Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Zglob!

Ići dole 
+18
Pex
Sasats
Šva
BlackBelt
Drfly
Ervin-Eko
Murino
Pedja Babuska
Aco Ivanovic
Alp
LeDukri
Baker on the fly
Sale
Zeka
Pedja
NikolaCG
Madjoni
Mixmaster
22 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
AutorPoruka
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Zglob! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 9 EmptyPon 13 Sep 2010, 12:37

Na upravo završenom Evropskom prvenstvu, gdje su bili "najbolji" mušičari Evrope, neki otišli sa titulama, "sportisti" u mušičarenju......Fly Casting je doživio KOLAPS!

Gledajući "najbolje", one koji su izvlačili najviše riba a i one ostale, vidio sam da struna, mušičarski konopac, šnjura, fly line...nazovite kako god hoćete, nije ni potrebna!!!!!!!
Love ljudi ribu na dužinu predveza, vežu predveze za beking, love na dužinu štapa, korite štapove od 12 ft #2 (neko reče tenkara nije mušičarenje), stoje u jednom mjestu po sat vremena, ne pomjerajući se i samo IZ ZGLOBA, prebacuju ultra teške nimfe uzvodno na dužinu štapa i predveza, oni što mašu sa suvim muvama, izvode početničke zabačaje nezainteresovani za loopove, spejove, haule, trice i kučine......ali svi LOVE RIBU! Fly castinga (makar onoga o kojem vi ovdje zborite i oko kojega hoćete da se ujedate)......NEMA!!!!
Ti ljudi će izvaditi svaku ribu koju vide u vodi! Ti ljudi će se snaću u svakoj rijeci, što je dokazano borbom u 5 različitih destinacija, ti ljudi primjenju samo ono što im OBEZBJEĐUJE ULOV.....naravno u ovom slučaju na takmičenju, ali ne vjerujem da se "ponašaju" drugačije i mimo takmičenja!

Onaj koji hoće da se bavi FC, možda da postane instruktor....neka mu je sa srećom,nemora ni biti mušičar!
Onaj koji samo hoće da lovi ribu, da uživa u mušičarenju i varanju sa ribama ili da se takmiči i ostvari što bolji plasman, njega ne zanimaju predrasude i pravila koja vi nabrajate!


Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Zglob! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 9 EmptyPon 13 Sep 2010, 12:46

Ti ljudi nisu musicari , ti ljudi ne musicare nego bunare ,tu nema uzivanja u ribolovu ,tu nema ni m od musicarenja
Vratite se lepo vasoj izvornoj tradiciji tirolcu i razvaljujte ribu to je jos efikasnije a isto
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
NikolaCG
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
NikolaCG


Broj poruka : 4911
Datum upisa : 25.03.2009

Zglob! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 9 EmptyPon 13 Sep 2010, 13:00

Sale ::

Vratite se lepo vasoj izvornoj tradiciji tirolcu i razvaljujte ribu to je jos efikasnije a isto

Ja napisah ono što sam vidio protekle nedelje.....nisam rekao da mi se to dopada, a još manje da ja to koristim. Nimfe i ne bacam!


Ti ljudi su, kao što rekoh, odnijeli titule NAJBOLJIH MUŠIČARA U EVROPI.....hoćeš li ih ti smatrati tako ili ne, koga zabolje!

A ovo za tirolac......i našoj izvornoj tradiciji.....ne razumijem??? Hoćeš li da pojasniš to svima nama?
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Zglob! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 9 EmptyPon 13 Sep 2010, 13:03

Sale ::
Ti ljudi nisu musicari , ti ljudi ne musicare nego bunare ,tu nema uzivanja u ribolovu ,tu nema ni m od musicarenja
Vratite se lepo vasoj izvornoj tradiciji tirolcu i razvaljujte ribu to je jos efikasnije a isto
Ima li neki problem ođe Sale?
Vrlo smjelo da najbolje od najboljih zoveš bunardžijama i da tu nema mušičara ni mušičarenja Laughing
Mora da je savremeno i jedino pravo mušičarenje nastalo tu neđe oko Čačka? scratch Laughing Laughing Laughing

P.S. Naša tradicija nije tirolac, opet griješiš,nego dinamit druže Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Zglob! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 9 EmptyPon 13 Sep 2010, 13:17

Izvini tek se posle setih dinamita ha ha ha ha
A sto se tice takmicenja i tog nazovi ceskog musicarenja, to stvarno nije musicarenje i grozna je tehnika pecanja, toliko grozna da se
odmah iznerviram kad neko pomene te ljude u kontekstu musicara.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Zglob! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 9 EmptyPon 13 Sep 2010, 13:21


Eto,super cheers Laughing

Možemo li sad da se vratimo temi? Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Zglob! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 9 EmptyPon 13 Sep 2010, 13:35

Da zglob u musicarenju , evo i moj skroman doprinos :

Vrlo korisno ga je koristiti na prosecnim musicrarskim rekama naseg kraja , naravno na jedinoj pravoj reci to je mana skocko
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Davor
Guide
Guide
Davor


Broj poruka : 596
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 30.09.2008

Zglob! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 9 EmptyPon 13 Sep 2010, 13:41

Sale ::
Izvini tek se posle setih dinamita
a sto se tice takmicenja i tog nazovi ceskog musicarenja , to stvarno nije musicarenje i grozna je tehnika pecanja ,toliko grozna
da se odmah iznerviram kad neko pomene te ljude u kontekstu musicara

Sale na ovom takmicenju nije bio dozvoljen lov na tri muhe (osim na jezeru), nego samo jedna muha na rijekama.
Posmatrao sam malo Francuze i Spance, nema sta ljudi znaju i love, eto i jedan Čeh je lovio samo na suhu muhu i ostvario zapažen rezultat,
Nazad na vrh Ići dole
Fićo
Guide
Guide
Fićo


Broj poruka : 2183
Godina : 65
Lokacija : Berane
Datum upisa : 28.08.2009

Zglob! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 9 EmptyPon 13 Sep 2010, 15:29

Eto drugari da moja razmišljanja o mušičarenju na suvu mušicu su isplivala na površinu,a prvog dana takmičenja na Sani čovjek upeca
... za 3 sata 54 ribe na površinsku muvu.
Nazad na vrh Ići dole
Radojica-pop
Guide
Guide
Radojica-pop


Broj poruka : 1570
Godina : 49
Lokacija : Raška
Datum upisa : 30.04.2008

Zglob! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 9 EmptyPon 13 Sep 2010, 21:50

Mixmaster ::
Stara škola nas je podučavala da sve radimo iz zgloba, a da lakat i ostatak ruke čvrsto držimo uz telo.
Stariji mušičari se odlično sećaju knjige pod miškom koja ne sme da ispadne dok se uče prve FC lekcije.

Evo ti jos bolji metod za ucenje i brze savladavanje te lekcije iz FC!? Kandidatima koje odvedes na sred reke da im pokazes kako se to radi, umesto knjige stavi pod ruku 100e ( naravno njihovih) Pa da vidis dal ce da odvoje ruku od tela Laughing Odvoji li ruku bice affraid lol!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zglob! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 9 EmptyPon 13 Sep 2010, 21:59



Da sam to radio, onda bi me onaj "priznati stručnjak" (iz mog prethodnog posta) prijavio da sam ljude oštetio i novčano, a ne samo naneo trajna i opasna oštećenja ruke i mozga. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zglob! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 9 EmptySub 21 Jan 2012, 11:27

Ovih dana proučavam zabacivanje iz zgloba.

Zašto klackati celu ruku i celo telo ako za tim nema potrebe?
Uostalom, zabac iz zgloba je prijatniji i lepši.
Velikan mušičarenja, Doug Swisher, nije budala, a pokazuje ga
u najpopularnijem FC videu ikad snimljenom na ovoj planeti.



Ovako ćete teško dobaciti 27 m, ali ćete, ako uvežbate pravilno zabacivanje iz zgloba, perfektno zabacivati do 18 metara. Možda nekom naivnom početniku "18 m" zvuči prekratko, a "27 m" kao idealno, ali ako izađete i razvučete pantljiku tih 18 metara, videćete da je i to u 99.9% ribolova suvom muvom, nimfom i strimerom na planinskim rekama, predaleko.

Ako umete da zabacujete i iz zgloba i iz lakta (ili celom rukom), uporedite ta dva zabaca na manjim (lovnim) distancama. Brzo ćete ukapirati da je zabac iz zgloba u svakom pogledu bolji.

Naravno, sa ovim što upravo pišem neće se složiti većina instruktora zabacivanja. Većina njih, preporučiće vam "zagipsirani" zglob i vrlo brzo vas tim stilom naučiti da ispucavate ceo konac. Lepo je to, ali treba se upitati zbog čega bi mušičar-početnik proučavao tako nešto ako želi da lovi pastrmke, lipljenove ili klenove na rekama koje su široke 10-30 metara?

Od njih možete čuti da je zabacivanje iz zgloba loše jer:

1. je cela ruka jača od zgloba (tačno, ali nebitno, jer je snaga nepotrebna i nepoželjna kod uobičajenih zabaca)
2. savijanje zgloba vodi nepravilnim lupovima (netačno, oblik loopa ne zavisi od toga, već od putanje vrha štapa)
3. je neprecizno (netačno, upravo zglob daje najfiniju preciznost muvi)
4. izaziva teška oboljenja poput sindroma karpalnog kanala i sl. (netačno i smešno- nikad čuo, dugotrajno stezanje zgloba je zamornije)
....

I to, uvek pod pogrešnom pretpostavkom da će svaki naš zabac biti dug 20-30 metara. Ovo sve je tačno samo u slučaju da se bavite long distance castingom, u suprotnom je obrnuto od istine.

Čika Doug Swisher je snimio Basic i Advanced Fly Casting video pre nekoliko decenija. I danas je to bestseler koji možete videti u ponudi najpoznatijih mušičarskih trgovina širom sveta. Čini mi se da u tim filmovima nijednom nije zabacio dalje od 18 metara, a zglob mu radi 90% posla. Pametan čovek.
Nazad na vrh Ići dole
Bahus
Guide
Guide
Bahus


Broj poruka : 1001
Godina : 59
Lokacija : Zaječar
Datum upisa : 01.03.2012

Zglob! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 9 EmptyNed 27 Maj 2012, 10:51

Ja idem da ulovim ribu a ne da kosim travu,savrseno se slazem sto je naveo Mix u 99% slucajeva koristim zglob.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zglob! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 9 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zglob!
Nazad na vrh 
Strana 9 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: