Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo
5
FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo I_vote_lcap29%FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo I_vote_rcap
 29% [ 12 ]
4
FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo I_vote_lcap12%FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo I_vote_rcap
 12% [ 5 ]
3
FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo I_vote_lcap27%FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo I_vote_rcap
 27% [ 11 ]
2
FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo I_vote_lcap22%FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo I_vote_rcap
 22% [ 9 ]
1
FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo I_vote_lcap10%FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo I_vote_rcap
 10% [ 4 ]
Ukupno Glasova : 41
 
Zatvoreno sondiranje

AutorPoruka
Fićo
Guide
Guide
Fićo


Broj poruka : 2183
Godina : 65
Lokacija : Berane
Datum upisa : 28.08.2009

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Empty
PočaljiNaslov: FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo   FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo EmptySub 27 Nov 2010, 16:37


FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo


1.

JESENJI CADDIS


Udica-14gamakatsuF15
Tijelo-braon antron
Rebra-žuta svila
Krila-dva segmenta
iz krila orla položena niz tijelo
Nožice-crveni pijetao preko krila.



FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo 121

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Ova_je11

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo 320
Nazad na vrh Ići dole
Fićo
Guide
Guide
Fićo


Broj poruka : 2183
Godina : 65
Lokacija : Berane
Datum upisa : 28.08.2009

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Empty
PočaljiNaslov: Re: FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo   FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo EmptySub 27 Nov 2010, 16:46


2.

KRALJEVSKI KOČIJAŠ

Udica-14-gamakatsuF15
Rep-zlatni fazan
Tijelo-dva pea pauna između crvena svila
Nožice-crveni pijetao
Krila-vršni segmenti sivog pijetla

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Sunce010

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Paun0210

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Ficokq10
Nazad na vrh Ići dole
Lale
Guide
Guide
Lale


Broj poruka : 2333
Lokacija : Berane
Datum upisa : 21.08.2010

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Empty
PočaljiNaslov: Re: FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo   FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo EmptyPon 06 Dec 2010, 09:46

Ficoni odmah se vidi stara skola ....Ovaj kadis je fenomenalan sta je on samo obrijao lipijena po Limu
Od mene za kadisa cista 10...tka ... Mo ras mi uraditi par komada cestitam
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Ranko
Guide
Guide
Ranko


Broj poruka : 1045
Godina : 67
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.06.2008

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Empty
PočaljiNaslov: Re: FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo   FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo EmptyPon 06 Dec 2010, 12:26

Bravooo Za kedisa cestitam Ranko! :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Empty
PočaljiNaslov: Re: FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo   FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo EmptyUto 07 Dec 2010, 11:40

Ne vidim cemu cestitke , ipak je ovo takmicarska muva i treba pogledati prvo osnovne elemente ,proporciju i zavrsni cvor koji je na obe
muve katasrofa, prenatrpan konac, od mene bi dobio nulu, iako ne sumnjam u lovnost musice uopste, ali mislim da bi trebali da budete
malko realniji u ocenjivanju musica ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Ranko
Guide
Guide
Ranko


Broj poruka : 1045
Godina : 67
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.06.2008

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Empty
PočaljiNaslov: Re: FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo   FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo EmptyUto 07 Dec 2010, 11:58

Najbolja ocena za muvu je njena lovnost bez obzira kako ona izgleda to je moje mišljenje pa makar ona ličila na brabonjak ! jer sam se i
sam uvjerio u tu činjenicu ! lovio sam pastrmke na muvu koju nikada nebih stavio na štapu što je više bila ofucana sve je više na nju gađalo
to su neka nepisana pravila ali tačna i istinita ?

Ranko! :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Empty
PočaljiNaslov: Re: FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo   FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo EmptyUto 07 Dec 2010, 12:08

Da, ali ovo je flytying takmicenje... a tu se ne ocenjuje lovnost a pogotovo ne ofucane kreacije ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Lale
Guide
Guide
Lale


Broj poruka : 2333
Lokacija : Berane
Datum upisa : 21.08.2010

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Empty
PočaljiNaslov: Re: FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo   FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo EmptyUto 07 Dec 2010, 12:14

Slazem se Ranko za mene je pod brojem jedan LOVNOST muve ipod broj dva da je muva ja kazem naperena vezana sto tvrdje da se
ne bi ista rasperila ... Ostalo je sve klasika cista ....Poznavanje mimikrije vode terena itd...Ja i dan danas vezem sve moje musice bez
stege u ruci NISU estetski mozda najljepse ali meni je bitno da su lovne ...

UOSTALOM zasto ih onda uopste i perimo motamo vezemo itd

Uz drugarski pozdrav SALE Bistro... o.k
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Sale
Guide
Guide
Sale


Broj poruka : 1437
Godina : 47
Lokacija : Čačak
Datum upisa : 04.12.2008

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Empty
PočaljiNaslov: Re: FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo   FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo EmptyUto 07 Dec 2010, 12:34

Mozda je Lale za tebe to neki kriterijum , ali za takmicenje u flytyingu nije a ovo je takmicenje, procitajte naslov ponovo ako je
potrebno, nadam se da nije.Na primer na takmicenju u musicarenju u lovu ribe ,boli nekog k.... , kao ti mases ,kakav ti je loop i
rolcast ,vazno je da vadis ribu, a kako nije bitno, tu su primer Cesi ...

Dok je na primer u flytying takmicenju bitno kako izgleda musica ,da li je proporcionalna ,kako je vezana ,kakav je zavrsni cvor ,
i kao takva ce biti i lovna sigurno(imate primer Mila Kerkeza) ,i lovnija u situacijama kakda je to imperativ (vernost musice) kao na
primer prelivi virova gdeje voda spora i glatke povrsine. Mogao bih to ida vam dokazem na primeru Drine kada bi dosli ,garantujem
da na pola ovih "odlicnih" muva ne bi bili u sansi da ulovite ribu ,pogotovo vecu neku...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.eurofish.co.rs
Ranko
Guide
Guide
Ranko


Broj poruka : 1045
Godina : 67
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.06.2008

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Empty
PočaljiNaslov: Re: FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo   FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo EmptyUto 07 Dec 2010, 12:46

Bravooo U pravu si Sale... samo onako od dosade trkeljišemo! :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Lale
Guide
Guide
Lale


Broj poruka : 2333
Lokacija : Berane
Datum upisa : 21.08.2010

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Empty
PočaljiNaslov: Re: FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo   FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo EmptyUto 07 Dec 2010, 12:47

E SASA, Sasa ne zameri starom vuku...ponele ga emocije...

A sto se tice Drine sticajem okolnosti moje musice su prevarile dosta Drinskih lipijena i od moje malenkosti a i od mojih
drugara kojima sam perio musice...

Slozit cu se s tobom! Musica boga mi mora i da izgleda lijepo!

ALI prije svega lovno, slozit ces se inace mozemo joj ponuditi bilo sta .. BISTRO SAŠA thanks you
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Fićo
Guide
Guide
Fićo


Broj poruka : 2183
Godina : 65
Lokacija : Berane
Datum upisa : 28.08.2009

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Empty
PočaljiNaslov: Re: FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo   FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo EmptyUto 07 Dec 2010, 13:01

Drugari nema razloga za prepirke,prije svega ja sam učešće ovdje uzeo samo iz razloga da bi nas više učesnika bilo,drugo svjestan
sam činjenice da moje kreacije u takmičarskom dijelu ne mogu da zauzmu neko značajnije mjesto,ja pravim mušice za svoj merak
i ove što sam uradio one će da idu na vodu,o lovnosti nebi želio da ulazim ni sa kim u komentar ja sam sa njima zadovoljan i mnogo
godina se bavim ovime tako da znam i ja a i ribe šta hoćemo,a vama nek je sa srećom takmičenje nek pobijedi najbolji, a pravo da
vam kažem po meni svi ste pobjednici i ođe svaka postavljena mušica ima svoj značaj u mušičarenju.

Da iskoristim priliku da se zahvalim svima onima koi su dali neku ocjenu i komentar za moje mušice kao i onima koi bi mi dali 0....
...nije problem...

HVALA VAM !
Nazad na vrh Ići dole
Durlanac
Visitor
Durlanac


Broj poruka : 326
Godina : 43
Lokacija : DURLAN NIŠ SRBIJA
Datum upisa : 19.11.2009

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Empty
PočaljiNaslov: Re: FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo   FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo EmptyČet 09 Dec 2010, 03:29

ma pustite napinjanje

Od mene za gosn. Draska jedna 5-ica i jedna baba od 25 godina Laughing za staru skolu da se malo podmladi (malo stariju skolu, da ne bude da ste za staro gvozdje) u inat ovim sto vole da osudjuju.

Ovde smo svi da bi ovu akciju i takmicenje podrzali i uvelicali a na clanovima je da odluce koju ce ocenu da daju

O UKUSIMA NE VREDI RASPRAVLJATI

Veceras su svi od mene (koji nisu bili ocenjeni sa moje strane) dobili 5-icu

JOS JEDNOM POZDRAV ZA OLD SCHOOL RIBOLOVCA I FLYTYERA
Nazad na vrh Ići dole
Fićo
Guide
Guide
Fićo


Broj poruka : 2183
Godina : 65
Lokacija : Berane
Datum upisa : 28.08.2009

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Empty
PočaljiNaslov: Re: FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo   FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo EmptyČet 09 Dec 2010, 12:17

Hvala Vladimire,samo da kažem da sam dosta truda uložio da napravim ovog cadisa a najteže nać krila koja su obojena podjednako sa obje strane,ovaj završni čvor golim okom se uopšte ne uočava a aparat to tako prikaže,tako da ja te nedostatke ne vidim prije slikanja,a riba neće zamjerit to mi je najbitnije.
Nazad na vrh Ići dole
Durlanac
Visitor
Durlanac


Broj poruka : 326
Godina : 43
Lokacija : DURLAN NIŠ SRBIJA
Datum upisa : 19.11.2009

FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Empty
PočaljiNaslov: Re: FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo   FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo EmptyČet 09 Dec 2010, 13:10

Gosn. Fico pogledajte muvu dragog nam Mixmastera Poslednji prizor ili last wiev to je ubica pastrmki a ne lici ni na sta. Ribe ipak vise vole povredjenog insekta nego zdravog, zdrav moze da odleti a povredjen ima samo da ceka da bude pojeden. smeo bi da se kladim sa bilo kim da cu pre na nekog cadisa sa jednim krilom da ulovim ribu, nego u fulu skockanog napravljenog od najskupljih materijala

Samo vi nastavite da pravite vase kreacije i ne opterecujte se izjavama nekih ..........
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Empty
PočaljiNaslov: Re: FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo   FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
FILIPOVIĆ DRAŠKO - Fićo
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: International Internet Fly Tying Competition "Musicarenje.net " :: International Internet Fly Tying Competition "2010/11"-
Skoči na: