Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Noćno mušičarenje pastrmke

Ići dole 
+6
Flya
Madjoni
Ersin
Mafke
Lale
ShoneFly
10 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Noćno mušičarenje pastrmke  Empty
PočaljiNaslov: Noćno mušičarenje pastrmke    Noćno mušičarenje pastrmke  EmptyUto 24 Jul 2012, 10:03

Par puta sam gledao na Tv-u,emisije o FF gde se ciljno u sred noći mušičari pastrmka . U pitanju je bila čini mi se neka privatna rečica u Engleskoj .

Kakva su vaša iskustva sa noćnim ribolovom pastrmke pošto sam se naslušao priča da noću izlaze iz čkalja one najveće da love ?
Nazad na vrh Ići dole
Lale
Guide
Guide
Lale


Broj poruka : 2327
Lokacija : Berane
Datum upisa : 21.08.2010

Noćno mušičarenje pastrmke  Empty
PočaljiNaslov: Re: Noćno mušičarenje pastrmke    Noćno mušičarenje pastrmke  EmptyUto 24 Jul 2012, 10:22

Odlicna tema Sone...Moje neko iskustvo se svelo na to da je tamna noc bez mjesecine odlicna za lov potocne pastrmke dok je za vedre noci i kada je mjesecinaidealno za kalifornijsku pastrmku...Da dodam da je tipet minimum 025 a velicina musice 10 i 8 i sto cupavija jer boga mi moze da ti zvekne grdosija a onda Mrak svedoka nema ha ha ha ha i odmah vuci na obalu inace osta i bez musice i bez ribe....Ribu sam dobijao na povlacenje i to veoma lagano.....Na ovaj fazon sam pecao i krupnoga Klena...Veliki pozz za tebe i nadam se da sam bar malo doprinijo ovoj veoma zanimljivoj temi :ziveli : Lale..........
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Noćno mušičarenje pastrmke  Empty
PočaljiNaslov: Re: Noćno mušičarenje pastrmke    Noćno mušičarenje pastrmke  EmptyUto 24 Jul 2012, 11:24



Lale care,bar si posteno priznao i opisao kako se ''ciste ''reke od riba cestitam ha ha ha ha ha ha ha ha

Davno sam citao da je na nekim vodama u Bosni milina bila nocno musicarenje. Zvuci primamljivo jos po mesecini sampion 1

Sumnjam da je igde dozvoljeno nocno musicarenje,Slovenci posle dobro naplacene ''dnevnice'' zabranjuju zadrzavanje na vodi posle 19 h,a mozda i ranije. Znam samo kada sam to

procitao,nije mi bilo jasno zasto sklanjati ljude kada tek treba da krene ''veselje''. Ovo mi je sve iz starih casopisa s pocetka 90-ih !
Nazad na vrh Ići dole
Ersin
Visitor



Broj poruka : 318
Lokacija : Munchen - Deutschland
Datum upisa : 16.05.2009

Noćno mušičarenje pastrmke  Empty
PočaljiNaslov: Re: Noćno mušičarenje pastrmke    Noćno mušičarenje pastrmke  EmptyUto 24 Jul 2012, 12:15

Nelojalno stanovnistvo austrougarskim vlastima je na krajiskim rijekama krisom pratila tadasnje glavesine kako love poneke ribe iz njihovih rijeka...a kada noc padne i kao sto cika Lale kaze da svjedoka nema,onda silaze domacini na svoje ....bacaju razne imitacije tih cupavih muha i dolaze do zakljucka da i nocu u zavisnosti od mjeseceve mijene razne nijanse imaju vecu odnosno manju lovnost naravno onih krupnih riba koje je veoma tesko po danu vidjeti a kamo li prevariti.
Imao sam priliku prije par godina kada sam lovio mladicu da prakticno u ponoc prokljuca voda od pastrmke koja u sumrak uopste nije bila aktivna...kacim na jaki spin stap predvez od nekih 1,5 m i na kraju nekog velikog sedza ....svaki zabacaj sam imao ribu koja bi spadala nakon par sekundi ,ali ipak sam uspio par komada izvaditi...

Pozdrav i Bistro
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Noćno mušičarenje pastrmke  Empty
PočaljiNaslov: Re: Noćno mušičarenje pastrmke    Noćno mušičarenje pastrmke  EmptyUto 24 Jul 2012, 16:00

Ja mogu da opišem jedno poluiskustvo iz predvečerja u sam sumrak mušičarenje pastrmke . Prošle godine jednom prilikom kada smo išli ja i Sale na Gradac u revirski deo iznad manastira Ćelije primetili smo ujutro dve ogromne ribe koje su se lepo videle sa uzvišenja od nekih par metara ispod drveća uz samu stenu .Pošto sam primetio te ribe ,spustio sam se nečujno (koliko god sam mogao) nizvodno od njih na nekih 20 i kusur metara .Sale je ostao na brdu da mi mimikom odaje trenutni položaj riba da pokušam da plasiram muvu u njihov reon .Krenuo sam uzvodno ka viru i kada sam došao na nekih 15 metara od trenutnog mesta gde su se ribe nalazile one su momentalno šmugnule pod korenje drveća.Pričam o stvarno 2 velike ribe ,jedna je sigurno bila preko 60-65 cm jer je sa visine izgledala impozantno.Pošto od toga ništa nije bilo nastavili smo dalje i mušičarili do nekih 19h kada je i počeo da pada mrak .U povratku se još uvek videlo toliko da možeš da vežeš muvu i opet iznad tog brda primetismo iste te dve ribe u viru . Spustili smo se dole ne znajući da li su ribe opet pobegle ili ne ,namestili se jedan blizu drugog na sam izlaz iz vira . Ja sam namestio strimer as Sale veliku kamnjarku suvu .Posle nekoliko zabačaja na slepo do samih nogu mi je došla ogromna riba koja je pratila strimer posle par sekundi na Saletovu veliku kamenjarku eksplodirala je ogromna riba sa najbučnijim raubom koji sam ikada video ili čuo da pastrmka može da napravi (poredio bih ga jedino sa raubom velikog bucova) na žalost muva je samo zagrebala tu ogromnu ribu i posle par sekundi se otkačila. Iz ovog iskustva sam zaključio da je ovakve velike krlje mnogooo lakše prevariti u mrak nego preko dana ili ujutro .
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Noćno mušičarenje pastrmke  Empty
PočaljiNaslov: Re: Noćno mušičarenje pastrmke    Noćno mušičarenje pastrmke  EmptyUto 24 Jul 2012, 16:44



Na Resavi je jedan starac,mlinar,postavio samicu sa namamcenim rakom. Ujutru je izvuko izmorenu pastrmku od blizu 5 kg !
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Noćno mušičarenje pastrmke  Empty
PočaljiNaslov: Re: Noćno mušičarenje pastrmke    Noćno mušičarenje pastrmke  EmptyUto 24 Jul 2012, 22:36

Mafke ::



Davno sam citao da je na nekim vodama u Bosni milina bila nocno musicarenje. Zvuci primamljivo jos po mesecini

Sumnjam da je igde dozvoljeno nocno musicarenje,Slovenci posle dobro naplacene ''dnevnice'' zabranjuju zadrzavanje na vodi posle 19 h,a mozda i ranije. Znam samo kada sam to

procitao,nije mi bilo jasno zasto sklanjati ljude kada tek treba da krene ''veselje''. Ovo mi je sve iz starih casopisa s pocetka 90-ih !
Loše sumnjaš Deda Laughing
Prvo,"čišćenje" bilo kakve rijeke bilo kad mušičarskim priborom je najobičnija glupost i zamolio bih ako ikako može da ijedna tema prođe bez nepotrebnog razglabanja o krivolovu i raznoraznih "desnih" skretanja kao pominjanja samica i slično!

Drugo,mušičarenje koje ima sve karakteristike noćnog je apsolutno legalno bar kod nas.Primjera radi,evo recimo juče Laughing ,od 4 do 5 ujutro je mračno a da ne pričam od 9 do 10 naveče cheers ,a tek najesen mrak pada dosta rano a pecanje je dozvoljeno do 9 naveče u vrijeme zimskog računanja vremena.To znači da imate bar 3-4 sata mrklog mraka za pecanje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Flya
Visitor
Flya


Broj poruka : 270
Lokacija : Bled
Datum upisa : 06.06.2012

Noćno mušičarenje pastrmke  Empty
PočaljiNaslov: Re: Noćno mušičarenje pastrmke    Noćno mušičarenje pastrmke  EmptyUto 24 Jul 2012, 22:40

Meni je pomalo krivo da je kod nas zabranjeno loviti nocu na vecini voda ali to je najvise zbog nasega jos uvek balkanskog mentaliteta. Najduze sto se sme ovde loviti pajkicu je sat vremena nakon zalaska sunca, tako da se tu moze iskoristiti deo tame ali ponekada se desava da riba ne krene odma u lov vec tek kasnije kada je sva voda u zabrani...ali na zalost, i ovde tada lopovi imaju "dozvolu" :(
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Noćno mušičarenje pastrmke  Empty
PočaljiNaslov: Re: Noćno mušičarenje pastrmke    Noćno mušičarenje pastrmke  EmptySre 25 Jul 2012, 08:42



Madjo kod '''nas'''' se kolko- tolko postuje discplina bbrrrr . Vi ste indijanci ahhaha
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Noćno mušičarenje pastrmke  Empty
PočaljiNaslov: Re: Noćno mušičarenje pastrmke    Noćno mušičarenje pastrmke  EmptySre 25 Jul 2012, 09:32

Ja sam slab noćni ribolovac. Probao sam i nije mi se dopalo. Volim da vidim gde hodam, gde gazim vodu i iznad svega precizno da zabacujem primećenim ribama.

Ribe noću odmaraju od mene i ja od njih. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Noćno mušičarenje pastrmke  Empty
PočaljiNaslov: Re: Noćno mušičarenje pastrmke    Noćno mušičarenje pastrmke  EmptySre 25 Jul 2012, 10:04

Mafke ::



Vi ste indijanci
Indijanci su male bebe Laughing, a posebno ovo moje pleme se nešto ne može ućerati u vrstu Rolling Eyes , tako da sam još kao djetić znao da ostanem pored vode kasno u noć osluškujući (čulo sluha vam je najviše opterećeno i najviše vam koristi u toku noćnog ribolova mušicom) skok pastrmki...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Noćno mušičarenje pastrmke  Empty
PočaljiNaslov: Re: Noćno mušičarenje pastrmke    Noćno mušičarenje pastrmke  EmptySre 25 Jul 2012, 10:17

Mixmaster ::
Probao sam i nije mi se dopalo.
Mnogima se to ne sviđa ,ne sviđa se ni meni nešto posebno ali u ovom podneblju đe je po danu iznad 40 stepeni C to je maltene jedino vrijeme kad se može pecati(i disati normalno Crying or Very sad ) i malo rashladiti....


Mixmaster ::

Volim da vidim gde hodam, gde gazim vodu i iznad svega precizno da zabacujem primećenim ribama.

Mnogo gaženja nema.Moji ribolovi po Gornjoj Zeti su obično sa obale.Izuzetak ove godine je bio na Trebišnjici đe sam gazio tamo vamo ali ta rijeka je pogodna jer je dno manje više svuda isto i mogao sam da pokrijem veći teren.
Preciznog bačanja takođe nema.Ribu koja kupi najčešće možete čuti,ponekad i jasno viđeti ali samo po mjesečini vidite đe vam pada struna i pretpostavljate da je muva đe treba.Moje iskustvo je da po noći obično prebačamo ribu,tj bacamo par metara dalje nego što je....
Pastrmke uzimaju sigurno,i najčešće samo zaustave muvu....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
NB.Geronimo
Visitor
NB.Geronimo


Broj poruka : 253
Godina : 56
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 24.05.2008

Noćno mušičarenje pastrmke  Empty
PočaljiNaslov: Re: Noćno mušičarenje pastrmke    Noćno mušičarenje pastrmke  EmptySre 25 Jul 2012, 12:05

Mafke ::



Masdjo kod '''nas'''' se kolko- tolko postuje discplina bbrrrr . Vi ste indijanci
Opet mi indijanci. Losi pa nemojte ljudi ako boga. Znate
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Noćno mušičarenje pastrmke  Empty
PočaljiNaslov: Re: Noćno mušičarenje pastrmke    Noćno mušičarenje pastrmke  EmptySre 25 Jul 2012, 13:06


Geronimo ljuderino, Bog se pise sa velim B study . Zezam malo Madjonija DJETICA,zna on da ga gotivim. Blago njemu kad moze da se igra s pastrmkom nocu.

Ja uvek nosim lampicu u prsluku,za suton i da razmrsim tipet ili vezem muvu. Teski su moji tereni za noc. Nocu izlaze svi kapitalni primerci grabljivica,zato'' Janezi'' i fajrorntiraju

ribolovce dok jos sija Sunce Ufffff .
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Noćno mušičarenje pastrmke  Empty
PočaljiNaslov: Re: Noćno mušičarenje pastrmke    Noćno mušičarenje pastrmke  EmptySre 25 Jul 2012, 15:10

Babe Roge izlaze u mrak, i mrak pred dan...(jesam pametan)
A znaju uzeti i u po podneva po najvećoj žegi... (opet pametna jedna)
"Noćni ribolov" pastrmke ima malo veću tradiciju u vodama oko Vrbasa i sjeverozapadnoj Bosni pa bi čika Merso imao puno toga za napisat uvjeren sam ako i nije već sami nazivi muha Lampara itd. kao i veličine udica na kojim su se pravile 6-10 govori puno toga. Generalno najveći problem kod ovakvog načina ribolova mi se čini nedostatak vidljivosti tj. ovo da ne vidiš dokle i kako precizno zabacuješ muhu, OK kad je mjesec pun pa po onom odbljesku možda i skužiš veliku muhu na srebrenoj površini koja se sjaji od mjesečine ali kako da upratiš ako oko tebe ima granja itd. da ne zapneš otkineš muhu i to?!
Bio sam par puta na vodi poslije sumraka ali samo ako mi je riba radila u sumrak i nastavila da se javlja na površini pa je bilo ono klasično
"još ću jednom pa još jednom" i odjednom 22h.
Koliko sam mogao prijetiti muha koja je radila u sumrak bi se trebala promjeniti za bar 2 broja veću ili čak skroz promjeniti muhu mislim na tip npr. bacaš parašut na
14ki ili 12ki bacaš do mraka onda npr. 8ca parašut ali čini mi se da je promjena na kamenjarku ili sedža na 6 ili 8 još bolja jer su te muhe deblje mesnatije samim tim privlačnije onim babarogama s početka texta, naravno pod uvjetom da se roje krupne muhe (krupnih kamenjarki ima skoro cijele godine) i još nešto moljci noćni leptiri su izrazito krupni noćni insekti koji znaju biti veliki kao vrbac help 1 nevjerujem da bi uzdrhtalom moljcu s vodene površine koji radi vibracije bilo koja krupna potočara mogla da odoli.
Boje noćnih muha su još jedna priča za sebe.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Noćno mušičarenje pastrmke  Empty
PočaljiNaslov: Re: Noćno mušičarenje pastrmke    Noćno mušičarenje pastrmke  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Noćno mušičarenje pastrmke
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Nimfarenje pastrmke

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje pastrmke-
Skoči na: