Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemTražiRegistruj sePristupi

Mušičarenje krkuše i potočne mrene

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Fly Daddy
Guide
Guide
Fly Daddy

Broj poruka : 876
Godina : 49
Datum upisa : 02.06.2008

Mušičarenje krkuše i potočne mrene  Empty
PočaljiNaslov: Mušičarenje krkuše i potočne mrene    Mušičarenje krkuše i potočne mrene  EmptySre 13 Jun 2012, 23:31

Ovo ne znam gde da postavim. Danas sam posle ovoliko godina prvi put ulovio krkusu kapitalca i to na nimfu. Toliko sam bio sokiran da pastrmke nisam ni slikao.... Molim admina da prebaci slike gde im je mesto (ako uopste takvo mesto i postoji ) . Neverovatno !!! ( meni )

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://zagubica.blogspot.com/
Damirt82
Guide
Guide
Damirt82

Broj poruka : 1359
Godina : 37
Datum upisa : 08.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje krkuše i potočne mrene    Mušičarenje krkuše i potočne mrene  EmptyČet 14 Jun 2012, 00:03

Čestitam, zaista kapitalna krkuša.
Nazad na vrh Ići dole
Pedja GM
Visitor
Pedja GM

Broj poruka : 267
Godina : 40
Datum upisa : 19.08.2011

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje krkuše i potočne mrene    Mušičarenje krkuše i potočne mrene  EmptyČet 14 Jun 2012, 00:12

Odlican ulov !!! Jedina zamerka je sto je ime ribe pogresno napisano!! Dakle nije rec o krkusi vec o potocnoj mreni!! Ovo je ozbiljan forum i treba obratiti paznju na te bitne razlike !! Riba sa fotografije je barbus meridionalis !!!
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke

Broj poruka : 2767
Godina : 47
Datum upisa : 23.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje krkuše i potočne mrene    Mušičarenje krkuše i potočne mrene  EmptyČet 14 Jun 2012, 08:30

U svakom kraju je zovu drugacije,masna mrenka,sapaca ili potocna mrena ,crna mrena pa i krkusa sto se odomacilo svuda i ako je rec o drugoj ribi.

Svaka cast na ulovu kolega sampion 1 Prelepa riba,ocigledno da je voda jako bogata ovom ribom. Nista cudno,u zamucenoj vdi zna za usta (ne slucajno),da udari na MEPPS 00.

Na Resavi ima kapitalnih primeraka,ali je zabranjen lov na laganu dubinku,zbog pastrmke i to je naznaceno u dozvoli.

Kada vec lovis na nimfu,budi uporan i nadji jato,izuzetno je zilav borac.
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio

Broj poruka : 1777
Godina : 41
Datum upisa : 28.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje krkuše i potočne mrene    Mušičarenje krkuše i potočne mrene  EmptyČet 14 Jun 2012, 09:27

Ili po naški sapača.
Kaže malac jedan u Sarajevu nakon što ga zaustavi ribar s punom kesom ovih ribica i upita kakva je to riba?
Kaže mali SA PA! Ma šta sapa kaže ribar? Pa kaže mali "Sarajevska Pastrva"! Ma kakva pastrva kaže ribar to je potočna mrena! Ma kakva te mrena spopala kaže mali
SA-PA, SA Sarajevska PA pastrva! i odjuri dalje... ha ha ha ha
Inače ova riba može narasti do nekih 200-300g max veličine vrlo ukusna kažu ja nisam jeo, kreće se u velikim jatima a najbolje klopa larve tulara, pa ako netko hoće loviti ovu ribu eto ideje za nimfe koje bi morala uzimati. cool photos

Poslednji izmenio Silvio dana Čet 14 Jun 2012, 09:45, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino

Broj poruka : 31690
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje krkuše i potočne mrene    Mušičarenje krkuše i potočne mrene  EmptyČet 14 Jun 2012, 09:35

Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mafke
Guide
Guide
Mafke

Broj poruka : 2767
Godina : 47
Datum upisa : 23.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje krkuše i potočne mrene    Mušičarenje krkuše i potočne mrene  EmptyČet 14 Jun 2012, 11:13

U knjizi koju drzim u ruci citam : na akumulaciji reke Dulenke u blizini KG-a ulovljena ''potocna mrena'' od 380 gr i 32 cm, larva vodenog moljca i sitni potocni racici su neprevazidjen

mamac. Medjutim,lovljene su potocne mrene od preko500 gr,na Resavi i Crnom Timoku. Nisam nimfaros,ali bih uzivao loveci ovu plemenitu ribu na FF lagani pribor.

Sto se tice ukusa mesa,vrhunsko je i bele boje i socno (ne zovu je dzabe i masna mrenka ).
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje krkuše i potočne mrene    Mušičarenje krkuše i potočne mrene  EmptySub 11 Jan 2014, 18:06

[center]Moja prva potocna mrenica na nimficu...

https://2img.net/r/ihimg/a/img823/8254/20w5.jpg

Poslednji put izmenio Mare035 dana Sub 21 Nov 2015, 16:52, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mohiko
Guide
Guide
Mohiko

Broj poruka : 547
Godina : 43
Datum upisa : 11.08.2012

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje krkuše i potočne mrene    Mušičarenje krkuše i potočne mrene  EmptySub 11 Jan 2014, 19:11

Tražeći pastrmke na rijeci Drinjači otkrio sam potočnu mrenu,mislim lov nimfom.
Ispočetka sam osjećao neko kvrckanje i nisma bi osiguran šta je!
Tek posle jedno 20-30 udaraca kačim "sapaču",tako  je kod nas zovu.
A najproduktivnija nimfa mi je bila fazanov rep na udici 18#,bar mislim da je 18.

Nazad na vrh Ići dole
Mohiko
Guide
Guide
Mohiko

Broj poruka : 547
Godina : 43
Datum upisa : 11.08.2012

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje krkuše i potočne mrene    Mušičarenje krkuše i potočne mrene  EmptySub 11 Jan 2014, 19:15

Kada je bistra voda vidi se cjelo jato,pa je najbolje loviti ih na viđeno.A najluđe mi je bilo da su mi gađale suvu!
Opet fazanov rep koji mi se na ovoj vodi najbolje pokazao.

Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje krkuše i potočne mrene    Mušičarenje krkuše i potočne mrene  EmptySre 13 Maj 2015, 20:57

Sutra cu maximalno da im se posvetim....imam u glavi otprilike sta da vezem i sutra na nadmudrivanje...
Nazad na vrh Ići dole
Pishta
Visitor
Pishta

Broj poruka : 240
Godina : 39
Datum upisa : 20.01.2014

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje krkuše i potočne mrene    Mušičarenje krkuše i potočne mrene  EmptyČet 14 Maj 2015, 08:10

Kod mene seljaci malo uzvodnije na Belici obicnim teleskopom i podignutim plovkom sa jacim otezanjem na parcence gliste i udicu 18 razvale mrenkice. Ne stizu da ostave stap na rakljicu nego iz ruke,samo vade lepe primerke do sto grama. Valjda bi u tom velikom jatu kidisale na male nimfice,voleo bih i ja da probam a znam odlicna mesta skocko
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje krkuše i potočne mrene    Mušičarenje krkuše i potočne mrene  EmptyČet 14 Maj 2015, 08:15

Pa ajd da idemo....
Nazad na vrh Ići dole
SnikS
Visitor
SnikS

Broj poruka : 499
Datum upisa : 10.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje krkuše i potočne mrene    Mušičarenje krkuše i potočne mrene  EmptyUto 22 Mar 2016, 20:42

Vidim da je zapostavljena tema pa da je malo osvezim :)

Za sada najborbenija riba sto sam imao na musicara,zadovoljstvo vrhunsko
Nazad na vrh Ići dole
RadeZamora
Visitor
RadeZamora

Broj poruka : 287
Godina : 66
Datum upisa : 06.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje krkuše i potočne mrene    Mušičarenje krkuše i potočne mrene  EmptyUto 22 Mar 2016, 20:58

Da li je ovo potocna mrena ili samo mrena???
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje krkuše i potočne mrene    Mušičarenje krkuše i potočne mrene  Empty

Nazad na vrh Ići dole

Mušičarenje krkuše i potočne mrene
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: