Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)

Ići dole 
+9
Mackey
Madjoni
Pedja GM
Mafke
Mixmaster
KobraKV
Alp
NikolaCG
Ranko
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 EmptyPet 04 Nov 2011, 18:07

Apsolutno se slažem sa g.Alpom....svakom početniku bih preporučio prvo kontakt sa instruktorom...
Nažalost u CG ih nemamo pa takvo nešto malo teže ide...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 EmptyPet 04 Nov 2011, 18:46

Sve sto teze "dodje" bolje se pamti i vise cijeni.

Iako, u jednoj se stvari slazem s Nikolom s kojim sam zapoceo ovu raspravu. Zadovoljan musicar je najbolji musicar (to je prva recenica koju kazem kada ucim ljude). A i s Pedjom da se sve moze nauciti i bez instruktora, gledajuci, citajuci i slusajuci, ako si covjek doista ozbiljno da truda. Samo to onda dosta duze traje. Moram priznati da sam i sam bio vise sklon takvom pristupu.
Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide
Mackey


Broj poruka : 712
Godina : 37
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 11.10.2011

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 EmptyPet 04 Nov 2011, 18:53

Po meni je placanje instruktora cista glupost, jos jedan od nacina da se ljudima koji imaju para iste uzmu. Licno mislim da je mnogo efikasnije, pametnije i ljepse provesti sa nekim kompletnim musicarem (koji je rad da pokaze kako i sta) par sati na vodi nego gledati isto na livadi... konkretno mislim da se od Randje samo gledajuci ga na vodi moze nauciti mnogo toga, siguran sam da na ovom forumu ima jos mnogo "kompletnih" i iskusnih musicara kao sto je on! :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegrofishing.com/
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 EmptyPet 04 Nov 2011, 19:12

Ne osporavam vestinu i znanje instruktora .

Sigurno je da treba potrositi dosta vremena i rada da bi se doslo do te diplome. ali realno , koliko je nas pocelo i naucilo (u meri kojoj znamo )
da musicari zahvaljujuci instruktorima ? Koliko nas ce platiti instruktoru casove obuke?
Ja sam spreman da ne naucim nista vise nego sto sad znam i te pare sipam u auto i odem u ribolov Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 EmptyPet 04 Nov 2011, 19:17

Mackey, to je sigurno jedan od mogucih pristupa. I sve dok si zadovoljan na dobrom si putu.

Samo kada naletis negdje na nekog tko doista zna i vidis kako to moze izgledati mozda vise neces biti tako zadovoljan. Onda se otvaraju druge opcije. Jedna od mnogih je placanje instrukcija. Ono sto ti jos jednom preporucama je da, primjera radi, pogledas kako musicari Veljko Andric koji navraca u CG. Samim gledanjem mozes nauciti dosta, ali ponekad za neke stvari to nije dosta...
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
KobraKV


Broj poruka : 413
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO
Datum upisa : 28.06.2011

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 EmptyPet 04 Nov 2011, 19:20

Ko ti je taj Alp..... ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide
Mackey


Broj poruka : 712
Godina : 37
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 11.10.2011

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 EmptyPet 04 Nov 2011, 19:45

Naravno, gledao sam par puta Veljka na Tari, stvarno je majstor, cak sam i jednom prilikom bio prisutan kada je momcica od 14-15 god za 15 minuta naucio da baca, kontrira i izvlaci ribu. Istina da u ovom sportu ima mnogo caka i fazona ali mislim da je "najsladje" kada nesto sami otkrijemo, a ne kada nam neko do tancina objasni...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegrofishing.com/
Ivica R.
Guide
Guide
Ivica R.


Broj poruka : 1381
Godina : 39
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 24.06.2008

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 EmptyPet 04 Nov 2011, 19:50

Madjoni ::
Apsolutno se slažem sa g.Alpom....svakom početniku bih preporučio prvo kontakt sa instruktorom...
Nažalost u CG ih nemamo pa takvo nešto malo teže ide...

A zasta ce ti? Kome god treba moze da ima instruktora u CG. Jos nijesam sreo nekoga ko je bio zainteresovan za instruktora da nije stupio u kontakt sa nekim. Mnogo njih je dolazilo i dan danas dolazi na nase vode i ne vidim sto nam je tesko sto ga mi nemamo? Kad nam se nije odazvao neki od instruktora iz Srbije?
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 EmptyPet 04 Nov 2011, 19:52

Ja lično ni malo ne osporavam njihovo znanje i ništa nemam protiv njih.

Ljudi su iz svog džepa dali pare za polaganje, pročitali i proučili veliki broj knjiga, internet stranica, sate provodili na livadi, na obalama vode...
I sad ni malo ne vidim ni jedan razlog zbog kojeg bi oni nekome smetali scratch
Ne moramo mi ništa njima da plaćamo za časove, u Srbiji konkretno u zadnjih par godina bilo je cca 10ak nazovimo seminara gde su oni besplatno delili svoje znanje i umeće.
Koga je interesovalo posetio je neki od tih seminara, pitao šta nije znao i dobio je adekvatni odgovor.
Siguran sam da svako od nas na vodu kada sretne bilo kojeg instruktora i požali mu se da ima neki problem oko zabačaja, isti instruktor prekinuće pecanje kako bi pomogao svom kolegi.
Normalno da neće besplatno nekoga podučavati svaki zabačaj kako se izvodi i pri tome ga dovesti do perfekcije jer ugovor mu to zabranjuje.
Lično Ja sam imao koristi od njih.
Solidno sam bacao, uglavnom dovoljno za moje potrebe. Medjutim jedan od instruktora mi je skrenuo pažnju na jedan vrlo mali detalj i moji zabačaji su postali mnogo lepši, precizniji jednostavno više uživam nego ranije. Isto tako mi je pokazao jedan mali trik pri bacanju strimera
gde solidno težak strimer uspem da spustim na vodu kao suvu muvu a da ribe ni malo ne poplašim. Ove i još mnoge druge savete sam
dobio besplatno bez i malo sebičnosti a njemu sam oduzeo par minuta vremena.

Šta želim reći, sitnice koje su meni pokazate nisam nigde drugo mogao da naučim ili vidim.

Pecao sam po stažu sa starijim kolegama i nijedan mi nije skrenuo pažnju na neki detalj gde grešim jer i oni sami prave iste ili slične greške
jer su samouki.
Npr. roll cast, snake roll... nikada nebi mogao da naučim sa nekih kaseta, klipova... da nisam video kako to uživo izgleda ali pravilno izvedeno.
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 EmptyPet 04 Nov 2011, 19:52

Mackey, nema sumnje da je najsladje kada sam otkrijes. Problem je sto neki puta ne znas sto trazis. Tu samo pazljivo gledanje dosta pomaze.
Sto se Veljka tice, prilicno sam siguran da je svog mladog ucenika u tih prvih 15 minuta naucio i pravilan odnos prema onom sto ulovi.


Ervin, ovo sto si napisao je korektan pogled na temu instruktora. Prilicno sam siguran da u velikoj vecini slucajeva, s vrlo malim brojem izuzetaka, ti ljudi pomognu. Naravno, ako zelis nekog imati za sebe 8 sati na dan, od prve do zadnje minute, organizirati promociju svoje vode, pribora i sl. onda to nije besplatno.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 EmptyPet 04 Nov 2011, 20:18

Problem je što nam se FC instruktori predstavljaju kao vrhunski mušičari, sveznalice. To je daleko od istine.

FC lekcije su samo predškolski časovi, na kojima se još ne uči mušičarenje. Ako početnik još ne zna čak ni da zabacuje, ozbiljnijem FF učitelju je posao veoma otežan, pa zbog toga FC instruktor može biti koristan.
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 EmptyPet 04 Nov 2011, 20:29

Konkretno koji instruktori Mix se gdje, kako i kada se predstavljaju?

Osim toga neki inststruktori i jesu ne vrhunski nego najvisa svjetska ekstra A klasa ribolovaca. To vidi na sto metra udaljenosti bilo tko.
Ako to ti ne vidis, oprosti, nesto s tobom nije u redu. Cak i neki koji su ne vrhunski vec samo vrlo solidni ribolovci, su ne ozbiljni nego
najbolji ucitelji koji postoje.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 EmptyPet 04 Nov 2011, 21:10

Izvini Alp, neću ih nabrajati poimence. To ne bi odvelo ovu diskusiju pravim tokom. Odgovoriću ti malo drugačije.


Naše FC instruktore su kao vrhunske mušičare predstavljali uglavnom drugi, ne oni sami. Oni valjda znaju šta su i ko su.
Imali smo veliki broj njihovih poštovalaca i fanova, uglavnom apsolutnih početnika, koji su jedno vreme odlepili za njima,
praveći od njih "elitu". Pečati EFFA i FFF na njihovim diplomama su valjda nekima izgledali kao korak napred za sve nas,
korak ka "normalnom" svetu.

FC instruktori to, naravno, prihvatiše...a ko ne bi kad je gratis?

Ubeđen sam da su naši FC instruktori žrtve nametnutog i nezasluženog imidža, a da ih je otrežnjenje dovelo u trenutni položaj.
Niti su oni naši predvodnici, niti su ovde pokrenuli ovaj sport, niti su zaslužni za organizaciju mušičarenja, niti su učinili bilo
šta što su od njih očekivali razni entuzijasti oduševljeni njihovim diplomama.

Postavljali smo ih za predsednike organizacija i molili da pomognu u nekim stvarima sa kojima nemaju blage veze,
a zaboravili da su to obični instruktori zabacivanja, koji imaju sertifikat da pokazuju samo to i ništa više.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 EmptyPet 04 Nov 2011, 21:49

Ivica R. ::


A zasta ce ti? Kome god treba moze da ima instruktora u CG. Jos nijesam sreo nekoga ko je bio zainteresovan za instruktora da nije stupio u kontakt sa nekim. Mnogo njih je dolazilo i dan danas dolazi na nase vode i ne vidim sto nam je tesko sto ga mi nemamo? Kad nam se nije odazvao neki od instruktora iz Srbije?
Meni nizašto Laughing jer se stari konji ne potkivaju Laughing Laughing Laughing
Malo šale u ovakvoj temi uvijek fali a znaš reklamu za neke sokove ..."nije svejedno" lol!
Ne kažem ja ni da je neka navalica kod nas za takvim potrebama nit da se instruktori iz Srbije ne odazivaju...Baš mislim da su uvijek fino i ljudski pošteno odradili svaki seminar bar ove na kojima sam ja bio.I ima se šta i čuti i viđeti...
Poenta mog prvog posta je da imamo ono što sretne zemlje imaju odavno.A to je da kad neko počne da se bavi ovim sportom da ima tu neđe u blizini i školovanog bacača koji ga odma usmjeri u pravom smjeru da ne mora da prolazi ono što je mnogo nas prošlo...a to je u principu da dugo dugo radi na ispravljanju grešaka ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 EmptyPet 04 Nov 2011, 21:56



Madjoni dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)   Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike) - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Instruktori zabacivanja (pohvale i kritike)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: