Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih )

Ići dole 
+52
Mare035
Mihailo Erovic
Clavis
Mohiko
Zarkotekica
Renafly
SnikS
Bahus
Marinko81
Damirt82
Bahat
Raka Hardy
ZmajodBosne
Musicar
Zlatko Fly
Milosh85
Haris
Mafke
RadeZamora
NB.Geronimo
Saleja
Fićo
Lale
Durlanac
Crni
Ivica R.
Strashni
Ogi
Murino
Jocko
Keno
Zvezdan
Cakan
Cicvara
Nemanja79
Mungos
Antares
Sasats
Acapapec
Mixmaster
Dragan Tasic
Oholi
Goran R
Brankoogi
Ervin-Eko
NikolaCG
Saležupa
Madjoni
Bogdan
Mr.Zacoola
MM
Sasa D
56 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 19  Sledeći
AutorPoruka
Cicvara
Guide
Guide
Cicvara


Broj poruka : 704
Lokacija : Lešnica
Datum upisa : 10.11.2008

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih )   Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 EmptyPon 04 Jan 2010, 08:39

-Ovo je tema alternativni materijali i Dragane svaka čast, samo nastavi , a nije tema da li su bolji il lošiji već šta se može iskoristiti, ako nema tog
famoznog orginala, a koliko se ja ruzumem u hemiju,formule nekih materijala su iste i u Ameriki i u Afriki i ovde kod nas.

Saša Dašić je odlično započeo temu i nemojte je kvariti, nek ostane orginalna.
Nazad na vrh Ići dole
Cakan
Admin
Admin
Cakan


Broj poruka : 1927
Godina : 51
Datum upisa : 28.05.2008

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih )   Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 EmptyPon 04 Jan 2010, 10:48

Cicvara ::
-Ovo je tema alternativni materijali i Dragane svaka čast, samo nastavi , a nije tema da li su bolji il lošiji već šta se može iskoristiti,
ako nema tog famoznog orginala, a koliko se ja ruzumem u hemiju,formule nekih materijala su iste i u Ameriki i u Afriki i ovde kod nas.
Saša Dašić je odlično započeo temu i nemojte je kvariti, nek ostane orginalna.

Tema je stvarno odlicna (kolega Cicvara je stvarno lepo opisao)....i ovo je jedini način da se upoznaju i alterativni materijali koji delimicno ili potpuno
menjaju originale...Uglavnom sve je krenulo od alternative...to jest dosetljivi trgovci su kroz male izmene, debljine i boja uglavnom naznacili da je taj
materijal specifican na neki nacin za musicarenje...

Ne tvrdim da firmirane stvari nisu bolje...ali ima toliko alternativne stvari koje dosta dobro mogu da posluze...
Ovakve teme postoje i na zapadu gde su standardi daleko bolji nego kod nas...ali svejedno su jako rado posecene od svih korisnika kako pocetnika
tako i da nazovem majstora...

Zato bih sve korisnike ovog foruma zamolio da okace sve moguce alternative koje po njima vrede i daju rezultate....i na samom kraju.......svako moze
odluciti sta mu je lakse nabaviti ili daje bolje rezultate...ili otvoriti novu temu gde ce da potrazi misljenje nekoga ko je vec koristio takav materijal...

Pozz Cakan
Nazad na vrh Ići dole
Acapapec
Guide
Guide
Acapapec


Broj poruka : 1246
Godina : 46
Lokacija : Grdelica
Datum upisa : 22.02.2009

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih )   Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 EmptyPon 04 Jan 2010, 11:47

Ni po koju cenu nemoj prekidati Placko
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih )   Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 EmptyPon 04 Jan 2010, 12:29

U ovom fantastičnom policelonu su bile papuče. Dete dobilo obuću, a tata obilje materijala.

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Foamjo
Nazad na vrh Ići dole
Dragan Tasic
Guide
Guide
Dragan Tasic


Broj poruka : 921
Godina : 63
Lokacija : Niš
Datum upisa : 24.12.2009

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih )   Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 EmptyPon 04 Jan 2010, 23:09

Ovo sam slikao iz Cabelesovog kataloga..

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Ws5zr8

Onaj prikazani alternativni mi ne izgleda mnogo losije

A ovo je iz kataloga Rudija Hegera..

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 10z7l1l

A ovo sam kupio u Požarevcu za oko 200 dinara...

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 155nfvc
Nazad na vrh Ići dole
Dragan Tasic
Guide
Guide
Dragan Tasic


Broj poruka : 921
Godina : 63
Lokacija : Niš
Datum upisa : 24.12.2009

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih )   Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 EmptyPon 04 Jan 2010, 23:18

Ovo iz Cabelovasog kataloga video sam danas u "Kalči", u prodavnici stofova.
Ima i sa dužom umetnim krznom, u više boja, pa i crno i snežno belo i crveno.

Mogu misliti kako bi ispali strimeri za štuku ili peševi sa odredjenim farbanjem. Metar ovog umetnog krzna je skup ...
/izmedju 1700 i 2000 dinara/, ali npr. traka širine 10 cm duzine 1m bi koštala 170 dinara.


Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 25hh9ps
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdan
Guide
Guide
Zvezdan


Broj poruka : 561
Godina : 45
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 22.06.2009

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih )   Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 EmptyUto 05 Jan 2010, 07:46

I ja sam veliki ljubitelj alternativnih materijala,na njima sam i naučio prve vezačke korake!

U današnje vreme i Kineske prodavnice su dobar izvor solidnih materijala!

Ima tu dosta bofla ,ali se može pronaći i dobar komad materijala za male pare!

Evo šta sam iskopao pre nekoliko dana u lokalnoj radnji,grejači za uši koji sadrže ovaj beli sintetički materijal
koji je idealan za male strimerčiće,i farbano zečije krzno u vidu nekakvih kićanki!


Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Kinez1

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Kinez2
Nazad na vrh Ići dole
Dragan Tasic
Guide
Guide
Dragan Tasic


Broj poruka : 921
Godina : 63
Lokacija : Niš
Datum upisa : 24.12.2009

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih )   Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 EmptyUto 05 Jan 2010, 22:12

Kako napraviti dabing.To verovatno vec znaju svi malo iskusniji vezaci, ali evo zbog mladjih. potreban vam je stari mikser za mlevenje kafe u zrnu.
Dalje je sve lako. Razne materijale, vunice moher, sintetiku i td. iscupkate prstima i ubacujete u mikser.Ako zelite dodate dlake od raznih zivotinja,
najcesce zec / podlaka - nezni dabing, celo, usi, sape -ostriji/ najbolje divlji zec. To se radi i sa podlakom i dlakom drugih zivotinja.

Zatvorite mikser, ukljucite ga i za nekoliko sekundi imate gotov dabing.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan Tasic
Guide
Guide
Dragan Tasic


Broj poruka : 921
Godina : 63
Lokacija : Niš
Datum upisa : 24.12.2009

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih )   Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 EmptyUto 05 Jan 2010, 22:23

To otprilike ovako izgleda...

Ako želite da svetluca dodajte malo naseckanog Fleshabou, a ako nemate moze poslužiti i ovo pink klupko,
čija je osnova umotana u dve niti ovog svetlucavog materijala...

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 2j8kk7

Dakako, sada je u prodaji sva sila orginalnog kvalitetnog dabinga, ali znam da mnogi vezači rade i ovako - baš svoj.

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 T6frb7
Nazad na vrh Ići dole
Dragan Tasic
Guide
Guide
Dragan Tasic


Broj poruka : 921
Godina : 63
Lokacija : Niš
Datum upisa : 24.12.2009

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih )   Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 EmptyUto 05 Jan 2010, 23:06

Ja sam pre desetak godina, u jednom predstavnistvu firme /Vojvodjanske/ za izradu tepiha, u Nišu,
dobio desetak kataloga sa uzorcima boja /devet sam poklonio/. Evo kako to izgleda

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 2hhg8dk

Sa ovim smo vezali krila, radili tela, vezali malene čvoriće pa potapali u vruću vodu da se ukovrdža, i šta ti još ne.
Ali kada sam dosao do ove kike /sa decje tapiserije sto se na okruglom ramu kaci na zid, koja je snezno bela i prozirna,
pojedina tela musica radim od toga. Farbao sam zajedno sa skalpovima pa vadio postepeno /time sam dobijao razlicite
nijanse jedne boje/, stavljao u Pikrinsku kiselinu - kada je trebala zuta, i posle vrlo lako odvajao onoliko niti koliko mi je
potrebno za izradu muve. Moze i za pletene, a dobra stvar je sto ne menja boju u vodi.

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 23jsjf7

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 2589vuo
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih )   Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 EmptyPon 11 Jan 2010, 15:10

Ovoj polipropilen ja često koristim i imam ga u par boja...đ

Ima ga na pijacama, veliko klupko košta oko 200 dinara, ali ja se ogrebem od žena koje pletu svašta po nešto od njega.

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 1onhqe
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih )   Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 EmptyPon 11 Jan 2010, 15:15

Upredanjem niti do maximuma dobijam tijelo za majske.

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 2zp3yq9

Koje izgleda ovako...

A nema šanse da se rasprede, rukom ga raspredem, što ga pustim opet se vrati u prvobitni položaj....

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 149cphu
Nazad na vrh Ići dole
Keno
Guide
Guide
Keno


Broj poruka : 569
Godina : 61
Lokacija : Novi Pazar
Datum upisa : 16.02.2009

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih )   Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 EmptyPon 11 Jan 2010, 19:00

Duga ti ova linija života, a ova za ljubav nešto bleda, ova za mušičarenje najduža ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih )   Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 EmptyPon 11 Jan 2010, 19:05

Keno ::
Duga ti ova linija zivota , a ova za ljubav nesto bleda ,ova za musicarenje najduza ha ha ha ha
ha ha ha ha ha ha ha ha

Tako i treba...
Nazad na vrh Ići dole
Dragan Tasic
Guide
Guide
Dragan Tasic


Broj poruka : 921
Godina : 63
Lokacija : Niš
Datum upisa : 24.12.2009

Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih )   Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 EmptyPet 22 Jan 2010, 16:35

Ko zeli da se zanima i istrazuje /a nema orginani materijal/, moze da pokusa i sa prozirnim samolepljivim tapetama za staklo.
Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 34xj4wl
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih )   Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih ) - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Alter FT materijali ( i trikovi kako doći do istih )
Nazad na vrh 
Strana 6 od 19Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 19  Sledeći
 Similar topics
-
» Famozni FCI test - Mixmaster
» Materijali (za izradu)
» Materijali za krila
» Stege ****
» Stari dobri materijali !

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY TYING :: FLY TYING MATERIJALI i ALATI-
Skoči na: