Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemTražiRegistruj sePristupi

Mušičarenje kuble

Ići dole 
AutorPoruka
Sale
Guide
Guide
Sale

Broj poruka : 1437
Godina : 44
Datum upisa : 04.12.2008

Mušičarenje kuble Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje kuble   Mušičarenje kuble EmptySre 23 Okt 2013, 21:29

Beso ::
Pozdrav Svaba!
Grgeca ima dosta i moze se lijepo musicariti! Ne osjeca se puno na mulj i za mene je najbolja riba ovog jezera da se jede.  albino
Meni je najatraktivnija riba za musicarenje tamo cubla , sad bi trebalo da su krupne usle , jel je pacas ?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Beso
Visitor
Beso

Broj poruka : 119
Godina : 27
Datum upisa : 23.07.2012

Mušičarenje kuble Empty
PočaljiNaslov: Mušičarenje kuble   Mušičarenje kuble EmptyČet 24 Okt 2013, 09:03

Jos nisam imao priliku da ulovim kublu ali sam cuo da je bas atraktivna za musicarenje! Rijetko idem na jezero jer vise volim rijeke a i kad idem pecam samo iz obale! Pretpostavljam da za musicarenje kuble je potreban camac! scratch 
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster

Broj poruka : 10000
Godina : 50
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje kuble Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje kuble   Mušičarenje kuble EmptyČet 24 Okt 2013, 09:28

Pretpostavljam da je to ova riba:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Alosa fallax
Nazad na vrh Ići dole
Beso
Visitor
Beso

Mušičarenje kuble Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje kuble   Mušičarenje kuble EmptyČet 24 Okt 2013, 09:36

Da Mix to je ta! Jednom je drug ulovio na sistem za krapa na kukuruz Shocked 
Riba ima nekakav cudan miris!!
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni

Broj poruka : 9731
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje kuble Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje kuble   Mušičarenje kuble EmptyČet 24 Okt 2013, 12:12

Beso ::
Pretpostavljam da za musicarenje kuble je potreban camac! scratch 
Ne mora vala čamac.Izlazi ona povisoko gore.Ja sam je lovio oko Vukovačkog.Manita riba,u prevodu bori se odlično cheers 
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mixmaster
MASTER
Mixmaster

Broj poruka : 10000
Godina : 50
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje kuble Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje kuble   Mušičarenje kuble EmptyČet 24 Okt 2013, 12:42

Ja volim takve čudne ribe. Skadarsko jezero mi izgleda kao raj za mušičarenje karaša, šarana, kuble, grgeča i klena.
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko

Broj poruka : 5216
Godina : 35
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje kuble Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje kuble   Mušičarenje kuble EmptyČet 24 Okt 2013, 12:50

Secam se jednog naslova iz novina "Kubla, riba koje ima".
Nazad na vrh Ići dole
Beso
Visitor
Beso

Mušičarenje kuble Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje kuble   Mušičarenje kuble EmptyČet 24 Okt 2013, 13:22

Idem onda danas da ih trazim Laughing 

Valja li nesto ovako?!

Nazad na vrh Ići dole
Oldsurehand
Visitor
Oldsurehand

Broj poruka : 246
Datum upisa : 16.06.2010

Mušičarenje kuble Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje kuble   Mušičarenje kuble EmptyNed 03 Nov 2013, 22:48

Momci, za pecanje kuble probajte tzv. shad dart...postoji puno verzija ovakvih jednostavih musica:

LINK
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarskikafe.blogspot.com/
Sale
Guide
Guide
Sale

Broj poruka : 1437
Godina : 44
Datum upisa : 04.12.2008

Mušičarenje kuble Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje kuble   Mušičarenje kuble EmptyPon 04 Nov 2013, 00:12

Strimeri treba da budu slicni kso za bucova samo da preovladava srebrna boja a ne bela i da ne budu duzi od 7 cm , riba se ponasa slicno kao bucov ali je bolji borac.
Cudan miris je zato sto je morska riba .
Videces prstanje po povrsini jer juri u jatima i kad ih nagazis , mozes bas da se napecss , trudi se da ti strimer ide bez trzavica i prekida sa ubrzanjem i da ti strimer krene kako dotakne povrsinu vode a njajbolje naglo i da ostavi ttag paranja za sobom kao uspanicena riba u begu
tada najbolje gadja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Beso
Visitor
Beso

Mušičarenje kuble Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje kuble   Mušičarenje kuble EmptyPon 09 Jun 2014, 22:58

Jedna danas ulovljena na Moracu kod sastava sa Cijevnom! Jaka i borbena riba!!

Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino

Broj poruka : 31690
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje kuble Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje kuble   Mušičarenje kuble EmptyUto 10 Jun 2014, 00:03

Zanimljiv ulov  cheers 

Beso, naročito ih mušičariš ili je došla kao slučajan ulov ?
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Silvio
Guide
Guide
Silvio

Broj poruka : 1777
Godina : 41
Datum upisa : 28.12.2010

Mušičarenje kuble Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje kuble   Mušičarenje kuble EmptyUto 10 Jun 2014, 11:25

Ta riba na Neretvi izlazi ponekad do mjesta nizvodno od Mostara 13km (Žitomislić) zovu je još Čepa, Lojka, Zlatva ili divlja srdela puna je kosti i za jest nije dobra ali borbena je pravo... Zna se uloviti na krupnu muhu rijetko ali na mepsa kao luda. Inače najčešće ulazi prema Svitavi (rijeka Krupa) tj. u donji dio Neretve ispod Čapljine nekih 5-10km. (preporučio bi strimera kao Gurgler samo da izgleda kao božićna jelka tj. da je sjajan.
Što u prijevodu znači da su Morača i Neretva 2 sestre blizanke sa vrlo sličnim endemičnim ribljim fondom i jezrima kod samog ušća od kojih su neka i sa boćatom vodom tako da ima svega salmonida trenutno 5 vrsta + 2 podvrste (2 endemske), ciprinida nekoliko desetina vrsta od kojih 2 endemske, raznih vijuna i glavoča ali i morskih riba Lubina, Strelki, Kalkana (list romb) ali i mnoštvo Cipola koji u ljetnim mjesecima dolaze čak do čuvenog Bunskog kanala. Znači blago kakvo mi imamo a ne čuvamo nema niti jedna rijeka u Europi 1000%!!!
Nazad na vrh Ići dole
Beso
Visitor
Beso

Mušičarenje kuble Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje kuble   Mušičarenje kuble EmptyUto 10 Jun 2014, 17:31

Murino ::
Beso, naročito ih mušičariš ili je došla kao slučajan ulov ?

Narocito sam isao da musicarim kublu! Drugovi je ulovili dan prije pa mi javili da je izasla! :) ima je masu!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Mušičarenje kuble Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje kuble   Mušičarenje kuble Empty

Nazad na vrh Ići dole

Mušičarenje kuble
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: