Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Zglob!

Ići dole 
+18
Pex
Sasats
Šva
BlackBelt
Drfly
Ervin-Eko
Murino
Pedja Babuska
Aco Ivanovic
Alp
LeDukri
Baker on the fly
Sale
Zeka
Pedja
NikolaCG
Madjoni
Mixmaster
22 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Baker on the fly
Fly fisherman
Fly fisherman
Baker on the fly


Broj poruka : 89
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.12.2008

Zglob! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 2 EmptyČet 02 Sep 2010, 15:24

Mixmaster ::
Ja se izvinjavam što se moja iskustva možda ne podudaraju sa svim uvaženim instruktorima zabacivanja, ali moram da napomenem
da ne mislim da je ovo tačno.

Ja mislim da nema potrebe da se bilo kome izvinjavas! Mislim da si ne 100% nego 300% u pravu!!! sampion 1
Nazad na vrh Ići dole
Baker on the fly
Fly fisherman
Fly fisherman
Baker on the fly


Broj poruka : 89
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.12.2008

Zglob! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 2 EmptyPet 03 Sep 2010, 08:24

Koliko veci pokreti ruku i tela mogu biti problem uverih se proslog vikenda na Plivi! Naime,Pliva je sada mala i jako prozirna i pri malo
vecem pokretu ruke lipljan je nestajao..znaci "ne postoji" u tom viru! Upravo je bio razlog preterani pokreti ruke i tela!
Tek kad sam poceo samo bacati kratkim pokretima zgloba pao je i prvi ulov! Ovo je samo jedan od razloga!

Mislim da ovde Mix prica o realnim situacijama u ribolovu a ne o bacanju na bazenu!

Ovde Mix pokusava preneti znanje i iskustva na druge kao sto to pokusava novopeceni instruktor! Svima nam je poznato Mixovo
neprocenjivo iskustvo u ribolovu,a poznato nam je kakvi su instruktori bacaci...znaci trebalo bi zajedno da rade na edukaciji drugih!
Ne kazem da medju instruktorima nema ne dobrih, nego odlicnih ribolovaca..al sigurno znam da ima i onih koji nisu ni blizu ribolovaca
kao sto je npr.Mix!
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zglob! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 2 EmptyPet 03 Sep 2010, 11:54

Uh, nisam navikao na FC komplimente na Internetu. Hvala Baker.

Bilo bi sasvim normalno da instruktori podučavaju svoje đake zabacivanju na kratke distance, koje takođe nije jednostavno. Korišćenje zgloba -
što da ne, to je korisno, ali ni to nije moguće bez vežbanja. Ako je našim mušičarima to toliko potrebnije i važnije od velikih distanci, treba mu
posvetiti zasluženu pažnju.
Nazad na vrh Ići dole
LeDukri
Visitor
LeDukri


Broj poruka : 180
Godina : 39
Lokacija : Niš
Datum upisa : 29.08.2009

Zglob! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 2 EmptyPet 03 Sep 2010, 21:30

Zglob rulez!

Najjaci je kad ga koristis u tzv. ultra - moravskom zabacu za krupne klenove, ili u sitno vezenom nisavskom zabacu ili u jungle zabacaju na Toplici!
Mix ce se sloziti da su ovi zabacaji najefikasniji.

Inače ja koristim zglob u zabacajima i uglavnom dobro prodjem u ribolovu.
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Zglob! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 2 EmptyPet 03 Sep 2010, 22:53

Svatko bi Mix trebao pohvaliti tvoje zanimanje za poduku musicarenja. Iduci logican korak bio bi da procitas nekoliko knjiga i strucnih clanaka, posjetis koji seminar, popricas malo s nekom kvalificiranom osobom, malo kultiviras svoje bacanje - pa na polaganje. Imas na raspolaganju nekoliko instruktorskih federacija,a najblize su dvije:

Na EFFA morat ces dobaciti samo 27 m. Ostalih 30-tak prakticnih zadataka zbiva se od 6 do kakvih 20-tak m. Dakle, za tebe sitnica. Imat ces prilike pokazati i svoje znanje iz teorije (didaktika, biomehanika, pribor, primjena razlicitih tehnika...) u kakvih pola do sat vremena razgovora s ispitivacima koji su vrlo fini ljudi. Vjerujem da ce te vrlo strpljivo slusati. Samo moras tocno odgovoriti na sva pitanja i ispuniti sve norme i prakticne zadatke.

Druga mogucnost je FFF. Tu ne moras baciti dalje nego 20 i koji metar. Ostalo je sve u rasponu od 6 od 15 metara, a sigurno ce ti se svidjeti sto je tebi mrsko holanje izricito zabranjeno, osim u dvije discipline. I tu ces malo popricati o teoriji, didaktici, priboru i jos koje kakvim zabavnim sitnicama. Neko ce ti reci da je ovaj ispit puno laganiji, no ako se doista potrudis izvesti i objasniti sve kako spada, bez 'svercanja', vidjet ces da bas i nije u potpunosti tako.

A kada to obavis znat ces sto, kako, kada, gdje i zasto poducavaju instruktori. Isto tako postat ces kompetentna osoba za diskusije vezne uz bacanje i poduku musicarenja pa cemo svi koji se time bavimo s velikim zadovoljstvom i na korist publike polemizitati s tobom. U medjuvremenu, ako mogu sto pomoci...





Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Zglob! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 2 EmptyPet 03 Sep 2010, 23:08


Bejkeru, mogao bi malo da spustiš loptu! Ipak je Zeka uložio truda u to što zna (iako ima običaj da lupa "k'o Maksim po diviziji"!).

Kada je reč o zglobu - slažem se sa Miksom, iako ima dosta zamena teze u temi i sl. Nema manipulativnih radnji, sitnih (a važnih!) trikova bez upotrebe zgloba ...

Inače, ja ovih dana koristim zglobove samo kada "zglobljavam" kanalizacione cevi sa većim Fi profilom, jer mi je ovih dana Savo Martinović u poseti! A on čovek ima hronične smetnje sa probavom, pa mi zapuši cevi i napravi darmar u stanu a bogami i celoj zgradi! Čak su i stanari iz susednog bloka počeli da se žale (izgleda je Matorac izbacio neku "keglu" inkognito, a nije prijavio!)







Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Zglob! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 2 EmptyPet 03 Sep 2010, 23:24

Kontrolirani i pravilno dozirani pokreti zgloba - da. Ne klepetanje.
Ako ucenik ne moze kontrolirati zglob, bolje je da ga, za pocetak, uopce ne mice.
Nazad na vrh Ići dole
Baker on the fly
Fly fisherman
Fly fisherman
Baker on the fly


Broj poruka : 89
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.12.2008

Zglob! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 2 EmptySub 04 Sep 2010, 01:07

Aco Ivanovic ::

Bejkeru, mogao bi malo da spustiš loptu! Ipak je Zeka uložio truda u to što zna (iako ima običaj da lupa "k'o Maksim po diviziji"!).
Kada je reč o zglobu - slažem se sa Miksom, iako ima dosta zamena teze u temi i sl. Nema manipulativnih radnji, sitnih (a važnih!) trikova bez upotrebe zgloba ...Inače, ja ovih dana koristim zglobove samo kada "zglobljavam" kanalizacione cevi sa većim Fi profilom, jer mi je ovih dana Savo Martinović u poseti! A on čovek ima hronične smetnje sa probavom, pa mi zapuši cevi i napravi darmar u stanu a bogami i celoj zgradi! Čak su i stanari iz susednog bloka počeli da se žale (izgleda je Matorac izbacio neku "keglu" inkognito, a nije prijavio!)



Aco,

U mom postu ja nigde nisam hteo prozvati Zeku..to mi je bila poslednja namera..veruj mi!

Vrlo dobro znam koliko je truda ulozio u to!

Znam koliko je vremena posvetio teoriji,znam koliko para je ulozio dok nije nasao kombinaciju koja njemu odgovara(struna, štap..
tu smo se i slozili..TT struna na nekom fast stapu..njemu nisam siguran koji, a meni Hardy Angel TE2), dolazio na skoro sve seminare
koje si ti drzao, napravio sebi čak i bazen za vodene zabacaje, konsultacije sa drugim instruktorima..itd itd...ovo je živa istina..ako
lažem nek Zeka kaže, a ja se onda sklanjam iz svih diskusija i napuštam svaki forum!?!

Ali, Ovde se o nečemu drugom radi!?!?!

Pocinje polako da mi bude muka od tih pritisaka tipa:"ja sam instruktor i jedino sam ja u pravu a vi ne znate nista"!
Ja zbog takvih "tripova"sam odustao od zelje da izadjem na polaganje za EFFA FCi!

Ali, Evo sad mi se ta zelja vraca!

Izlazim na polaganje i to sa stapom ne duzim od 8 stopa klase #4 i iskljucivo medium fast akcijom(u prevodu "polu glindza)..
i to samo iz razloga da bih pokazao da neko uvek ima bolji,uvezbaniji,spremniji....jednostavno kvalitetniji

Ovo je zagarantovano i necu odustati!!!

Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Zglob! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 2 EmptySub 04 Sep 2010, 11:48



Opet zamena teze u temi, ovoga puta od strane Alpa i njegovog prvog posta! Kakve veze ima naslov teme (btw.odlična tema!) sa propozicijama EFFA i FFF za polaganje ??? Stalno "češanje gde najvise svrbi", koliko ja vidim ... U pravu je Bejki kada kaže da mu se smučilo od pojedinih "instruktorskih" prdomuđenja ...

Drugi Alpov post je tačan i slažem se sa njim ...




Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zglob! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 2 EmptySub 04 Sep 2010, 14:01

Kontrolisani i pravilni pokreti zglobom ili bilo kojim delom ruku i tela se podrazumevaju.
Čini mi se da je možda pri zabacivanjima u kojima zglob igra bitnu ulogu to najvažnije.
Mislim da jedan od poznatih svetskih autora to pominje u jednoj od svojih knjiga.
Napominje da je u zabacivanju zglobom sve veoma teško ako bacač nema perfektan tajming i pokrete i to navodi kao razlog zbog
koga je upotreba zgloba problematična, naročito za apsolutne početnike...
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Guide
Guide
Aco Ivanovic


Broj poruka : 576
Godina : 54
Lokacija : Beograd, SRBIJA
Datum upisa : 24.04.2009

Zglob! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 2 EmptySub 04 Sep 2010, 20:25


Da, to je Doug Swisher, on je voleo da se bavi "zglobnom" problematikom ... ali je i u ovoj materiji uveo termin "microsecond wrist" što u prenosnom značenju ispada: zglob da, ali u deliću sekunde - ne tokom čitavog zamaha (casting stroke)... inače, Dag je jedan od najvećih svetskih autoriteta ikada i njegovo štivo treba posebno uvažavati. Nešto slično su objašnjavali, pritom se koristeći sopstvenom terminologijom, i Mel Krieger kao i Jimy Green. A i mnogi drugi ...




Nazad na vrh Ići dole
http://www.alexivanovic.com
Zeka
Guide
Guide
Zeka


Broj poruka : 578
Godina : 52
Datum upisa : 03.05.2008

Zglob! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 2 EmptyNed 05 Sep 2010, 11:11

PEkare, nisam ja naljućen.
Kombinacija je Helios ili TCR i TT ili Bario.Jedna će da radi za onaj ispit što je ostao.

Mix, ja i dalje mislim da je najbolja rečenica ovdje da zglob treba kontrolisano da se koristi.Jedina razlika je što bi instruktori trebalo da znaju da nauče učenike kad i kako.I jedino je učenje uloga instruktora.Kakvi smo bacači je manje bitno.A i u ovoj temi , sam ribolov je manje bitan.

Svako ima pravo na svoje mišljenje, jer ono je ko dupe, svako ga i ima.
Nazad na vrh Ići dole
Pedja Babuska
Fly fisherman
Fly fisherman
Pedja Babuska


Broj poruka : 16
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.09.2010

Zglob! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 2 EmptyNed 05 Sep 2010, 16:14

Pozdrav svim clanovima foruma,moje ime je Pedja strastveni sam ribolovac i od skoro sam poceo da musicarim klena,ne razumem se puno u tehniku castinga i trazio sam na internetu misljenja u vezi zgloba i tehnike bacanja,nema definitivnog resenja i pravilnog nacina da se koristi zglob koliko sam ja procitao a i vidim da su i ovde misljenja podeljena...koja je prednost sa i bez???
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Zglob! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 2 EmptyPon 06 Sep 2010, 18:07

Bilo bi dobro da odgovori neki od FC instruktora.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Zglob! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 2 EmptyPon 06 Sep 2010, 18:12

Mixmaster ::
Bilo bi dobro da odgovori neki od FC instruktora.

Laughing Laughing Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Sponsored content





Zglob! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zglob!   Zglob! - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zglob!
Nazad na vrh 
Strana 2 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: FLY CASTING-
Skoči na: