Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Sumnje u dimenzije

Ići dole 
+4
Mafke
Predrag
Mixmaster
Sumadinac
8 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Sumnje u dimenzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Sumnje u dimenzije   Sumnje u dimenzije EmptySub 07 Jul 2012, 15:47

Daj sliku sa metrom da razresimo nedoumicu. skocko
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Sumnje u dimenzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Sumnje u dimenzije   Sumnje u dimenzije EmptySub 07 Jul 2012, 16:10

Merilo ga je 10 mušičara. Nekome je bilo 50, a nekome 51 cm. Sledeći put bi bilo odlično da dođe Šumadinac i još 20 mušičara, pa da dužina bude pravilno overena. Laughing

Uostalom, ko veruje, veruje, a ko ne, još bolje. Neverica je najveći kompliment za ribolovce.
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Sumnje u dimenzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Sumnje u dimenzije   Sumnje u dimenzije EmptySub 07 Jul 2012, 16:22

Pridruzujem se nevernicima...postujem metar.... help 1

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Sumnje u dimenzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Sumnje u dimenzije   Sumnje u dimenzije EmptySub 07 Jul 2012, 16:32

Što više neverice, ulov je vredniji. Hvala vam na tome.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Sumnje u dimenzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Sumnje u dimenzije   Sumnje u dimenzije EmptySub 07 Jul 2012, 17:52




Za nevernike stavi pored ribe neki predmet,upaljc ili kutiju cigareta i resena stvar. Ja uvek verujem kolegama na rec!
Nazad na vrh Ići dole
Sumadinac
Guide
Guide
Sumadinac


Broj poruka : 1147
Lokacija : Ivanjica, Srbija.
Datum upisa : 20.06.2008

Sumnje u dimenzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Sumnje u dimenzije   Sumnje u dimenzije EmptySub 07 Jul 2012, 18:52

Mafke ::



Za nevernike stavi pored ribe neki predmet,upaljc ili kutiju cigareta i resena stvar. Ja uvek verujem kolegama na rec!

Kad je riba u pitanju nikome ne verujem na rec, pa ni sebi....ne znam koliko puta sam rekao ima 50cm, a kad prinesem metar oblije me neki 'ladan znoj kad ono 45, 46cm...
Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Sumnje u dimenzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Sumnje u dimenzije   Sumnje u dimenzije EmptySub 07 Jul 2012, 18:59

I ja isto tako...pomislim ima 40 kad ono kada izmerim i slikam on 37, a onda kazem sebi "ma kao da ima 47"....i prijavim 45... da zaokruzim... skocko
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Sumnje u dimenzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Sumnje u dimenzije   Sumnje u dimenzije EmptyNed 08 Jul 2012, 16:09

Moje ribe su merene i to, pred puno ljudi. Nije im dužina određena "od oka".

Predlažem da više niko ne brine o tačnosti dužine i mase mojih ulova. Ako je neko nepoverljiv, neka tu svoju osobinu ispoljava putem PM-ova. To je odlična osobina, koju izuzetno poštujem (i sam sam takav), ali mislim da ne treba upadati u svaku temu i polemisati o dimenzijama tuđih ulova.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Sumnje u dimenzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Sumnje u dimenzije   Sumnje u dimenzije EmptyNed 08 Jul 2012, 19:32

Mixmaster ::
Moje ribe su merene i to, pred puno ljudi. Nije im dužina određena "od oka".

Predlažem da više niko ne brine o tačnosti dužine i mase mojih ulova. Ako je neko nepoverljiv, neka tu svoju osobinu ispoljava putem PM-ova. To je odlična osobina, koju izuzetno poštujem (i sam sam takav), ali mislim da ne treba upadati u svaku temu i polemisati o dimenzijama tuđih ulova.



Koliko sam primetio ,svi ti od srca hvalimo ulove i divimo im se. Cemu ovakvo odbojno obracanje kolegama . Sumi i Pedja se sale malo scratch ,valjda !
Nazad na vrh Ići dole
Gegula
Guide
Guide
Gegula


Broj poruka : 717
Godina : 47
Lokacija : Nicosia
Datum upisa : 04.11.2009

Sumnje u dimenzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Sumnje u dimenzije   Sumnje u dimenzije EmptyNed 08 Jul 2012, 20:02

LJUBOMORNI SMO jer gde god mix ode tu su zagarantovani kapitalni primerci svih ribljih vrsta koje postoje na tim vodama.......
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Sumnje u dimenzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Sumnje u dimenzije   Sumnje u dimenzije EmptyNed 08 Jul 2012, 22:06

Gegula pricaj u jednini :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Sumnje u dimenzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Sumnje u dimenzije   Sumnje u dimenzije EmptyNed 08 Jul 2012, 22:10



Tako je,u jednini,ljubomoran nikad nisam bio. Raduje me svaciji uspeh na vodi,a od kolega !
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Sumnje u dimenzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Sumnje u dimenzije   Sumnje u dimenzije EmptyNed 08 Jul 2012, 23:19

Mixmaster ::
U potrazi za "divljim lipljenom", malo sam se zabavljao na vanrevirskom delu Lima, kod Plava. Maznuo sam jednog od 46 i jednog od 50 cm (full length).

Sumnje u dimenzije Limski50

Nažalost, na takvim terenima sam uvek sam, pa se sam i slikam.

Merano na fotografiji , debljina kaziprsta ruke koja drzi ledjno peraje je oko 1 cm . Moj kaziprst je debljine nesto preko 2 cm .
Obzirom da Mix ima nesto tanje prste od mene zakljucujem da je razmera negde oko 1 prema 2 .
Duzina ribe na fotografiji je oko 26 cm i ako se to pomnozi sa dva ispadne da je lipljen dugacak oko 52 cm .
Zato ja pomocu ove metode zakljucujem da su kolege ciji je metar pokazao 51 cm tacnije merile sampion 1
Mada nije ni bitno jer se ocigledno radi o kapitalnom primerku cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Sumnje u dimenzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Sumnje u dimenzije   Sumnje u dimenzije EmptyPon 09 Jul 2012, 14:35

Molim da se više ne bavite dimenzijama ove ribe.Mislim da je bilo dovoljno.

Ovaj lipljen je meren metrom i vagom,a merenja su obavljena pred nekoliko mušičara.


Poslednji izmenio Mixmaster dana Sre 18 Jul 2012, 19:30, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Sumnje u dimenzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Sumnje u dimenzije   Sumnje u dimenzije EmptySre 18 Jul 2012, 15:31

Sumadinac ::

Kad je riba u pitanju nikome ne verujem na rec, pa ni sebi....ne znam koliko puta sam rekao ima 50cm, a kad prinesem metar oblije me neki 'ladan znoj kad ono 45, 46cm...

Neverovatno da mozes toliko da omasis ribu , za ctavih 5 cm ????


Predrag ::
I ja isto tako...pomislim ima 40 kad ono kada izmerim i slikam on 37, a onda kazem sebi "ma kao da ima 47"....i prijavim 45... da zaokruzim...

Ti Pex mora da se zazas , za dvadeset godina si valjda naucio dimenziju ribe
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Sponsored content





Sumnje u dimenzije Empty
PočaljiNaslov: Re: Sumnje u dimenzije   Sumnje u dimenzije Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sumnje u dimenzije
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: