Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing

Portal*PrijemTražiRegistruj sePristupi

Mušičarenje mrene

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 12 ... 24  Sledeći
AutorPoruka
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats

Broj poruka : 4279
Godina : 46
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje mrene Empty
PočaljiNaslov: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene EmptyPet 13 Feb 2009, 21:35

Veoma snažna riba...

Možda i najači borac naših voda. To dobro znaju oni koji su je držali na štapu. Borba sa mrenom od 1 kg sa finijim priborom do kraja je
neizvesna i može lako da se završi kidanjem.
Imam dosta iskustva sa njom.......... drugim tehnikama ribolova,ali veoma malo mušičarenjem., tačnije govoreći ulovio sam je par
puta jureći klena na nimfe. Iskreno..............nisam joj ni posvecivao posebnu pažnju ali za ovu sezonu planiram da to ispravim.
Da li neko od Vas ima više iskustva u lovu mrene , ili ima ideju kako bi mogli da je prevarimo??

Evo slike mrene koju sam skinuo sa NET-a , i nekih muva koje spremam za nju . Materijali su maslinasti antron, maslinasta jarebica i
ice-dub boja čokolade. Naravno sve su otezane olovom....

Dakle, kakva su Vaša iskustva ???

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni

Broj poruka : 9731
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje mrene Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene EmptySub 14 Feb 2009, 00:21

Sale, svaka čast ....za pokretanje ove teme,

Na žalost ova riba ne naseljava ove moje jadranske rijeke, a lovio sam je na Limu varalicom (slučajno) i mogu samo reći da je nenormalno jaka ...

Gledao sam na dvd-u kako je love po Sloveniji na nimfe i mogu samo blago reći da sam oduševljen...
dobar post dobar post
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mixmaster
MASTER
Mixmaster

Broj poruka : 10000
Godina : 50
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mrene Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene EmptyPet 24 Apr 2009, 08:12

Ja sam jedva tri puta uspeo da ulovim mrenu mušičarenjem. Dve su bile teške po 1.7 kg, a jedna oko 700g. Puno puta sam pokušavao,
ali to mi je jedini rezultat. Meni je to jedna od najtežih riba za uloviti mušicom. Mnogo češće i lakše sam lovio druge ciprinide, poput
skobalja, buborka, karaša... U mušičarenju mrene najzanimljivija je borba, jer ova riba svojom snagom nadmašuje sve ostale slatkovodne
vrste. Nije žustra kao pastrmka ili štuka, ne drmusa se i ne izbacuje, ali su zato njeni begovi moćni i dugi. Popuštanje konca i mudro
zamaranje su obavezni, jer u suprotnom preti pucanje štapa! Borba dugo traje, ali je, uz dobar pribor i strpljivog ribolovca, izvesna, jer
su njena usta takva da se udica veoma čvrsto drži i gotovo je nemoguće da se riba sama otkači (spadne).
Teško je prevariti je mušicom, ali ko želi da mu se vrh štapa savije do vode i tako stoji bar 10 minuta uz pištanje, zujanje, sviranje i
pridržavanje štapa obema rukama, neka se namuči malo kotrljajući krupne nimfe po samom dnu brzaka u kome ima brkatih slatkovodnih
bonefisha.

Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni

Mušičarenje mrene Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene EmptySub 25 Apr 2009, 07:37

Odlična fotka Mixmaster cool photos sampion 1 dobar post
Nazad na vrh Ići dole
Brankoogi
Guide
Guide

Broj poruka : 754
Datum upisa : 06.09.2008

Mušičarenje mrene Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene EmptyPon 22 Jun 2009, 16:44

Čitao sam na drugom forumu o mušičarenju mrene...
Otprilike to ide ovako: doooooobro otežana nimfa zečije uvo nađeš brzak gde ima mrene i ˝roviš ˝po dnu.

Sad sam se setio vidi na www.lipljen.com
Nazad na vrh Ići dole
Cori143
Visitor
Cori143

Broj poruka : 366
Godina : 65
Datum upisa : 09.12.2008

Mušičarenje mrene Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene EmptyPon 22 Jun 2009, 17:43

U broju 1. lista Mušičar, na stranama 44.,45.,46. i 47., dopisnik iz Vlasenice Radovan Stanić je opisao lov mrene klasičnim mušičarenjem na Limu:

Izvod:

"....Naše dosadašnje iskustvo je takvo da smo najviše mrena uhvatili na nimfu "zečije uvo". Mada često lovimo i na: gamaruse, fazanov
rep i razne imitacije crva. Sve mušice za mrenu pravim na veličinama udica od 10 do 14. Što se tiče nimfe “zečije uvo” najbolje su se pokazale
varijante sa leđima od crnog policelona i flash-back folije. Svoju najveću mrenu ulovio sam na gamarusa, od narandžastog antrona sa leđima
od flash-back folije i bogato izvučenim nožicama, od iste boje antrona. Crve izrađujem sa tjelom (boje su najčešće varijante zelene nijanse)
od larva-lace materijala. Jedna od uspješnih mušice je vještačka trava, koju obavezno probajte. Ako primjetite krupnog škobalja, on nekad zna
doći ispod samog štapa, za travom. Ako proradi, pravo je uživanje vaditi ga na mušičar.
OBAVEZNO sve mušice, prilikom izrade, otežajte olovnom žicom! Potrudite se da imate različito otežane mušice. Izbjegavajte mušice na
udicama koje su namjenjene za mokre ili suve mušice, jer je bitno da su udice jake, da se ne krive i tupe od čestih kačenja za kamenje i
stijenje po dnu rijeke. Ne zaboravite ponijeti više mušica nego inače, jer su kačenja i kidanja česta, zbog potrebe njihovog vođenja po
samom dnu rijeke
..."

Nadam se da sam ti malo pomogao ovim izvodom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicar.rs
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats

Mušičarenje mrene Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene EmptyPon 22 Jun 2009, 18:01

Ovih dana vršim pripreme za ozbiljan lov mrene...ako se voda ne zamuti od ove kiše možda i ciljano prevarim neku već ovih dana.
Hvatao sam je mada više kao slučajan ulov pri nimfarenju klena na Moravi. Iskreno nisam ni pokušavao baš nju da upecam, ali
nadam se da ću ove sezone uloviti neku...
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Guide
Guide

Broj poruka : 679
Datum upisa : 06.02.2009

Mušičarenje mrene Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene EmptyPon 22 Jun 2009, 20:36

Moja preporuka:

Za sticanje samopouzdanja, prvo naći neki umereno jak brzak dubine oko 0.7 m gde ima dosta malih mrena, šiljkica kako ih u mom kraju zovu.
Recimo prosečno teških 100-150 g. Takvih zna u jednom brzaku biti po više stotina i često se lako daju uočiti. One su vrlo alave i daju se lako upecati.

Tim mrenicama ponuditi dobro otežanu nimficu na udici recimo 14. Dakle mesingana ili još bolje tungsten glava, plus neki namotaj žice.
Ako nimfica i dalje neće brzo da potone i ostane na dnu turbulentne vode, stavite jednu olovnu sačmicu od oko 0.3 g nekih 15 cm iznad nje.

Ako niste vešti u vođenju nimfe i praćenju ugriza bez indikatora, obavezno ga stavite. I klasičan mušičarsko-plovkaroški sistem za pecanje mrenica
je gotov...
cheers

Svako ko je ikada pecao skobalja ili mrenu na plovak znaće ovo da upotrebi i uhvati šiljkicu.

A onda polako otežavate sebi život: ili pokušavate na dubljim mestima gde leže krupnije mrenice (sve preko 500 g je dobar rezultat za početak)
ili skidate "višak" delova - prvo onu olovnu sačmicu, a onda i indikator.
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats

Mušičarenje mrene Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene EmptyPon 22 Jun 2009, 20:47

Goci,

Ja ću pokušati da preskočim ovu prvu fazu o kojoj pričaš ....ja bi odmah na krupnije...barem oko kilo ha ha ha ha znam odlično mesto za to
i čim vreme dozvoli eto me tamo ...
skocko
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats

Mušičarenje mrene Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene EmptyUto 23 Jun 2009, 19:17

Spremam muve za ciljani lov mrene na Moravi.
Pošto je reka puna gamarusa svetlo maslinasto sive boje pokušaću sa nečim ovakvim za početak....nadam se da je ovo dobitna kombinacija...

Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni

Mušičarenje mrene Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene EmptyUto 23 Jun 2009, 21:42

Za mrenu ti ne znam hoće li, ali gamarus je vrh skocko
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats

Mušičarenje mrene Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene EmptySre 24 Jun 2009, 18:39

Još neki favoriti za kraljicu moravskih brzaka...

Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni

Mušičarenje mrene Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene EmptySre 24 Jun 2009, 18:58

Ova donja lovi sve živo skocko
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats

Mušičarenje mrene Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene EmptySre 24 Jun 2009, 19:03

Madjoni ::
ova donja lovi sve živo skocko

Znam Madjoni...hvatao sam na nju pastrmku i klenove.a sad cu ciljano probati mrenu...
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko

Broj poruka : 5216
Godina : 35
Datum upisa : 09.02.2009

Mušičarenje mrene Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene EmptySre 24 Jun 2009, 19:51

Sasa prikaži nam ovu donju u suvoj varijanti ako imaš fotku. Mušice su extra cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Mušičarenje mrene Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene Empty

Nazad na vrh Ići dole

Mušičarenje mrene
Nazad na vrh 
Strana 1 od 24Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 12 ... 24  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: