Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 UV light

Ići dole 
+10
Madjoni
Alibaba
NMilanovic
Cheda
Hitna
Sumadinac
Sico
Todor
Radojica-pop
Raka Hardy
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Cheda
Fly fisherman
Fly fisherman
Cheda


Broj poruka : 56
Datum upisa : 05.01.2011

UV light   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: UV light    UV light   - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 17:01

Zadnji put sam narucivao ovde:

LINK

Ja koristim Loon uv knot sense od pocetka 2009 i nisam imao problema sa pucanjem.

Kada se gel osusi dobro sa lampom taj leplivi sloj je zanemarljiv.
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

UV light   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: UV light    UV light   - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 17:11

Alibaba ti kaze koji uv lak je najbolji i namenjen za to, a tebi i ostalima niko ne brani da koristite jeftine alternative, jer 40chf za 10ml i 300chf za solidnu lampu nije malo za prosecnog balkanskog musicara hobistu. za vece kolicine i komercijalno vezivanje uv lak je jedino dobro resenje. Epoxy sasvim dobro zavrsava stvar ali ne onaj bizonov vec recimo zpoxy, razlika je vidljiva nakon prve upotrebe.
Nazad na vrh Ići dole
Alibaba
Visitor
Alibaba


Broj poruka : 342
Datum upisa : 31.01.2012

UV light   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: UV light    UV light   - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 17:50

Cheda ja znam sta pricam , koliko ja trosim dnevno ti nisi potrosio od 2009 godine kada si poceo da koristis loon. :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Cheda
Fly fisherman
Fly fisherman
Cheda


Broj poruka : 56
Datum upisa : 05.01.2011

UV light   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: UV light    UV light   - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 19:16

Alibaba ja uopste ne sumljam da ti znas sta pricas, tebi kao profesionalcu je normalno da trosis veliku kolicinu za razliku od mene koji motam samo za sebe, ni jednom recju te nisam potkacio pa ne vidim cemu ovakav komentar.
Nazad na vrh Ići dole
Alibaba
Visitor
Alibaba


Broj poruka : 342
Datum upisa : 31.01.2012

UV light   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: UV light    UV light   - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 19:57

Chedo nisam ja tebe potkacio. Korisio sam jedno, drugo, trece, cetvrto....znam u cemu je razlika, koje su prednosti i mane, ne pricam na pamet.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

UV light   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: UV light    UV light   - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 20:24

Cheda ::
Alibaba ja uopste ne sumljam da ti znas sta pricas, tebi kao profesionalcu je normalno da trosis veliku kolicinu za razliku od mene koji motam samo za sebe, ni jednom recju te nisam potkacio pa ne vidim cemu ovakav komentar.
Čedo ne sjekiraj se...koristi ono što tebi odgovara i kako ti odgovara
Alibaba osim što je vrhunski vezač ne poznaje naš jezik baš najbolje i ne vjerujem da je mislio ništa loše.
:ziveli :

p.s.klikni na tu šaku koja govori bla-bla u zaglavlju foruma ,to su privatne poruke i vidim da ih ne koristiš sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Cheda
Fly fisherman
Fly fisherman
Cheda


Broj poruka : 56
Datum upisa : 05.01.2011

UV light   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: UV light    UV light   - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 21:48

Alibaba ja znam da si ti probao 300 cuda, da znas u cemu je razlika i verujem da je taj tvoj lak od 40 chf za 10ml bolji za zavrsni sloj, samo pokusavam da ti objasnim da tvoj komentar nije bio na mestu, da je to lagano dr.... i molim te da sa mnom tako ne razgovaras.
Madjo naravno da cu da koristim ono sto mi odgovara, niti smo mi toliki sever niti je Alibaba toliki juznjak da bi nam jezik bio barijera.
Nazad na vrh Ići dole
Alibaba
Visitor
Alibaba


Broj poruka : 342
Datum upisa : 31.01.2012

UV light   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: UV light    UV light   - Page 2 EmptyUto 27 Mar 2012, 22:49

Cheda ::
Alibaba ja znam da si ti probao 300 cuda, da znas u cemu je razlika i verujem da je taj tvoj lak od 40 chf za 10ml bolji za zavrsni sloj, samo pokusavam da ti objasnim da tvoj komentar nije bio na mestu, da je to lagano dr.... i molim te da sa mnom tako ne razgovaras.Madjo naravno da cu da koristim ono sto mi odgovara, niti smo mi toliki sever niti je Alibaba toliki juznjak da bi nam jezik bio barijera.


A kako to ja sa tobom pricam da te slucajno nisam nesto uvredio ili reko nesto sto ne treaba, ti si napisao kako nisi imao problema a ja opet kazem da gel koji koristis nije za tu upotrebu sto ti mislis a to mozemo i da proverimo na lice mesta kad
se vidimo.

Ako nije problem reci mi koju lampu koristis pa onda mozemo jos malo da popricamo.
Nazad na vrh Ići dole
Cheda
Fly fisherman
Fly fisherman
Cheda


Broj poruka : 56
Datum upisa : 05.01.2011

UV light   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: UV light    UV light   - Page 2 EmptySre 28 Mar 2012, 11:27

Alibaba ja u opste ne zelim da se merim sa tobom niti mogu jer ovo je tvoja profesija, samo pokusavam da ti objasnim da tvoje uporedjivanje ko cega koliko nije na mestu. Ja i ti se ne poznajemo niti smo drugovi da bi ti meni merio na taj nacin.
Ja nisam imao problem sa pucanjem ni sa lepljivim slojem sto ne znaci da necu probati nesto drugo pa i taj tvoj lak. Loon nije striktno namenjen za: gamaruse,mrave,ninfe,strimere i ja nisam ljubitelj alternativnih materijala ali je mnogo manja alternativa nego razni: svileni uckuri, polipropileni ,paucine ...koji moras priznati odlicno zavrsavaju posao.
Nije nikakav problem:Loon mini lampu, lampu sa Sveckog sajta koji sam okacijo i Cosmolux UVA 15W Made in UK cevi.
Nazad na vrh Ići dole
Alibaba
Visitor
Alibaba


Broj poruka : 342
Datum upisa : 31.01.2012

UV light   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: UV light    UV light   - Page 2 EmptySre 28 Mar 2012, 12:33

Cheda objasni malo bolje sta sam ja to tebe uvredio ,ako mislis na to da ja trosim dnevno toliko koliko ti za par godina to je tacno i to nije uvreda, svaki lak ili gel koji brzo susi nelepi koliko bilo koji drugi
kome susenje traje duze vreme, cak i onaj od 1300 evra nedrzi 100 posto to mogu da vam dokazem kada se budemo videli ako bog da.
najbolje i najsigurnije susenje UV laka ili gela je od 800 W pa nagore.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

UV light   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: UV light    UV light   - Page 2 EmptySre 28 Mar 2012, 13:18

Momci, koliko ja vidim, niko nikoga nije uvredio. Diskusija je odlična - dinamična, zanimljiva i puna korisnih podataka, vezanih upravo za ovu temu.

Nazad na vrh Ići dole
Alibaba
Visitor
Alibaba


Broj poruka : 342
Datum upisa : 31.01.2012

UV light   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: UV light    UV light   - Page 2 EmptySub 31 Mar 2012, 21:59

Po meni jedan od najboljih UV lak i gel koji za sada izasli na trziste,striktno su namenjeni za izradu tela, glava,
lepljenje ociju i dr. Za sada se prodaju u sest razlicitih varianti i moze izmedjusobno da se mesaju radi tvrdoce
gustine i elasticnosti.

UV light   - Page 2 Dsc0007ka

Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

UV light   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: UV light    UV light   - Page 2 EmptyPon 29 Okt 2012, 23:43

Prednost UV gela nad epoxy lakovima i ljepilima je ogromna.Šta je najbitnije brzo sušenje stabilnost pri temperaturnim promijenama.
UV gelova ima raznih proizvođača i nemogu odijeliti ni jednog jer su mi svi podjednako dobri.Radim s gelovima par godina i još im
nisam našao zamjerku.Dobri su za mrave razne nimfe ali i za strimere.Neupućenima će djelovati skupo ali vrijedi sve i pare.
Najskuplja je baterija a gelovi i nisu toliko.Muka je kad razmutiš epoxy a on se stvrdne prije no što ga naneseš.Ili onaj sporosušeći
se slije i nedobijete željeni rezultat.Stoga sam pobornik uv a ako više vežete nije toliko skup.

UV light   - Page 2 55288714141187265230519

Nazad na vrh Ići dole
Gamarus
Guide
Guide
Gamarus


Broj poruka : 1471
Godina : 51
Lokacija : Bihać BiH
Datum upisa : 03.10.2012

UV light   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: UV light    UV light   - Page 2 EmptyPon 29 Okt 2012, 23:47

UV light   - Page 2 18912825141072686461067

Nazad na vrh Ići dole
Ersin
Visitor



Broj poruka : 318
Lokacija : Munchen - Deutschland
Datum upisa : 16.05.2009

UV light   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: UV light    UV light   - Page 2 EmptyPet 05 Apr 2013, 19:55

UV ljepilo koriste stakloresci u nekoliko razlicitih gustina ga ima....pozeljno je otici do nekog malo snadbjevenijeg stakloresca ,zamoliti ga da vam malo prespe u malu bocicu njegovog lepila i tako jos ostaje jos da se uzme i ta skupocena UV lampa i svi problemi rijeseni...
Danas mi drugar prica kako uveliko pravi strimere za stuku i naravno koristi taj ljepak

Vrijedi probati ovo...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





UV light   - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: UV light    UV light   - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
UV light
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» "UV light"
» Light Line Spey!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: