stranu, kao što uvek radiš kada ne želiš da odgovoriš.

1. Da, jesam.
2. Ne, nisam, Vlada je sve to izmislio.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Sitnež za kesice Empty
PočaljiNaslov: Re: Sitnež za kesice   Sitnež za kesice EmptyPet 28 Okt 2011, 20:29

Vrlo poslušno i pametno. Goci poštuje odluku urednika i otvara novu temu. To je ok.

Pokušaću i da odgovorim na njegova pitanja.
Brojna su i zahtevaju iscrpne odgovore, koji će verovatno mnogima biti dosadni, pa im preporučujem neku zanimljiviju od hiljada i hiljada ostalih na ovom forumu.


Goci ::

1. Ja od kada mušičarim, sa većim ili manjim prekidima, od 1996. do danas još nisam poneo nijednu jedinu ribu upecanu na mušicu.

Koliko se sećam, nijednu ribu koja liči na ribu nisi ni ulovio do pre par godina, zar ne? Tako si sam tvrdio javno, na forumima. Zašto bi neko nosio 20g ribe?
Dobro je da pišeš da si probao da počneš da mušičariš 1996., u vreme kada se ona moja emisija vrtela na lokolnoj TV. To nije slučajnost. Tad su prvi put čuli za mušičarenje i svi momci sa ovog tvog spiska. Sećam se sa kakvim si mi se poštovanjem obraćao i sa kakvim komplimentima pisao članke o meni.
Čudno, čim si počeo da se družiš sa nabrojanim momcima, koje ranije nisi ni poznavao (pitam se ko ih je uopšte poznavao), pčeli su problemi.

Goci ::

2. Drugari sa kojima u poslednje 3 godine idem na mušičarenje, a koje ti spominješ u kontekstu "klenče u kesicu", za te 3 godine nisu poneli nijedno jedino ripče upecano na mušicu kada su sa mnom išli na pecanje.

Ti tvoji drugari su,koliko znam i koliko vidim na njihovim sajtovima, ostali bez pristojnog ulova otkad se družite. Nešto malo bockanja je bilo na nekim revirima (mada vrlo skromno), a ostale ribe koje ste svi zajedno ulovili zaista bi sve stale u jednu kesicu za sendvič.
Moguće je da ih niste poneli, jer, ponavljam, što bi se neko brukao sa par desetina grama sitne klenovine?


Da ne bude predug post, a i da ja malo predahnem, sada ćemo na pauzu.

Vratićemo se ovoj zanimljivoj temi. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Sitnež za kesice Empty
PočaljiNaslov: Re: Sitnež za kesice   Sitnež za kesice EmptyPet 28 Okt 2011, 20:49

Bez brige, ne žuri, dajem ti par nedelja da odgovoriš sa Da ili Ne.
Ipak tu ima posla, najmanje dva cela slova, još ako koristiš znakove interpunkcije to se može odužiti na mesece...

Mixmaster ::
Koliko se sećam, nijednu ribu koja liči na ribu nisi ni ulovio do pre par godina, zar ne?
Da, i dalje hvatam ribe koje ne liče na ribe, sve neki hibridi punoglavca i varana! sampion 1

Sitnež za kesice 297218_267512899953487_100000843367523_752826_660220122_n
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Sitnež za kesice Empty
PočaljiNaslov: Re: Sitnež za kesice   Sitnež za kesice EmptyPet 28 Okt 2011, 22:33

Moguće je da neki Nišlija ode na neki ribnjak gde i babe hvataju ribu, potroši na stotine evra i bocne ribu na neki nesportski način.
To u našem mušičarskom svetu ne znači baš ništa. Na slici možeš da držiš i slona od 5000kg, mi ostajemo ravnodušni.
Bar to bi trebalo da razumeš, kao vlasnik mušičarskog štapa.

Nego, da ti ja odgovorim na dalja pitanja o mušičarskoj sitneži iz kesica tvojih drugara, koje i nisi baš sve i precizno nabrojao.
Predlažem da malo opustiš ruku kad sledeći put praviš taj spisak.

Goci ::
Da li si sa jednim od njim, konkretno Vladom Stevanovićem Gringom, bio pre 4-5 godina na Visočici i toga dana uhvatio i u kesu strpao 15-ak pastrmkica,
a Vlada je sve svoje odmah pustio? Da li si za neke od tih pastrmkica ispred svoje kuće rekao da su "previše sitne i da te mrzi da ih čistiš", pa
si ih bacio mačkama?

Ovo je vrlo čudno. U ovom pitanju nema ničega što bi moglo da liči na neku istinu. Ako ti je to pričao taj momak, koji je u ribolov dalje od 2 km jedno vreme išao isključivo na zadnjem sedištu mog auta, neverovatno je maštovit.
Ovo sa sitnim pastrmkama, to razumem . Mogao je da ih umanji u svojoj mašti. Ovo o njihovom dvocifrenom broju, i to razumem, i to može biti plod sasvim normalne mašte tvog šefa mušičarske redakcije. Laughing (izvini, na ovo se uvek iskidam od smeha)

Da je on odmah, brže bolje pustio svoje pastrmčice, to verujem. Momak koga pominješ nikada u životu nije ulovio pastrmku koju bi smeo da ponese, to jest divljakušu u meri. Isto važi i za ostale sa tvog spiska. Sigurno je pustio ako je ijednu i bocnuo, kada sam ja pored njega, na mestu koje mu pokazujem(prvi put u životu vidi tako nešto). Nikada ga više ne bih poveo u ribolov kada bi drpao pastrmke ispod mere.

A ovo, o tome da sam ja pred kućom hranio mačke ulovom, je vrhunac ove čudne priče. Laughing Da sam na tvom mestu, Goci, naljutio bih se na čoveka koji misli da si toliko glup da poveruješ u to. Znaš, kada živiš blizu centra Niša, a voziš tog Gringa iz kanjona Visočice, prvo ostaviš njega u prvoj zgradi u gradu, tik pored poslednjih šljivara i oranica, a onda se voziš još 5-6 km dok stigneš u centralni deo grada. On nikako ne može čak ni biti tu da vidi šta radiš pred kućom.

Razmisli malo o tome. Taj momak te vređa.
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Sitnež za kesice Empty
PočaljiNaslov: Re: Sitnež za kesice   Sitnež za kesice EmptyPet 28 Okt 2011, 23:28

Znači Gringo laže, sve je izmislio, nema druge... Ok, hvala na odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Sitnež za kesice Empty
PočaljiNaslov: Re: Sitnež za kesice   Sitnež za kesice EmptySub 29 Okt 2011, 11:55

Goci ::
Znači Gringo laže, sve je izmislio, nema druge... Ok, hvala na odgovoru.

Nije toliko čudno što tako laže. Za to postoji debeli razlog, koji ne treba prećutati pred javnošću. Vas dvojica ste bili moji protivkandidati za predsedavanje Mušičarskom sekcijom Niša na prošlim izborima (2008.), pa ste ozlojeđeni glatkim porazom. Upravo je taj Gringo trebalo da bude predsednik.

Otud dolazi sve ovo, zar ne? Laughing

Heheh, vaša neartikulisana želja da se umuvate u MSN je za mene najveći kompliment. Toliko je dobro ono što sam davno zamislio i realizovao,
da neki pobudale za tim. Laughing

P.S.
Ovo da hranim mačke pastrmkama kad se vraćam iz ribolova je vrh!
Zamišljam tu sliku. Nailazim, parkiram se, a oko automobila se čuje glasna kuknjava čairskih mačaka naviknutih na sitne pastrmke "Mijaaaaooooo, miiiijjaaaaoooo....". Izlazim, delim pastrmke, a arlaukanje prestaje i polako se pretvara u zadovoljno predenje "Frrrrrr. fffrrrr.....". Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Sitnež za kesice Empty
PočaljiNaslov: Re: Sitnež za kesice   Sitnež za kesice EmptySub 29 Okt 2011, 14:13

Mixmaster ::
Otud dolazi sve ovo, zar ne? Laughing
Svaka istina ima dve strane, tako kažu...

Moguće da je Gringo izmislio čitav ribolovni dan proveden sa tobom na Visočici zato što mu je krivo što nije postao "kalif umesto kalifa" sampion 1
a takođe je moguće da si ti za tog istog Gringa kao i za svojih 10 nekadašnjih prijatelja počeo da izmišljaš razne klevete nakon što su tih 10
ljudi za tebe podneli prijavu za vršenje krivolova.

Pošto se takve stvari (da li ne govoriš istinu ti ili Gringo) mogu dokazati jedino poligrafom, forušama koji čitaju ovu "špansku seriju" jedino
ostaje da veruju svom instinktu... ili da veruju matematičkoj disciplini koja se zove "verovatnoća" i da računaju da li je veća šansa da 10
ljudi istovremeno ne govore istinu ili samo jedan...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Sitnež za kesice Empty
PočaljiNaslov: Re: Sitnež za kesice   Sitnež za kesice EmptySub 29 Okt 2011, 19:06

Goci, moraću da ti pojasnim šta je zapravo verovatnoća.

Ako jedan čovek stane desetorici na put, velika je verovatnoća da će sva desetorica da nagrnu na njega, ako ne fizički,
onda bar nekim uvredama ili klevetama. Može se očekivati da u tome budu vrlo složni, zar ne?
Kada sam ja razjurio "Gocijevu desetorku" iz MSN i svog društva, dobili smo puno priča o Mixmasteru - monstrumu.

Pre toga ih nije bilo.
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Sitnež za kesice Empty
PočaljiNaslov: Re: Sitnež za kesice   Sitnež za kesice EmptySub 29 Okt 2011, 20:50

Eto, sad smo i to rešili.

Legendarni Vanja Stojanović, instruktori Kuzma i Đole, Gringo, Peđa Fox, Lazza, Goci... svi se udružili i izmislili klevete kako bi sa svog puta sklonili
Mixa poštenjačinu, borca za riblja prava.

Dobro, neka bude da je to istinita verzija...

A ja sad idem do Gringa da ga pitam zašto je svog dobrog druga Gocija lagao i izmislio ceo jedan ribolovni dan.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Sitnež za kesice Empty
PočaljiNaslov: Re: Sitnež za kesice   Sitnež za kesice EmptySub 29 Okt 2011, 22:05

Legendarni? Nisam to znao, iako ih sve poznajem. Ja ih zovem "bunardžije", znajući o kakvim ribolovcima se radi.

Nabrojane ljude pamtim isključivo kao moje nosače riba, đake, blede kopije, korisnike tananih kesica za ribe...ako je to dovoljno da budeš "legenda", to je opet lep kompliment za mene.

Hvala na tome Goci.

Samo, nemoj da nastavljaš. Ova tema ti je dozvoljena iako nije baš u skladu sa politikom ovog sajta. Probaj da se obuzdaš.
Prelistavajući tvoje postove, vidimo da tu nema priče o mušičarenju i da se tvoje prisustvo svodi na isprazno mudrovanje i iznošenje teških neistina i gluposti.
Ako si toliko zaljubljen u ovaj sajt, ubuduće piši o muvama, mušičarenju i vodama.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sitnež za kesice Empty
PočaljiNaslov: Re: Sitnež za kesice   Sitnež za kesice Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sitnež za kesice
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: