Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Avatar, šta je to..

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Bahus
Guide
Guide
Bahus


Broj poruka : 1001
Godina : 59
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 01.03.2012

Avatar, šta je to.. Empty
PočaljiNaslov: Avatar, šta je to..   Avatar, šta je to.. EmptyNed 22 Jul 2012, 14:32

AVATAR,u HINDUIZMU inkarnacija bozanstva u ljudskoj ili zivotinjskoj formi radi suprostavljanja zlu na svetu.Obicno se odnosi na deset pojava VISNUA , ukljucujuci i inkarnaciju BUDE GUATAME i Kalkina ( inkarnacija koja ce tek doci ) Ovo ucenje pojavlju je se u BADAVADGITI u recima boga KRISNE ARJUNU.,,Kad dodje do pada pravicnosti i uspona nepravicnosti,tada se ja pojavljujem,,..
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Avatar, šta je to.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Avatar, šta je to..   Avatar, šta je to.. EmptyNed 22 Jul 2012, 15:06



Druze,lozio sam se na Hinduizam kao 13-to godisnjak,citao Patandjalijeve izreke o YOGI i mastao da nadjem ucitelj YOGE i ''zaglavim'' u Indiji. Ne vezano za duhovnost,prostudirao

sam Kama Sutra i Anangarangu. Dok ubrzo nisam shvatio da je Budizam ''vuk u jagnjecoj kozi'',sto se pokazalo na mojim prijateljima koji su ZASTRANILI u Indiji a sad se kaju gorko.
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide
Bahus


Broj poruka : 1001
Godina : 59
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 01.03.2012

Avatar, šta je to.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Avatar, šta je to..   Avatar, šta je to.. EmptyNed 22 Jul 2012, 15:29

Nije u pitanju nikakvo lozenje,no samo pojasnjenje,kod nas je sada u modi koristiti tudjice i snobizme u svom recniku jer kobajagi sto vise tudjih reci to vise izgledate pametni,sto vas narod manje razume onda kao da ste nedostizniji.No sto se tice same BADAVAGITE citao sam preradjenu I TO NE CELU, ima citavih 13000 hiljade pevanja to je veoma obimnu delo i sada bi bilo suvisno pricati o tome,no predpostavka je da je i sam Isus Hrist do tridesete biravio u Indiji izucavajuci NAVODNO,, drevne ,,VEDE,, Ovu temu sam postavio dobronamerno,cisto radi znanja jer eto svi mi ovde koristimo,,AVATAR,,.?????
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Avatar, šta je to.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Avatar, šta je to..   Avatar, šta je to.. EmptyNed 22 Jul 2012, 15:55



Ma drugarski samo,necu vise da guram veru,ali da znas da Isus nikad nije krocio u indiju,poslao je jednog od Apostola da propoveda.

Ovo za snobizam, na zalost,tako je kod nas.
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide
Bahus


Broj poruka : 1001
Godina : 59
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 01.03.2012

Avatar, šta je to.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Avatar, šta je to..   Avatar, šta je to.. EmptyNed 22 Jul 2012, 16:05

Druze rekao sam predpostavka i to po nekim Agnostickim izvorima a sto se tice koji je APOSTOL reci cu ti da se radi o sv.Tomi kojeg su ,po nalogu Sikskih bramana ,,odran ziv,, U mom selu Kijevu na KiM nalazila se jedinstvena ikona iz 13 veka u orginalu pomenutog apostola kaKo drzi svoju kozu u ruci,takve ikone na surem prostoru u Evropi nema,sada se nalazi u narodnom muzeju u BG.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Avatar, šta je to.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Avatar, šta je to..   Avatar, šta je to.. EmptyNed 22 Jul 2012, 18:40


Znam za Apostola Tomu,a za ikonu nisam znao i hvala kolega . Imam kuci 2 PROLOGA,znas i sam,o svakom svetcu,od SV. Vladike Velimirovica sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide
Bahus


Broj poruka : 1001
Godina : 59
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 01.03.2012

Avatar, šta je to.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Avatar, šta je to..   Avatar, šta je to.. EmptyPet 05 Okt 2012, 16:19

Vidi druze ,ja sam delove RIGVEDA citao iz drugih razloga jer me ineresovala ETIMOLOGIJA posto sam poceo da proucavam savremeni Etimoloski leksikon Mac Donela iz 1971 god, ovde cu ti podvici reci tj izraze najstarijeg oblika sankriskog kao sto su>NANA<>TATA<BRAT,STRINA,STRIC PRIJA,DEVER,CACA itd.Te i sama RGVEDA kao rec ima svoje znarenje u Srbskom jeziku.No mozemo nastaviti u posebnoj temi recimo da se zove ETIMOLOGIJA.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Avatar, šta je to.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Avatar, šta je to..   Avatar, šta je to.. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Avatar, šta je to..
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: