Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Starac i More

Ići dole 
+3
Madjoni
Bogi
Ibro realistic flies
7 posters
AutorPoruka
Ibro realistic flies
Visitor
Ibro realistic flies


Broj poruka : 367
Godina : 58
Lokacija : Sweden
Datum upisa : 30.11.2008

Starac i More Empty
PočaljiNaslov: Starac i More   Starac i More EmptyPet 03 Apr 2009, 16:01

Starac i More ...



Kraj Marta u Scandinaviji je uvijek tradicionalno hladan, valjda nam tad zima hoce pokazati da josh ima zube te ih glanca kroz hiljade kristala
leda i snijega po putevima plazama i njivama. Kraj Marta je i vrijeme da se proba sreća i mušice za morsku pastrmku. Dosta je ko kažu
pokazivanja vezanja i hvaljenja mushica daj nam malo akcije, ko po naredbi svi nabrusheni i spremni za danashnji dan.
Putovanje je proshlo izvrsno ja i Nidze smo već pecali zajedno Riki je tu i nije tu uvijek tih kao i Jonas Nidžin kolega i fishing partner
Nadjosmo se kod Jonasa i ko na komandu poslije kraće stanke poubacivasmo stvari u Nidzin Volvo zauzesmo mjesta a sad pravac Helsinborg.
Gradić 200-njak kilometara daleko od nasheg grada, ovdje u Scandinaviji distance se bash i nemjere kao u ex Yugi, zamisli da danas
putujesh iz Beograda u Zagreb na pecanje ha,ha.Nakon 2-3 sata voznje polupraznim autoputom stigoshmo. Razmotashe se raznorazni sendvici i zamirisa termos kafa.Vjetar je bio ochajan zadnji izvjeshtaj 12m/s.Nikakve shanse nemamo da bacamo u vjetar valjda ce se
malo smiriti. Nakon dobre klope u top raspolozenju u neoprante vadarima produzishmo do duge plaze tu nas je chekao Mikael lokalni
guide .Pokaza nam teren i kako i gdje nakon tog izgubi se negdje...Njegov teren nismo mogli osvajati radi tog shto je vjetar duvao u
chelo te nashe mushice nebi otishle ni dva metra od nas,rjeshili smo da osvajamo jedan zaljev koji je sjedio u paralelnoj poziciji vjetru .Koristili smo metod malog pomjeranja tako da nakon svakog zabachaja napravish pazljivo korak dva napred.
Riba se i nije javljela bili smo u zoni oseke nakon tog poche nadolaziti plima a sa njom i riba.Prvo se javi Nidze hooooj evo je prva ali Bessa(chitaj pastrmka koja se vraca sa mrijesta nije kvalitetnog mesa a osim tog totalno neishranjena)Kod morskih pastrmki postoje
dva lokalna imena; Bessa i Blank . Blank je pastrmka koja zbog sticaja okolnosti nije ulazila u potoke na mrijest
te je tako u top formi.

Vjetar se smirio na nekih 8-9 metara u sekundi isuvishe jak za cheoni zabachaj nego se pomjerajuci namjeshtamo za zabachaj na
stranu.Pomislim na tren da je Djole Balashevic s nama u ovoj uzburkanoj vodi chija temperatura ne prelazi 4 stepena nebi nikad ni
bilo panonskog mornara. Taj dan nam je donio ipak mnogo radosti 8 bessa mnogo smijeha i promrzlih prstiju, nikad necu zaboraviti
shto Nidze na kraju doda Da je Hemingvej bio ovdje a ne na Kubi sigurno bi roman nazvao starčevo more valjda shto je danas sve podjsjećalo na zimu i starost.

Uglas se svi nasmijasmo išli smo kuci praznih ruku i promrzlih prstiju, ali vrućih srca da ćemo se opet sresti sa ljepoticom mora ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.l2dm.se
Ibro realistic flies
Visitor
Ibro realistic flies


Broj poruka : 367
Godina : 58
Lokacija : Sweden
Datum upisa : 30.11.2008

Starac i More Empty
PočaljiNaslov: Re: Starac i More   Starac i More EmptyPet 03 Apr 2009, 16:08

Ja sam u ovom danu bio samo fotograf i nisam baš mnogo pecao,na slikama Nidže ,Jonas i Riki ...

Starac i More 120

Starac i More 217

Starac i More 316

Starac i More 416

Starac i More 516

Starac i More 613

Starac i More 716
Nazad na vrh Ići dole
http://www.l2dm.se
Bogi
Guide
Guide
Bogi


Broj poruka : 2297
Datum upisa : 29.04.2008

Starac i More Empty
PočaljiNaslov: Re: Starac i More   Starac i More EmptyPet 03 Apr 2009, 16:10

Veliki pozdrav za Ibra, vidim da je bilo lepo i pored promrzlih prstiju...........
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Starac i More Empty
PočaljiNaslov: Re: Starac i More   Starac i More EmptyPet 03 Apr 2009, 18:48

Originalna i priča!

Bravo Ibro skocko sampion 1 dobar post
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Starac i More Empty
PočaljiNaslov: Re: Starac i More   Starac i More EmptyPet 03 Apr 2009, 19:01

Ibro realistic flies ::
Starchevo More ...

Kraj Marta u Scandinaviji je uvijek tradicionalno hladan, valjda nam tad zima hoce pokazati da josh ima zube te ih glanca kroz hiljade kristala
leda i snijega po putevima plazama i njivama. ...



Veliki come back, našeg uvaženog Ibra .... u njegovo stilu .... Bravooo Bravooo Bravooo

P.S. Nadamo se da ćeš sada imati malo više vremena da se posvetiš i nama na forumu i da nam ispičaš nešto i o snimljenom igranom filmu ,
a čiji su junaci tvoje fantastične mušice ...
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Ibro realistic flies
Visitor
Ibro realistic flies


Broj poruka : 367
Godina : 58
Lokacija : Sweden
Datum upisa : 30.11.2008

Starac i More Empty
PočaljiNaslov: Re: Starac i More   Starac i More EmptySub 04 Apr 2009, 08:21

Tajne pastrmke
(Salmo-Trutta)



Starac i More 22_gen10


Prvo da se od srca zahvalim na lijepim rijechima,Text o ribolovu na moru sam napisao jer sam obećao geni da cu se ukljuchiti shto
prije mognem aktivnije, bolest me omela te sam umjesto za dva text postavio nakon 4 dana,ali nadam se da cete imati razumjevanja
za to.Kad bi me neko upitao zashto pishesh na ovom forumu rekao bi mu da to radim iz ljubavi prema ribolovu a samim tim i ljudima
koji vole i cijene ovaj plemeniti hobi.Na ovom forumu sam nashao komad sebe te stvarno uzivam chitajuci i gledajuci super kreacije
nekih mi dragih ljudi i nauchim uvjek neshto novo a to je razlog zivljenja.Upravo to neshto novo bih da sad prenesem na ovaj forum
za ljude koji znaju da uzivaju u ponavljanju gradiva za one druge da nauche neshto novo.Pastrmka je tema ove priche a za to postoje
dva razloga prvi je nastavak price oko starchevog mora a druga je ta pricha koju je gene pogurao oko mojih mushica u
filmu Gentlemannafisken(u slobodnom prevodu riba pazljivih ljudi)Ali o filmu iduci put,sad par rijechi o gospodji pastrmki ribi koja je zahvaljujuci Engleskoj imperiji zavladala globusom od Andi Do Australije.Malo ljudi pak zna da pastrmka ima i
jednu veliku tajnu i plivajuci primjer fenomena prirode.

Mozda kad chovjek chita ovaj text pomisli jeli ovaj Ibro od silnih temperatura shto ih je ovih dana imao i antibiotika izludio,pa ja
imam potocharu u mom potoku hiljadu godina nishta narochito,ipak grijeshite,pastrmka i ta mala potochara i ona velika koje smo mi
lovili u Helsinborgu ima svoju tajnu koja se zove da je to ista riba.Bila ona od dva pedlja ili 20kg opet je to ista riba.Pastrmka je
chudo prirode jer se tu desilo neshto shto je mene fascinirtalo kad sam to prvi put chuo .Naime sve pastrmke osim morske
su genetska rezerva.Ako se shta desi morskoj pastrmci automatski bi se potochare pochele pushtati ka moru da zamjene
izumiruce morske,nakon nekoliko generacija porasle bi do te velichine i kao i danashnje pastrmke vracale se u potoke na mrijest.
Mozda zbog svoje izuzetne flexibilnosti ova riba i jest zauzela sve kontinente i sad na nashu radost kao biseri iz shkoljki krasi nashe
potoke rijeke i jezera i mora.

Iduci put pecat ćemo sa Martin Falklindom i njegovim tj mojim junacima ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.l2dm.se
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Starac i More Empty
PočaljiNaslov: Re: Starac i More   Starac i More EmptyNed 05 Apr 2009, 14:31

Ibro...

Hvala, što nas sa ovog foruma na taj način doživljavaš ... Želim ti brzo ozdravljenje i što skorije nove avanture ...


Jedva čekamo da nam ispričaš neke pojedinosti i o samoj ideji o pravljenju filma , odakle ti u čitavoj priči u tom filmu i kako si ti sve to doživio ...

WELCOME cestitam
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Ibro realistic flies
Visitor
Ibro realistic flies


Broj poruka : 367
Godina : 58
Lokacija : Sweden
Datum upisa : 30.11.2008

Starac i More Empty
PočaljiNaslov: Re: Starac i More   Starac i More EmptyUto 07 Apr 2009, 16:17

Bilo je negdje oko 2 pm kad mi je mobil zazvonio bash sam sjedio kod svog prijatelja i poslovnog parntera Davida...

- Halo..... ovdje Martin Faklind iz "Fiske Journala"
- Ja znam ti glas Martin ..... shta ima, kako je sve ?
- Znash ako mozesh da odesh do Thomasa vecheras bi trebali da se sretnemo...
- OK Martin, nema frke otici cu do Thomija

Par sekundi nakon shto sam spustio slushalicu zvoni mobilni opet Ovdje Thomas chulo se sa druge strane
- Obuci neshto na tachkice I dodji do mene oko 17 sati idemo na premijeru filma pozvan si kao "VIP"
- Ok Thomi, bicu dole oko 17 sati ...
Pozdravio sam se sa Davidom I odfurao kuci da barem koliko toliko nadjem shta za obuci sem tog mislio sam da dam martinu poklon nisam
mogao na premijeru filma shto kazu mashuci rukama.
Kao po obichaju nisam mogao da nadjem nishta specijalno od odjece ali sam uspio uramiti jednu art mushicu i navrat nanos stumblati se ka
"Stjernos" radnji ...
Dole u prodavaonici su me vec chekali svi spremljeni u odjela sa nekim tachkastim motivima, Soni je chak i farbao svoje cipele u tachkice.
Na prijemu ludnica negdje oko 700 zvanica od tog najmanje pola vrlo vazna imena medija .
Dosta ih poznajem svi su se pozdravljali sa mnom i nestajali u brujajucoj masi.

Najzad odpoche i film fantastichna pricha o Pastrmki, sa izuzetno kvalitetnim HD slikama ..
Na kraju prvog dijela Martin izidje na pozornicu i poche se zahvaljivati ljudima koji su doprinijeli stvaranju filma poslije poduzeg spiska prozva
i moje ime ustah i spot light koja se obrushi na mene skorom me zaslijepi, mahnuo sam i sjeo bio sam zbunjen cijelim dogadjajem.
Nakon kratke pauze poche drugi dio a sa njim i scena gdje Martin govori o stadijima Jednodnevki koristeci moje Mushice koje su na velikom
ekranu izgledale predivno. Poslije su pecali i upecali par pastrmki bash na te mushice.
Kraj filma sam dochekao josh zbunjeno zatim slikanja i chestitke, trebalo mi je par dana da shvatim da je to doista istina i da moje mushice
lete oko svijeta kao Golubica od Harija Mata Harija, ni ja svoje mushice nikad necu stici ali sam se bar svijeta divnog nagledao

Kraj
Nazad na vrh Ići dole
http://www.l2dm.se
Cakan
Admin
Admin
Cakan


Broj poruka : 1927
Godina : 51
Datum upisa : 28.05.2008

Starac i More Empty
PočaljiNaslov: Re: Starac i More   Starac i More EmptyUto 07 Apr 2009, 16:23

Sa nestrpljenjem cekam da nabavim gore navedeni film.. dobar post cestitam
Nazad na vrh Ići dole
Ibro realistic flies
Visitor
Ibro realistic flies


Broj poruka : 367
Godina : 58
Lokacija : Sweden
Datum upisa : 30.11.2008

Starac i More Empty
PočaljiNaslov: Re: Starac i More   Starac i More EmptyUto 07 Apr 2009, 16:25

Drushtvo ispred pozornice , pred pocetak filma:

Starac i More 121

Ovako to izgleda sa crvenim tepihom i horom ispred vrata.Jako staro pozorishte i jedan od prvih teatara u Geteborgu

Starac i More 218

Ja i producent filma ...

Starac i More 317

Ja i Martin Faklind ...

Starac i More 417

Ja i Jonas pro team Loomis i gazda edge foruma

Starac i More 517

Trenutak kad je Martin Izashao sa Marijom na binu da se zahvali

Starac i More 614

Iza Martina na bini se nalaze najjacha imena u Shvedskoj i shire

Starac i More 813

Ovako izgleda teatar...

Starac i More 912
Nazad na vrh Ići dole
http://www.l2dm.se
Tolefly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2011'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2011'
Tolefly


Broj poruka : 896
Godina : 51
Lokacija : Štrpce - Kosovo i Metohija
Datum upisa : 02.12.2008

Starac i More Empty
PočaljiNaslov: Re: Starac i More   Starac i More EmptyUto 07 Apr 2009, 16:29

Sve cestitke majstore , tebi je i mesto u samom vrhu FF. Bravooo Bravooo Bravooo :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Starac i More Empty
PočaljiNaslov: Re: Starac i More   Starac i More EmptyUto 07 Apr 2009, 18:44

Tvoje muve su prava umjetnost ... neka zato lete po cijelom svijetu i pričaju najljepše priče koje si ti ponio u uspomenama ...

cestitam :ziveli : WELCOME


Poslednji izmenio Murino dana Pet 15 Apr 2011, 15:17, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
RadeZamora
Visitor
RadeZamora


Broj poruka : 305
Godina : 70
Lokacija : Novo Selo- zapadnomoravsko
Datum upisa : 06.02.2011

Starac i More Empty
PočaljiNaslov: Re: Starac i More   Starac i More EmptyPet 15 Apr 2011, 10:45

Kazu da muskarci nikad ne placu.Evo ja to Ibrovo uzbudjenje , koje nam je ovako preneo, duboko dozivljavam. Treba biti iskren i istrajan u ono usta verujes.Bravo ,starce koji si tako samo u ocima nekih, uvek si mlad sa nama musicarima.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Starac i More Empty
PočaljiNaslov: Re: Starac i More   Starac i More Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Starac i More
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Starac i more

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Saltwater fly fishing-
Skoči na: