Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Tenkara Fly fishing (uopšteno)

Ići dole 
+25
Gamarus
Edin-NP
Mohiko
Omar
NMilanovic
Sasats
Damirt82
Ivants
NB.Geronimo
Murino
Alp
Mafke
NikolaCG
Saleja
Alibaba
Sale
Gegula
Madjoni
BlackBelt
Oholi2
Crni
Ervin-Eko
Micko
Fićo
MikiTenkara
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 EmptyPet 02 Nov 2012, 23:17

Saleja ::
Hm.... Eko aj raspitaj se ako ima toga jos ... mozes da se setis koliko je to novca bilo???


Sale, cini mi se da nije bilo skupo.
Koliko sutra cu ga pozvati i pitati ga, ako uspem da ga dobijem.
Otisao bih i sam da vidim i da slikam, ali na zalost nemam toliko slobodnog vremena.
U ponedeljak sam bio kod njega i nisam ih ni pogledao, jer me nesto posebno i ne privlace.


Poslednji izmenio Ervin-Eko dana Pet 02 Nov 2012, 23:21, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Saleja
Guide
Guide
Saleja


Broj poruka : 703
Godina : 42
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 14.01.2011

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 EmptyPet 02 Nov 2012, 23:20

Sve si ti naivan.... mada kako si zagrizen za ultra fine stapove vidim i ja da ce tebi ovi tvoji da vise o zid..
Eko aj molim te, ispitaj to... pitaj i koje su duzine???
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 EmptySub 03 Nov 2012, 00:13




No bez cekrcica nikada na vodu, ,uvek ustreba distanca ili mali pust.
Nazad na vrh Ići dole
Alibaba
Visitor
Alibaba


Broj poruka : 342
Datum upisa : 31.01.2012

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 EmptySub 03 Nov 2012, 05:23

Mafke Tenkara sluzi za kratke distance tehnika pecanje je drugacija nego mahac i zato se nemoze uporedjivati ,
tamo de tenkara peca mahac nemoze ni da pridje.
Mahac je jedno tenkara sasvim nesto drugo ,zajednicko im je samo to sto se peca na musicu.
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 EmptySub 03 Nov 2012, 07:54

Slazem se sa tobom Aco. Tenkara je namijenjena kracim distancaa ali ne i malim rijekama. Sa ovim se stapom moze musicariti i na vecim rijekama , ali na manjoj distanci. Desavalo mi se na Limu , koji i nije bas mala rijeka da riba uzima na 5m od mene, nekada i na duzinu stapa. To sto se ne nosi cekrk vec samo stap i predvez, cini ovu tehniku zanimljivom bar meni. Naravno da cu nositi na rijeku i moj musicarski stap, ali iskreno...jedva cekam da kupim ,, tenkaru,, skocko
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 EmptySub 03 Nov 2012, 08:26

Kod haminway-s a su stigli stapovi ,juce sam ih gledao i veoma lice na DAIWE amorphus , simpatican stapic veoma pedantno uradjen .
ne znam jos cenu za nase trziste ,ali u engleskim katalozima je 250 funti komplet
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 EmptySub 03 Nov 2012, 08:42

Alibaba ::
Mafke Tenkara sluzi za kratke distance tehnika pecanje je drugacija nego mahac i zato se nemoze uporedjivati ,
tamo de tenkara peca mahac nemoze ni da pridje.
Mahac je jedno tenkara sasvim nesto drugo ,zajednicko im je samo to sto se peca na musicu.


Ma znam Alibaba,izgledao sam puno materijala o ovoj tehnici,nego zafrkavam Saleju malo,da mu kontriram.Cesto razgovaramo o Tenkari ovde u Jagodini
Pa ja kao ljubitelj ultralight FF-a,vec sam trebao odavno da imam Tenkara komplet,a s obzirom da sam ljubitelj potoka,verovatno da ga ne bih ni vadio iz auta,bio bi mi TERENAC !
Nazad na vrh Ići dole
Alp
Guide
Guide
Alp


Broj poruka : 600
Godina : 63
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 18.06.2008

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 EmptySub 03 Nov 2012, 09:24

Miki-fly ::
To sto se ne nosi cekrk vec samo stap i predvez, cini ovu tehniku zanimljivom bar meni. Naravno da cu nositi na rijeku i moj musicarski stap, ali iskreno...jedva cekam da kupim ,, tenkaru,, skocko


Stap, strunu i predvez. Kod tenkare postoji i struna i predvez. Samim predvezom ne bi mogao bacati vec smo umakati.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 EmptySub 03 Nov 2012, 09:38



Negde procitah ali ne pamtim gde, da neki ribolovci parce dotrajalog kanapa montiraju na petljas i stave predvez,pa tako pecaju na pec,bilo zivim ili vestackim insektima !

Da li ovo moze da se nazove preventivnim Tenkara priborom ?
Nazad na vrh Ići dole
Alibaba
Visitor
Alibaba


Broj poruka : 342
Datum upisa : 31.01.2012

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 EmptySub 03 Nov 2012, 09:47

Tenkarom mozes normalno zabacivati kao kod mahaca samo nemoze se produzavati struna jer je ogranicena.
Mafke kao sto vidim slike de pecas tebi bi doslo kao kec na desetku.
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 EmptySub 03 Nov 2012, 10:35

Alibaba,mislis na ovako nesto.Ovo je preiferija Jagodine. Recica je prebogata klenom,ali o bale su ciste od rastinja kroz sam grad,nigde zaklona pa moram da bacam dalje.


Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Img4456x



Evo kako je tezak teren sad,plitko,bistro a ispod trave glavonje plasljive,ne znam bas sa Tenkarom kako bih prosao,s'obzirom da riba bezi na 20 m ,ISTA REKA Placko

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Img4397e

Nazad na vrh Ići dole
Ervin-Eko
INSTRUKTOR
INSTRUKTOR
Ervin-Eko


Broj poruka : 5216
Godina : 38
Lokacija : Sjenica
Datum upisa : 09.02.2009

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 EmptySub 03 Nov 2012, 10:51

Pogresio sam oko proizvodjaca, stapove koje sam video proizvodi Milo.
Sad sam kontaktirao prodavca i on mi objasnio da se ne radi o tenkara stapovima vec o takmicarcima koji su napravljeni kopiranjem tenkare.
Vizuelno nema nikakve razlike kad je sklopljen, to me je i zbunilo pa sam pomislio da je tenkara.
Cena je bila 16000 dinara.
Izvinjavam se.... Ufffff
Nazad na vrh Ići dole
Alibaba
Visitor
Alibaba


Broj poruka : 342
Datum upisa : 31.01.2012

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 EmptySub 03 Nov 2012, 10:52

Mafke mozemo jednom zajedno na pecanje videces sta je prava stvar za te recice
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 EmptySub 03 Nov 2012, 11:14



Izvoli ,uvek mi je svaki kolega dobrodosao WELCOME Ali,kako Tenkarom dobaciti na ''brisanom prostoru'',koliko sam primetio,svi su iza nekog zaklona ,dok love scratch

Za ovu reku nema sanse,e ,po brdskim potocima i recicama vec je druga prica cheers . Koliko li kosta neka polovna Tenkara ?
Nazad na vrh Ići dole
MikiTenkara
Guide
Guide
MikiTenkara


Broj poruka : 2507
Godina : 49
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 09.11.2008

Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 EmptySub 03 Nov 2012, 11:38

150 dolara komplet u USA. To cu da narucim ako ovi u Hamingways budu skupi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tenkarastream.blogspot.com
Sponsored content





Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara Fly fishing (uopšteno)   Tenkara Fly fishing (uopšteno) - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tenkara Fly fishing (uopšteno)
Nazad na vrh 
Strana 4 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Sledeći
 Similar topics
-
» Tenkara video
» Tenkara Nymphing
» Tenkara oprema
» Tenkara Lines

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Tenkara fly fishing-
Skoči na: