Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Nimfa u nuždi?

Ići dole 
+23
ZmajodBosne
Rzanac
Saleja
NB.Geronimo
Mr.Zacoola
Zvezdan
Oholi2
Fićo
Sasats
Djomla-BL
Ogi
Renafly
Bax
Fly Daddy
Lale
Crni
Mafke
Madjoni
MM
Acter fly
Peka
Davor
Mixmaster
27 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Nimfa u nuždi? Empty
PočaljiNaslov: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? EmptyPet 28 Jan 2011, 00:24

Momci, koliko često nimfarite i da li to radite zato što baš to volite ili u nuždi?

Meni se čini da je među mušičarima veoma malo onih koji upražnjavaju nimfarenje iz ljubavi prema toj veštini. Većina to smatra krajnjom nuždom, pa se uvek pre opredeli za suvu muvu, sve dok je čak i sitnež na površini. Nekako, slast mušičarenja kao da dolazi sa imitiranjem odraslih insekata. Spuštanje muva na dno, većini izgleda kao kazna i ideja koja nije baš mušičarska...
Nazad na vrh Ići dole
Davor
Guide
Guide
Davor


Broj poruka : 596
Lokacija : Prijedor
Datum upisa : 30.09.2008

Nimfa u nuždi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? EmptyPet 28 Jan 2011, 00:41

Grjesis Mix grjesis, ocigledno nisi upoznat sa carima nimfarenja kao vrlo zahtjevnom musicarskom vjestinom,i to nije nuzda ja sam nimfario i kada su ribe kupile uredno muhe koje su plivale po povrsini rijeke ili ti vode ove ili one.Bitna je tehnika vodjenja, koja je za razliku od lova na suhu muhu puno ali puno zahtjevnija.......... :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Peka
Visitor
Peka


Broj poruka : 401
Godina : 42
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 26.11.2010

Nimfa u nuždi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? EmptyPet 28 Jan 2011, 00:47

Mix, odlična tema sampion 1
Ja sam prvu nimfu vezao na tipet iz nužde, a sada je to druga priča, sada uglavnom nimfarim.
Nazad na vrh Ići dole
http://spreyart.wordpress.com/
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Nimfa u nuždi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? EmptyPet 28 Jan 2011, 01:10

Kad me već prozva Davor, da prozborim još koju.

Ja nimfarim samo u "nuždi".
Kada vidim krupne karaše, bodorke, mrene, skobalje, lipljene, pastrmke... na dnu, "nužda" me natera da bućkam i potapam ono što (nimalo slučajno) zovemo "muva".
Ribu ulovljenu nimfom, manje cenim kao trofej (rezultat), pa često kažem da mi je krivo što su mi neke kapitalke pokupile nimfu, a ne suvu.
Nekako su mi manje vredne zbog toga. Još ako sam koristio bilo kakav indikator, malo nedostaje da se postidim. Laughing
Nije slučajno naš sport svoj naziv "mušičarenje" dobio po muvama - odraslim insektima, a ne po larvama.

Prisetimo se vremena kada se pecalo samo prirodnim mamcima.
Koji su ribolovci preteča mušičara, oni koji su koristili skakavce ili oni koji su koristili crviće, olovo i plovak?
Nazad na vrh Ići dole
Acter fly
Visitor
Acter fly


Broj poruka : 186
Godina : 52
Lokacija : Niš
Datum upisa : 08.12.2010

Nimfa u nuždi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? EmptyPet 28 Jan 2011, 01:14

Larvarenje!
Tako bi se zvalo!!
Nazad na vrh Ići dole
MM
Guide
Guide
MM


Broj poruka : 823
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.06.2009

Nimfa u nuždi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? EmptyPet 28 Jan 2011, 01:35

Meni se samo nimfarenje na viđeno dopada. To mi je vrlo zanimljiv ribolov. Ne gledam ni kanap ni konektor već ribu.

Nažalost, vrlo retko imam prilku da ovako pecam jer je na rekama gde najčešće lovim teško videti ribu ili se to retko dešava.
Ovde mogu da izuzmem deo Lima ispod brezojevičkog mosta i bosanske reke, koje ipak isuviše retko posećujem, pa te odlaske
iskoristim da se maksimalno "isćefim" na suvu.

Nimfarenje na slepo, pretraživanjem vode mi vrlo brzo dosadi, bilo nekih rezultata ili ne.

Sve mušičare koje poznajem je ovom načinu ribolova privukla lepota i atraktivnost lova na površini. Ne znam nikoga ko je počeo
da mušičari jer ga je oduševilo nimfarenje. Mislim da vremenom ljudi iz različitih razloga počinju sa nimfama: neki žele da nauče
nove tehnike i potanu kompletni, nekima je najvažnije da uvećaju ulov, nekima je znanje nimfarenja neophodno za takmičenja...
Kod različitih ljudi različiti su i motivi.

Većina bi ipak, ako može da bira, radije lovila na suvu.
Čini mi se da mali broj mušičara istinski uživa u lovu nimfom i po pravilu su to jako dobri (vrhunski) ribolovci.
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

Nimfa u nuždi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? EmptyPet 28 Jan 2011, 02:05

Odličan post dobar post

MM ::


Većina bi ipak, ako može da bira, radije lovila na suvu. .
Amin za ovo,bar što se Gore Crne tiče
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

Nimfa u nuždi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? EmptyPet 28 Jan 2011, 09:00



Suva muva :king: :king: :king:
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Nimfa u nuždi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? EmptyPet 28 Jan 2011, 09:15

Ne pocetku sezone na rečicama koje posecujem nimfarenje je obavezno,mala brza voda,kratka mesta,riba se drži dna tu mesta za suve
nušice nema.Kako sezona odmiče stvaraju se uslovi za lov i na površini.

Svi kažu...ništa lepše nego kad se riba digne na suvu,adrenalin preplavi organizam...vrhunsko uživanje.

A šta se desava kad lovite nimfom dok vodite svoju imitaciju kroz neki brzačic netremice pratite kanap,konektor,cvorice na predvezu ili
mini plovak u iščekivanju da se nešto desi...ne disete,trudite se da osetite nimfu kako poskakuje pod dnu u iscekivanju dace je pokupiti
neka riba i to svake Božije sekunde koliko traje vožnja.Opet taj adrenalin,isti kao i kod lova suvom samo sto se o ukusima ne treba raspravljati.Neko se kune u suve neko u mokre.Ja rado nimfarim i to mi predstavlja uzitak mozda i veci nego lov na suvu...ne vidim ribu,
ne vidim sta uzima,ne vidim na kojoj je dubini to radi,mnogo otežavajućih okolnosti...Kad lovim na površini mnogo mi je lakše da
"rešim" situaciju.

Pozdrav Nenad
Nazad na vrh Ići dole
Lale
Guide
Guide
Lale


Broj poruka : 2333
Lokacija : Berane
Datum upisa : 21.08.2010

Nimfa u nuždi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? EmptyPet 28 Jan 2011, 10:06

MIX da se i ja ukljucim u ovu temu..Prvo bih pitao forumase dali su ikada lovili u tim malim recicama gdje zivi samo Pastrmka na pola PESA sa trokrakom na dnu repa i olovnom kapicom imitacijom glave ako jesu onda je sve JASNO.... Muljas pesa kroz fircic malo cimas malo povuces ona SIROTA gladna TRAS i to traje treptaj oka a ti drmnes preko sebe i ona u granje zbunje trvvu itd grdna muka dok je nadjes...Stavis je u korpu i dalje sledeci fircic i tako dok im se ne naj..es majki...Posle ide prica RAZVALIO sam je....Sve ovo me potsjeca i na NIMFARENJE...mesarenje gdje je kraj svemu ovome pa posle nema ribe a da ne zaboravim da se peca riba ispod mjere i svu godinu ko j..e mrijest i mjeru vazno je da sam ih ja RAZVALIO help 1
Da ne zaboravim pricacemo unucadima da smo nekada davno lovili Pastrmke ................vece od15est santimetara a bogami i redje 20


povrsinska jeVRH................pooz....Lale nesto najljepse i najplemenitije............. thanks you :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

Nimfa u nuždi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? EmptyPet 28 Jan 2011, 12:48

Lale,
Vešt mušičar je veoma opasan po ribe, bez obzira na to da li koristi nimfe, strimere ili suve.

Pitanje je koliko će se mušičara opredeliti za nimfarenje iako postoje dobri uslovi za površinsko mušičarenje. Po mom iskustvu, takvi su vrlo retki.
Ja često nimfarim, ali to gotovo nikada ne radim dok riba radi na površini. Zapravo, gotovo svaki ribolov počinjem suvom muvom, pa prelazim na preoravanje dubina tek ako ribe nisu zainteresovane za površinu.

Takmičenja i napadnuti reviri su loš primer, jer tu nimfa može da bude u prednosti zbog toga što su ribe poplašene i blizu dna. Suludo je bacati suvu muvu nakon što je kroz vir protutnjalo 20 mušičara. U slobodnom ribolovu, na divljoj vodi, ribolovac ima virove samo za sebe, a ribe slobodnije prate dešavanja na površini i iznad nje. Po mom iskustvu, dobar mušičar suvom muvom tu može za kratko vreme da napravi "lom" veći nego da je koristio nimfu...
Nazad na vrh Ići dole
Fly Daddy
Guide
Guide
Fly Daddy


Broj poruka : 876
Godina : 53
Lokacija : Pored vode
Datum upisa : 02.06.2008

Nimfa u nuždi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? EmptyPet 28 Jan 2011, 13:17

Obozavam lov nimfom i 99% vremena na vodi provodim iskljucivo loveci tako.
Naravno kada krenu desavanja na povrsini koja su vrlo reta lovim suvom.
Ma sta neko mislio o lovu nimfom ja takav nacin obozvam, tako vec 10 godina i svake
godine naucim nesto novo a imam preko 100 izlazaka na vodu.Tako da nikada ne dosadi,
ako covek hoce da prihvati da nikada nece znati sve.
Nazad na vrh Ići dole
http://zagubica.blogspot.com/
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

Nimfa u nuždi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? EmptyPet 28 Jan 2011, 13:31

Mixmaster ::
Lale,
Po mom iskustvu, dobar mušičar suvom muvom tu može za kratko vreme da napravi "lom" veći nego da je koristio nimfu...

Potpisujem...ako se pazljivo pridje viru ne vecem od par kvadrata bez problema moze da se izvuce i po 5-6 pastrmki iz istog,sto je priznacete za taj vir ozbiljan broj komada.
Nazad na vrh Ići dole
Lale
Guide
Guide
Lale


Broj poruka : 2333
Lokacija : Berane
Datum upisa : 21.08.2010

Nimfa u nuždi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? EmptyPet 28 Jan 2011, 15:45

Slazem se i sa Mixom i sa tobom Crni apsolutno ste u pravu...Naime nemam ja nista protiv nimfarenja ja to gledam iz sasvim drugog ugla....Da se ja pitam ja bih STROGO zabranio lov nimfom i strimerom na svakom reviru..Moglo bi se pecati samo u izuzetnim slucajevima razna takmicenja ili neke musicarske prezentacije kastinzi....Danasnji moderan Musicar mora znati da peca i na nimficu i na strimera ina povrsinu pogotovo ako je na nekom takmicenju ......Ali uvazeni gospodine Mix koliko mi se cini tema je nimfa u nuzdi i ja to gledam ovako ne moramo svaki izlazak na vodu i krunisati nekim ekstra ulovom ....Meni je dovoljno i da se izadje na vodu da se po nesto javi i po nesto uhvati i pusti a ako je riba sto manje uznemirena iznabadana i obavezno vracena imat cemo mi uvijek lijepog zadovoljstva uzivanja u prirodi druzenja i tome sl....Veliki pooz svim musicarima bez obzira nasta vole da pecaju a sto se mene tice SUVA MUSICA je zakon.......Lale.....................
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.net
Peka
Visitor
Peka


Broj poruka : 401
Godina : 42
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 26.11.2010

Nimfa u nuždi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? EmptyPet 28 Jan 2011, 21:58

Crni ::
Ne pocetku sezone na rečicama koje posecujem nimfarenje je obavezno,mala brza voda,kratka mesta,riba se drži dna tu mesta za suve
nušice nema.Kako sezona odmiče stvaraju se uslovi za lov i na površini.

Svi kažu...ništa lepše nego kad se riba digne na suvu,adrenalin preplavi organizam...vrhunsko uživanje.

A šta se desava kad lovite nimfom dok vodite svoju imitaciju kroz neki brzačic netremice pratite kanap,konektor,cvorice na predvezu ili
mini plovak u iščekivanju da se nešto desi...ne disete,trudite se da osetite nimfu kako poskakuje pod dnu u iscekivanju dace je pokupiti
neka riba i to svake Božije sekunde koliko traje vožnja.Opet taj adrenalin,isti kao i kod lova suvom samo sto se o ukusima ne treba raspravljati.Neko se kune u suve neko u mokre.Ja rado nimfarim i to mi predstavlja uzitak mozda i veci nego lov na suvu...ne vidim ribu,
ne vidim sta uzima,ne vidim na kojoj je dubini to radi,mnogo otežavajućih okolnosti...Kad lovim na površini mnogo mi je lakše da
"rešim" situaciju.

Pozdrav Nenad

Crni dobar post Bravooo
Nazad na vrh Ići dole
http://spreyart.wordpress.com/
Sponsored content





Nimfa u nuždi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfa u nuždi?   Nimfa u nuždi? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nimfa u nuždi?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Pearl nimfa - SBS
» BOMBER-nimfa red tag

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: FLY FISHING :: Nimfarenje (Nymphing)-
Skoči na: