Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Prezentacioni zabačaji !

Ići dole 
+14
Šva
Bogi
Madjoni
Nino
Ranko
Zox
Milance
Djomla
Veljko V.
100ka
Ogifly
Vlajkoni
Radojica-pop
Zeka
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 EmptyPon 24 Nov 2008, 15:06

Zeka ::
Pa i nije.A i ne mora da bude iznad vrha.Mada je meni tako najljepse.Gledao sam na Ribniku Svedjane kako bacaju.Oni to rade,lup iznad vrha motke.Ali ,sto rece Aco,lup se moye provuci kroy mnoge ravni.

Kamo kontrola i ostale stvari potrebne za pravilan lup
Naravno Zeko da ne mora da bude iznad vrha štapa, to nazovimo ga ne pisano pravilo može da važi samo ako se izvodi tradicionalni cast gde linija ide iznad vrha štapa, da je lepo jeste ali po meni je lep svaki lup koji ima energiju u sebi kojaga vuče kroz bilo koju ravan u kojoj smo ga usmerili ka željenom cilju! :hello 1:
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 EmptyPon 24 Nov 2008, 15:10

dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Nino
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 21
Datum upisa : 22.09.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 EmptyPon 24 Nov 2008, 18:00

Radojica-pop ::
Zeka ::
Pa i nije.A i ne mora da bude iznad vrha.Mada je meni tako najljepse.Gledao sam na Ribniku Svedjane kako bacaju.Oni to rade,lup iznad vrha motke.Ali ,sto rece Aco,lup se moye provuci kroy mnoge ravni.

Kamo kontrola i ostale stvari potrebne za pravilan lup
Naravno Zeko da ne mora da bude iznad vrha štapa, to nazovimo ga ne pisano pravilo može da važi samo ako se izvodi tradicionalni cast gde linija ide iznad vrha štapa, da je lepo jeste ali po meni je lep svaki lup koji ima energiju u sebi kojaga vuče kroz bilo koju ravan u kojoj smo ga usmerili ka željenom cilju! :hello 1:




Radojica-pop@ A gde si to cuo i video da kod tradicionalnog zabacaja linija mora da ide iznad vrha?(ako znas konkretan odgovor,a ne izvlacenje kao malopre).
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 EmptyPon 24 Nov 2008, 18:33

Aj malo ja da smaram,Nino.Šta je tradicionalan zabačaj?Ko ga je definisao kao takav?Šta on podrazumijeva?Lup gore ili kako bilo?Nije baš FC matematika,pa da je sve striktno dokazano.Moje mišljenje.
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 EmptyPon 24 Nov 2008, 19:36

Nino ::
Radojica-pop ::
Zeka ::
Pa i nije.A i ne mora da bude iznad vrha.Mada je meni tako najljepse.Gledao sam na Ribniku Svedjane kako bacaju.Oni to rade,lup iznad vrha motke.Ali ,sto rece Aco,lup se moye provuci kroy mnoge ravni.

Kamo kontrola i ostale stvari potrebne za pravilan lup
Naravno Zeko da ne mora da bude iznad vrha štapa, to nazovimo ga ne pisano pravilo može da važi samo ako se izvodi tradicionalni cast gde linija ide iznad vrha štapa, da je lepo jeste ali po meni je lep svaki lup koji ima energiju u sebi kojaga vuče kroz bilo koju ravan u kojoj smo ga usmerili ka željenom cilju! :hello 1:




Radojica-pop@ A gde si to cuo i video da kod tradicionalnog zabacaja linija mora da ide iznad vrha?(ako znas konkretan odgovor,a ne izvlacenje kao malopre).
Nino na kakvo izvlačenje i i u kom kontekstu misliš da je izvedeno sa moje strane???? Recimo evo ja tebe isto pitam što te je pitao Zeka!? Jer si naveo da je za dobar loop najbitnije da ide iznad vrha štapa pa zbog čega je to tako po tebi!? :hello 1:
Nazad na vrh Ići dole
Nino
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 21
Datum upisa : 22.09.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 EmptyPon 24 Nov 2008, 20:57

Radojica-pop ::
Nino ::
Radojica-pop ::
Zeka ::
Pa i nije.A i ne mora da bude iznad vrha.Mada je meni tako najljepse.Gledao sam na Ribniku Svedjane kako bacaju.Oni to rade,lup iznad vrha motke.Ali ,sto rece Aco,lup se moye provuci kroy mnoge ravni.

Kamo kontrola i ostale stvari potrebne za pravilan lup
Naravno Zeko da ne mora da bude iznad vrha štapa, to nazovimo ga ne pisano pravilo može da važi samo ako se izvodi tradicionalni cast gde linija ide iznad vrha štapa, da je lepo jeste ali po meni je lep svaki lup koji ima energiju u sebi kojaga vuče kroz bilo koju ravan u kojoj smo ga usmerili ka željenom cilju! :hello 1:




Radojica-pop@ A gde si to cuo i video da kod tradicionalnog zabacaja linija mora da ide iznad vrha?(ako znas konkretan odgovor,a ne izvlacenje kao malopre).
Nino na kakvo izvlačenje i i u kom kontekstu misliš da je izvedeno sa moje strane???? Recimo evo ja tebe isto pitam što te je pitao Zeka!? Jer si naveo da je za dobar loop najbitnije da ide iznad vrha štapa pa zbog čega je to tako po tebi!? :hello 1:

Radojica-pop@ Ti si prokomentarisao u drugoj temi na zekovu sliku(casting i fotografije ili tako nesto) da mu loop, ako hoce "tradicionalan",nije iznad vrha stapa(taj pojam si ti uveo).Iz cega nije tesko zakljuciti da svaki "tradicionalni" loop(po tebi) mora imati liniju iznad vrha stapa.Pa me na osnovu toga zanima da li si to negde cuo,procitao, video ili je to tvoje subjektivno misljenje,kako izgleda taj "tradicionalni" loop?Gde si cuo tu rec?

Zeko@ Zeko i mene to sve zanima,zato i pitam ovako direktno.
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 EmptyPon 24 Nov 2008, 23:12

Nino ovako ti stoje stvari oko tog nazovi mo ga tradicionalnog ili već kako hoćeš ZABAČAJA!? Naziv nasta iz diskusija, razgovora sa nekim ljudima kojima verujem i koji su kompetentni za razliku od mene a i tebe(možda za tebe grešim,oprosti mi) koji nose neka priznata zvanja o komentarisanju takvih stvari, recimo instruktori FC-A! Nešto se i pročitalo od vrednih pisanih dela belosvetskih majstora, po nešto se pogledalo iz DVD produkcija istih, i iz svega toga napomenuše ti isti MAJSTORI da se TRADICIONALNI zabačaj izvodi IZNAD glave, gde čitava linija PUTUJE iznad VRHA štapa i,.... ako hoćeš i želiš a nemaš, poslaću ti nešto od pisanih i snimljenih DELA belosvetskih MAJSTORA čisto da IMAŠ AKO NEMAŠ! A pošto vidim da imaš STRAŠNU želju da doprineseš ovom topiku, jer verovatno osećaš da to možeš izvoli i prenesi nam tvoje znanje jer biće svima u prilog! Kolega izvoli i prosvetli nas! :hello 1: I da dodam nešto, kao da sam ova tvoja pitanja već čuo u životu, i kao da sam već o njima sa nekim raspravljao!? Nešto kao već vidjeno!? :hello 1:


Poslednji izmenio Radojica-pop dana Uto 25 Nov 2008, 17:36, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 EmptyUto 25 Nov 2008, 08:13

Radojica-pop ::
Nino ovako ti stoje stvari oko tog nazovi mo ga tradicionalnog ili već kako hoćeš zabačaja!? Naziv nasta iz diskusija, razgovora sa nekim ljudima kojima verujem i koji su kompetentni za razliku od mene a i tebe(možda za tebe grešim,oprosti mi) koji nose neka priznata zvanja o komentarisanju takvih stvari, recimo instruktori FC-A! Nešto se i pročitalo od vrednih pisanih dela belosvetskih majstora, po nešto se pogledalo iz DVD produkcija istih, i iz svega toga napomenuše ti isti MAJSTORI da se TRADICIONALNI zabačaj izvodi IZNAD glave, gde čitava linija PUTUJE iznad VRHA štapa i,.... ako hoćeš i želiš a nemaš, poslaću ti nešto od pisanih i snimljenih DELA belosvetskih MAJSTORA čisto da IMAŠ AKO NEMAŠ! A pošto vidim da imaš STRAŠNU želju da doprineseš ovom topiku, jer verovatno osećaš da to možeš izvoli i prenesi nam tvoje znanje jer biće svima u prilog! Kolega izvoli i prosvetli nas! :hello 1: I da dodam nešto, kao da sam ova tvoja pitanja već čuo u životu, i kao da sam već o njima sa nekim raspravljao!? Nešto kao već vidjeno!? :hello 1:

Pozdravče (gravče na tavče)!

Moje mišljenje mada nisam neki lik u ovome stvarno ha ha zar nije tradicionalni isto sto i overhed (preko glave) tako mi izgleda na osnovu ovoga Radojice ne zameri očigledno je da se razumeš u ovo. valjda je taj tradicionalni ustvari engleski (kada se stavi knjiga pod pazuh i paziš da ne ispadne!) a ovaj overhed svaki drugi ... mada mu sad dodje na isto help 1
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 EmptyUto 25 Nov 2008, 08:52

Ufffff

Drugari,pa nije sve što je tradicionalno i Englesko.Mi smo OH zabačaje nazvali tradicionalnim.Nisam baš kompetentan da mrsim o ovome,jer još nemam literature POPE,ali mogu dosta toga da pokažem koga interesuje.Negdje gore je već pisano šta je potrebno za dobar zabačaj,a samim tim i za dobar lup.Energija zabačaja rovedena kroz jednu ravan,po meni,je najpribližnija definicija za izvođenje pravilnog lupa.Ne smijemo zaboraviri da grip uveliko utiče na pravilan,uzak,lup.Ako zglob nije ukočen,ako se ne prati SLP,od lupa nema ništa.Potrebno je mnogo kompenzacije da bi ličio na nešto ako se ne poštuje ovo.
Nazad na vrh Ići dole
Nino
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 21
Datum upisa : 22.09.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 EmptyUto 25 Nov 2008, 10:52

Radojica-pop ::
Nino ovako ti stoje stvari oko tog nazovi mo ga tradicionalnog ili već kako hoćeš zabačaja!? Naziv nasta iz diskusija, razgovora sa nekim ljudima kojima verujem i koji su kompetentni za razliku od mene a i tebe(možda za tebe grešim,oprosti mi) koji nose neka priznata zvanja o komentarisanju takvih stvari, recimo instruktori FC-A! Nešto se i pročitalo od vrednih pisanih dela belosvetskih majstora, po nešto se pogledalo iz DVD produkcija istih, i iz svega toga napomenuše ti isti MAJSTORI da se TRADICIONALNI zabačaj izvodi IZNAD glave, gde čitava linija PUTUJE iznad VRHA štapa i,.... ako hoćeš i želiš a nemaš, poslaću ti nešto od pisanih i snimljenih DELA belosvetskih MAJSTORA čisto da IMAŠ AKO NEMAŠ! A pošto vidim da imaš STRAŠNU želju da doprineseš ovom topiku, jer verovatno osećaš da to možeš izvoli i prenesi nam tvoje znanje jer biće svima u prilog! Kolega izvoli i prosvetli nas! :hello 1: I da dodam nešto, kao da sam ova tvoja pitanja već čuo u životu, i kao da sam već o njima sa nekim raspravljao!? Nešto kao već vidjeno!? :hello 1:


Samo zelim da cujem odakle ti taj pojam(ja da znam nesto o tome ja te ne bih ni pitao).Ali odgovorio si mi da je rec nastala iz diskusije i na tome ti hvala.

Jel mozes da navedes ime tog "belosvetskog majstora" koji je rekao da linija mora da ide preko vrha stapa?I normalno gde je to rekao(DVD, clanak,kljiga ,ili bilo sta)?
Nazad na vrh Ići dole
Nino
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 21
Datum upisa : 22.09.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 EmptyUto 25 Nov 2008, 11:08

Akademac ::
Radojica-pop ::
Nino ovako ti stoje stvari oko tog nazovi mo ga tradicionalnog ili već kako hoćeš zabačaja!? Naziv nasta iz diskusija, razgovora sa nekim ljudima kojima verujem i koji su kompetentni za razliku od mene a i tebe(možda za tebe grešim,oprosti mi) koji nose neka priznata zvanja o komentarisanju takvih stvari, recimo instruktori FC-A! Nešto se i pročitalo od vrednih pisanih dela belosvetskih majstora, po nešto se pogledalo iz DVD produkcija istih, i iz svega toga napomenuše ti isti MAJSTORI da se TRADICIONALNI zabačaj izvodi IZNAD glave, gde čitava linija PUTUJE iznad VRHA štapa i,.... ako hoćeš i želiš a nemaš, poslaću ti nešto od pisanih i snimljenih DELA belosvetskih MAJSTORA čisto da IMAŠ AKO NEMAŠ! A pošto vidim da imaš STRAŠNU želju da doprineseš ovom topiku, jer verovatno osećaš da to možeš izvoli i prenesi nam tvoje znanje jer biće svima u prilog! Kolega izvoli i prosvetli nas! :hello 1: I da dodam nešto, kao da sam ova tvoja pitanja već čuo u životu, i kao da sam već o njima sa nekim raspravljao!? Nešto kao već vidjeno!? :hello 1:


valjda je taj tradicionalni ustvari engleski (kada se stavi knjiga pod pazuh i paziš da ne ispadne!) a ovaj overhed svaki drugi ... mada mu sad dodje na isto help 1

Akademac@Gde si cuo da je engleski zabacaj tradicionalni zabacaj?Gde si cuo za rec tradicionalni uopste?Ko je to rekao?Ime i gde?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 EmptyUto 25 Nov 2008, 11:21

Nino ::
Akademac ::
Radojica-pop ::
Nino ovako ti stoje stvari oko tog nazovi mo ga tradicionalnog ili već kako hoćeš zabačaja!? Naziv nasta iz diskusija, razgovora sa nekim ljudima kojima verujem i koji su kompetentni za razliku od mene a i tebe(možda za tebe grešim,oprosti mi) koji nose neka priznata zvanja o komentarisanju takvih stvari, recimo instruktori FC-A! Nešto se i pročitalo od vrednih pisanih dela belosvetskih majstora, po nešto se pogledalo iz DVD produkcija istih, i iz svega toga napomenuše ti isti MAJSTORI da se TRADICIONALNI zabačaj izvodi IZNAD glave, gde čitava linija PUTUJE iznad VRHA štapa i,.... ako hoćeš i želiš a nemaš, poslaću ti nešto od pisanih i snimljenih DELA belosvetskih MAJSTORA čisto da IMAŠ AKO NEMAŠ! A pošto vidim da imaš STRAŠNU želju da doprineseš ovom topiku, jer verovatno osećaš da to možeš izvoli i prenesi nam tvoje znanje jer biće svima u prilog! Kolega izvoli i prosvetli nas! :hello 1: I da dodam nešto, kao da sam ova tvoja pitanja već čuo u životu, i kao da sam već o njima sa nekim raspravljao!? Nešto kao već vidjeno!? :hello 1:


valjda je taj tradicionalni ustvari engleski (kada se stavi knjiga pod pazuh i paziš da ne ispadne!) a ovaj overhed svaki drugi ... mada mu sad dodje na isto help 1

Akademac@Gde si cuo da je engleski zabacaj tradicionalni zabacaj?Gde si cuo za rec tradicionalni uopste?Ko je to rekao?Ime i gde?

Ma nisam nigde Nino nego onako iz glave, nemoj da me tučeš stop
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 EmptyUto 25 Nov 2008, 12:01

Polako Nino nismo na sudu ha ha ha ha ,Ovde svi daju svoja misljenja bez obzira kakvo je,pa bih te molio da i ti das svoje na moje staro pitanje:sta je za tebe dobar loop? Nije fer da samo pitas a nista ne odgovaras :hello 1:

Opusti se musicarenje je zabava stop
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 EmptyUto 25 Nov 2008, 12:05

I to kakva zabava.Nikad kraja.
Nazad na vrh Ići dole
Nino
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 21
Datum upisa : 22.09.2008

Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 EmptyUto 25 Nov 2008, 14:42

Nino ::
Valjda kad je loop iznad vrha stapa?

Radojica-pop@Ovde sam ti odgovorio,sasvim jasno.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prezentacioni zabačaji !   Prezentacioni zabačaji ! - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Prezentacioni zabačaji !
Nazad na vrh 
Strana 3 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: