Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Audio HI FI

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Fly Carpenter
Visitor
Fly Carpenter


Broj poruka : 262
Godina : 43
Lokacija : Ivanjica
Datum upisa : 19.02.2011

Audio HI FI  Empty
PočaljiNaslov: Audio HI FI    Audio HI FI  EmptyNed 04 Jan 2015, 16:47

Koliko su ovi sistemi bili deo vašeg odrastanja,žurki, muvanja,uostalom svega kvalitetnog vezanog za vrhunski zvuk.
Sansui, Onkyo, Marants, Jbl,Tandberg,Kenwood.......
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Audio HI FI  Empty
PočaljiNaslov: Re: Audio HI FI    Audio HI FI  EmptyNed 04 Jan 2015, 17:36

Kod mene su na radnom stolu jedno vreme (80's/90's) bili audio uređaji. Pored pojačala, dekova, magnetofona, mixeta, slušalica
...sa leve i desne strane su stajali gramofoni Technics 1210, to jest #1 naprava za disk-džokeje, koja ni danas nije prevaziđena.

Audio HI FI  2sb63jk


Snimao sam (uživo i u studijima) underground rock-grupe, vodio radio emisije raznoraznih muzičkih pravaca, bio klubski DJ...

Pod prstićima su mi uvek bili natpisi Revox, Harman Kardon, Akai, AKG, Sehnheiser, Dual, Marantz, Technics, Stanton,
Numark, Gemini... a cenio sam (i reprodukovao) zvuk samo sa gramofonskih ploča i velikih magnetofonskih traka.

Danas me to slabo zanima. Rasprodao sam hifi i dj opremu, trake, pa čak i većinu dobrih ploča. Ne vidim više nikakvu vrednost
u tome. Samo jednu stvar iz tog perioda ne prodajem ni za koje pare - svoje stare slušalice AKG K340, koje su u to vreme bile
možda najbolje na svetu, a ni danas ne vidim šta bi se na njima moglo poboljšati. Dok motam muve one mi pružaju savršeni hifi
- nema tako kvalitetnog audio snimka na ovom svetu sa koga ne bi "pročitale" svaki šum.

Audio HI FI  2ezlo1u
Nazad na vrh Ići dole
Bosko Vulevic
Guide
Guide
Bosko Vulevic


Broj poruka : 776
Lokacija : Berane
Datum upisa : 11.04.2011

Audio HI FI  Empty
PočaljiNaslov: Re: Audio HI FI    Audio HI FI  EmptyPet 09 Jan 2015, 13:43

Nemam pri ruci nikakvu fotku, da posvjedoci, ali me Mix vrati u 11 godina provedenih u lokalnom radiju gdje sam radio kao tonac. Pa sam se I ja tamo druzio sa ovim macanom Technics SL 1210 MK2 koji je stvarno opstao vise decenija i ne vidim mu kraja. Stenton glava MM zvucnica je godima odradjivala besprekorno posao. Pa sam onda ja nekim cudom nabavio konkord DJ zvucnice, mojoj sreci nije bilo kraja. Ono sto sam ja mogao da vidim po netu je da ga koristi svaki istinski I pravi DJ. Devedesetih po klubovima u Beogradu bio je nezaobilazan. Bilo je par DJ-eva koji su stvarno bili pravi virtuozi koristeci ova dva gramofona I neku miksetu, pamtim marku "Davoli" i "Numark" na tim mixetama. Od tog vremena moj muzicki ukus je evoluirao znacajno ali ljubav prema tonu sa vinila nije mrdnula sa mjesta. Uvjek kada svratim u staru firmu (Radio) obavezno 'zavrtim' neku pjesmu sa Technics-a, jer me ta mala ceremonija oko montiranja i pripreme ploce za pustanje uvjek ispunjavala! Pomenucu Tascam marku da upotpunim ovaj Mixov niz, oni su pravili mozda najbolje profesionalne dekove i cd player-e.

Da zavrsim ovo moje naklapanje jednim velikim naklonom savrsenstvu mehanike Technics SL 1210 MK2.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Audio HI FI  Empty
PočaljiNaslov: Re: Audio HI FI    Audio HI FI  EmptyPet 09 Jan 2015, 15:15

Svakakve "gluposti" čovek za života radi:

Nazad na vrh Ići dole
Predrag
Guide
Guide
Predrag


Broj poruka : 1211
Godina : 50
Lokacija : Užice
Datum upisa : 05.10.2010

Audio HI FI  Empty
PočaljiNaslov: Re: Audio HI FI    Audio HI FI  EmptyPet 09 Jan 2015, 19:57

Izgleda da nas ima vise musicara vezaca tonaca DJ-eva.....iza ledja 2 kom technics kao sto mix rece ispred velika studijska revox mixeta a na njojzi akg.....

He he kasnije sam sve to zamenio mracnom kabinom sa 100+ prekidaca i osiguraca punom dima u klubu....samo sto sam te uredjaje zamenio drugim vrhunskim....a ujutru posle pola kg bureka i pola L jogurta bez spavanja stap cizme (kombinezoni su bili rezervisani za razne sminkere) i pravac Djetinja...nekada i peske....

Od svega toga je ostala muzika i do skoro jedan par DJ slusalica koje sam prodao da ne bi propadale i skupljale prasinu...sada srecno vicu bupsa bupsa na glavi jednog mladog DJ-a.....lepa su to vremena bila fly fishing DJing..... skocko
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Audio HI FI  Empty
PočaljiNaslov: Re: Audio HI FI    Audio HI FI  EmptyČet 05 Feb 2015, 16:07

Paaa, pravi mušičar bi pomalo trebalo da bude i sanjar, koji se bavi svakojakim "glupostima" u životu. Ne vidim da ima istaknutih mušičara koji nisu prošli tu fazu. Bilo je nekih pokušaja, ali je to kvrcnulo kao kurcšlus. Mušičari moraju da budu poznavaoci nekih stvari od kojih se "ne jede hleb", jer ih upravo ta filozofija i navodi na mušičarenje (takođe vrstu dangube).

To me donekle podseća na basnu o cvrčku i mravu. Ne može "mrav" da bude istaknuti mušičar (niti bilo kakav sportski ribolovac). To može samo "cvrčak". Mrav može iz nekog interesa da folira da je takav, ali on to uvek čini iz potpuno drugačijih (nezdravih) pobuda, koje cvrčci brzo primete. Laughing

Zato ja poštujem ljude koji su kroz mladost kontaktirali sa stvarima poput audiofilije i diskofilije. Možda je to skroz naopako, jer se u današnje vreme cene samo ljudi koji grabe, muvaju, zgrću, pa čak i otimaju, baš kao mravi. Meni su (još uvek) simpatičniji "cvrčci", koji kao da kažu "Polako mrave, kakav ti je to život? Zbog čega si na ovoj planeti kad ne vidiš ništa lepo oko sebe? Pusti malo muziku..." Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Clavis
Guide
Guide
Clavis


Broj poruka : 545
Godina : 38
Lokacija : Ključ
Datum upisa : 10.12.2011

Audio HI FI  Empty
PočaljiNaslov: Re: Audio HI FI    Audio HI FI  EmptyČet 05 Feb 2015, 18:18

Analogna analogija, "matori"  ;) :) Post... samo taki'. sampion 1

Mi sto smo malo ruralniji spadamo u naivce, (one slikarske) :) nismo se fatali mikseta... al u suštini umjetnost i jedno i drugo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Audio HI FI  Empty
PočaljiNaslov: Re: Audio HI FI    Audio HI FI  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Audio HI FI
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: