Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje štuke !

Ići dole 
+81
Mohiko
Pishta
Mare035
Bojovic Danijel
Jb.tm.Ro
Moravica fly
Peja
Marinko81
Mladen
Ducka
Silvio
Švaba
Platipus2000
Vladan_Nis
Ersin
Minaqua
Big Bad Wolf
Milantaa
Renafly
Gamarus
MikiTenkara
Brane1972
NMilanovic
MDujmović
Cheda
Ranko
Acter fly
Pex
Mackey
Mafke
Rade Mistopoljac
Sale guitar
Mediteran
Sico
Zeljko_72
Pedja GM
Raka Hardy
KobraKV
NB.Geronimo
Darko
Saleja
Fly Daddy
SnikS
Lale
Musicar
Gegula
Zlatko Fly
Peka
Crni
Helti
Fićo
Nemanja79
Vojvoda
Djomla-BL
Alp
Markovic
Los_Pecaros
Goci
BojanTs
Sasats
Nikolats
Tomos rider
Cori143
ShoneFly
Acapapec
Musa
Zvezdan
Sasa D
LeDukri
Sale
Goran R
NikolaCG
Ervin-Eko
Omar
Mixmaster
Djole
Murino
Madjoni
Oholi
Radojica-pop
Pedja
85 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 37 ... 45  Sledeći
AutorPoruka
Minaqua
Fly fisherman
Fly fisherman
Minaqua


Broj poruka : 23
Lokacija : Nis
Datum upisa : 09.02.2013

Mušičarenje štuke ! - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 29 EmptyPon 01 Apr 2013, 15:33

Jedna je zadrzana,ova najveca,i imala je 49 cm merena je. Ove dve slikane i vracene da porastu
Nazad na vrh Ići dole
Ersin
Visitor



Broj poruka : 318
Lokacija : Munchen - Deutschland
Datum upisa : 16.05.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 29 EmptyPon 01 Apr 2013, 15:37

cestitam majstore za spustanje ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 29 EmptyPon 01 Apr 2013, 17:09

Minaqua, svaka čast za ulove, ali pripazi melo na propis da štukice ispod mere ne bi trebalo zadržavati ni sekund nakon vađenja strimera. Možda o tome nisi razmišljao, videvši da lokalni varaličari i kederaši sasvim opušteno guraju u džepove na desetine sitnijih. Nemoj da se ugledaš na njih. Slikanje takvih riba na obali je zapravo zabranjeno. Ova od 49 cm je ok - tako kažu zakoni i tu se nema šta prigovoriti.

Pozdrav do sledeće slike, na kojoj očekujemo veće "mečke".

Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje štuke ! - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 29 EmptyPon 01 Apr 2013, 17:11

Lepo!!!

Samo ako imas nameru ribu istinski da pustis nazad u vodu ucini to sto pre i za nju sto bezbednije.
Fotke se rade na vodi po mogucstvu cak i u meredovu.

Cekanje da pojavi drustvo za setanje po pisti, valjanje po travi i pravljenje kompozicije za fotografiju i nemaju bas smisla ni
lepote ako je cilj vratiti ribu u vodu...

Po meni ova fotka bi bilo 10x lepsa da si slikao samo jednu ribu koju si nameravao poneti sa vode a ispd nje dodati samo
info. da su pale jos dve manje (ako nemas uslova da sve obavis po PS-u)

Iskreno ne pravim se ja nesto pametan - niti se obracam samo tebi - da se lakse razumemo dodacu i ovo...

Ja jesam C&R oprebeljenja, apsolutno nemam nista protiv ljudi koji to nisu - ali me iskreno uznemirava ova moderna pojava
super manijackih foto budalastina! Sve to uzima ozbiljnog maha pa mi malo ide na zivce - sve neki toboze ribo briznici koji
ribe vracaju u vodu iz XY razloga a ako primetimo da pritom ni 2% ljudi to ne radi na pravi nacin ti razlozi mi postaju veoma sumnjivi ili smesni!!
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje štuke ! - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 29 EmptyPon 01 Apr 2013, 17:16

Ih nisam vido Mix-ov post..

Minaqua nista licno samo smo izgleda cekali priliku da jos jednom ukazemo na ponasanje prema ribama nakok hvatanja a ti si prosto naleteo prvi.

PS. Svaka cast na ulovu za uslove nasih voda za svaku pohvalu!!!
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 29 EmptyPon 01 Apr 2013, 17:47

Meni ove ribe deluju poprilično mrtvo ..a vi kako god hoćete (jedino je ova malo veća od ostalih diskutabilna) .
Ako je pluta na štapu sa držačem čekrka ukupno 25 cm ili sam ja omatoreo i oćoraveo ..ma whatever . :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje štuke ! - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 29 EmptyPon 01 Apr 2013, 18:13

Ajmo sad iz drugog ugla. Laughing

Poznajem oko 300 niških mušičara. Najveća mušičarska štuka-divljakuša za koju znam (a znam uglavnom sve), a da je nisam ja pelcovao, bila je 1,550 g.

Lični rekordi u kategoriji "van-ribnjačka štuka" ovdašnjih mušičara, i pored ogromnog broja pokušaja, su uglavnom poput ove najveće sa slike.

Na primer, 2/3 ovdašnjih FC instruktora ("veliki mudraci") ne bi znalo kako izgleda štuka od preko 45 cm da nema ribnjaka Joca. Ovaj momak im se ozbiljno približio "trofejem". Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Minaqua
Fly fisherman
Fly fisherman
Minaqua


Broj poruka : 23
Lokacija : Nis
Datum upisa : 09.02.2013

Mušičarenje štuke ! - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 29 EmptyPon 01 Apr 2013, 18:53

Hvala na savetima. Od sada cu slikati samo vece ribe sorry
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje štuke ! - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 29 EmptyPon 01 Apr 2013, 19:29

Minaqua - ma jok svaki ulov je lepo videti na slici.

Nemoj uopste da se osecas nesto licno prozvanim nasim porukama ovde se generalno diskutuje o svemu (da bi svi kroz razmenu nekih ideja postali bolji i ljudi i ribolovci)

Ja nema nesto interesovanja za lov stuke! (ali poznajem dobro prilike na nasim vodama i vezano za stuku ovo je lep ulov)
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 29 EmptyPon 01 Apr 2013, 20:08

Minakva nemoj pogresno da shvatis ovo su sve dobronamerni komentari , lepo je sto lovis stuke mahacem , samo malo vise etike prilikom fotografisanja. Mozda si mlad momak , ne poznajemo se u svakom slucaju sto posto sam siguran da ce ti naredne fotografije biti lepse za oko posle malo kritike . ;) Mix pa tesko da ce i da lovite vece ribe ako je istina ( u sta ne sumnjam)ono sto si napomenuo ranije da svi zivi ribolovci skupljaju te stukice i nose . Prosto ne mogu da stignu da porastu. Meni je najzalije kad znam da stuka moze da poraste do 25 kg a nasi ribolovci je umlate a da ne stigne da poraste ni do jedne desetine te velicine. Nije to slucaj samo kod vas i ovde isto to radi velika vecina ribolovaca ali zbog nekih drugih okolnosti sa vremena na vreme se pojavi veca kolicine riba koja isto tako prilicno brzo i nestane.
Nazad na vrh Ići dole
Vladan_Nis
Visitor
Vladan_Nis


Broj poruka : 120
Godina : 29
Lokacija : Nis
Datum upisa : 03.01.2010

Mušičarenje štuke ! - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 29 EmptyPon 01 Apr 2013, 21:08

Minaqua, gde si ulovio ove štuke ? cestitam
Nazad na vrh Ići dole
http://gracefulfootball.blogspot.com
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 29 EmptyPon 29 Apr 2013, 12:57

Gde je Minaqua ulovio još uvek se ne zna za sada ali evo ja sam ovu ulovio danas između kupača i kupačica na Adi ciganliji ,mislim riba je bezveze - nisam ni mislio da je fotografišem ali ajde malo da osvežimo temu dok ne krenu neki ozbiljniji ulovi ...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide
Mackey


Broj poruka : 712
Godina : 37
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 11.10.2011

Mušičarenje štuke ! - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 29 EmptyPon 29 Apr 2013, 13:00

Shone, reci mi kakvo je stanje sastukama na Adi? Znam da uvjek ima neko da lovi na balerinu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegrofishing.com/
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje štuke ! - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 29 EmptyPon 29 Apr 2013, 13:05

Pa nisam video danas nikog na balerinu da peca ,video sam jutros jednog sto je pecao na varailicu ,a ja i jedan drugar na muvu ,drugar je lovio sitne bandare . Uglavnom ima štuke ,ima i krupnih ,na Adi nema krivolova i to ,jedino ponekad ti penzioneri ako ukradu neko penkalo ali to je zanemarljivo . Međutim zajebano je jer je voda izuzetno bistra i najbolje se prolazi u sam sumrak ili rano izjutra kad ribe malo pridju bliže obali i kad nema ljudi na plaži da ih smaraju.
Nazad na vrh Ići dole
Mackey
Guide
Guide
Mackey


Broj poruka : 712
Godina : 37
Lokacija : Kolašin
Datum upisa : 11.10.2011

Mušičarenje štuke ! - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 29 EmptyPon 29 Apr 2013, 13:10

Lijepo.
Prije par godina sam vidio stuku od 5kg sa Ade, sigurno ima krupnijih komada. Reci mi jel ides na Galovicu, kakvo je stanje tamo?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegrofishing.com/
Sponsored content





Mušičarenje štuke ! - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke !   Mušičarenje štuke ! - Page 29 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje štuke !
Nazad na vrh 
Strana 29 od 45Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 37 ... 45  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: