Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Apsolutni C & R

Ići dole 
+13
Ranko
Flynet
Djole
Murino
Rista
Tadic
Veljko V.
Djomla
Saležupa
Cori
Zox
Bogi
Radojica-pop
17 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Apsolutni C & R Empty
PočaljiNaslov: Apsolutni C & R   Apsolutni C & R EmptyUto 06 Maj 2008, 22:48

Dali nam je bitnije da se hvalimo kilogramima, znanim i neznanim, ili nam je ipak draže kad znamo da će nas naše umile ribice čekati uvek tamo gde smo ih i ostavili stvarajući nam nadu da će mo se opet sresti u veselju? Ja sam za dug, zdrav i lep život naših riba a vi!?
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Apsolutni C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: Apsolutni C & R   Apsolutni C & R EmptyUto 06 Maj 2008, 22:52

ono što bih hteo ja da kažem o ovoj temi je da redovno odnesem mnogo riba kući...................ali u fotoaparatu stvarno ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Visitor
Zox


Broj poruka : 449
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.05.2008

Apsolutni C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: Apsolutni C & R   Apsolutni C & R EmptySre 07 Maj 2008, 00:10

Da se ne ponavljam jer sam na svim forumima pisao o ovoj temi pa bar ovde da budem kratak i jasan APSOLUTNI C&R UVEK I NA SVAKOM MESTU čak i kada korisnik vode (kako ovo odvratno zvuči) ne zahteva to :ribe:
Nazad na vrh Ići dole
Cori
Fly fisherman
Fly fisherman
Cori


Broj poruka : 79
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.05.2008

Apsolutni C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: Apsolutni C & R   Apsolutni C & R EmptySre 07 Maj 2008, 01:11

C&R PO SVAKU CENU.

U potpunosti se slažem da na salmonidnim vodama treba to pravilo primenjivati, jer je to jedini nacin da se popravi stanje ribljeg fonda u nas u Srbiji. U rekama drugih republika to je već donelo zavidne rezultate. Treba pozitivna iskustva primeniti kod nas.

Evo jedan primer
Npr, dozvoljeno je uzeti dve ribe preko 30 cm. Nas 10 ribolovaca odnese danas 20 riba.... za 8 meseci (mart do kraja oktobra) to je 8(mes)X30(dana)=240(dana) x 20(riba) = 4.800 riba. Pa neka je i tri puta manje. Za jednu vodu je to previše, 1.600 riba preko 30 cm. Kako da se reka oporavi? Razmislimo debelo o tome! Eto gde nestade riblji fond !?!?!? Ovo je sportski način, a gde su svi oni ini, nesportski. Nas mušičara je sve više, a ribe sve manje! Priroda se obnavlja, ali ovaj primer pokazuje da ako se ne umešamo sve će nestati!!!!!!!!!!!!!


Uzeo sam primer da se mogu poneti dve ribe i 10 ribolovaca, a koliko se nosi i koliko nas lovi. ZNAČI C&R PO SVAKU CENU. Bistro!

O ovome i ovoj temi je jako lepo napisao u broju 2. Mušičara gospodin Vladimir Mikec Miki iz Slovenije. Pročitajte!


Poslednji izmenio cori dana Čet 31 Jul 2008, 22:24, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Saležupa
Guide
Guide
Saležupa


Broj poruka : 2198
Godina : 52
Lokacija : Aleksandrovac - Župa
Datum upisa : 05.05.2008

Apsolutni C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: Apsolutni C & R   Apsolutni C & R EmptyČet 08 Maj 2008, 19:23

APSOLUTNI C&R,bez dileme na svim salmonidnim vodama.Ali u Srbiji (uvek mora da ima ovo ALI) mnogi nose sve što se zakači na udicu i to mnogo više nego je propisano.Na našu žalost,jedna tužna istina.Relativno mali broj nas mušičara vraća svaku ribu i trebamo se boriti da podignemo nivo svesti,a kako SAMO KAZNAMA.
Nazad na vrh Ići dole
Djomla
Visitor
Djomla


Broj poruka : 413
Lokacija : Uzice
Datum upisa : 05.05.2008

Apsolutni C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: Apsolutni C & R   Apsolutni C & R EmptyPet 09 Maj 2008, 00:30

Ne mogu da kazem da sam podrzavam apsolutni C&R, ali se trudim u maximalnoj meri da to budem. Hocu da kazem da samo nekad nosim kuci ribu. Inace prosle godine odneo sam kuci jednog lipljena koga lovim na slobodnoj reci (ne reviru). Prema proceni: da li bih mogao da to jedno mestasce osiromasim za 1 kom. , tako se i ophodim! Salmonide postujem mnogo na svim rekama "bez gazde". Retkost je da odnesem nesto sa takvih voda. Imao sam prosle godine jednu mladicu kojom sam se iznenadio bas onako lepo,pun adrenalina onako razmisljam,i osetih se malo tuzno, sto sam je uopste i "napdao" kada je retka, najlepsa i naravno sa poljupcom u potpunoj divljini je spustim u vodu... Nista lepse!!!
Nazad na vrh Ići dole
Veljko V.
Fly fisherman
Fly fisherman
Veljko V.


Broj poruka : 47
Godina : 44
Lokacija : Baljevac
Datum upisa : 09.05.2008

Apsolutni C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: Apsolutni C & R   Apsolutni C & R EmptyNed 11 Maj 2008, 00:35

Apsolutni C&R, a tebi Radojice vecno hvala za ljubav prema fotografiji koju sam stvorio zahvaljujuci tebi...jer ono sto aparat uhvati to zivi sa nama citavog zivota!
Nazad na vrh Ići dole
Tadic
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 15
Datum upisa : 04.05.2008

Apsolutni C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: Apsolutni C & R   Apsolutni C & R EmptyČet 15 Maj 2008, 15:54

Djomla ::
Inace prosle godine odneo sam kuci jednog lipljena koga lovim na slobodnoj reci (ne reviru).
Da si odneo iz revira bio bi lopov ovako si samo nesavesni musicar ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Djomla
Visitor
Djomla


Broj poruka : 413
Lokacija : Uzice
Datum upisa : 05.05.2008

Apsolutni C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: Apsolutni C & R   Apsolutni C & R EmptyPet 16 Maj 2008, 00:32



Ne bih se slozio.
Nazad na vrh Ići dole
Rista
Fly fisherman
Fly fisherman
Rista


Broj poruka : 15
Datum upisa : 21.05.2008

Apsolutni C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: Apsolutni C & R   Apsolutni C & R EmptySre 21 Maj 2008, 21:52

totalni C&R!!
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Apsolutni C & R Empty
PočaljiNaslov: C&R - Ovako to radi Ins0mnia   Apsolutni C & R EmptySre 28 Maj 2008, 19:55

C&R

http://tinypic.com/player.php?v=ve3zit&s=3 super


Iako ovu ribu nisam uhvatio musicarskim priborom postavicu sliku da se vidi kakvih ribica ima kod nas ..
Apsolutni C & R Ribanr2



P.S. Svaki C&R je vredan pohvale i paznje!!!

INS0MNIA care, BRAVO , BRAVO , BRAVO !!!
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Djole
Guide
Guide
Djole


Broj poruka : 611
Lokacija : Nis
Datum upisa : 04.05.2008

Apsolutni C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: Apsolutni C & R   Apsolutni C & R EmptySre 28 Maj 2008, 21:17

Nisam apsolutni. Barem da neko nije. S tendencijom ca C and R ali ako se sprema odredjena vrsta ribe lepo cu je taze spremiti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.FlyCastingNation.com
Flynet
Fly fisherman
Fly fisherman
Flynet


Broj poruka : 18
Lokacija : Uzice
Datum upisa : 18.05.2008

Apsolutni C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: Apsolutni C & R   Apsolutni C & R EmptySre 28 Maj 2008, 22:28

Nisam ni ja za apsolutni, propise donose rib.drustva i drzava, a nase je samo da ih se maksimalno pridrzavamo.
Nazad na vrh Ići dole
Cori
Fly fisherman
Fly fisherman
Cori


Broj poruka : 79
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.05.2008

Apsolutni C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: Apsolutni C & R   Apsolutni C & R EmptyPet 29 Avg 2008, 08:28

Izvod iz teksta koji mi je poslao saradnik Mikec Vladimir, za broj 2.

........Nitko vas ne može, niti vas neće, siliti u taj način mušičarenja i sve skupa će ostati stvar samo vaših načela, odluka, uverenja i vaše savesti. No, kod toga morate biti, kao pojedinac svesni, da na vodi sa svojim postupcima dajete nehotice primer i pouku, ne samo deci nego i mladim pripadnicima u mušičarskim redovima, po stažu. A na kraju krajeva kopirati će vas i vaši najbolji prijatelji u ribolovu. Zato priupitajte se, kakav je taj vaš odnos prema prirodi i prema samom plenu, ribi. Pošteno razmislimo o tome!.........
........Zato razvijajmo pozitivne navike, među koje sigurno spada način mušičarenja UHVATI I PUSTI (Catch & Release Eng.), da ćemo dokazati sebi, a ne drugima, da možemo sami napraviti nešto već danas, za bolju budućnost!........


Apsolutni C & R 40_46110
Nazad na vrh Ići dole
Ranko
Guide
Guide
Ranko


Broj poruka : 1045
Godina : 67
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.06.2008

Apsolutni C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: Apsolutni C & R   Apsolutni C & R EmptyPet 29 Avg 2008, 08:46

Gospodine Kori sasvim logično opravdano istinito i vrlo pohvalno, bistro Ranko.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Apsolutni C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: Apsolutni C & R   Apsolutni C & R Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Apsolutni C & R
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: UHVATI (fotografiši) I PUSTI-
Skoči na: