Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Udice - namena i modeli

Ići dole 
+63
Redtag
Filip
Keno
Maricfly
Stars Member
Waterfall
Zarkotekica
Mic
Marinko81
Angel
Lale
Bahat
Bosko Vulevic
Damirt82
Krajisnik_BL
Gamarus
Djomla-BL
Mohiko
Sale
NMilanovic
Fruk
Raka Hardy
NikolaCG
Ado
Ranko
Oholi2
Fićo
Zeka
Durlanac
Predrag
Sumadinac
Ogi
Masic
Renafly
Mixmaster
Flyfishdude
Sasats
Sagemaster
Cori143
Davor
Mr.Zacoola
Cdejan
Brankoogi
Vlajkoni
Prota "Pacer"
Ervin-Eko
Goran R
MikiTenkara
Rancic
Cakan
DonCarleone
Lepenac
Radojica-pop
Acapapec
Oholi
Murino
Trn
Zox
Sasa D
Djole
Madjoni
Saležupa
Bogi
67 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Sledeći
AutorPoruka
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Udice - namena i modeli Empty
PočaljiNaslov: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli EmptyPet 05 Dec 2008, 21:01

Evo da ja započnem razgovor na ovu temu ....najradije koristim ove, ali sam istrošio sve zalihe.............po meni veoma dobra udica i nema spadanja sa nje što je veoma bitno jer je bez povratnog jezička.......najviše je koristim pri izradi jednodnevnica........

Udice - namena i modeli Fcn1oo
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Udice - namena i modeli Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli EmptySre 10 Dec 2008, 20:06

Mnogi vezači koji rade mušice za prodaju rade na GAMAKATSU udicama,jer su (bar u Srbiji) najjeftinije.Moje iskustvo sa njima je različito.Serija 11 2SH je najzastupljenija i solidna osim malih udica veličine 16,18.Mana im je pucanje vrha udice od kontra kuke prema luku.
Serije F11 i F15 su izuzetno dobre i meni su se pokazale odlično.
Još jedna udica kojom nisam zadovoljan je TIEMCO 2312 jer ima tanak vrat i lako se krivi.
Sa Hayabusa udicama sam zadovoljan.Za sada nemam primedbi.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Udice - namena i modeli Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli EmptySre 10 Dec 2008, 20:12

Sa ovim se slažem osim što bih dodao da serija F2sh na svim veličinama puca, doduše kod nas je Gamakatsu jedna od najsupljih...
Hajabusa je odlična, najviše koristim serije 387,373,372,751 i752 i nemam na njih nikakve primjedbe.......

Bio sam vrlo zadovoljan i sa Kamasanom dok ga je bilo Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Djole
Guide
Guide
Djole


Broj poruka : 611
Lokacija : Nis
Datum upisa : 04.05.2008

Udice - namena i modeli Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli EmptySre 10 Dec 2008, 21:43

Ajde da se ukljucim i da kazem valjda koju pametnu.

Prvo IZBOR UDICA

Šta se može naći legalno u prodavnicama širom Srbije: Gamakatsu, Hayabusa, Climax, Mustad, Varivas, VMC.... sigurno jos neke al dovoljno.

PROBLEM nema ih u svima radnjama,a ako ih ima - nema svih modela, negde su neke i sumnjivog kvaliteta i ambalaze, onda nema ih ni količinski koliko je nekom ko vise vezuje potrebno udica da ne go govorim o onima kojima su potrebne radi posla.
Cene: Uglvnom pristupacne za nase uslove ukoliko gledamo koliko kosta jedna uradjena mušica da se kupi.

JOS JEDAN PROBLEM a to je da na ambalazi nema dovoljno informacija o samoj udici (vrsta materijala od cega je izradjena, duzina, tezina, cvrstoca...) kao npr sto to daje TMC. Doduse i drugi ih imaju ali na svojim sajtovima. Npr Hayabusa, Gamakatsu...

Što bi značilo početnik ili slabiji poznavalac udica papir ispred sebe, olovku u ruke pa onda da malo prelista internet i upozna koji model za koju imitaciju (uglavnom mislim na podelu na suve, mokre, nimfe)

OPTICKA VARKA: Dolazi do grešaka prilikom kupovine, a povezano sa prethodnim delom mog teksta. Ista boja, Ista dužina, isti oblik, deluje tanka kao za suvu a ustvari udica 3x teza od standardne udice za suve. OPTICKA VARKA


Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
http://www.FlyCastingNation.com
Djole
Guide
Guide
Djole


Broj poruka : 611
Lokacija : Nis
Datum upisa : 04.05.2008

Udice - namena i modeli Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli EmptySre 10 Dec 2008, 21:48

A da nisam rekao ono DRUGO

Aha ustvari hteo sam da pitam na koji vi nacin utvrdjujete kvalitet udice prilikom kupovine ukoliko nemate iskustva sa nekom markom ili modelom. Znaci ne na vodi nego na licu mesta, tj imate li neki orjentir na osnovu koga to radite?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.FlyCastingNation.com
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Udice - namena i modeli Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli EmptyPet 27 Feb 2009, 18:26

Ja trenutno koristim udice hayabusa 751,752 i 387.Zadovoljan sam sa njima.Gamakatsu koristim redje a izdvojio bi f11-2sh.Cuo sam da su f15 odlicne ali do sada nisam imao priliku da ih probam.Za suve muve velicine 16-20 koristim owner 50152 vel.14.ovo je najmanja velicina ovog modela udice,ali mi se pokazala kao najbolja.Sa nje se rijetko koja riba skine.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Zox


Broj poruka : 449
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.05.2008

Udice - namena i modeli Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli EmptySub 28 Feb 2009, 16:47

Djole ::
A da nisam rekao ono DRUGO

Aha ustvari hteo sam da pitam na koji vi nacin utvrdjujete kvalitet udice prilikom kupovine ukoliko nemate iskustva sa nekom markom ili modelom. Znaci ne na vodi nego na licu mesta, tj imate li neki orjentir na osnovu koga to radite?

Ja koristim "nokat test" Ufffff
Uhvatiš udicu za vrat i zagrebeš nokat palca vrhom. Imam, nekakav, orijentir o oštrini i čvrstoći udice ali sam najsigurniji kada je stavim u stegu. :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Trn
Visitor
Trn


Broj poruka : 165
Godina : 33
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 21.01.2009

Udice - namena i modeli Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli EmptyNed 08 Mar 2009, 20:52

Ima li ko iskustva sa udicama fischer gruppe? Kupio sam ih u LAV-u. Uzeo sam 10-ke, ima sa ravnim i krivim vratom. Deblje su i valjaju za nimfe, bambule. Mislim da se rade ovde negde kod nas
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Udice - namena i modeli Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli EmptyNed 15 Mar 2009, 20:11

Udice - namena i modeli Actual10
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Udice - namena i modeli Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli EmptyNed 15 Mar 2009, 20:53

Samo sto ne treba biti iskljuciv pa svaku koristiti samo za ono sta pise. T model je i za stimulatore, kamenjarke, S, avrsen za nimfe pojedine itd. uglavnom to svi znaju, da ne filozofiram.
Nazad na vrh Ići dole
Acapapec
Guide
Guide
Acapapec


Broj poruka : 1246
Godina : 45
Lokacija : Grdelica
Datum upisa : 22.02.2009

Udice - namena i modeli Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli EmptyPon 30 Mar 2009, 20:16

Ma filozofiraj druze ..........mene zanima help 1
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Udice - namena i modeli Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli EmptyUto 31 Mar 2009, 21:39

Prikaz razlika između proizvođača-najmanja udica je TMC 2312 #16,druge dve su PARTRIDGE YK12ST #16 i #18

Udice - namena i modeli Udice
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Udice - namena i modeli Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli EmptySre 01 Apr 2009, 14:35

Saležupa ::
Prikaz razlika između proizvođača-najmanja udica je TMC 2312 #16,druge dve su PARTRIDGE YK12ST #16 i #18

Laughing study lol! Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
Lepenac
Fly fisherman
Fly fisherman
Lepenac


Broj poruka : 61
Lokacija : Surdulica
Datum upisa : 24.02.2009

Udice - namena i modeli Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli EmptySre 01 Apr 2009, 16:21

Кад кажете ТМЦ, дали мислите на неку марку или модел удице? Ја имам "ТИЕМКО" удице мод."ТMC 102 Y", од које нисам видео
тање и лакше и немам лоше искуство са ломљењем врха или савијањем.Може јој (донекле) парирати ГАМАКАТЦУ мод."F 110".


БИСТРО!
Nazad na vrh Ići dole
DonCarleone
Visitor
DonCarleone


Broj poruka : 195
Godina : 45
Lokacija : Švajcarska
Datum upisa : 08.12.2008

Udice - namena i modeli Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli EmptySre 01 Apr 2009, 16:31

Evo kako su u TMC timu podelili udice. Samo kod ovih ne narucujte. Ja imam ne bas dobro iskustvo a i preskupi su.

LINK
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Udice - namena i modeli Empty
PočaljiNaslov: Re: Udice - namena i modeli   Udice - namena i modeli Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Udice - namena i modeli
Nazad na vrh 
Strana 1 od 18Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Sledeći
 Similar topics
-
» Jig udice!
» Udice - Istorijat
» Udice Partridge
» Udice (originali i plagijati)
» Udice Hayabusa i Venturieri

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: