Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mušičarenje pastrmke suvom muvom

Ići dole 
+41
Milan_klenaros
Mare035
Ermedin
Vlade79
NMilanovic
Bahat
Peka
MDujmović
Pex
Djomla-BL
Fiume
KobraKV
Goci
Milantaa
Saleja
Silvio
Sumadinac
Andrei.A
Durlanac
Mafke
Acter fly
NikolaCG
Fly Daddy
Cakan
Bax
Zeka
Ivke037
Trn
Miza fly
Strashni
Ervin-Eko
Vladan_Nis
Nemanja79
Masic
Sasa D
Oholi
Sale
Mixmaster
Sasats
Madjoni
LeDukri
45 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
LeDukri
Visitor
LeDukri


Broj poruka : 180
Godina : 39
Lokacija : Niš
Datum upisa : 29.08.2009

Mušičarenje pastrmke suvom muvom Empty
PočaljiNaslov: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom EmptySub 19 Dec 2009, 21:32

Neverovatno da još uvek nije pokrenuta ova tema...

Evo, morao sam da je pokrenem, jer smatram da na forumu ima više ribara koji jure pastrmku a ja kao klendzija, mogu da naučim nešto novo.

Što se tiče mog iskustva sa pastrvama, ono nije narocito ogromno (uvek mi je više prijalo da "iščupam" dobrog glavonju).

Medjutim, kad god sam bio na nekoj pastrmskoj vodi uglavnom sam dobro prolazio. Naravno, desavalo se da nista ne uhvatim, ili samo nesto sitno.
Elem, što se tiče lova suvim musicama, sve mi se vise cini da je najvaznije odabrati velicinu muve pa onda sve ostalo. Za takvo razmisljanje imam
opravdan razlog. Nekoliko puta sam bio u situaciji da pastrmka odbija da uzme adekvatnu imitaciju insekta koji se roji, vec drugu imitaciju koja ni
velicinom ne odgovara originalu. I najbolje sam prolazio sa atraktorima i fantasticnim tvorevinama. Secam se prve pastrmke i razbojnika na kog je
krenula.

Možda sam u zabludi ...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje pastrmke suvom muvom Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom EmptySub 19 Dec 2009, 22:02

Odlična tema druže sampion 1

Dobro si primijetio ovo vezano za veličinu imitacije...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
LeDukri
Visitor
LeDukri


Broj poruka : 180
Godina : 39
Lokacija : Niš
Datum upisa : 29.08.2009

Mušičarenje pastrmke suvom muvom Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom EmptySub 19 Dec 2009, 22:06

Hvala!

Pa to je neko zapažanje, hajde da čujemo i ostala...
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje pastrmke suvom muvom Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom EmptySub 19 Dec 2009, 22:10

Moje zapažanje je da kad odem na reku pogledam vodu i ako primetim aktivnost bacam suvu, a ako je nema bacam nimfe i mokre.

Pošto uglavnom nema aktivnosti na površini pribegavam ovoj drugoj varijanti ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke suvom muvom Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom EmptySub 19 Dec 2009, 22:41

Ova tema spada u osnove mušičarenja.

Ja ću se za početak ubaciti sa samo par rečenica:

Za mušičarenje pastrmke suvom muvom najbitniji je tajming. Treba se naći u pravo vreme na pravom mestu, inače gubite vreme i plašite ribe.
Tokom leta, to su jutro ili kasno popodne-sumrak. Ako ste na godišnjem odmoru jula i avgusta, a volite dugo da spavate, ne ulazite u vodu pre 18 h.
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Mušičarenje pastrmke suvom muvom Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom EmptySub 19 Dec 2009, 22:44

Ja najviše volim da pecam pastrmku suvom muvom u maju od ujutru do uveče Mušičarenje pastrmke suvom muvom Icon_lol
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke suvom muvom Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom EmptySub 19 Dec 2009, 22:52

Maj se ne propušta, mada je jun obično bolji.
Nazad na vrh Ići dole
LeDukri
Visitor
LeDukri


Broj poruka : 180
Godina : 39
Lokacija : Niš
Datum upisa : 29.08.2009

Mušičarenje pastrmke suvom muvom Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom EmptySub 19 Dec 2009, 22:59

U maju i junu je najbolji hatch
Nazad na vrh Ići dole
Sasats
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasats


Broj poruka : 4279
Godina : 50
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 04.01.2009

Mušičarenje pastrmke suvom muvom Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom EmptySub 19 Dec 2009, 23:25

maj i jun ?jel to sva prica oko musicarenja pastrmke suvom muvom? Ufffff ajde malo muve ,taktike , tehnike i ostale zajebancije skocko
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Mušičarenje pastrmke suvom muvom Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom EmptySub 19 Dec 2009, 23:44

Počeli smo kao voz koji polako kreće sa stanice - 2 km/h. Ova tema je mušičarska abeceda, tako da je teško odmah raspaliti po tastaturi, jer većina
vrlo dobro zna da lovi pastrmke suvom muvom.

Ipak, za nekoga je i ovo novost, pa ću se ja ubaciti osnovnim iskustvom broj 2:

Ako ste već mudro odabrali vreme kada ćete se spustiti do vode u nameri da lovite pastrmke suvim muvama, onda se neprimetno približite vodi i
posmatrajte površinu. Primetite li pastrmku kako skače, bućka i hrani se na površini, jednom nogom je već u vašem meredovu...
Nazad na vrh Ići dole
Oholi
Guide
Guide
Oholi


Broj poruka : 2071
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.12.2008

Mušičarenje pastrmke suvom muvom Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom EmptyNed 20 Dec 2009, 03:20

Da pokušam da se nadovežem, korak broj tri je "čitanje" tog bućkanja, tačnije posmatranje načina na koji riba uzima insekte.
Jedan od najpouzdanijih načina da znamo da riba jede NA površini je mehurić nakon klobuka, mada ponekad on izostaje ili se bas teško vidi...
Ako je riba agresivna dok uzima insekte onda je moguce da se roje krupniji insekti, insekti koji samo sto ne polete, ili vec polecu, mogu biti
razni tulari, vece kamenjarke....

Ako pak uzima jedva primetno to mogu biti sitni insekti ili npr spent(uginuli) insekti......ima tu još toga...
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje pastrmke suvom muvom Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom EmptyNed 20 Dec 2009, 12:44

Oholi ::
Ako je riba agresivna dok uzima insekte onda je moguce da se roje krupniji insekti, insekti koji samo sto ne polete, ili vec polecu,
mogu biti razni tulari, vece kamenjarke....

Recimo da agresivnije uzima tulare i kamenjarke od jednodnevki...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sasa D
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Sasa D


Broj poruka : 5296
Godina : 46
Lokacija : Brčko-Andrijevica
Datum upisa : 07.02.2009

Mušičarenje pastrmke suvom muvom Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom EmptyNed 20 Dec 2009, 12:51

Madjoni ::
Oholi ::
Ako je riba agresivna dok uzima insekte onda je moguce da se roje krupniji insekti, insekti koji samo sto ne polete, ili vec polecu, mogu biti razni tulari, vece kamenjarke....
Recimo da agresivnije uzima tulare i kamenjarke od jednodnevki...

Ja mislim da su joj tularaši najomiljenija hrana.
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Mušičarenje pastrmke suvom muvom Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom EmptyNed 20 Dec 2009, 14:54

Ja se najviše napecah na martovku i dvorepu (Ritrogena Semicolorata) bordo porebrena sa braon i slonovača koncem i fazan telo
sa crvenim rebrima, ova bordo mi je ubedljivo najbolja muva za pastrmku... skoro cele sezone...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Mušičarenje pastrmke suvom muvom Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom EmptyNed 20 Dec 2009, 16:46

Sale ::
ova bordo mi je ubedljivo najbolja muva za pastrmku skoro cele sezone
Pa ti si naš dobar post
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sponsored content





Mušičarenje pastrmke suvom muvom Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje pastrmke suvom muvom   Mušičarenje pastrmke suvom muvom Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje pastrmke suvom muvom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 11Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» Lov pastrmke mokrom muvom
» Nimfarenje pastrmke

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Mušičarenje pastrmke-
Skoči na: