Musicarenje.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musicarenje.net

Fly Fishing
 
Portal*PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 BLJAK! Harpunaši!

Ići dole 
+7
KobraKV
Crni
Hitna
Oholi2
Madjoni
Los_Pecaros
Mixmaster
11 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

BLJAK! Harpunaši! Empty
PočaljiNaslov: BLJAK! Harpunaši!   BLJAK! Harpunaši! EmptyUto 11 Okt 2011, 21:44

Nazad na vrh Ići dole
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

BLJAK! Harpunaši! Empty
PočaljiNaslov: Re: BLJAK! Harpunaši!   BLJAK! Harpunaši! EmptyUto 11 Okt 2011, 21:53


Koliko li ovakvih roni po Morači, Zeti, Tari, Drini, Nišavi, Neretvi...?!
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

BLJAK! Harpunaši! Empty
PočaljiNaslov: Re: BLJAK! Harpunaši!   BLJAK! Harpunaši! EmptyUto 11 Okt 2011, 23:52

Ova ga je stuja bash (ono) "dobro uzela"! kreten

Dosta ih jos uvijek roni, i ubija ovao po rijekama u regionu.

Ali, mnogostruko manje nego li ih je bilo do prije destak godina.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

BLJAK! Harpunaši! Empty
PočaljiNaslov: Re: BLJAK! Harpunaši!   BLJAK! Harpunaši! EmptyUto 11 Okt 2011, 23:53

Los_Pecaros ::


Ali, mnogostruko manje nego li ih je bilo do prije destak godina.
Možda u PG,ođe sigurno im broj nije padao Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Oholi2
Visitor
Oholi2


Broj poruka : 151
Datum upisa : 06.10.2010

BLJAK! Harpunaši! Empty
PočaljiNaslov: Re: BLJAK! Harpunaši!   BLJAK! Harpunaši! EmptySre 12 Okt 2011, 08:29

Jedan od najlepsih sportova, uzivam u njemu koliko i u musicarenju. Mada po rekama nije interesantno, isuvise je lako
Nazad na vrh Ići dole
Los_Pecaros
Guide
Guide
Los_Pecaros


Broj poruka : 1614
Lokacija : Na vodi
Datum upisa : 01.04.2009

BLJAK! Harpunaši! Empty
PočaljiNaslov: Re: BLJAK! Harpunaši!   BLJAK! Harpunaši! EmptySre 12 Okt 2011, 10:21

Madjoni ::
Los_Pecaros ::


Ali, mnogostruko manje nego li ih je bilo do prije destak godina.
Možda u PG,ođe sigurno im broj nije padao Evil or Very Mad

Da, na zalost si u pravuu Mladjene.

Ipak, u Ni`sicu gradu ni mnogo opasniji "sportovi" ne mogu da se suzbiju a kamo li ronjenje podvodnim puskama po Zeti, Komarnici i dijelu Tare oko Scepan polja.

Na Moraci, Cijevnoj, Mrtvici, Limu i kanjonskom dijelu Tare je ta vrsta kriminala svedena na "statisticki podatak".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.montenegro-fishing-paradise.com
Mixmaster
MASTER
Mixmaster


Broj poruka : 10000
Godina : 54
Lokacija : Niš
Datum upisa : 05.08.2008

BLJAK! Harpunaši! Empty
PočaljiNaslov: Re: BLJAK! Harpunaši!   BLJAK! Harpunaši! EmptySre 12 Okt 2011, 10:30

Oholi ::
Jedan od najlepsih sportova, uzivam u njemu koliko i u musicarenju. Mada po rekama nije interesantno, isuvise je lako

Oholi, moje mišljenje o ovom "sportu" je sasvim suprotno.

Ništa odvratnije odavno nisam video. Dok sam gledao ove snimke, okretao mi se želudac.

Pouzdano znam, jer sam svojim očima x puta gledao, da su sve bistre vode Srbije napadnute harpunaškim ribolovom. Puno puta sam pored naših reka, u rukama raznih džibera, video vrlo kvalitetne podvodne puške, kojima su satrli krupne ribe iz mnogih reka i jezera. Odlično se sećam punih džakova mrena, somova, šarana i krupnih klenova.
Ovo je vrlo popularno kod ribokradica. Kada su potukli sve na većim rekama, prešli su i na manje. Zabezeknuo sam se kada mi je jedan harpunaš pričao kako lovi čak i u malenoj Moravici, usred mušičarskog revira. Pominjao mi je pastrmke do 4 kg i neke veće koje su mu pobegle i koje će tek da upuca.

IMA IH NA SVAKOJ VODI!!!!!

Sada ove snimke gledaju "sportisti" širom Ervope. Ovde, na Balkanu, gotovo da ih ništa ne sprečava da ovaj "sport" i upražnjavaju. Na Youtube-u imaju odlične lekcije. Preostalo je samo da ih primene. Interenet je stigao u svako selo...

Bljak, bljak, bljak...
Nazad na vrh Ići dole
Oholi2
Visitor
Oholi2


Broj poruka : 151
Datum upisa : 06.10.2010

BLJAK! Harpunaši! Empty
PočaljiNaslov: Re: BLJAK! Harpunaši!   BLJAK! Harpunaši! EmptySre 12 Okt 2011, 10:56

mixe, ja i ne pricam o rekama, vec o moru, dubinama 10-15m.....cekanju, istrazivanju rupa lampom....kernja napr nije ni malo laka za uloviti, a i kad se upica u rubi zna da se nezgodno namesti da je covek ne mmoze bez stemanja rupe izvuci(mada ovo nikad nisam radio), orade, zubaci to su ribe koje se generalno teze love.

po rekama, iskreno probao sam i to i ulovio bukvalno par riba, nije interesantno, prosto jer je lako, somovi ne beze,klenovi takodje, na zeti sam samo posmatrao pastrmke,mirne kao bubice......to em je krivolov em nema drazi...

ali ovo sa klipova nije krivolov jer je u nekim zemljama to dozvoljeno
Nazad na vrh Ići dole
Madjoni
Moderator
Moderator
Madjoni


Broj poruka : 9731
Lokacija : Nikšić
Datum upisa : 14.10.2008

BLJAK! Harpunaši! Empty
PočaljiNaslov: Re: BLJAK! Harpunaši!   BLJAK! Harpunaši! EmptySre 12 Okt 2011, 11:09

Los_Pecaros ::

Da, na zalost si u pravuu Mladjene.

Ipak, u Ni`sicu gradu ni mnogo opasniji "sportovi" ne mogu da se suzbiju a kamo li ronjenje podvodnim puskama po Zeti, Komarnici i dijelu Tare oko Scepan polja.

Na Moraci, Cijevnoj, Mrtvici, Limu i kanjonskom dijelu Tare je ta vrsta kriminala svedena na "statisticki podatak".
Kod nas će ribe biti svedene na statističku grešku Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyfishingprimus.me/
Hitna
Visitor
Hitna


Broj poruka : 223
Datum upisa : 17.06.2008

BLJAK! Harpunaši! Empty
PočaljiNaslov: Re: BLJAK! Harpunaši!   BLJAK! Harpunaši! EmptySre 12 Okt 2011, 11:17

Podvodni ribolov u rijeci je isto kao bokseru ,karatisti.....tražit protivnika u vrtiću , podvodnom puškom ubijati ribu u rijeci je velika sramota i poniženje za svakog podvodnog ribolovca koji lovi u MORU .
Bavim se i podvodnim ribolovom (na moru) i nikad mi nije palo na pamet da zaronim u rijeku osim kod eko akcija kad čistimo otpad sto bacaju u rijeku...

Podvodni ribolov na moru je jaaaakooo zahtjevna sportska disciplina ribolaova gdje postoje etike i zakoni (ne lovi se kad je lovostaj ,poštuju se minimalne veličine, ograničen izlov ).....itd, a ako neko misli da je lako ubiti ribu na 25 metara dubine ili napraviti čeku od 1,5 minuta na toj dubini nek proba i nek javi .


E tu se opet javljaju krivolovci koji nepoštuju nikakakva pravila love noću sa lampom ,ne poštuju lovostaje .....krivolovaca je uvjek bilo i bit će NAŽALOST
Nazad na vrh Ići dole
Crni
Guide
Guide
Crni


Broj poruka : 1994
Godina : 45
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 07.03.2010

BLJAK! Harpunaši! Empty
PočaljiNaslov: Re: BLJAK! Harpunaši!   BLJAK! Harpunaši! EmptySre 12 Okt 2011, 11:22

Ja kad bih imao uslova i kad bih mogao da ronim na dah 1.5-2min sigurno bih se oprobao u ovom sportu.Naravno da govorim o moru a ne rekama.Nije ovo ni malo lako kao sto izgleda!!!
Nazad na vrh Ići dole
KobraKV
Visitor
KobraKV


Broj poruka : 413
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO
Datum upisa : 28.06.2011

BLJAK! Harpunaši! Empty
PočaljiNaslov: Re: BLJAK! Harpunaši!   BLJAK! Harpunaši! EmptySre 12 Okt 2011, 17:31

Ufffff Ovakve egzekucije riba bilo slatkovodnih ili morskih nikako nemogu ici u kos sa terminom ,,ribolov i ribolovac,,...Barem meni ne...Ovakav nacin ribolova prezirem a one koji vole bih probao da lovim na isti nacin al na kopnu sa samostrelom u rukama.... ha ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Hitna
Visitor
Hitna


Broj poruka : 223
Datum upisa : 17.06.2008

BLJAK! Harpunaši! Empty
PočaljiNaslov: Re: BLJAK! Harpunaši!   BLJAK! Harpunaši! EmptySre 12 Okt 2011, 18:16

Ne bih se bas složio sa tobom jer mislim da jedeš i piletinu i svijnetinu,govedinu i siguran sam da ne čekaš da sami uginu da bi papao skocko

DA SI PROBAO ŠKARPINU ,LUBINA ,ORADU .....SA GRADELA NEBI TAKO GOVORIO :ziveli :
Nazad na vrh Ići dole
Mafke
Guide
Guide
Mafke


Broj poruka : 2767
Godina : 51
Lokacija : JAGODINA
Datum upisa : 23.01.2011

BLJAK! Harpunaši! Empty
PočaljiNaslov: Re: BLJAK! Harpunaši!   BLJAK! Harpunaši! EmptySre 12 Okt 2011, 18:49



Bravo KOBRA,cekacemo ih kad izrone,pa u PUPAK,zvek ha ha ha ha

Sve pomenute ribe sam jeo x puta,zubatac i skarpina sampion 1

A zasto niko ne pominje procenat ranjavanja i sakacenja riba na ovaj nehumani nacin lova,i to uglavnom velikih primeraka.

Razumem da je na moru uzbudljiv ovaj nacin lova na vecim dubinama,jer ima ogromnih primeraka riba,ali licno bi mi bilo zao da ih ''busim ''
Nazad na vrh Ići dole
Hitna
Visitor
Hitna


Broj poruka : 223
Datum upisa : 17.06.2008

BLJAK! Harpunaši! Empty
PočaljiNaslov: Re: BLJAK! Harpunaši!   BLJAK! Harpunaši! EmptySre 12 Okt 2011, 20:09

Sumnjam da si plakao i sažaljevao se nad škarpinom i lubinom Placko help 1 dok si ih papao stop
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





BLJAK! Harpunaši! Empty
PočaljiNaslov: Re: BLJAK! Harpunaši!   BLJAK! Harpunaši! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
BLJAK! Harpunaši!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Musicarenje.net :: OFF TOPIC :: GARAŽA :: VIDEO (No flyfishing)-
Skoči na: