Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje (bucova) na Dunavu

Ići dole 
+13
Sasa D
Acapapec
Brankoogi
Saležupa
Radojica-pop
Mr.Zacoola
Goran R
Murino
Madjoni
Ervin-Eko
Hypuris
Zvezdan
Djorovic
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 EmptyČet 16 Sep 2010, 14:36

Ma nije ni bitno!
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 EmptyČet 16 Sep 2010, 15:51

Zvezdan ::
Ma nije ni bitno!


Bitno je , naravno da je bitno !!!
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 EmptyPet 17 Sep 2010, 06:53

Ma meni je to smešno,nažalost nemam skener da postavim kompletan članak!Ali ko živi u Srbiji i kupuje ove novine može sam da se uveri!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 EmptyPet 17 Sep 2010, 08:23

Zvezdan ::
Ma meni je to smešno,nažalost nemam skener da postavim kompletan članak!Ali ko živi u Srbiji i kupuje ove novine može sam da se uveri!

Zvezdane, otkad mi se pokvario skener, fotografišem slike, štampane tekstove i slične stvari. Može da ispadne dobro, kao sa skenera. Slikaj...
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 EmptyPet 17 Sep 2010, 09:14

Koga ne mrzi da čita, evo teksta iz "Ribolova"!Delovi koji su označeni hemijskom olovkom preuzeti su iz teksta o strimerima sa ovog sajta!Da je autor kontaktirao administraciju sajta i tražio njihovo odobrenje da iskoristi,parafrazira,citira delove teksta bez moje saglasnosti,opet ne bih imao ništa protiv!Tekst je pisan za sajt i nemam nikakvih problema da se koristi ako je administracija upoznata,sa ovakvim zloupotrebama je ipak malo drugačije!Ipak,satisfakcija mi je da je tekst iskorišćen za nečije potrebe,pa bilo to i na ovakav način!Ne bih dalje ulazio u ovu problematiku,za mene je ovo završena priča!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 EmptyPet 17 Sep 2010, 09:15

...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 EmptyPet 17 Sep 2010, 10:03

Zaboravih da ubacim ovaj poslednji,najzanimljiviji deo koji je doslovce prepisan sa sajta!Ironija je što se u duhu teksta koncept veštine ruku odnosi na umeće ribolovca da manipuliše mušičarskom strunom,štapom i potezankom,dok pomenuti autor u svom tekstu opisuje ribolov strimerima varaličarskim metodama!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Murino
Admin
Admin
Murino


Broj poruka : 31734
Datum upisa : 26.04.2008

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 EmptyPet 17 Sep 2010, 17:29

Zvezdane !

Možeš li nekako skenirati i fotografiju autora ovog "teksta" u Ribolovu, da ga vidimo .. pa ako je član ovog foruma
možda bude imao nešto da kaže i u svojoj odbrani !

Da li slučajno znaš ime tog čovjeka , odnosno da li mu je ovo ime u Ribolovu ili pseudonim ?

Što se tiče autorskih prava, ona se tiču naravno i ove stranice i Musicarenje.net će ih žestoko braniti !
Da je preuzet tekst, ali autorizovan ili sa navodjenjem izvora ...pa i bez znanja administrcije, ne bi bilo nikakvih problema

MEDJUTIM , OVAKO NE IDE ....

Evo izvornog teksta na web linku Musicarenje.net za poredjenje :


STRIMERI



Poslednji put izmenio Murino dana Sub 18 Sep 2010, 20:49, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 EmptyPet 17 Sep 2010, 18:00

Neka druže,nema potrebe da idemo dalje od ovoga!

Ako je čovek... sam će se javiti!
Nazad na vrh Ići dole
Balta
Fly fisherman
Fly fisherman



Broj poruka : 99
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 EmptyČet 23 Sep 2010, 13:12

Zvezdan ::
Ne bih da grešim dušu,uzrok ovog mog pisanja je tekst u srpskim ribolovnim novinama "Ribolov" koji je potpisao Ivan Mujović,mislim da je prema fotografijama to kolega koji je otvorio ovaj topic,a u kome se doslovno prepisuju određeni pasusi iz teksta o strimerima koje je napisala moja malenkost!Nisam neko zakeralo,i ovakve stvari mi deluju banalno,ali ako je autor pomenutog teksta imao najbolje namere,mogao je da određene pasuse u svom tekstu navede kao preuzete delove o strimerima sa ovog foruma!Tako bi ispoštovao i autorsku slobodu i administraciju ovog sajta!
Čitam ovo ne mogu da verujem...vala baš si neko zakeralo, kvariš ovu temu (otvorite negde neku drugo o mažnjavanju i korišćenju tuđih dela i spisa) ako je se kao autor potpisao Ivan Mujović njega i traži ovaj koji je pokrenuo temu se preziva Djorović hahahahahah
A sve tekstove u Srpskim ribolovnim novinama "Ribolov" uredjuje uredništvo po njihovoj zamisli pa bi stoga trebalo njima i da se obratiš oni uredjuju, krate, izbacuju višak, koriste svoj rečnik i znanje i ceo tekst doslovce napišu nekim svojim rečnikom, a ne autorovim. Svedok sam mnogih takvih tekstova i sam sam ih nekad pisao za ribolov, ja napišem, a oni to doslovce objave upotrebom nekih svojih reči i bukvalno njihovim rečnikom, kako oni misle da treba. Tako da bi trebalo da uputiš izvinjenje Djoroviću.
Znači časopis "Ribolov" ti krade tvoje beleške u pisanoj formi koja je napisala tvoja malenkost.
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 EmptyČet 23 Sep 2010, 14:29

"Ne bih da grešim dušu,uzrok ovog mog pisanja je tekst u srpskim ribolovnim novinama "Ribolov" koji je potpisao Ivan Mujović,
mislim da je prema fotografijama to kolega koji je otvorio ovaj topic"

Ovo sam napisao i pogrešio!

Đorovića sam inkriminisao i ovim putem mu se javno izvinjavam!
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 EmptyČet 23 Sep 2010, 18:16

Već sam se jednom izvinio Đoroviću,i činim to još jednom,reč je o nesporazumu!

Administracija ovog sajta nema nikakve veze sa ovim što se dešavalo posednjih nedelju dana...

Još jednom kažem da sam pogrešio!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 EmptyČet 23 Sep 2010, 20:58

Dobro, prepisali ljudi, nije strašno. Imaju od koga da prepisuju. Zvezdan bi trebalo da se ponosi time.
Jedan od najvećih komplimenata za ribolovca je kada mu drugi kradu i prisvajaju reči, dela i znanje.

Nego, gde su ti dunavski bucovi ovih dana?
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 EmptyPet 24 Sep 2010, 06:45

Ma ništa brate,ubijaju ovi sa elektrane,čas mala,čas velika voda!Nikad gora druga polovina godine za njega!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje (bucova) na Dunavu   Mušičarenje (bucova) na Dunavu - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje (bucova) na Dunavu
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: