Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje štuke !

Ići dole 
+81
Mohiko
Pishta
Mare035
Bojovic Danijel
Jb.tm.Ro
Moravica fly
Peja
Marinko81
Mladen
Ducka
Silvio
Švaba
Platipus2000
Vladan_Nis
Ersin
Minaqua
Big Bad Wolf
Milantaa
Renafly
Gamarus
MikiTenkara
Brane1972
NMilanovic
MDujmović
Cheda
Ranko
Acter fly
Pex
Mackey
Mafke
Rade Mistopoljac
Sale guitar
Mediteran
Sico
Zeljko_72
Pedja GM
Raka Hardy
KobraKV
NB.Geronimo
Darko
Saleja
Fly Daddy
SnikS
Lale
Musicar
Gegula
Zlatko Fly
Peka
Crni
Helti
Fićo
Nemanja79
Vojvoda
Djomla-BL
Alp
Markovic
Los_Pecaros
Goci
BojanTs
Sasats
Nikolats
Tomos rider
Cori143
ShoneFly
Acapapec
Musa
Zvezdan
Sasa D
LeDukri
Sale
Goran R
NikolaCG
Ervin-Eko
Omar
Mixmaster
Djole
Murino
Madjoni
Oholi
Radojica-pop
Pedja
85 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 24 ... 45  Sledeći
AutorPoruka
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 3 EmptyUto 21 Apr 2009, 18:56



Madjoni,
ako nema kod tebe ima gde ima tako velikih udica...ako treba javi se pa da ti posaljem... o.k
Valja upecati onu stuku sto ti je Omar rezervisao :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 3 EmptyUto 21 Apr 2009, 19:04

Ervine fala bato moj, ali ova štukijada moja će morati skroz drukčije da počne....redom i od početka, štap, kanap....... study
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 3 EmptyUto 21 Apr 2009, 19:42

Ervin ::
Želja mi je da upecam štuku na strimer, ali nemam gde Placko .To sam bas rekao i Gociju ovde na forum, gde je on pisao o nekim barama.
Ali biće, nadam se da cu i Ja obići to Plavsko jezero i bacit joj koji put strimer.
Dotad aktivno ću da se trudim da prevarim mladicu na strimer, jer imao sam već par puta slučajno kačenje i naravno spadanje ribe zbog
malih udica. Ufffff

Dobro došao na Plavsko jezero WELCOME
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 3 EmptyUto 21 Apr 2009, 20:09

Madjoni ::
Pošto kod nas štuke ima samo na Plavsko jezero,zamolio sam Omara da detaljnije opiše malo te djelove đe se štuka muva da bi mogli sastaviti zajedno "plan i program" kako i našto da je varamo

Krenuću redom tj. od 01 Aprila. Štuka tada u Plavskom jezeru počinje sa mrijestom , i ako njene sestre po Srbiji i Vojvodini to privode kraju
( toplija voda). Tada matične štuke prilaze obalnom pojasu gdje na dubini do 1m pri temperaturi od 10ctepeni C, polaze ikru na zatravljenom
dnu ( sevar, trsaka, preslice, busike trava,korijenje lokvanja pa cak i po livadi ako je vodostaj visok).
Za to vrijeme polno nezrele do 40 / 45 se nalaze jos u vecim dubinama jezera.
Mrijest se završava do 15 Maja (ako su gore navedeni uslovi ispunjeni), Voda biva toplija Maticna stuka pocinje aktivnije da se hrani , ali nece
tek tako pojuriti mamac. Tačno je to, da je mjesec Maj najbolji za vodjenje strimera ( plitka voda, sporije vodjenje, izazovan....), Štuka je tada
skoro sva u priobalju.

Juna mjeseca je sava od 4m pa do 0,5m dubine.

Sa povecanjem temperature , sitna i krupna štuka mijenjaju mjesta.
Krupnija tada zalazi u dublje djelove , obično na samim granicama vodenih rastinja ili kakvih "terasa" ( nagli prelazi iz plitog u duboko).

Ovo izbjegavanje susreta sitnih sa krupnim, je zbog pojave kanibalizma koji je naročito izražen kod Štuke.

U Julu mjesecu sitnije do 4 kg su u i uz lokvanje, trsku, preslicu, u i iznad vodenog rastinja, a krupne kao što sam gore napomenuo.

Avgust mjesec sličan je julu s tim što u najtoplijim danima krupnije se povlače "stepen" niže.

Septembara mjeseca kao i juna pocinje da se sve mijesa.

Oktobar , nastupa lovostaj na Jezeru ( tada se polako povlače u dubini) ...
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 3 EmptyUto 21 Apr 2009, 20:24

Mixmaster ::
Mislim da je za Plavsko jezero potreban ozbiljan štukaroški pribor. Predlažem štap aftma 7/8 dužine 9 ft. i čekrk sa rezervnim kalemom, kako bi mušičar kod sebe imao i plivajući i tonući konac.
Obezbedite "Toothy Critter" sajlice i udice veličine bar 3/0. Najtanji deo predveza nema razloga da bude tanji od 0.30mm.
Strimere ćete praviti osnovnim koncem od kevlara, a od materijala nije loše da imate krzno zeca, bucktail, razne sintetičke dlake, crystal flash, flashabou, chenille...

Za početak svoje štukaroške mušičarske karijere odaberite mesec maj, jer bi tada, po mojoj proceni, većina plavskih štuka trebalo da bude u plićaku, gde ih je najlakše loviti.
Obavezno pogledajte film "Flyrodders Guide To Pike"!

Ovo je sve tačno. sampion 1 sampion 1 sampion 1

Pri odabiru pribora koji sam kupio za sebe, pomogao mi je Radoica POP , i male su razlike od predloga Mixmastera !!!
Nazad na vrh Ići dole
Omar
Guide
Guide
Omar


Broj poruka : 2296
Godina : 49
Lokacija : Plav
Datum upisa : 11.03.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 3 EmptyUto 21 Apr 2009, 20:32

Mixmaster ::
Veličina strimera i njegova boja zavise od bistrine vode, doba dana, raspoloženja štuka, dubine vode... Takođe,veoma bitna je i njegova potopivost, to jest brzina tonjenja.
Nije lako pogoditi pravog strimera. Meni se dešava (ovih dana svakodnevno mušičarim štuke) da izmenjam desetak strimera dok ne nađem "pravog". Ako je voda napadnuta i pod opsadom varaličara, štuke počnu da se ponašaju kao i sve druge ribe- postaju sumnjičave, probirljive i oprezne.

Ja bih na Plavskom jezeru mušičario predveče i koristio bele ili blago ružičaste strimere, dugačke oko 15 cm, napravljene od kombinacija belog zeca, bele ili ružičaste sintetičke dlake i crystal flasha. Mislim da bih strimere spuštao duboko u potrazi za pravim babarogama.


[You must be registered and logged in to see this image.]

I sa ovim se slažem ( makar kroz moje dugogodišnje varaličarsko iskustvo) sampion 1 sampion 1 sampion 1

Mixmaster kao da je porastao na Plavskom jezeru.

Nadjoh ja druga za u Čamac cestitam Ostali neka ne zamjere ima na jezeru još čamaca WELCOME
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 3 EmptyPon 04 Maj 2009, 22:51

Štuka je danas bila omiljena tema na forumu , poznata je po sex-u i naročito oštrim zubima ...

a kada neko zaboravi na tu zadnju činjenicu ...onda ovu drugu činjenicu mora da radi sam ...

Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 3 EmptyUto 05 Maj 2009, 08:31

A ja vise ne lovim lipljana gde ima stuke- PLAVSKO JEZERO kreten Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Goran R
Guide
Guide
Goran R


Broj poruka : 1319
Godina : 58
Lokacija : Beograd-Borča
Datum upisa : 07.09.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 3 EmptyUto 22 Sep 2009, 22:30

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Djole
Guide
Guide
Djole


Broj poruka : 611
Lokacija : Nis
Datum upisa : 04.05.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 3 EmptyNed 18 Okt 2009, 17:03

Bovansko jezero. Par izlazaka i uvek ulova s tim sto su bili do 1.5 kg.

Radila je na zonkere svetlijih boja a danas samo na strimere od flasha.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Inače za sve ostale vrste riba kod mene je katanac do proleća :ziveli
Nazad na vrh Ići dole
http://www.FlyCastingNation.com
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 3 EmptyNed 18 Okt 2009, 17:40

Djole, blago ti se što i po ovakvom vremenu možeš na pecanje.
Svaka čast na ulovu... cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 3 EmptySub 24 Okt 2009, 22:20

Ovako izgledaju nogavice i cipele barskog mušičara-štukaroša. Pocrnele od mulja.

[You must be registered and logged in to see this image.]


A ovo je utešna nagrada za gacanje po crnom mulju:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 3 EmptySub 24 Okt 2009, 22:28

Vidi na šta ti liče noge Laughing nisi imao neke čiste vode...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 3 EmptySub 24 Okt 2009, 23:04

Sale ::
Vidi na šta ti liče noge Laughing nisi imao neke čiste vode...

Voda je potpuno čista, bistra i nezagađena, ali na dnu dobrih bara je uvek mulj. Ko voli da gazi dok mušičari na takvim mestima
mora da se navikne da je i to sasvim prirodno. Slika umazanog kombinezona je realnost koju treba blagovremeno pokazati
zainteresovanima za barsko mušičarenje.

Naravno, sve to se posle opere u obližnjoj reci.
Nazad na vrh Ići dole
LeDukri
Visitor
LeDukri


Broj poruka : 180
Godina : 39
Lokacija : Niš
Datum upisa : 29.08.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 3 EmptyNed 25 Okt 2009, 01:07

Citat :
Voda je potpuno čista, bistra i nezagađena, ali na dnu dobrih bara je uvek mulj. Ko voli da gazi dok mušičari na takvim mestima
mora da se navikne da je i to sasvim prirodno. Slika umazanog kombinezona je realnost koju treba blagovremeno pokazati
zainteresovanima za barsko mušičarenje.

Naravno, sve to se posle opere u obližnjoj reci.


Takodje mora da se skrene paznja na jos jednu realnost kod musecarenja na barama. Oni miomirisi iz tog mulja pogodno uticu na mozak,
a dobri su i za kozu - lece bubuljice stvarno ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje štuke ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje štuke !
Nazad na vrh 
Strana 3 od 45Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 24 ... 45  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: