Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje bodorke

Ići dole 
+41
SnikS
Ermedin
Bojan Ristic
Mixmaster
Pishta
ShoneFly
Mare035
Perun
Stimulator 64
Vrbanić Danijel
Murino
Peja
Fly Carpenter
Edin-NP
Micko Nis
Damirt82
Alibaba
Bifi
NMilanovic
Acter fly
Sale guitar
KobraKV
Vladan_Nis
Mafke
Sasats
BlackBelt
Pex
Lepenac
Cakan
Ervin-Eko
Gegula
Tomos rider
Ramplinstinski
NikolaCG
Pedja
Zvezdan
Sasa D
Brankoogi
Mr.Zacoola
LeDukri
Oholi
45 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje bodorke - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 11 EmptyUto 03 Feb 2015, 16:06

Tek da se vidi da je proleće već počelo za neke vrste riba:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bare, barice, baričice...bistre kao rakija! Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ne znam ja kad počinje proleće za ostale, ali za mene je počelo danas! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

Mušičarenje bodorke - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 11 EmptyUto 03 Feb 2015, 18:42

cestitam na tom ranom prolecu... super
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje bodorke - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 11 EmptyUto 03 Feb 2015, 20:02

Ma, napraviću im džigi-bau, samo polako. Mnogo sam "ljut". Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

Mušičarenje bodorke - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 11 EmptyUto 03 Feb 2015, 20:07

Vidim da si se izostrio....jel na suve ili?? Vidim na slici da si koristio neke nimfe ali daj neku rec....


Nemoj da izvlacimo reci kljestima....
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje bodorke - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 11 EmptyUto 03 Feb 2015, 22:07

Ma kakvim klještima, jedva čekam da pišem o bodorkama. Laughing

U ovo doba godine bodorka može da se lovi i na suvu, ali danas nije bilo površinske aktivnosti. U izuzetno bistroj vodi bodorke su se jasno videle kako traže hranu na samom dnu. Nisam hteo da mlatim u prazno, pa sam namontirao proverenu jednostavnu crvenu nimfu, nešto kao blood worm.

Iskovao sam desetak solidnih komada, smrzao se i pobegao posle 1h pecanja, uz obećanje da ću se uskoro vratiti sa dva pododela i ozbiljnijim namerama.
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje bodorke - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 11 EmptySub 14 Feb 2015, 16:50

Malo seksa ne škodi Laughing :

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ogledalce, ogledalce.... Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Mušičarenje bodorke - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 11 EmptySub 14 Feb 2015, 17:31

finih li ribica sunny
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje bodorke - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 11 EmptySub 14 Feb 2015, 18:55

Tek ću da ih 'vatam. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje bodorke - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 11 EmptySub 14 Feb 2015, 22:39

Još uvek listam današnje fotke i uzdišem dok planiram sutrašnji "masakr" Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovde se donekle vidi kakvo je mesto na kome mušičarim bodorke. Voda je potpuno bistra, puna biljaka i duboka oko 1m. Dno je čvrsto (ispod tankog sloja rastresitog mulja), pa opušteno i sa merakom šetam kroz vodu i redom ih bockam...
Nazad na vrh Ići dole
Pishta
Visitor
Pishta


Broj poruka : 240
Godina : 42
Lokacija : Trnava,Jagodina
Datum upisa : 20.01.2014

Mušičarenje bodorke - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 11 EmptyNed 15 Feb 2015, 07:35

G. Mix,sve cestitke na opasnoj vestini Bravooo .
Jaako me interesuje kako reaguju plovkarosi kad im na  omiljen terene  naidje musicar i mazne ovako lepe ribe na ocigled
skocko
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje bodorke - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 11 EmptyNed 15 Feb 2015, 09:13

Evo nekoliko primera kako reaguju:

1. "Bato, ovde nema klenovii!!"
2. "Lako mu je da vata kad gazi!"
3. "Ovaj ih rastrti!"  Laughing

Najčešće ćute i ništa im nije jasno. Verovatno misle da lovim sitne klenove, pa posle pričaju "Zato nema ribe, zbog takvih..." Laughing

Zapravo, na ovim "mojim" barama nema previše ribolovaca. Plovkarošima ne odgovara voda koja je bistra kao suza. Oni poplaše svu ribu dok se strmeknu do obale, dok rasklapaju štap, dok nabadaju raklje, dok se iskašljavaju, dok se nameste, dok bućkaju čuvarku, dok puštaju muziku...a naročito kad počnu da bacaju kugle sa buđavim hlebom. Pametniji su davno shvatili da treba da pecaju u mutnoj vodi, pa ovakvi reviri ostaju samo za "čiču". Laughing

P.S.
Da vam se pohvalim. Pojeo sam bodorke. Sve ih donesem kući žive, pa ih držim u vodi nekoliko dana. Za to vreme izbace sav smrad barskog mulja. Posle ih pržim "reš" tako da samo krckaju pod zubićima. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mare035
Guide
Guide
Mare035


Broj poruka : 1003
Datum upisa : 25.12.2013

Mušičarenje bodorke - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 11 EmptyNed 15 Feb 2015, 09:58

Kako ti uspeva da bodorke odrzis u zivotu par dana u vestackim uslovima....meni je to polazilo za rukom jedino sa babuskamaa ostale vrste slabo iako sam sve p[okusavao i voda iz reke u velikom buretu i pumpe vazdusne za akvarijum i nista....a hteo sam da ih cuvam zive za zimsko pecanje smudja....
scratch
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje bodorke - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 11 EmptyNed 15 Feb 2015, 16:27

Voda je veoma hladna, pa bodorke opstaju, jer je količina rastvorenog kisonika u hladnoj vodi daleko veća.
Nazad na vrh Ići dole
Pishta
Visitor
Pishta


Broj poruka : 240
Godina : 42
Lokacija : Trnava,Jagodina
Datum upisa : 20.01.2014

Mušičarenje bodorke - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 11 EmptyNed 15 Feb 2015, 18:09



G. Mixe,hvala na odgovoru iscrpnom. Jaaooo,pa jedva sam cekao odgovor,a pod 3 je izuzetana reakcija i verujem najredja Crying or Very sad .
Svaka cast jos jednom na musicarskoj vestini sampion 1 . Plovkarosi u Nisu su bar navikli na musicare,u Jagodini se ne bi opasuljili tog dana
da neko sto mase ''s ono'' razlepi belu ribu pored redovno nabacane gomile hrane ispred njihovih nogu stvarno ha ha .
Sto se tice przenja ribe,moj drugarski savet je izbegavati ''res'' varijantu jer se izgubi socnost i ukus,ali ako vama odgovara ok.
Probacu i ja na neke larvice crvene jednostavne da lovim belu ribu,ali bih bez indikatora probao jer me indikator podseca na plovcic i nije mi to-to.
Kako se ponas kanap u mirnoj vodi prilikom uzimanja nimfice,za sada mi je enigma scratch
thanks you
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje bodorke - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 11 EmptyNed 15 Feb 2015, 18:58

Svejedno je da li koristiš indikator ili ne. U oba slučaja reaguješ na potapanje ili pomeranje, bilo tog mini-plovčića, bilo strune (uglavnom predveza, ne mušičarskog konca). Ja imam bolje rezultate bez indikatora, ali mi se čini da ti se oči manje naprežu kad gledaš u zgužvonjak polipropilena nego u čvoriće i zavijutke na predvezu. Ako ceo dan buljiš u jedva vidljive stvari, uveče imaš glavobolju.

Naravno, najlepše i najmušičarskije je nimfarenje na viđeno, kada gledaš i nimfu i ribu koja je usisava. Baš to sam danas radio, ali ne tako uspešno kao juče. Klepnuo sam samo desetak komada. Tek za neki dan očekujem da ću da ih desetkujem.  Laughing  Ništa bez +13 u hladu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tek treba da počne pravo vreme za bodorke. Još je hladno. Danas sam na nekim mestima lomio led da bih dogazio do mesta za zabacivanje. Još nisu izašle na sve strane pa moraš da im tražiš "zimovnik"....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje bodorke - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje bodorke   Mušičarenje bodorke - Page 11 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje bodorke
Nazad na vrh 
Strana 11 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje ostalih vrsta riba-
Skoči na: