Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Zveket cokulama

Ići dole 
+4
Damirt82
Madjoni
Mafke
Mixmaster
8 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zveket cokulama Empty
PočaljiNaslov: Zveket cokulama   Zveket cokulama EmptyNed 13 Maj 2012, 13:27

U zlatna klendžijska vremena, ozbiljni mušičari-klendžije su na novopečene "goretex + cokuletine" manekene
gledali sa podsmehom. "E, baš ćeš se sa tim klopmpama na nogama naloviti klenova" - bio bi čest komentar.
I, bili su (smo) 100% u pravu.

Za uspešno mušičarenje klena nije dovoljna super-muva i super-klendžijski-zabac. Sve je to uzalud ako su
klenovi prethodno čuli "Bang, krak, tras, tandr..." Možda će lipljen "progutati" zvuke koji najviše podsećaju na
volovska kopita, ali klen, šaran i ostali ciprinidi - poznati po najrazvijenijem čulu sluha - neće.

Zveket cokulama Boots_Simms_FreestoneBoots_Vibram_600

Evo odličnog primera (ja ih koristim) šta nikako ne treba nositi na nogama ako želite da uživate u iole normalnom
mušičarenju klena. Sa ovakvim klepetalima ne samo da nećete moći tiho da se krećete kroz vodu, nego nećete
moći ni da priđete vodi. Dešavalo mi se da me klenovi primete još dok sam od vode udaljen i po nekoliko
desetina metara, jer u ovakvoj obući nema nikakve šanse da se prišunjate u poželjnom "cat - walk" stilu.
Za tako nešto potrebna je mekana i laka obuća, poput ove:

Zveket cokulama 1269_912

ili ove:

Zveket cokulama Images?q=tbn:ANd9GcTuAbvoZ7aXtpZ_LSnrrYdKPB-pb7XCQQXHow8Maiux1RBc7BaPpprRuCNzLQ

A odlične su i stare patike:

Zveket cokulama Converse-chuck-taylor-all-stars_1
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zveket cokulama Empty
PočaljiNaslov: Re: Zveket cokulama   Zveket cokulama EmptyUto 28 Avg 2012, 08:15

Klendžije, da li bijete po kamenju ili se prikradate tiho kao mačke? Pogledajte moju obuću za mušičarenje klena (i ostalih bojažljivih riba):

Zveket cokulama Klendzijskepatikeibreat

Razlika između nošenja ovih patika i glomaznih "wading boots" je kao razlika između uspavanke i heavy metal muzike. Laughing

Ovo se jednostavno ne čuje - kao da si bos. Osećaš svako kamenče pod tabanima, a đonovi se savijaju prilagođavajući se dnu -
dok se kod klasičnih cokula mrvi i razgrće kamenje prilagođavajući se obliku đona, uz obavezan zvuk mini-kamenoloma.


Poslednji izmenio Mixmaster dana Uto 28 Avg 2012, 09:00, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Zveket cokulama Empty
PočaljiNaslov: Re: Zveket cokulama   Zveket cokulama EmptyUto 28 Avg 2012, 08:36


Mixe ,odlicno zapazanje,ja odavno nosim platnene patike ( starke su mi skupe za habanje,jer vise nisu kao one stare dobre i cuvam ih), naso sam kod zutaca kopiju starki braon boje i to duboke za 500 din i kupio 2 para. Nekada sam nosio SANGAJKE

Strasno je prilaziti tezom obucom, pogotovo u vreme nizih vodostaja, gazenje sodera klen cuje na 30m i samo para vodu ispred mene.
Samo sam se 2 put preso i to odavno, platnene patike su zakon. sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Zveket cokulama Empty
PočaljiNaslov: Re: Zveket cokulama   Zveket cokulama EmptyUto 28 Avg 2012, 11:39

Mixmaster ::


Razlika između nošenja ovih patika i glomaznih "wading boots" je kao razlika između uspavanke i heavy metal muzike. Laughing

Ovo se jednostavno ne čuje - kao da si bos. Osećaš svako kamenče pod tabanima, a đonovi se savijaju prilagođavajući se dnu -
dok se kod klasičnih cokula mrvi i razgrće kamenje prilagođavajući se obliku đona, uz obavezan zvuk mini-kamenoloma.
Super rečeno cheers
p.s.Mixe,imaš smisla za pisanje,možda je vrijeme da napišeš jednu knjigu o klenolovu study
p.s.s.po gornjoj Zeti đe jedino i lovim klena,nema kamena ni za lijek Laughing tako da cipele nijesu bitne
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zveket cokulama Empty
PočaljiNaslov: Re: Zveket cokulama   Zveket cokulama EmptyUto 28 Avg 2012, 12:31

Knjiga o klenolovu? Eh, odavno se čeka ta knjiga,
samo neću da počnem da je pišem pre nego što završim mušičarsku karijeru za jedno 40 godina.

Kad malo bolje razmislim o pisanju knjiga...

Knjige pišu pisci - oni koji vole da sede kod kuće - gotovo nikada oni koji žive mušičarskim životom.

Ovo što je do sada objavljeno, u 99% slučajeva pisali su đaci pravih mušičara.

Ja ću to početi da radim kad me izdaju svi udovi, pa me Božja sila zalepi za stolicu. Laughing

Jednom napisah knjigu o mušičarenju. Dovoljan je samo jedan pogled na nju, da se vidi da je nije pisao pisac, već neko ko žuri u ribolov. Laughing

Madjoni, tačno je da neke reke imaju obalu i dno koje nije previše zvonko. Mulj, pesak i krečnjak su pogodni za prikradanje čak i cokulama. Međutim, i tu su ove patike u prednosti, ako ni zbog čega drugog jer su veoma udobne i lake za nošenje. Sa njima bez ikakvih problema možete da skakućete, trčite, igrate rock and roll...dok u onim našim cokuletinama imaš osećaj da si neki astronaut.
Nazad na vrh Ići dole
Damirt82
Guide
Guide
Damirt82


Broj poruka : 1359
Godina : 41
Lokacija : Kotor Varoš
Datum upisa : 08.05.2011

Zveket cokulama Empty
PočaljiNaslov: Re: Zveket cokulama   Zveket cokulama EmptyUto 28 Avg 2012, 14:37

Nemoj tako Mix. Valjda je Hemingwey preteča mnogih od nas, a poznato je kako je i gdje pisao knjige. Njega kada je bolest zakovala za krevet gurnuo je sačmaru usta i opalio. Do tada je putovao, pecao i pisao. Probaj, možda te baš krene. :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Zveket cokulama Empty
PočaljiNaslov: Re: Zveket cokulama   Zveket cokulama EmptyUto 28 Avg 2012, 15:04

Probaj,al samo ako nemas sacmaru ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zveket cokulama Empty
PočaljiNaslov: Re: Zveket cokulama   Zveket cokulama EmptyUto 28 Avg 2012, 15:44

Momci, polako sa tom sačmarom. Laughing Prvo da pocepam još jedno 30 pari ovakvih patika.
Nazad na vrh Ići dole
Lale
Guide
Guide
Lale


Broj poruka : 2333
Lokacija : Berane
Datum upisa : 21.08.2010

Zveket cokulama Empty
PočaljiNaslov: Re: Zveket cokulama   Zveket cokulama EmptyUto 28 Avg 2012, 15:45

ha ha ha ha ha ha ha ha dobar post Gegula :ziveli : pozzzz.........
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Zveket cokulama Empty
PočaljiNaslov: Re: Zveket cokulama   Zveket cokulama EmptyUto 28 Avg 2012, 20:24

Ja nikog ne vredjam samo se zezam ne pada mi na pamet da nekog podbadam...cisto da se zna da se neko ne naljuti,,svima svako dobro a pogotovu tebi Mix....
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zveket cokulama Empty
PočaljiNaslov: Re: Zveket cokulama   Zveket cokulama EmptyUto 28 Avg 2012, 21:03

Zašto bih se ljutio. Gegula, tvoj post je vrlo duhovit - nasmejao me je. Laughing

Nego, pustite to pisanje knjiga i sačmaru. Kupite po jedan par mekanih patika i navucite na kombinezone, da vidite šta je uživanje. Dosta je bilo "Ej ribe, čujete li da nailazim!?", vreme je za malo cat-walka.


Poslednji izmenio Mixmaster dana Uto 28 Avg 2012, 21:35, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Zveket cokulama Empty
PočaljiNaslov: Re: Zveket cokulama   Zveket cokulama EmptyUto 28 Avg 2012, 21:22

ja leti koristim iskljucivo kupcai ,carape i duboke patike obicno one koje preteknu od prethodne kosarkaske sezone...kombinezon sa carapom nemam pa me interesuje u slucaju da ga kupim ,da li kamencici koji upadnu u tu istu patiku mogu carapu na kombinezonu da ostete????
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zveket cokulama Empty
PočaljiNaslov: Re: Zveket cokulama   Zveket cokulama EmptyUto 28 Avg 2012, 21:32

Gegula ::
j...kombinezon sa carapom nemam pa me interesuje u slucaju da ga kupim ,da li kamencici koji upadnu u tu istu patiku mogu carapu na kombinezonu da ostete????

Mogu. Pripazi na to. Nemoj da navlačiš obuću u koju lako dospevaju pesak i kamenčići.
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Zveket cokulama Empty
PočaljiNaslov: Re: Zveket cokulama   Zveket cokulama EmptySre 29 Avg 2012, 09:05

Pretpostavio sam da je tako thanks you
Nazad na vrh Ići dole
Oldsurehand
Visitor
Oldsurehand


Broj poruka : 246
Lokacija : USA
Datum upisa : 16.06.2010

Zveket cokulama Empty
PočaljiNaslov: Re: Zveket cokulama   Zveket cokulama EmptySre 29 Avg 2012, 13:08

Ja cesto koristim ovakve 'flats booties' tokom letnjih meseci za pecanje po plicacima na okeanu. Koristim ih ponekad i sa wadersima, jer su za pesak idealne. Moja preporuka je da za pecanje bez wadersa obavezno ispod nosite carapu...ne neoprensku (mada moze ko zeli), vec regularnu sportsku. Ako u 'bootie' udje malo peska, carapa sprecava zuljeve i poboljsava komociju.
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarskikafe.blogspot.com/
Sponsored content





Zveket cokulama Empty
PočaljiNaslov: Re: Zveket cokulama   Zveket cokulama Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zveket cokulama
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje klena-
Skoči na: