Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje štuke !

Ići dole 
+81
Mohiko
Pishta
Mare035
Bojovic Danijel
Jb.tm.Ro
Moravica fly
Peja
Marinko81
Mladen
Ducka
Silvio
Švaba
Platipus2000
Vladan_Nis
Ersin
Minaqua
Big Bad Wolf
Milantaa
Renafly
Gamarus
MikiTenkara
Brane1972
NMilanovic
MDujmović
Cheda
Ranko
Acter fly
Pex
Mackey
Mafke
Rade Mistopoljac
Sale guitar
Mediteran
Sico
Zeljko_72
Pedja GM
Raka Hardy
KobraKV
NB.Geronimo
Darko
Saleja
Fly Daddy
SnikS
Lale
Musicar
Gegula
Zlatko Fly
Peka
Crni
Helti
Fićo
Nemanja79
Vojvoda
Djomla-BL
Alp
Markovic
Los_Pecaros
Goci
BojanTs
Sasats
Nikolats
Tomos rider
Cori143
ShoneFly
Acapapec
Musa
Zvezdan
Sasa D
LeDukri
Sale
Goran R
NikolaCG
Ervin-Eko
Omar
Mixmaster
Djole
Murino
Madjoni
Oholi
Radojica-pop
Pedja
85 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 28 ... 45  Sledeći
AutorPoruka
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 12 EmptyNed 25 Sep 2011, 13:19

Svaka cast! cestitam
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
KobraKV


Broj poruka : 413
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO
Datum upisa : 28.06.2011

Mušičarenje štuke ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 12 EmptyNed 25 Sep 2011, 14:17

skocko Lepo otvaranje sezone sa jos lepsom stukom ...Svaka cast Darko....Koliko je dugacka brate i ako nije tajna sta je glocnula..... :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Darko
Visitor
Darko


Broj poruka : 209
Godina : 44
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 14.12.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 12 EmptyNed 25 Sep 2011, 19:32

KobraKV ::
.Koliko je dugacka brate i ako nije tajna sta je glocnula.
Imala je oko 60 cm, a udarila je na strimer uradjen kompletno od Flashabou materijala, "jelkica".
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
KobraKV


Broj poruka : 413
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO
Datum upisa : 28.06.2011

Mušičarenje štuke ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 12 EmptyNed 25 Sep 2011, 20:00

thanks you na datom odgovoru kolega...... :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 12 EmptyNed 25 Sep 2011, 20:17

Bio sam "namjeran" da napisem "koju" na ovu temu, obzirom da sam danas "vas dan" proveo na rijeci Neckar streamer-isuci u
pokusaju da stuji do`akam.Nit`komada, nit` udarca... tako da nemam o cemu pisat`... Placko

A, bio sam se opasno "naostrio" jer vele da na dijelu na kojem sam bio ima "veljih". Il` lazu... ili` nije bila u lovu...
il` ja jos ne znam dobro da lovim streamer-om.

Bice da je ovo potonje. Ufffff

Ipak, za ovaj region nevjerovatnih 27 stepeni i suncan dan, bili su dovoljni da dan bude dobar.
Makar sam opet malo tena dodao ako ribi "rep nijesam vidio". sampion 1

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 12 EmptyUto 11 Okt 2011, 16:57

Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 12 EmptyNed 16 Okt 2011, 16:53

Prisetio sam se jedne od prvih štuka ove godine ulovljenih još početkom sezone na najobičnijeg belog zonkera .Dobar uvod za predstojeći zimski period i mušičarenje po Tamišu ,barama i kubicima po okolini .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Goci
Guide
Guide



Broj poruka : 679
Lokacija : Niš
Datum upisa : 06.02.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 12 EmptyNed 16 Okt 2011, 17:28

Šone ::
...na najobičnijeg belog zonkera...
Taj "najobičniji" zonker je jedna od najboljih muva za štuku, još ako dodaš crvenu glavu pa bude RH dekor... :) Istina, štuka (za razliku od smuđa) ne razlikuje boje već sve vidi kao različite nijanse sive, ali zato odlično uočava kontraste, pa zato RH odlično lovi. A lovio bi i da je crno-beli, plavo-beli, crno-plavi... U svakom slučaju nemoj jednobojne, mada, što se vidi i po ovom ulovu, naravno da love i takvi.
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 12 EmptyNed 16 Okt 2011, 17:57

Upravu si Goci , Red head je jedan od najubitačnijih dekora ali sam počeo da praktikujem proste i praktične strimere koje je lako i brzo navezati iz prostog razloga što se strimeri jako brzo pohabaju na štučijim zubima ,pogotovo zonker trakice ,jedno mušičarenje nekoliko štuka na njemu i strimer je već zreo za upaljač ..
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 12 EmptyNed 16 Okt 2011, 21:02

Lepe slike, Šone. Volim slike divljakuša ulovljenih izvan "Joce".
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 12 EmptyNed 16 Okt 2011, 23:11

Hvala Mix ,potpuno se slažem sa tobom i meni je draže prevariti jednu iz divljine nego pedeset sa revira na kojima se velike ribe love sa lakoćom .
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
KobraKV


Broj poruka : 413
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO
Datum upisa : 28.06.2011

Mušičarenje štuke ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 12 EmptyPon 17 Okt 2011, 10:24

sampion 1 Sone ,svaka cast na ovako lepim slikama i ulovima,jbg...ko zna...zna..Svakako je musicarenje naseg najzubatijeg predatora vrhunski dozivljaj pa jos kad sve to lepo ovekovecis fotografijama dozivljaj je kompletan..Slazem se Mixe i sa tobom i sa Sonetom da je lepse uloviti bilo koju vrstu ribe musicarenjem na sto divljijim vodama i terenima,nego je satirati i loviti na ,,pitomim..rekama jezerima pa i ribnjacima...Planiram da posetim ,,Jocu,, iako nisam nikada bio na toj vodi bas u potrazi za zubatom lijom pa mi se cini Sone iz prethodnog posta a iz tvog licnog iskustva da tamo najvise,,pale,,strimeri tipa zonkeri kako si rekao bele boje....Jer uz dnevnu dozvolu uracunat i camac brate... :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 12 EmptyPon 17 Okt 2011, 13:28

KobraKV ::
:.Planiram da posetim ,,Jocu,, iako nisam nikada bio na toj vodi bas u potrazi za zubatom lijom pa mi se cini Sone iz prethodnog posta a iz tvog licnog iskustva da tamo najvise,,pale,,strimeri tipa zonkeri kako si rekao bele boje....Jer uz dnevnu dozvolu uracunat i camac brate... :ziveli :

Hvala Kobra ,koliko znam ako se nešto nije promenilo od prošle godine dnevna dozvola tamo podrazumeva i čamac ,a što se tiče strimera ja sam najviše imao uspeha na drečave strimere sa puno flash materijala koji odaju pulsiranjem u vodi utisak većeg plena .Pošto tamo nisu standardne ribe za naše uslove (znatno su krupnije u proseku su 3- 5 kg a neretko se love i one od 8- 10 kg ) i hrane se šaranima od po kilo ,dva preporučio bih ti velike strimere 15 - 20 cm dužine na udicama #4/0 , #5/0 .
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Mušičarenje štuke ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 12 EmptySub 22 Okt 2011, 18:25

Hteo bih da zahvalim svim kolegama koji su pisali na ovu temu, a naročito Šonetu iz čijih sam postova naučio najviše. Upravo sam stigao sa vode - Zvorničko jezero. Nosio sam stari štap za bucova #7-8 i, kako se štuja nije htela prevatiti na bucovske strimerčiće, bacao sam joj, izuzetno težak, ne mogu reći strimer, jer nije... nešto slično tvisteru. Koristi se za spin. Drugar mi je poklonio jedan. Bacao sam krvnički na 10-ak metara iz jednog do dva zamaha. Znam da je štuja tu, ali, ne pravim još uvek srtimere za nju. Nakon zezanja po travi i granju i smeha kolega oko mene, desio se STOP! sampion 1

Krenula je ka meni kao grana, a osetivši blizinu čamca, kada mi štap iz ruke nije odnela! Momci koji su lovili na plovak belu ribu, prosto su se hvatali za glavu, a kum, sav pogubljen, nije znao da li pre da vadi grip ili da slika. U ovoj desetominutnoj ludoriji, dodao mi je neku staru ''kuku''! Ne znam samo odakle ju je izvadio. Tražio sam grip, no, mislim da se pogubio više od mene.
ha ha ha ha

Uspeo je škljocnuti aparatom par puta, a onda ''pritrčao'' u pomoć, celih 4m, koliko je čamac dug. ha ha ha ha Hvala kume! thanks you

Prstići mi jesu krvavi malo, ali, u mojim rukama, našla se ONA! Lepotica od 91cm!!! sampion 1
Divlja voda, divlja riba!

Tako se ostvario još jedan moj SAN! skocko

Sada slede pripreme za sutrašnji dan. Vreme je idealno, teren savršeno poznat... Očekujem je.

Da ne zaboravim.. Fotkama se nadam večeras, ako onaj blento ne zezne nešto. ha ha ha ha

Još jednom, hvala svima na dobrim postovima. Čitalo se, pratilo, učilo i urodilo plodom! :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Raka Hardy
Guide
Guide
Raka Hardy


Broj poruka : 1487
Lokacija : Mali Zvornik
Datum upisa : 10.11.2010

Mušičarenje štuke ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 12 EmptySub 22 Okt 2011, 19:27

Zvornik Lake !

Moji tereni

sampion 1

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje štuke ! - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 12 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje štuke !
Nazad na vrh 
Strana 12 od 45Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 28 ... 45  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: