Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje klena suvim mušicama

Ići dole 
+97
BojanGM
Djomla
Thebane
Moravica fly
Mare035
Big Bad Wolf
Pishta
Mihailo Erovic
Milan_klenaros
Radojica-pop
Zarkotekica
ErnestTatar
NB.Geronimo
Peja
Renafly
Alp
Mijalko
Platipus2000
Sale
NMilanovic
Mohiko
Dragan Tasic
Pedja GM
MaxFly
Flya
Emporio Djuzini
Micko Nis
Ivants
NemaNja95
Jb.tm.Ro
Sale guitar
Predrag
Hypuris
Gegula
Bahat
Nikolats
Bahus
Zeljko80
MarkoTimokRiver
Mackey
Rade Mistopoljac
Milantaa
RadeZamora
Raka Hardy
Ogi
Sokre
Vjeko
Zvezdan
Fly Daddy
Sasa D
KobraKV
Djomla-BL
Oholi2
Falco
Nesha
Lale
Mediteran
Vladan_Nis
Durlanac
SnikS
Saleja
Musicar
Acter fly
Tomos rider
Mafke
Fly Carpenter
Peka
Crni
Pex
Gledni007
Fićo
Nemanja79
Masic
Ivica-fider
ShoneFly
Omar
Murino
Markovic
Bojovic Danijel
NikolaCG
Pedja
Jocko
Bugitrs
Ersin
Brankoogi
Saležupa
Madjoni
Razbojnik_93
Mr.Zacoola
Ervin-Eko
Cicvara
Lepenac
Mixmaster
Sasats
Oholi
Acapapec
Darko
101 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 53 ... 57  Sledeći
AutorPoruka
Masic
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2013'
Masic


Broj poruka : 987
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 04.05.2008

Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena suvim mušicama   Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 EmptyNed 22 Sep 2013, 14:39

Odlican Ivane ( kao i uvek) ..Juce na J.Moravi,u popodnevnim satima (iako malo zamucena kod Vr.Banje..),klenovi do 400-500 gr. na bambulu sa oranz guzom na vel#8 sa kracim vratom..Uzimali su na duzu voznju..i to ne agresivno,samo usisavanje..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vestackemusice.com
Mohiko
Guide
Guide
Mohiko


Broj poruka : 550
Godina : 46
Lokacija : Zvornik
Datum upisa : 11.08.2012

Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena suvim mušicama   Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 EmptyPon 23 Sep 2013, 07:40

Bravo Mix odličan klen a i fotka cool photos 
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena suvim mušicama   Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 EmptyPet 04 Okt 2013, 11:23

Zarkotekica ::
NMilanovic ::

....
..
.

[/i][/color]
Pozz koje musice si probao ovih dana na Toplici i koje su ti se pokazale uspesno lovne
Ma Toplica je specificna voda i izuzetno je zahtevna zbog drugih stvari. Ali generalno ne trazi nikakve specificne musice da bi ti klen "udarao", ako sve ostale aspekte ribolova (koji su 15 puta bitniji) na njoj odradis kako treba riba ce ti udarati na bilo koju klendjisku muvu.
Ostalo su samo finese.... Sta ga bolje privlaci tog dana ili na tom delu reke (pa se manje puta "okrene"/predomisli) sta lakse srkne sa povrsine itd.

I to je stvarno tako ja koristim sve musice koje sam postovao + jos neke (ali ciljano za razlicite situacije) i uopste ne mora da znaci da su one bas tebi nesto sto ce se najbolje pokazati.

Mi najcesce idemo u ribolov po dvoje, troje... i svi pecamo najcesce na potpuno razlicite musice - to ti nije presudno i nemoj da te to opterecuje u opste.

Imas na kraju 44 strane (tema suve musice za klena) 2 moje musice - krstio sam ih ".. Klasika .." one uvek rade!
Tu je i jedna koju sam nazvao ".. Prostiš ..
(forsiram je u nekim senkama u mirnijoj vodi - bukvalno cekam klena da naidje itd. ali ga retko u takvoj situaciji zaobilaze - ni on ti nije neophodan)

Ja volim da mi musica pliva i posle 10 uhvacena klena. Tu je elk majka pa ja licno ove dve najduze drzim u vodi.
Strana 45 negde na sredini - krstio sam ih ".. Prakticna .. i .. Ubica .."

I to ti je sasvim dosta.
Ponesi jos bambulajku na #14 i neku u broju #12 i #10 (za sumrak ili kad snimis nekog lepog glavoju).
Smotaj nekog sitnog mrava - ako naidjes na rojenje ovih dana i to je to.

Pozzzzzz!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Zarkotekica
Visitor
Zarkotekica


Broj poruka : 349
Datum upisa : 07.09.2013

Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena suvim mušicama   Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 EmptyPet 04 Okt 2013, 14:03

[quote="Nemanja79"]
Dodjoh do kompa pa da ubacim koju fotku sa Mlave kod Pozarevca.
Dva izlazaka na vodu od po 2-3 sata i fantastican ribolov. Rečica mala i puna klenova.

Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Z1jd


Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Tj2c


Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 P3mu


Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 6a9g


Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Oikj


Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Eem3


Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 6xz8


Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Sgh1



I tako, ribolov vrlo dobar. Prvog dana crna bambula 12, drugog dana osa bambula 12.
BISTRO kolegama.
[/quo
bravo ovi u mrezici su svi preko mere kapitalni primerci jel tako
Nazad na vrh Ići dole
MaxFly
Visitor
MaxFly


Broj poruka : 297
Godina : 44
Lokacija : Villach,Östereich
Datum upisa : 01.01.2011

Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena suvim mušicama   Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 EmptyPet 04 Okt 2013, 15:11

Opet mreža puna sitnih klenova..
Kada bi svi pecali kao ti ta reka bi za kratko vreme ostala bez klenova.
Ako ti je fantastičan ribolov nositi kući onakve sitna klenove,nemoj molim te to deliti sa nama..
Nazad na vrh Ići dole
Nemanja79
Visitor
Nemanja79


Broj poruka : 129
Godina : 45
Lokacija : Niš
Datum upisa : 08.03.2009

Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena suvim mušicama   Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 EmptyPet 04 Okt 2013, 17:13

Svi uhvaceni klenovi su bili u meri, cak sta vise nije bilo manjeg od +30.
Toliko od mene.
Nazad na vrh Ići dole
MaxFly
Visitor
MaxFly


Broj poruka : 297
Godina : 44
Lokacija : Villach,Östereich
Datum upisa : 01.01.2011

Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena suvim mušicama   Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 EmptyPet 04 Okt 2013, 17:20

Ako su oni u mreži u meri onda se izvinjavam.

Ne znam samo gde ste vi učili računati!!!
Nazad na vrh Ići dole
Zarkotekica
Visitor
Zarkotekica


Broj poruka : 349
Datum upisa : 07.09.2013

Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena suvim mušicama   Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 EmptyPet 04 Okt 2013, 18:30

Ovaj prcko pored ovog lepog gospodina van mreze nema ni 15 cm
Nazad na vrh Ići dole
MaxFly
Visitor
MaxFly


Broj poruka : 297
Godina : 44
Lokacija : Villach,Östereich
Datum upisa : 01.01.2011

Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena suvim mušicama   Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 EmptyPet 04 Okt 2013, 18:36

Alo...tebi izgleda nisu jasne neke stvari.
Za tog klena pored štapa skidam kapu..cestitam 
Ja sam rekao za ove u mreži,em ih je previše za poneti em su većina sitni.
Ako je tebi taj ulov nešto sa čim treba da se dičiš onda opet izvini,nisam te prepoznao!
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena suvim mušicama   Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 EmptySub 05 Okt 2013, 00:48

Zarkotekica ::
Ovaj prcko pored ovog lepog gospodina van mreze nema ni 15 cm
Mozda mu velika pluta i halter ha ha ha ha 
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena suvim mušicama   Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 EmptySub 05 Okt 2013, 09:03

Mislim da taj klen nije ispod mere. To je onsj dobro poznati efekat samo kontra. Da je taj manji klen ppostavljen bliže objektivu izgledao bi kao kilaš. Takođe, na slikama nigde ne vidim više od 10 klenova. Sve je po propisima i srbijanskim mušičarskim običajima.
Nazad na vrh Ići dole
MaxFly
Visitor
MaxFly


Broj poruka : 297
Godina : 44
Lokacija : Villach,Östereich
Datum upisa : 01.01.2011

Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena suvim mušicama   Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 EmptySub 05 Okt 2013, 09:17

Nisam ja ništa  rekao za te klenove van mreže,problem su ovi u mreži..
Ma nisi ustvari ni oni problem...Ako je njemu to ulov za ponos onda blago njemu...
Nazad na vrh Ići dole
NMilanovic
Guide
Guide
NMilanovic


Broj poruka : 2245
Godina : 45
Lokacija : Sve redje uz vodu..
Datum upisa : 13.04.2011

Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena suvim mušicama   Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 EmptySub 05 Okt 2013, 10:54

Bre... Meni ovo deluje kao lep izvestaj sa male recice. Mislim da su klenovi i u meri i u propisnom broju.

Momka ne poznajem ali cesto postuje bas lepe izvestaje sa voda koje posecuje kao i ulove. Sto je jako korisno.
Mislim da toga ima malo na forumu pa mesto kritika hvatajte stapove u ruke, foto aparat u djep pa podelite i vi nesto slicno sa nama.
(za to treba malo i truda a i volje - pa se meni cini da je svaki izvestaj za pohvalu)

Unapred se radujem i vasim izvestajima - nadam se uz adekvatan prikaz mnogo boljih ulova. Pozzzz!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
MaxFly
Visitor
MaxFly


Broj poruka : 297
Godina : 44
Lokacija : Villach,Östereich
Datum upisa : 01.01.2011

Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena suvim mušicama   Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 EmptySub 05 Okt 2013, 15:58

Njegovi izveštaji sa reka su(po mom kriterijumu) obična glupost.
Postavi par slika reke i par mrtvih riba i onda dole ispiše hvalospev o tome kako ga je neko naučio da peca na bambulu.Ufffff 
Postavi i neki klip kako stoji u plićaku i nešto priča..
Ništa korisno iz tih njegovih "izveštaja sa reke".
A najmanje,većinu ljudi ovde interesuje kako je neko potrpao u mrežu sitnu ribu.
Na prvom postu se pohvalio kako je uhvatio nekoliko klenova(većinom sitnih)da bi se kasnije pravdao da je tek od skora počeo ponovo da mušičari pa nije znao za neka nova pravila.


Mix napisa da je sve po srbijanskim mušičarskim običajima...ružni nam običaji!!help 1
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena suvim mušicama   Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 EmptySub 05 Okt 2013, 20:32

Maxfly, svaki iskreni mušičarski izveštaj je zanimljiv. Slike reke i mesta na kojima je ostvaren ulov su vrlo važne i korisne onima koji bi da prošetaju u tom smeru. Slike riba su takođe dobra ilustracija čega u nekoj vodi ima. Da li su ribe na slici mrtve ili žive, za ovakav izveštaj je svejedno. Običaj ribolovca, koji nam je napisao tekst i prikazao slike, da zadrži ili baci svoj ulov, nevažan je u svim temama osim onih koje se bave postupkom sa ribom.

P.S.
Izveštaj sa Mlave je napisao Nemanja79, a ne Žarkotekica. Ovaj drugi je samo kopirao njegov post i dodao kritike na račun veličine zadržanih klenčića. Čini mi se da ih je Maxfly pomešao.Laughing 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena suvim mušicama   Mušičarenje klena suvim mušicama - Page 50 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje klena suvim mušicama
Nazad na vrh 
Strana 50 od 57Idi na stranu : Prethodni  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 53 ... 57  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje klena-
Skoči na: