Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Odnos prema ribi = sport!?

Ići dole 
+11
BlackBelt
Goci
Pedja
Alp
Nikolats
Crni
Sasats
Madjoni
NikolaCG
Los_Pecaros
Mixmaster
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
ShoneFly
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
Champion Fly Tying Competition 'Musicarenje.net 2015'
ShoneFly


Broj poruka : 2568
Lokacija : bare,rukavci,kanali
Datum upisa : 25.06.2009

Odnos prema ribi = sport!? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos prema ribi = sport!?   Odnos prema ribi = sport!? - Page 7 EmptyUto 16 Nov 2010, 10:48

Alp ::
Jedino sto 'puna vreca' nakon nekog vremena donosi je prazna voda.

Slažem se Aleks ,a i to promovisanje mušičarenja po svaku cenu je totalno bzv ...iskreno ja i nebi voleo da mi tu kod mene na lokaciji počnu da mlate mušičarcem neki likovi koji su do juče bili "raznorazni" pa su videli na primer moje ulove i odlučili da koriste mušičarski pribor ,osetio bih se kao da smo isti što mi se nikako ne bih dopalo ... Tako da nek se NAROČITO strujaroši drže struje ,mrežaroši mreža ,a ostali ribolovci svojih ribolovnih tehnika .. Mušičar je Mušičar !

Mušičarenje je neka vrsta sporta ,plemenita veština ,uzmeš kući stegu navežeš neke dlake u strimer ili muvu i na sportski način lepo uhvatiš ribu sa tim istim ,koju nakon toga opet lepo sportski pustiš nazad ...milina....
Inače recimo kada sam Gradcu ja se lepo našetam predjem po 10'ak km ,stojim na nogama ceo dan ,mašem ..i pošteno se umorim ,vrlo slabo jedem jer prosto ne mogu da stignem zato što mi vreme na vodi protiče nenormalnom brzinom ,mislim da me ne bih ni jedan sport tako izmorio ...
Nazad na vrh Ići dole
BlackBelt
Visitor
BlackBelt


Broj poruka : 166
Datum upisa : 31.08.2010

Odnos prema ribi = sport!? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos prema ribi = sport!?   Odnos prema ribi = sport!? - Page 7 EmptyUto 16 Nov 2010, 11:26

Mixe, kad odlucis da se baviš SPORTOM na bilo, koji način, sa zadovoljstvom ću ti objasniti sve što te bude interesovalo, a da je usko vezano
za istu problematiku!Ovako možemo satima...danima...godinama...bez nekog rezultata!Kad me bude interesovala izrada,muva,strimera,
nabavka materijala...ja neću imati nikakav kompleks da se obratim tebi ili dr. ljudima,koji dobro poznaju tu materiju,kako bi me na pravi
način uveli u osnove fly-taying-a.Do tad ću se truditi da ne dajem,nikakve"stručne" komentare vezane za tu temu,jer apsulutno smatram
da bi bili neodmjereni i smiješni.

Molim te,da ovo shvatis isključivo,kao prijateljski savjet!

Sportski pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Oholi2
Visitor
Oholi2


Broj poruka : 151
Datum upisa : 06.10.2010

Odnos prema ribi = sport!? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos prema ribi = sport!?   Odnos prema ribi = sport!? - Page 7 EmptyUto 16 Nov 2010, 23:51

Šone ::
Alp ::
Jedino sto 'puna vreca' nakon nekog vremena donosi je prazna voda.

Slažem se Aleks ,a i to promovisanje mušičarenja po svaku cenu je totalno bzv ...iskreno ja i nebi voleo da mi tu kod mene na lokaciji počnu da mlate mušičarcem neki likovi koji su do juče bili "raznorazni" pa su videli na primer moje ulove i odlučili da koriste mušičarski pribor ,osetio bih se kao da smo isti što mi se nikako ne bih dopalo ... Tako da nek se NAROČITO strujaroši drže struje ,mrežaroši mreža ,a ostali ribolovci svojih ribolovnih tehnika .. Mušičar je Mušičar !

Mušičarenje je neka vrsta sporta ,plemenita veština ,uzmeš kući stegu navežeš neke dlake u strimer ili muvu i na sportski način lepo uhvatiš ribu sa tim istim ,koju nakon toga opet lepo sportski pustiš nazad ...milina....
Inače recimo kada sam Gradcu ja se lepo našetam predjem po 10'ak km ,stojim na nogama ceo dan ,mašem ..i pošteno se umorim ,vrlo slabo jedem jer prosto ne mogu da stignem zato što mi vreme na vodi protiče nenormalnom brzinom ,mislim da me ne bih ni jedan sport tako izmorio ...

Kolega Sone, malo ti je mišljenje pa ....diskutabilno jer i ti si verovatno, kao i većina nas bio nekad varaličar, možda plovkaros..... ja npr i
dan danas zimi varaličarim, lakše mi nego da gazim ledenu vodu, mašem nekom motkom i pljestem strimerima, sitna muvica je vrhunac....
Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Odnos prema ribi = sport!? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos prema ribi = sport!?   Odnos prema ribi = sport!? - Page 7 EmptySre 17 Nov 2010, 11:26

BlackBelt ::
Mixe, kad odlucis da se baviš SPORTOM na bilo, koji način...

Blackbelt, mušičarenje je sport i to jedan od najzanimljivijih, najsloženijih i najzahtevnijih.

Ono sadrži razna kretanja-radnje koje se uvežbavaju i zahtevaju dosta veštine i iskustva. Dakle, ima i fizičke aktivnosti i to, ne baš tako jednostavne. Pravilno zabacivanje je nesumnjivo sportska radnja. Preciznost, distanca, raznolika putanja konca, prezentacija, predviđanje putanje muve i njeno vođenje, ne može se obavljati zatvorenih očiju i bez treninga.

Kretanje tokom mušičarenja je takođe sportska radnja, jer se i to uvežbava- trenira. Pravilno prikradanje opreznoj ribi, njeno uočavanje i praćenje, kao i zauzimanje najbolje pozicije za lov, se takođe ne rade napamet. Svaki sportista će, dok posmatra kretanje i zabacivanje veštog mušičara, odmah shvatiti da je u pitanju veoma zanimljiv SPORT.

Takođe, u mušičarenju se moraš dobro upoznati sa protivnikom, pre "meča". Kao što fudbaleri proučavaju igru protivničkog tima, tako i mušičari moraju dobro da prouče način života svoje žrtve ("protivnika"). Provodimo dane i dane proučavajući riblju ishranu, kretanje, snagu, običaje... kako bismo je uspešno savladali, što će nas učiniti pobednikom u sportskom nadmetanju sa njom....


Poslednji izmenio Mixmaster dana Sre 17 Nov 2010, 15:14, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
BlackBelt
Visitor
BlackBelt


Broj poruka : 166
Datum upisa : 31.08.2010

Odnos prema ribi = sport!? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos prema ribi = sport!?   Odnos prema ribi = sport!? - Page 7 EmptySre 17 Nov 2010, 13:20

Mixmaster ::
mušičarenje je sport

Bravo Mixe, riješili smo cijelu"enigmu"...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Odnos prema ribi = sport!? - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos prema ribi = sport!?   Odnos prema ribi = sport!? - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Odnos prema ribi = sport!?
Nazad na vrh 
Strana 7 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Sport? Ribolov?
» Fly Fishing: The Lifetime Sport

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA-
Skoči na: