Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje mrene

Ići dole 
+56
FilipM
Strelac
Silvio
RadeZamora
Predrag
Stars Member
Lale
Platipus2000
Krajisnik_BL
Djomla-BL
Peja
NMilanovic
Fly Carpenter
Marushani
Pustolov_pecaros
Bahat
Pex
Milantaa
Milan VB
Nemanja79
NemaNja95
Flya
Peka
SnikS
Gegula
Mafke
Mediteran
Pedja GM
Mohiko
Raka Hardy
Crni
Hypuris
Saleja
Angel
Sumadinac
KobraKV
Ivants
Sasa D
Renafly
Mr.Zacoola
Labud
Sale
Rade Mistopoljac
Andrei.A
Helti
ShoneFly
Murino
Nikolats
Cakan
Ervin-Eko
Goci
Cori143
Brankoogi
Mixmaster
Madjoni
Sasats
60 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24  Sledeći
AutorPoruka
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Mušičarenje mrene - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Mrena   Mušičarenje mrene - Page 21 EmptyPon 30 Okt 2017, 13:21

Sasats:
Znači ti tvrdiš da ono što vrijedi za tebe ne vrijedi za mene kreten Ti nisi prema svojim riječima baš čest na pastrvskim vodama a opet tvrdiš da je neuporedivo teže uloviti pastrvu nego li mrenu na fly.
Ja ti kažem da sve ovisi o mjestu količini ribe i spretnosti ribolovca a ne da je neka riba teža a neka lakša za uloviti pa sve ribe jedu zar ne?
Ove dvije tehnike sa olovom na predvezu ili sa anker muhom kao tegom su slične i ne bih niti jednu primjenjivao (ako već idem za tim da pod mus ulovim onda će to radije biti neka druga tehnika ribolova) nisam nešto mazohista više sam sad..... help 1

Prva ljubav se ne zaboravlja tako i ti sa Moravom i klenom. Ali da je ljepša od Tare nije bate... da je teže loviti na njoj nego na napr.Tari pa i nije bate... da su ljepše ribe koje u njoj obitavaju nisu bate...
pošto ti jedeš ribu gastronomske vrijednosti riba iz jedne i druge rijeke nisu za usporedbu uopće...
Nazad na vrh Ići dole
FilipM
Visitor
FilipM


Broj poruka : 118
Godina : 24
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 05.08.2014

Mušičarenje mrene - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 21 EmptyPon 30 Okt 2017, 14:52

Ove godine na WYFFC na Savinji u Sloveniji receno mi je kako je u svakom sektoru zastupljeno dosta bijele ribe,prvenstveno skobalj i mrena.Trazio sam po forumima taktike tehnike i muhe jer sam imao samo par ulova tih riba prije toga.Kada sam dosao 2 dana ranije otisao sam na trening sa reprezentativcem Slovenije, u dio Savinje gdje ima vise bijele ribe nego pastrmke i lipljana,i tako smo dosli do jednog djela gdje se neka mala rjecica uljeva u Savinju,sirine mozda oko 3metra i vecinom jako obrasla dubine oko 1.5m i brzeg toka,nisam obracao paznju na to jer sam u Savinji lovio klenove koji uopste nisu bili plasljivi kao i kod nas,dok je Luka otisao u tu rijecicu.I malo poslje toga povikao je da ima krupnu mrenu na stapu ja sam dosao i stvarno zakacio je ribu od oko 55+cm koja mu je sve pokidala,a na dnu leze jos dvije takve,ja nisam ni pokusao zabaciti jer poucen iskustvima iz BiH i pokusajima lova na istu ribu pomislio sam da je to bio slucajan ulov,medjutim on ponovo veze muhu i na prvi zabacaj kaci drugu ribu koja mu opet otkida sve,jer je rijecica veoma obrasla i bukvalno moze stojati samo na tom mjestu i nadati se da ce se riba izmoriti,ponovo veze muhu i baca je pred nos zadnjoj mreni koja mu nakon 2-3 zabacaja uzima i ponovo ista prica. Tada sam ga zamolio ako moze da mi kaze na sta je lovio i on mi je nesebicno pokazao nimfu. Tzv Squirmy Wormy odnosno imitacija gliste od gumice sa tungstenom. Takodje mi je rekao da oni love mrenu uspjesno i na nimfu imena Ribicka (nimfa zelenoga tijela,kao zecije uvo,nista posebno).

Kada je takmicenje pocelo u prvom sektoru sam lovio samo pastrmke i lipljena,u drugom sektoru koji je bio jedan od tih koji navodno imaju vise bijele ribe od salmonida,ulovio sam 16 pastrmki i samo jednu malu mrenu,i pomislio da je i ovde kao i kod nas ta riba trazi veliki majstorluk.

Sledeci dan dolazim na mjesto kao izmisljeno za pustenu kalifornijsku pastrmku.Brzacici koji prelaze u dubinu,kanali,kamenje uz obalu i nakon 15min hvatam prvu pastrmku , i onda sat ipo nista,prebacao sam svaki centimetar svoga mjesta i nista se nije javilo.I na nagovor "trenera" Sinise Bovana stavljam tog crva ne bi li isprovocirao neku pastrmku ,bacam u brzak koji sam presao prije toga sa nimfama oko 3-4 puta,i odmah riba,i to mrena,48cm.
Sa cudnjenjem nakon mjerenja odlazim u isti brzak,drugi zabacaj riba ponovo,mrena 51cm.
Nakon mjerenja odlazim i bacam i ponovo udarac,medjutim samo sam je prevrnuo i spada.Tada vec shvatam da treba traziti mrenu,sto potvrdjuje i sektorski sudija koji dolazi i kaze da Ceh ispod mene ima 11 riba od kojih su samo 2 pastrmke,a ostalo skobalji i mrene.Medjutim vec je bilo kasno i zavrsavam sa 4 ribe. Malo se raspitam i saznajem da je uhvaceno veoma mnogo mrena na takmicenju.
U sledecem sektoru sam takodje na Ribicku nimfu u nekom buku ponovo ulovio mrenu mislim da je bila 49cm.Kada se zavrsilo takmicenje prilazi mi Lovro,reprezentativac Slovenije i kaze da je prvi bio u svom sektoru sa 6 riba od kojih su 5 bile mrene koje je ciljano lovio.
Kasnije gledajuci slike sa prvenstva vidio sam mnogo slika takmicara sa mrenama.

Ovo sam sve napisao jer sam samo htio iznjeti svoje iskustvo sa ovom ribom u Sloveniji,jer,bar na Savniji,ta riba uopste nije teska za uhvatiti i cak sam i ja koji sam imao veoma malo iskustva sa tim ribama uhvatio par krupnih.
I to me navodi na pitanje sta to toliko moze biti drugacije tamo,jer na ovim rijekama neko ko moze uhvatiti ciljano toliko puno mrena za mene je stvarno majstor.
Ne zelim da neko shvati da ja sa 18god izvodim nekakve zakljucke da li je ribu tesko ili nije uloviti,ovo je samo moje iskustvo i zelio bih da cujem misljenje od drugih iskusnijih sta moze biti razlog "lakoce" hvatanja tih riba tamo ,neko mi je rekao da misli da je to mozda jer riba tu ne vidja cesto umjetne mamce,ali volio bih cuti i druga misljenja .

PS
Temperatura vode je bila oko 22-3C ako bi to moglo nekome pomoci da dodje do zakljucka.

Prva mrena koju sam uhvatio,u brzaku u lijevom cosku,gdje sam uhvatio i drugu i gdje mi je spala treca

[You must be registered and logged in to see this image.]

Izvlacenje mrene u zadnjoj sesiji,mjesto koje bi kod nas vjrv bilo nastanjeno pastrmkama zbog brzaka i buka,ovde je bilo puno klenova od 40-50cm i skobaljima
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Mušičarenje mrene - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 21 EmptyPon 30 Okt 2017, 14:58

Bravooo  mladac svaka čast! Nedaj da palamude... help 1
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje mrene - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 21 EmptyPon 30 Okt 2017, 17:21

Silvio ::
Sasats:
Znači ti tvrdiš da ono što vrijedi za tebe ne vrijedi za mene kreten Ti nisi prema svojim riječima baš čest na pastrvskim vodama a opet tvrdiš da je neuporedivo teže uloviti pastrvu nego li mrenu na fly.
Ja ti kažem da sve ovisi o mjestu količini ribe i spretnosti ribolovca a ne da je neka riba teža a neka lakša za uloviti pa sve ribe jedu zar ne?
Ove dvije tehnike sa olovom na predvezu ili sa anker muhom kao tegom su slične i ne bih niti jednu primjenjivao (ako već idem za tim da pod mus ulovim onda će to radije biti neka druga tehnika ribolova) nisam nešto mazohista više sam sad..... help 1

Prva ljubav se ne zaboravlja tako i ti sa Moravom i klenom. Ali da je ljepša od Tare nije bate... da je teže loviti na njoj nego na napr.Tari pa i nije bate... da su ljepše ribe koje u njoj obitavaju nisu bate...
pošto ti jedeš ribu gastronomske vrijednosti riba iz jedne i druge rijeke nisu za usporedbu uopće...

Silvio , da testiramo ti i ja koliko se gde i koja riba tesko ili lako lovi? ja tebi platim trosak puta i spavanja da dodjes kod mene . odvedem te do morave da upecas mrenu. ti ponesi pribor i svoje muve . pecas dva dana po 5 sati . da iskljucimo slucajnost moras da upecas u oba dana po tri mrene na muvu bilo koje velicine . ako uspes dobijes na poklon kompletan pribor koji imam a ima lepis stvari da se dobije . ako ne uspes snosis sav svoj trosak . zatim ja dolazim kod tebe pod istim uslovima da u dva dana upecam po tri pastrmke i pokupim tvoj pribor ...? pod iste islove podrazumevam da me ne odvedes na ociscenu reku vec negde van revira gde ima ribe kao na moravi...ako ima takvo mesto negde?


Poslednji izmenio Sasats dana Pon 30 Okt 2017, 17:34, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje mrene - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 21 EmptyPon 30 Okt 2017, 17:24

Filipe , opste je poznato da se na slovenackim rekama mrena lakse musicari nego kod nas . Ja ne bi znao tacan razlog za to i jedino sto mi pada na pamet je mogucnost pecanja na vidjeno .
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mrene - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 21 EmptyPon 30 Okt 2017, 21:24

Ja sam na Savi kod Radovljice, U Sloveniji, mušičario mrene par sati.
Prizemljio sam 3-4 komada od po 40-50cm, a ispred ruku mi se otkačila babaroga od preko 60cm,
zahvaljujući obaveznoj barbless udici.

[You must be registered and logged in to see this image.]

U Srbiji sam, nakon 32 godine mušičarske karijere, prizemljio 3-4 mrene,
a mušičarim sve moguće vrste poput babuške, šarana, bodorke, plotice, crvenperke, grgeča, bucova,
skobalja, pastrmke, lipljena, mladice, štuke...a uz sve to živim pored odličnih mrendžijskih voda i
znam sve viđene i neviđene tehnike.

[You must be registered and logged in to see this image.]crnabambula
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Mušičarenje mrene - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 21 EmptyUto 31 Okt 2017, 08:01

Sasats ne pada mi na pamet da idem na Moravu pecati mrenu pa ni da mi sve ti platiš bez uvjetno...

Malo postaješ tvrdoglav Sasats bez potrebe i ne želiš da čitaš sa razumjevanjem...elem ne ti nego ti +100 mixeva ne bi ulovili meku na mjestu gdje te ja odvedem tako da ne vidim razlog daljnjeg raspravljanja šta je starije kokoš ili jaje.

A vi mrenu lovite i to podržavam i cijenim samo ne volim to "ova riba je Ajnštajn" a druge su bez veze...Već sam rekao mjesto količina ribe i vještina ribolovca.
BISTRO ribarski pozdrav thanks you
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mrene - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 21 EmptyUto 31 Okt 2017, 09:46

Salmonidi spadaju u najjednostavnije ribe za uloviti, pa su ljudi zato (jedini razlog) uveli onaj najteži (mušičarenje) da ih ne bismo iskorenili. Sve drugo je toliko jednostavno, da je nesportski. Mislio sam da je to opšte-poznata stvar. Čak su počele i zabrane nimfarenja na nekim rekama (Dry Fly Only!) jer je i nimfa previše jednostavna i manje sportska u lovu salmonida. Heh, zamislite da je mrena tako zaštićena. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mrene - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 21 EmptyUto 31 Okt 2017, 09:56

Silvio ::
Sasats ne pada mi na pamet da idem na Moravu pecati mrenu pa ni da mi sve ti platiš bez uvjetno...

Tu sam grešku ja ove godine napravio. Proveo sam bar 30 fenomenalnih i nezaboravnih mušičarskih dana i ove godine na Moravi (pored nebrojeno dana na Limu, Moravici, Uni, Uncu, Sani, Sanici, Ribniku, Plivi, Toplici, Neretvi...) a da me mrene nisu privukle. Gledao sam ih u jatima, ali ništa od mog mrenarenja. Malo je težak taj sport, a još je teže preći na njega dok se unaokolo šetaju krupni bucovi i klenovi. Njih je lakše prevariti, pa sam se i ja ponašao pomalo "penzionerski".

Sad, kad vidim ove Sašine izveštaje, malčice drugačije razmišljam, ali pitanje je da li će i to biti dovoljno da se odreknem dinamičnog bucovdžisanja zarad statičnog mrendžisanja. Ipak, čini mi se da ću uložiti neki dan i u preoravanje nekog potopljenog grebena o koji se češu mrene 50-70cm, ali tek sledećeg septembra, ako me pamćenje ne izda... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Mušičarenje mrene - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 21 EmptyUto 31 Okt 2017, 10:39

Alo ba daj nešto malo konkretnije da svi razumijemo...

-Salmonidi spadaju u ribe koje je najlakše loviti (ima li nešto kao dokaz ili eto pomislio i napisao?)
-Nisu počele zabrane na nimfu, nego su one bile i prije tu mislio sam da se ti kao stari mušičar sjećaš nekih propisa iz Yuge, recimo na rijeci mog djetinjstva Dragača + Željeznica= Fojnica
je bio dozvoljen ribolov samo na suhu muhu max 2 kom bez vaserkugli itd. nije bila dozvoljena nimfa ali jeste leptir i vobler, loviti se smjelo 6 dana u tjednu osim četvrtka max riba 4kom preko 25cm a ribe je bilo puno puno.

-Zašto bi netko štitio mrenu kad je ima u jako velikim količinama kad ta riba obitava u jako prljavim vodama na relativno malom prostoru bude i po nekoliko stotina da nekažem tisuća jedinki a nije dobra za jesti?
-Pobogu brate riba ima otrovnu ikru može da živi u jako prljavoj i zagađenoj vodi znači nije baš osjetljiva.


Poslednji izmenio Silvio dana Uto 31 Okt 2017, 14:09, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Filip
Visitor
Filip


Broj poruka : 381
Godina : 44
Lokacija : Skopje
Datum upisa : 16.10.2013

Mušičarenje mrene - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 21 EmptyUto 31 Okt 2017, 13:24

Silvio ::
-Salmonidi spadaju u ribe koje je najlakše loviti (ima li nešto kao dokaz ili eto pomislio i napisao?)

I ja mislim da se najlakse love, zato je i zabranjen ribolov na salmonide koristeci crve i slicne stvari.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ribar.com.mk
Silvio
Guide
Guide
Silvio


Broj poruka : 1829
Godina : 45
Lokacija : Na Neretvi
Datum upisa : 28.12.2010

Mušičarenje mrene - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 21 EmptyUto 31 Okt 2017, 14:11

1. Filipe to nije istina, recimo da je u Švici sasvim normalno loviti salmonide na živi mamac nisam siguran ali mislim da je to slučaj i u skandinavskim zemljama.
Uz obavezno usmrćivanje ribe koja se ulovi...
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje mrene - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 21 EmptyUto 31 Okt 2017, 16:58

Silvio ::
Sasats ne pada mi na pamet da idem na Moravu pecati mrenu pa ni da mi sve ti platiš bez uvjetno...

Malo postaješ tvrdoglav Sasats bez potrebe i ne želiš da čitaš sa razumjevanjem...elem ne ti nego ti +100 mixeva ne bi ulovili meku na mjestu gdje te ja odvedem tako da ne vidim razlog daljnjeg raspravljanja šta je starije kokoš ili jaje.

A vi mrenu lovite i to podržavam i cijenim samo ne volim to "ova riba je Ajnštajn" a druge su bez veze...Već sam rekao mjesto količina ribe i vještina ribolovca.
BISTRO ribarski pozdrav thanks you
silvio , zasto neces da dodjes? ja cu da te gostim kao najrodjenijeg. ima da se provedes da zapamtis . evo javno obecavam . ne moras mnogo ni da pecas ...samo sest riba da ulovis i dokazes svoju teoriju . ako ih upecas prvi dan drugi smo ceo u kafani o mom trosku naravno . vodim te u najbolji hotel u vrnjackoj banji da te masiraju mlade maserke sampion 1 a kada podjes kuci oslobodi mesta u gepeku za orvis helios u garanciji i jos neke sage i slicne motke ...i stegu cu da ti poklonim skocko  eto toliko od mene . sta vise da ponudim? naravno sakupljacemo fiskalne racune da bi znali tacnu sumu u slucaju da nista ne upecas koliko dugujes Laughing
ja bi za ovakvu ponudu a da sam siguran u svoje sposobnosti otisao bilo gde . zato i planiram da ti uzvratim posetu i upecam 6 salmonida na tvojoj reci . ali ...necu da me vodis gde nema ribe i gde ni mix ne moze da se upise vec hocu ravnopravne uslove ...
Silvio ::

-Zašto bi netko štitio mrenu kad je ima u jako velikim količinama kad ta riba obitava u jako prljavim vodama na relativno malom prostoru bude i po nekoliko stotina da nekažem tisuća jedinki a nije dobra za jesti?
ja tebi nudim da upecas 6 riba za dva dana bas na ovakvom mestu . kao u ovom tvom citatu . na mestu gde ih ima hiljade na malom prostoru i moj kombinezon cu da ti dam da ne zagadis svoj u prljavoj moravskoj vodi . zato i ti moras da odvedes mene na identicno mesto po brojnosti salmonida da ti se revansiram . prihvatam da nemas nikakvu obavezu finansijsku prema meni upecao , ne upecao 6 salmonida
ako ti ni ovakvi uslovi ne odgovaraju , napisi sta ti odgovara i unapred pristajem jer sam 100% siguran da za dva dana neces upecati nista Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje mrene - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 21 EmptyUto 31 Okt 2017, 18:00

da dopunim prethodni post i da dam neka pojasnjenja da bi svi znali u cemu je ovde stvar ...

ja uopste ne sumnjam da je silvio dobar ribolovac ali mu u ovom slucaju to ne vredi nista . jednostavno ne poznaje reku i nece upecati nista osim par klencica pored obale ispod mere . morava nije klasicna musicarska voda i moravske ribe nisu musicarske ribe na kakve je vecina navikla . cak ni klena nije jednostavno upecati na 100m sirokoj reci . ja sam ulozio godine rada i truda na moravi da bi dosao u poziciju da ostvarujem rezultate . cak i ja se veoma cesto vratim sa vode bez ikakvog ulova i to je ono sta me motivise da isprobavam razne varijante koje konacno u nekom trenutku donose rezultat. mnogo ima faktora koji uticu na ulov na moravi . naravno da ja nisam astronaut i najbolji ribolovac na forumu . jednostavno znam sasvim solidno da pecam i odlicno se snalazim na svojoj reci . zato odgovorno tvrdim da neko ko ne poznaje reku ima gotovo nikakve sanse da nesto upeca bez obzira na znanje i iskustvo sa neretve . ali takodje sam siguran da cu upecati na neretvi za dva dana 6 salmonida pod uslovom da nije ociscena reka vec da postoji neka razumna riblja populacija.
salmonidi se mnogo jednostavnije hvataju musicarskom tehnikom . da se salmonidi hvataju u kolicinama kao mrena na moravi musicarenje nikada ne bi postalo opste popularno . drugi je sada problem sto su osim c&r revira sve salmonidne reke ociscene od ribe , pa se stvara privid da ih je tesko uloviti. kako da ulovis ono cega nema ?
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje mrene - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 21 EmptyUto 31 Okt 2017, 20:35

Čekajte, otkud Silvio-salmonidaš u ovoj temi? Laughing Izgleda da i on visoko ceni mušičarenje vrsta koje nisu "slovo A" mušičarske azbuke, iako tvrdi suprotno. Laughing

Izgleda da je rešen da pređe na dalje izučavanje našeg "bukvara" pa se upleo u temu o kojoj ne zna baš mnogo. Kao da ga kopkaju mrene, skobalji, bucovi...i ostale malo modernije stvari u ovom sportu. Dosadile mu pastrmke, baš kao i meni.

P.S.
Ja godišnje nabodem oko 1000 vrlo pristojnih salmonida, pa ga razumem. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje mrene - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje mrene   Mušičarenje mrene - Page 21 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje mrene
Nazad na vrh 
Strana 21 od 24Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: