Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Uzgoj mladji Mladice

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Waterfall
Guide
Guide
Waterfall


Broj poruka : 1092
Godina : 66
Lokacija : Na Gacki
Datum upisa : 26.10.2015

Uzgoj mladji Mladice Empty
PočaljiNaslov: Uzgoj mladji Mladice   Uzgoj mladji Mladice EmptyPon 11 Jan 2016, 18:55

Danas sam naletio na ovaj video.
Momcima skidam kapu i naklon do poda.
Zna li netko zivi li jos uvijek ovaj hvale vrijedan projekt?

Nazad na vrh Ići dole
Haris
Guide
Guide
Haris


Broj poruka : 543
Lokacija : Bajina Bašta
Datum upisa : 06.09.2008

Uzgoj mladji Mladice Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj mladji Mladice   Uzgoj mladji Mladice EmptyPon 11 Jan 2016, 19:06





Projekat je ugasen.Ja mislim ima i dve godine.
Nazad na vrh Ići dole
http://flyfishingdrina.blogspot.com/
Waterfall
Guide
Guide
Waterfall


Broj poruka : 1092
Godina : 66
Lokacija : Na Gacki
Datum upisa : 26.10.2015

Uzgoj mladji Mladice Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj mladji Mladice   Uzgoj mladji Mladice EmptyPon 11 Jan 2016, 19:11

Steta. Za svaku glupost ce se naci sredstva ali za nesto ovako nikada ili jako rijetko.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Uzgoj mladji Mladice Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj mladji Mladice   Uzgoj mladji Mladice EmptyPon 11 Jan 2016, 22:21

Da, ali uzgoj mlađi mladice nije nestao iz Srbije. Naprotiv, prešao je iz ruku entuzijasta u ruke profesionalaca.

Sada su na tržištu i može ih kupiti svako kome su potrebne za poribljavanje svih naših voda (ne samo jedne, kao u ovom slučaju).
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

Uzgoj mladji Mladice Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj mladji Mladice   Uzgoj mladji Mladice EmptyUto 12 Jan 2016, 10:17

Eh sad svako....verovatno postoje one cepidlake iz ministarstva koje bi stavile zabranu poribljavanja jer bi mogla navodno da unisti ekosistem...




Citao sam da mnoga udruzenja ta poribljavanja rade krisom,bas zbog tog ministarstva...npr,kod nas dok je Magnum cuvao vode,situacija je daleko bolja bilja nego sada i hteli su da par jezera poribe Basom,jer je on prirodni neprijatelj cverglana i rado ga jede...medjutim,nisu dobili dozvolu misnistarstva za tako nesto i odustali su...
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Uzgoj mladji Mladice Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj mladji Mladice   Uzgoj mladji Mladice EmptyUto 12 Jan 2016, 11:17

Stručnjak koji bi odobrio poribljavanje basom i sličnim alohtonim vrstama, odmah bi leteo sa posla kao ptica lastavica.

Nažalost, naši "stručnjaci" nisu baš previše pametni, pošteni i sposobni. Svi su se navukli preko "veze", tako da ne znaju šta je autohtono, a šta alohtono. Na primer, na moj pisani predlog da se Nišava, reka Crnomorskog sliva, poribi mladicom, nadležni stručnjak se prenerazio jer je to po njemu alohtona vrsta. To je bio prvi i jedini put da je neki moj predlog odbijen.
Ali priroda se postarala da to ispravi. Već desetak je ulovljeno varalicom. Gledao sam slike. Same sišle niz Drinu, kroz Savu, Dunav , Veliku i Južnu Moravu, preskočile branu u Sićevu i eto ih, prirodnim putem u srednjem toku Nišave. Laughing

Kada ih "stručnjaci" sledeći put sami zateknu u Nišavi, neće imati kud - proglasiće da su otkrili čudo neviđeno i predložiti da korisnik vode kupi mlađ.
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

Uzgoj mladji Mladice Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj mladji Mladice   Uzgoj mladji Mladice EmptyUto 12 Jan 2016, 11:33

Leteo sa posla??? Ostao bi na poslu jer je stranacki zaposljen,cuvaju se oni...



Pa sta je gore,cverglan ili bas??
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Uzgoj mladji Mladice Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj mladji Mladice   Uzgoj mladji Mladice EmptyUto 12 Jan 2016, 11:52

Svejedno. Cverglan, bas, amur, tolstolobik, kalifornijska pastrmka, babuška, sunčanica...
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

Uzgoj mladji Mladice Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj mladji Mladice   Uzgoj mladji Mladice EmptyUto 12 Jan 2016, 12:04

Sve te ribe na svoj nacin umeju da budu i korisne...osim cverglana i suncanice,tu ne vidim dobro...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Uzgoj mladji Mladice Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj mladji Mladice   Uzgoj mladji Mladice Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Uzgoj mladji Mladice
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Fly Fishing VIDEO-
Skoči na: