Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Tehnologija pravljenja vina

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Tehnologija pravljenja vina Empty
PočaljiNaslov: Tehnologija pravljenja vina   Tehnologija pravljenja vina EmptyČet 02 Okt 2008, 22:12

Ovaj naš sport ili hobi,podrazumeva druženje i sedenje (često i stajanje prilikom FC-a),a da bi se "malo" duže sedelo mora se nešto pojesti i popiti.Zavisi ko šta voli da popije:rakiju,vino,pivo ili ,pak,nešto drugo,to i uzima.Ja konkretno,popijem po neku rakiju ili pelinkovac,ali zato obožavam čisto belo vino.
Moj kraj,gde sam rođen i gde živim,poznat je po dobrim i kvalitetnim proizvođačima rakija i vina.U poslednjih desetak godina,otvoreno je puno privatnih firmi ili radnji koje se bave ovom proizvodnjom,uz podizanje hektara i hektara vinograda.
Moja porodica ima oko 30 ari pod zasadom vinove loze,čiji se plodovi ubiraju intenzivno ovih dana.Pošto je vino božansko piće,preneću Vam i deo atmosfere i kao i skraćenju tehnologiju za proizvodnju belog vina na tradicionalan način.
Kao prvo,grožđe

Tehnologija pravljenja vina Grojze10
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Tehnologija pravljenja vina Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnologija pravljenja vina   Tehnologija pravljenja vina EmptyČet 02 Okt 2008, 22:15

Grožđe se zatim melje,kojom prilikom se odmah odvaja peteljka (ili trpeljka).Tečnost se istače i sipa u burad na vrenje-fermentaciju

Tehnologija pravljenja vina Muljac10
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Tehnologija pravljenja vina Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnologija pravljenja vina   Tehnologija pravljenja vina EmptyČet 02 Okt 2008, 22:15

Tehnologija pravljenja vina Muljac11
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Tehnologija pravljenja vina Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnologija pravljenja vina   Tehnologija pravljenja vina EmptyČet 02 Okt 2008, 22:17

Deo samog grozda-zrnevlje i kožica ploda,presuju se jer u njima je najveća količina šećera i vode,kao i ispune ploda

Tehnologija pravljenja vina Presa10
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Tehnologija pravljenja vina Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnologija pravljenja vina   Tehnologija pravljenja vina EmptyČet 02 Okt 2008, 22:20

Poslednja faza ceđenja grožđa-slatko vino ili šira

Tehnologija pravljenja vina Slatko10
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Tehnologija pravljenja vina Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnologija pravljenja vina   Tehnologija pravljenja vina EmptyČet 02 Okt 2008, 22:23

Tečnost-slatko vino se sipa u burad ili bačve na vrenje,a ostatak od presovanja ide u bačve uz mali dodatak vode i šećera,takođe na vrenje.Od ostatka se,po završenom vrenju,peče rakija-komovica

Tehnologija pravljenja vina Komina10
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Tehnologija pravljenja vina Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnologija pravljenja vina   Tehnologija pravljenja vina EmptyČet 02 Okt 2008, 22:32

U toku godine,belo vino se nekoliko puta "pretače" i tom prilikom se vrši obogaćivanje vina kiseonikom koji spaja čvrste čestice da spadnu na dno sudova u kojima se nalazi.Da bi se dobilo dobro i kvalitetno vino,sorte vinove loze moraju biti najkvalitetnije:italijanski i rajnski rizling,tamnjanika,župljanka, smederevka....Kao proizvod,belo vino ima od 9 do 12 % alkohola,a najbolje je oko 10,5%.
Prilikom konzumiranja treba ga služiti ohlađeno na 5-7 C.

Stoji jedna izreka kod nas: koje vino je najbolje?
Ono koje je hladno,da ga ima mlogo i da je za džabe!

Pa živeli :ziveli : :ziveli : :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Goran R
Guide
Guide
Goran R


Broj poruka : 1319
Godina : 58
Lokacija : Beograd-Borča
Datum upisa : 07.09.2008

Tehnologija pravljenja vina Empty
PočaljiNaslov: TEHNOLOGIJA PICA   Tehnologija pravljenja vina EmptyČet 02 Okt 2008, 23:59

:ziveli : UH DOBRA TI OVA ZIVIO TI MENI PA SE MOZDA I VIDIMO. :ziveli : :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Acapapec
Guide
Guide
Acapapec


Broj poruka : 1246
Godina : 45
Lokacija : Grdelica
Datum upisa : 22.02.2009

Tehnologija pravljenja vina Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnologija pravljenja vina   Tehnologija pravljenja vina EmptyNed 01 Mar 2009, 20:53

EPA SALE SVE TI LEPO NAPRICA AL TO STO VI OD NJEGA PECETE KOMOVICU KOD NAS JE GLAVNA ZIMSKA ZABAVA,KOMINJAK ILI TI SILJER KAKO GA MI ZOVEMO.CIM UVATI PRVI MRAZ POCINJE I NJEGOVA MASOVNA EKSPLOTACIJA UZ PECENI KROMPIR I VESELJKE UF UF,NEGO STETA OVU GA GODINU NISAM PRSKAO PA SAM MALO NABRAO I ODE BRZO MADA BESE DOSTA VESELO. :ziveli : ZIVELI KOLEGA VINOGRADAR
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Tehnologija pravljenja vina Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnologija pravljenja vina   Tehnologija pravljenja vina EmptyNed 01 Mar 2009, 21:01

U zimu se i kod nas peklo u svakom dvorištu.Sada nije tako,"vesela mašina" (kazan) peče u zimu kominu crnog grožđa posle istakanja vina,a od belog se peče na leto.Krompir je nezaobilazna stvar,malo soli i "taze" komova,pa zna da bude baš veselo :ziveli :


Poslednji izmenio Saležupa dana Pon 02 Mar 2009, 07:21, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Trn
Visitor
Trn


Broj poruka : 165
Godina : 33
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 21.01.2009

Tehnologija pravljenja vina Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnologija pravljenja vina   Tehnologija pravljenja vina EmptyNed 01 Mar 2009, 22:34

Al' da probate rakiju sa Kablara? Najbolja u Srbiji, bez preterivanja. Cale moj se malo zanima vinogradom i vinom, pa mu malo pomazem. Mislim da ide 3-5% secera dok ne pocne vrenje. Ali ne treba preterivati sa secerom, jer posle boli glava, a i to onda nije vino. Ja volim rakiju vise, pa aj' ziveli :ziveli : :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tehnologija pravljenja vina Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnologija pravljenja vina   Tehnologija pravljenja vina Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tehnologija pravljenja vina
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: